Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Strije kod trećašića

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    2

    Početno Strije kod trećašića

    Bok ekipa,

    Situacija je ovakva. Klinac nam ide u treći razred, ima 8 godina, 144 visok i 40kg težak. Znači nije debel. Da, ima malu bušu koja polako nestaje ali smo primjetili da su mu se po bedrima pa čak prema unutarnjoj strani nogu pojavile strije. Da li on to tako raste da se pojavljuju strije? Da li i koju kremu uopće koristiti u ovom slučaju?
    Cjenio bih info ako je netko imao/ima slična iskustva.
    Klinac se inače vrlo aktivno bavi sportom (trenira rukomet) i zaista nije "sjedilački" tip klinca.

    Unaprijed hvala

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Moj stariji je dobio strije na leđima od naglog rasta u toj dobi. S vremenom su izblijedile. Veći problem od strija bio mi je to što mu se iskrivila kralježnica, pa je morao na fizikalnu terapiju. Bio je tada u 6 iki 7 razredu.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Protiv strija dobro je mlijeko za tijelo s kokosom ili kokosovo ulje koje održava elastičnost kože i potkožnog tkiva.

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Razgovaraj s dermatologom ili pitaj u ljekarni da daju nešto što koriste i žene kada im raste trbuh pa spašavaju što se spasiti da, mada sam ja bila skeptična prema svemu tome, i mislim da je to genetika. Ali probaj. Zato ja danas imam strije po trbuhu kao da me netko skalpelom zarezuckivao.

  5. #5
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Strije su oziljkasto tkivo koliko znam. Tako da ove koje ima su mislim nerjesive ali će s vremenom se stanjiti i izblijedjeti u odnosu na ostatak tijela. Očito ima predispoziciju. Ja isto imam par strija od rasta ali iz puberteta. Prevencija ti je da ne mijenja naglo težinu tj nastaju kad naglo raste kilaza. Od krema sumnjam da ima koristi...

  6. #6
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Bilo kakvo najeftinije hidratantno mlijeko za tijelo moze mazati preventivno svaki dan nakon tusiranja.
    Mozda bi MALO ublazilo/usporilo nastanak strija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •