Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Daycare Worker Allegedly Drugged Children to Make Them Sleep

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno Daycare Worker Allegedly Drugged Children to Make Them Sleep

    http://www.care2.com/causes/daycare-worker-allegedly-drugged-children-to-make-them-sleep.html

    Kimberly Lane, owner of Luv n Learning Child Development Center, in Van Alstyne, Texas has been charged with putting antihistamines into the childrens’ milk to make them sleep. According to
    Fox News, employees at the daycare center reported the owner’s actions to the authorities. When investigators showed up at the daycare center, they were able to smell the flavored antihistamines in the children’s milk.
    Lane was charged with 16 felony counts of endangerment to a child for putting drugs into the milk of children aged from 20 months to four years. The maximum sentence for this charge is two years in jail and a fine of up to $10,000 for each count. According to whiotv.com, another daycare worker was charged and convicted in a similar offense last year at the Covenant Apostolic Church Day Care Center in Hamilton County, Ohio.
    Parents sometimes fear putting their children into a home daycare setting because there is only one person watching over the children and no one to watch over them and their actions. Unfortunately, opting for a child care facility with multiple staff members is no guarantee either and there have been numerous cases of daycare owners and workers being charged with drugging or otherwise endangering or mishandling the children in their care.
    There are no guarantees and parents need to be diligent in selecting and monitoring their daycare provider. The American Academy of Pediatrics has a checklist for parents to consider when choosing a daycare provider, however it appears to focus more on the technical criteria than “am I sure my child will be loved and treated with respect” criteria.
    In our family, we were fortunate enough to be able to keep our children at home until they were three years old and we found it easier to be able to trust and monitor a child care provider when our child was able to communicate well with us and tell us what was happening during the day. Friends who have had to select a daycare provider for younger children have told me that they looked primarily at the way the daycare provider bonded with their child in making their decision and placed that above all other criteria. Some experts recommend dropping in at your child’s daycare unannounced every once in a while to monitor what is happening when they think no one is looking.
    What criteria do you use to choose a daycare provider for your children? Do you feel confident that they are safe?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Oćemo razhebat i ovu temu? :D :D :D

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    stray, ne razumijem što želiš.
    možeš li otvoriti temu na hrvatskom jeziku i napisati o čemu želiš razgovarati.
    nema smisla otvarati teme u kojima jednostavno zalijepimo članak iz novina.
    i to na nekom stranom jeziku.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    What criteria do you use to choose a daycare provider for your children? Do you feel confident that they are safe?


    ​po kojim kriterijima birate vrtic, da li ste sigurni da su vam djeca u vrticu sigurna

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    po kriterijima koje mi nalaže grad

    nisam sigurna da su u potpunosti sigurna
    isto kao što nisu niti pod mojim okriljem u potpunosti sigurna

    Stray - tebi treba otvoriti posebni potforum - stray-teme - pa tko voli nek izvoli

  6. #6
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    What criteria do you use to choose a daycare provider for your children? Do you feel confident that they are safe?


    ​po kojim kriterijima birate vrtic, da li ste sigurni da su vam djeca u vrticu sigurna
    Đizz, Stray.
    Pa eto, napišemo sebi CV, a djetetu detaljni plan fizičkog i intelektualnog razvoja pa te životne odrednice i smjernice usporedimo s poslovnim planovima i kurikulumom vrtića koje su nam još pri rođenju djeteta poslali vrtići zainteresirani za naš pomladak i našu lovu.
    Naravno da pogledamo i onaj za koji smo dobili najviše preporuka, a važno je i čija djeca idu tamo.
    Ako vrtić ne treba potrebu o cijepljenju, odluka je skoro donešena.

    Gle, il se vrati u RH kako bi mogla uopće razgovarati o uvjetima upisa u vrtiće, gužvi, prenapućenosti, manjku vrtića, ma i o životu općenito il malo stani na loptu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Đizz, Stray.
    Pa eto, napišemo sebi CV, a djetetu detaljni plan fizičkog i intelektualnog razvoja pa te životne odrednice i smjernice usporedimo s poslovnim planovima i kurikulumom vrtića koje su nam još pri rođenju djeteta poslali vrtići zainteresirani za naš pomladak i našu lovu.
    Naravno da pogledamo i onaj za koji smo dobili najviše preporuka, a važno je i čija djeca idu tamo.
    Ako vrtić ne treba potrebu o cijepljenju, odluka je skoro donešena.

    Dobar!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Ja mislim da ste vi ljubomorne na stray jer ona živi u zemlji tulipana, a vi su zemlji banana...

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ili je ona ljubomorna jer mi imamo brda ( na brdovitom Balkanu), a ona nema, pa nam vadi mast sa kvalitetnijim izborom vrtića.
    A tek da živiš u mjestu s jednim vrtićem, jednom osnovnom školom, jednom....čime ono, aha, znam, ničim više.

  10. #10
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ili je ona ljubomorna jer mi imamo brda ( na brdovitom Balkanu), a ona nema, pa nam vadi mast sa kvalitetnijim izborom vrtića.
    A tek da živiš u mjestu s jednim vrtićem, jednom osnovnom školom, jednom....čime ono, aha, znam, ničim više.
    ahahahaha

  11. #11
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A tek da živiš u mjestu s jednim vrtićem, jednom osnovnom školom, jednom....čime ono, aha, znam, ničim više.
    ono kao Ein Volk, ein Reich, ein Führer

  12. #12
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    pri odabiru vrtića idem po sistemu pismo-glava, ali svejedno mi je na koju stranu novčić padne. Sretna sam kad mi je dijete iznad crte, pa makar ga morala s pištoljem slati u TOmićevu Poskokovu Dragu

    inače, ja uopće ne zavidim stray na nizozemskoj, uostalom jedino mi je jug Nizozemske i gradovi poput Maastrichta po mojoj mjeri (sasvim sam čudna mustra ) sve ovo ostalo lijepo vidjeti, ali da živim tamo morala bih si odrezati uho

  13. #13
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa Vidi poruku
    Oćemo razhebat i ovu temu? :D :D :D
    Opet si gledao u karte? Bude li tema zaključana, stat ću u red za gatanje

  14. #14
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    miniminia, zato jer ne voliš ljudima gledati u stanove? Meni su ti njihovi veliki prozori bez zavjesa, a sa upaljenim svjetlima stvarno nevjerojatni i nepojmljivi. Valjda nije tako i na vrtićima.

    Ali, što mi južnjaci (balkanci?) znamo o kulturnim zemljama i načinu biranja vrtića. (A Poskokova Draga je zakon!)

  15. #15
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    miniminia, zato jer ne voliš ljudima gledati u stanove? Meni su ti njihovi veliki prozori bez zavjesa, a sa upaljenim svjetlima stvarno nevjerojatni i nepojmljivi. Valjda nije tako i na vrtićima.
    Misliš da nije?
    Pa oni legalno imaju stranku pedofila.

  16. #16
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    ja vrtić nisam birala iz jednostavnog razloga-nismo mogli birat nego di dite upadne, upadne. i tuci se nogom u guzicu šta ste ga uspili upisat.
    potpis na sve vas, baj d vej

  17. #17
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    What criteria do you use to choose a daycare provider for your children? Do you feel confident that they are safe?


    ​po kojim kriterijima birate vrtic, da li ste sigurni da su vam djeca u vrticu sigurna
    Evo kod nas:
    - 1 vrtić
    - 1 OŠ
    - 1 dr. za djecu (nema pedijatra)
    - ...
    Da nabrajam dalje?
    Tu vrijedi ona narodna: što imaš, time klimaš.
    I tako je u velikom dijelu HR, usudila bih se reči iznad 50%.
    Bira se u velikim gradovima i to ne sve stavke, nego pojedine.

  18. #18
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Gle, il se vrati u RH kako bi mogla uopće razgovarati o uvjetima upisa u vrtiće, gužvi, prenapućenosti, manjku vrtića, ma i o životu općenito il malo stani na loptu.
    Ne mogu govoriti o malim sredinama u kojima postoji jedan-dva vrtića, ali u Zg je situacija ipak drugačija. Jer, iako brojna djeca ostaju neupisana, ipak znam da se roditelji dobro i temeljito raspituju o vrtićima, pa čak i o tetama u pojedinim grupama i kad god je moguće pokušaju upisati dijete u određeni vrtić i kod određene tete. Ista je stvar i pri izboru škole, ljudi se raspituju i godinama unaprijed, lome se od napora da dijete ide kod učiteljice o kojoj su čuli dobra mišljenja, a to ide i do toga se djeca prijavljuju kod baka, djedova ili rođaka kako bi službeno pripadala određenom kvartu i samim time se mogla upisati u izabranu školu. Da ne kažem koliko tek raspitivanja padne kad se za dijete traži privatna čuvalica.

    Vjerojatno postoje i roditelji koji, iako žive u mjestima/gradovima u kojima izbor postoji, dijete po inerciji upisuju u najbližu ustanovu, no ja osobno takvih znam vrlo malo.

  19. #19
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Naravno. I razumijem sve.
    Ali osim ako ne želiš da ti dijete ide u neki poluprazni vrtić u Centru (ako i takvih ima), baš me zanima kako bi, legalnim putem došla do baš toćno određenog vrtića u npr. istočnom dijelu Grada.
    Nikako. Pa ni onda. A i u onaj u koji spadaš ćeš upasti jedino okolnim putevima.

  20. #20
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Moja djeca su u vrtić koji nam je bio najbliži upala najredovnijim putem na svijetu, nikakvim okolnim putevima. Taj je, slučajno i na sreću, bio i vrtić kojeg smo izabrali nakon podosta traženja i razgledavanja. U dva preostala vrtića (jedan također udaljen par minuta hoda od mjesta stanovanja, a drugi u susjednom kvartu) su nam rekli da predamo papire i da ne vide nikakav razlog da djeca ne budu primljena. Dakle, moje iskustvo je da mi je bilo omogućeno razgledavanje vrtića za koje sam bila zainteresirana, da sam bez problema dobila termine za razgovor kod tri različite ravnateljice u tri različita (gradska) vrtića (pardon - četiri; četvrti je bio Suvag, ali je na žalost otpao jer nisu imali njemačku grupu), da su sve te ravnateljice bile izuzetno ljubazne i susretljive i da su djeca bez problema upala u vrtić za kojeg smo se naposlijetku odlučili.

    Što bi bilo da smo htjeli upisati djecu negdje skroz drugdje, nemam pojma, imaš li ti? To je šbb kbb.


    Mislim da su ovdje svi skočili jer je temu otvorila Stray - a tema uopće nije loša. I nemojte mi reći da je nikada niste čuli da kritizira Nizozemsku?!

  21. #21
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Druga su vremena stigla. Tko nema vezu, ne bira. Cesto niti ne dobije mjesto.

  22. #22
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Kad su stigla ta vremena, MarijaP?

    Moja starija curka je upisana u vrtić 2007., a mlađa 2008. Nije to bilo baš tako davno (a i tada se pričalo o vezama i ne znam čemu).

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Sanja, to što smo ti i ja imale sreću pa su nam djeca upala u željni vrtić bez ikakvih intervencija i stresa, ne znači da je svima tako.
    Znam mnoge koji su ostali ne bez mjesta u najbližem, već bez mjesta uopće u vrtiću.
    I nemaju pojma kamo će s djecom.
    Jedna je morala dati otkaz, jedna će otvarati bolovanje za bolovanjem dok se ne snađu, jedna će regrutirati baku koja nikako nije najbolji izbor za dijete, jedna vozi dijete u privatni vrtić (koji je em skup, em daleko)...

    O biranjima se može samo sanjati.
    Čak i za škole, a kamoli vrtiće u kojima je ove godine manjak za 1800 samo zagrebačke djece.

    Pa samo za upis djeteta u željenu školu smo morali proći cijeli cirkus sa lažnim prijavama stanovanja...

  24. #24
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Kad su stigla ta vremena, MarijaP?

    Moja starija curka je upisana u vrtić 2007., a mlađa 2008. Nije to bilo baš tako davno (a i tada se pričalo o vezama i ne znam čemu).
    2009 dvoje djece upisala u jaslice na zalbu. Jedva. I ne bih uspjela da nije bila akcija vrtic za sve i da nismo slali zalbe i prituzbe na sve strane.

  25. #25
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja, to što smo ti i ja imale sreću pa su nam djeca upala u željni vrtić bez ikakvih intervencija i stresa, ne znači da je svima tako.
    Znam mnoge koji su ostali ne bez mjesta u najbližem, već bez mjesta uopće u vrtiću.
    I nemaju pojma kamo će s djecom.
    Jedna je morala dati otkaz, jedna će otvarati bolovanje za bolovanjem dok se ne snađu, jedna će regrutirati baku koja nikako nije najbolji izbor za dijete, jedna vozi dijete u privatni vrtić (koji je em skup, em daleko)...

    O biranjima se može samo sanjati.
    Čak i za škole, a kamoli vrtiće u kojima je ove godine manjak za 1800 samo zagrebačke djece.

    Pa samo za upis djeteta u željenu školu smo morali proći cijeli cirkus sa lažnim prijavama stanovanja...
    Kužim ja sve to, Apri... I nije bilo bez stresa, zbog priča o vezama grizli smo nokte i mm i ja. I bili smo uvjereni da nećemo dobiti mjesto.

    Napisala sam u prvom postu da sam svjesna da brojna djeca ostaju neupisana, ali to ne sprečava roditelje (odnosno dio roditelja) da ipak pokušaju izabrati ono što smatraju najboljim za svoje dijete. E sad... Nekome uspije, nekome ne.

    Ako sam dobro shvatila, to je ono o čemu je Stray pokušala pričati - o kriterijima poželjnog i nepoželjnog koji, vjerojatno ćeš se složiti, nisu svim roditeljima identični. Druga je stvar što su ljudi temu shvatili kao napad na hrvatski način života i standard. 99% odgovora na ovoj temi je čista ad hominem "argumentacija" vezana za pokretačicu.

  26. #26
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    2009 dvoje djece upisala u jaslice na zalbu. Jedva. I ne bih uspjela da nije bila akcija vrtic za sve i da nismo slali zalbe i prituzbe na sve strane.
    Drago mi je da ste ipak uspjeli.

    Posve sam svjesna (i to ponavljam jubilarni treći put ) svih problema s manjkom mjesta, ali postojanje tih problema ne negira činjenicu da postoji i biranje. Dovoljno je pogledati teme o vrtićima i školama po roditeljskim forumima (i na ovome).

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Nije. Stray je citiranjem senzacionalističkog članka htjela proizvesti zgražanje... A vi ste ju zeznuli i odveli temu u nešto o čemu se da lijepo i konstruktivno rasravljati...

  28. #28
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kad smo sve lijepe i konstruktivne, što ćeš!

  29. #29
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da ste ipak uspjeli.

    Posve sam svjesna (i to ponavljam jubilarni treći put ) svih problema s manjkom mjesta, ali postojanje tih problema ne negira činjenicu da postoji i biranje. Dovoljno je pogledati teme o vrtićima i školama po roditeljskim forumima (i na ovome).
    hvala, i meni ja jako drago

    Trebali bismo biti u mogucnosti birati. Ta mogucnost namje oduzeta jer su u gradu daleko veci prioriteti wc-i. A drzava je u banani.
    Rijetko tko si uopce moze priustiti razvadjanje djece po izabranim institucijama jer to zahtjeva vrijeme i novac. Na zalost.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Moja djeca su u vrtić koji nam je bio najbliži upala najredovnijim putem na svijetu, nikakvim okolnim putevima. Taj je, slučajno i na sreću, bio i vrtić kojeg smo izabrali nakon podosta traženja i razgledavanja. U dva preostala vrtića (jedan također udaljen par minuta hoda od mjesta stanovanja, a drugi u susjednom kvartu) su nam rekli da predamo papire i da ne vide nikakav razlog da djeca ne budu primljena. Dakle, moje iskustvo je da mi je bilo omogućeno razgledavanje vrtića za koje sam bila zainteresirana, da sam bez problema dobila termine za razgovor kod tri različite ravnateljice u tri različita (gradska) vrtića (pardon - četiri; četvrti je bio Suvag, ali je na žalost otpao jer nisu imali njemačku grupu), da su sve te ravnateljice bile izuzetno ljubazne i susretljive i da su djeca bez problema upala u vrtić za kojeg smo se naposlijetku odlučili.

    Što bi bilo da smo htjeli upisati djecu negdje skroz drugdje, nemam pojma, imaš li ti? To je šbb kbb.


    Mislim da su ovdje svi skočili jer je temu otvorila Stray - a tema uopće nije loša. I nemojte mi reći da je nikada niste čuli da kritizira Nizozemsku?!
    Sanja, ovakvih situacija je jedan promil.
    Imaš sreću jer živite u centru (zar ne?)
    Ja bih svoju djecu mogla voziti u centar, ali to bi u određene dane bilo vrlo teško izvesti ...

    Nije u potpunosti nemoguće birati, ALI ...

    Evo i ja sam za predškolarca birala 3 okolna vrtića - ali samo zato jer je predškolarac i voljna sam nadoplatiti poseban program što većina roditelja ne može ili pak ne želi (sve redovne grupe imaju po 30 djece, mislim da je takvih desetak grupa u ova tri vrtića zajedno; svaki vrtić ima jednu englesku grupu - u njoj ih je 15max, mislim da je u jednom vrtiću 10- dakle 300 redovnih naspram 45 engleza...

    Obišla sam sve vrtiće i predala sam papire u onaj koji mi se činio najprikladnijim (naravno, ima jedan detalj o kojem nisam bila obaviještena, i koji je pokvario cijeli početak no dijete je prilagodljivo i njemu je dobro, pa se ja suzdržavam)
    i u tim grupama - dakle skupljim, posebnim, ima još mjesta ...

    dakle ako imaš para, možeš i birati, ako nemaš zadovolji se s gradskim kriterijima

    tako vjerujem i ti, imala si olakotne okolnosti s kojima si mogla birati (njemačka grupa, centar, novac, vaš pristup itd.)

  31. #31
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku


    Mislim da su ovdje svi skočili jer je temu otvorila Stray - a tema uopće nije loša. I nemojte mi reći da je nikada niste čuli da kritizira Nizozemsku?!

    jesmo. al - koliko ja pamtim - nismo je culi da o icemu pise pozitivno i s radoscu. sve su teme s negativne strane...

    kao sto je nasla ovaj clanak (o vrticu u teksasu!), mogla je nac negdje u primorskom ili slavonskom listu, clanak o nekoj vrtickoj skupini koja ide na eko imanje na izlete (lupam, nesto slicno...), pa onda pitat kako biramo vrtice i jesmo li sigurni da su nam djeca u dobrim rukama...

    jer i dobrih iskustava ima. i dobra su iskustva itekako dobar temelj za raspravu.

  32. #32
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    miniminia, zato jer ne voliš ljudima gledati u stanove? Meni su ti njihovi veliki prozori bez zavjesa, a sa upaljenim svjetlima stvarno nevjerojatni i nepojmljivi. Valjda nije tako i na vrtićima.

    Ali, što mi južnjaci (balkanci?) znamo o kulturnim zemljama i načinu biranja vrtića. (A Poskokova Draga je zakon!)
    Beti, apsolutno. I prozori i svašta još što nije tema.
    Drago mi je da se u temi nije oplelo po tetama u vrtićima, jer u mom slučaju rade profesionalno i nadljudski, s prevelikim grupama djece (možda zato i jesu pojačano brižne)...

  33. #33
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Meni je jedino bitno bilo da tete budu ok. Za sad sam s njima super zadovoljna. To što je vrtić mali, grupa prevelika, prehrana daleko od izbalansiranog obroka ignoriram, bolje ne bih našla da sam, recimo, poželjela dijete prebaciti u neki drugi vrtić do kojeg bih je duže vozila.
    Činjenica je da bi našoj upravi više služilo na čast da urede i izgrade koji vrtić umjesto onog što već uređuju i grade i to je, recimo, balkanski problem.
    S druge strane, mislim da je ovdje puno manja vjerojatnost da će netko podmetati djeci lijekove u hranu - ili ja imam neke predrasude prema trulom zapadu, stvorene putem ovakvih vijesti.
    Dijete pomalo ispitujem što se događa u vrtiću, i kako vidim dobro joj je, a tete su se zbilja pokazale jako dobre i srdačne prema djeci na adaptaciji.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    u biti tema mi je flash back za probleme koje smo imali sa uciteljicom u trecem razredu

    (ako je nekom kojim cudom promaknulo) moj klinac ima autizam i ide u skolu za djeuc sa posebnim potrebama. kad smo birali skolu (krece se sa navrsene 4 godine, bez obzira na formalni pocetak skolske godine) docekala nas je super uciteljica i rukovodstvo skole.

    kad je sa 6 i pol kretao u treci razred promijenoio se direktor i utrcala je uciteljica koja ga je kontinuirano kaznjavala zbog simptoma autizma. dozvoljavali su da mladju djecu (i slabiju) premlacuje starij i jaci decko koji je dosao u njihov razred. nama je veliko finale bilo kad ga je asistentica u nastavi (oni su naime 2 puta tjedno imali na nastavi samo asistente, uciteljica nije bila prisutna) za kaznu zbog autisticnog ponasanja (plakao je) poslala u nepoznat razred kod nepoznatog nastavnika medju nepoznatu djecu i tamo nije mogao prestati plakati i nastavnik ga je primio za vrat i tako izbacio iz razreda

    tuzimo mi sad skolu, priavljeni su za zlostavljanje djece i koprcamo se da se mali oporavi

    ali bit cijele price je kako mozete zastiti dijete

    neko je spominjao pedofiliju.... nedavno je opet prasnuo skandal i vrticu u amsterdamu (to su djeca do 4 godine) su roditelji opetovano prijavljivali odgajatelja zbog pedofilije i policije je preko 2 godine odbijala ispitait i tvrdili su da djeca lazu. ispalo je da je odgajatelj osudjivani pedofil i da je u kombinaciji sa direktorom vrtica

    ovdje je ideja da se autiste sklini po farmama jer kao u prirodi i selskom okruzenju bolje funkcioniraju... i onda svako toliko pukne skandal sa sexualnim zlostavljanjem takve djece

    kako uopce znate kome ostavljate djecu

    (sad sam se sjetila kad sam davno isla u vrtic vedri dani u zagrebu, negdje u centru i kako je teta za kaznu skinula klincu hlace i gace i natjerala ga da stoji tako dok smo mi ostalo kao spavali. kad je ma,om nenadano utrcala mama da ga pokupi pred nama ga je ljubila i fabricirala da nista ne kaze mami. proslo je od tad 40 godina a ja se svega sjecam...)

  35. #35
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    zaljucak: ne mozes znati dok se nesto ne dogodi. tebi.

  36. #36
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    kako uopce znate kome ostavljate djecu
    pa kako možemo znati...
    svi smo u istoj pašti - možemo se čak i raspitivati naokolo koji bi nam vrtić odgovarao, kakav imaju meni, kakve odgojne metode, opet nam ništa ne garantira da odgojiteljica nije psihopat koji se nekako prošvercao. Ili nam nešto može garantirati?
    Jedino što mogu je pažljivo slušati što dijete govori o vrtiću i sklapati puzle, u nadi da bi reklo kad nešto ozbiljno ne bi štimalo - npr. kad bi se dogodio slučaj kakvog ti spominješ. Što još?
    Posljednje uređivanje od pomikaki : 05.10.2011. at 13:07

  37. #37
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    pa naravno da ne možeš u nešto biti apsolutno sigurana
    ali ne krećem od pretpostavke da će mom djetetu netko nauditi u školi/vrtiću
    jedino što možeš kao roditelj učiniti jest imati dobru komunikaciju sa svojim djetetom, svakodnevno razgovarati, slušati, uočavati
    i mene često znaju mučiti razna razmišljanja oko pedofilije i straha od istog
    međutim, zaista ne možeš ići kroz život i sumnjati u sve i sva, jer to nije život...

    mislim, i auto me može udariti kad prelazim cestu, to su rizici koje život i življenje nosi.
    mada sam sigurna što se tiče pedofilije i bilo kojeg drugog zlostavljanja djece, da se na djetetu vide ipak neke promjene
    možda ne široj okolini, ali roditelju koji poznaje svoje dijete i svaki njegov treptaj nešto loše što se dešava ipak ne bi tek tako promaklo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •