Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Pvc stolarija čišćenje

  1. #1
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno Pvc stolarija čišćenje

    Čime prati masne mrlje s pvc stolarije? imam prozor u kuhinji koji se povremeno jako zapacka pa to ja nešto peruckam, ali bojim se izribat da si ne naribam taj pvc. Š čim da ja to pošteno operem? iskustva?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Čarobnicom i vodom.

    Ako ne ode, onda čarobnicom i deterdžentom za suđe, to obično skida sve masne fleke.

    Ako ne ode, onda neko sredstvo za odmašćivanje (mr. muscolo ili cillit za kuhinju - bilo koje srodno, svejedno) ali u malim količinama i hitro, pa odmah ispereš. Ono što NE koristiš su abrazivna sredstva (vim, cif i slično). Od abraziva je dovoljna soda bikarbona, a i to mi je zatrebalo samo jednom.

    Ja sam tak skidala samo boje za staklo koje ni s čim drugim nisu izašle i packe od tegla s unutarnjih klupica. PVC nije jako osjetljiv, ali i ja sam ipak oprezna.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    131

    Početno

    uh, meni je sve požutilo od sunca i prašine na prednjoj strani kuće, i otišlo je jedino s abrazivnim arfom
    mislim da kad jednom ode ona sjajna zaštita, plastika postane porozna, i u nju se zmazanoca upije. onda carobnica nezalost ne pomaze.
    nisam otkrila savrseno sredstvo, no postoji na www.ajm.hr (imam njihove prozore i to vec dulje vrijeme planiram kupiti no nije mi nikako usput):

    Također postoji i SET ZA ODRŽAVANJE PROZORA I VRATA, koji sadrži čistilo za PVC profile, kapaljku sa uljem za pomične dijelove okova, vazelin za brtve, krpicu za čišćenje, te upute.
    Set možete kupiti u poduzeću AJM ili kod ovlaštenih zastupnika.
    Vjerojatno i drugi proizvodjaci imaju nesto slicno...

  4. #4
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    da imala sam to,moji su trohadil, ali to je bilo više ko nešto za sjaj i čišćenje prašine. Meni je prozor drito iznad špareta. Čarobnica ne pali, probala Moram znači brzo isprat,aj, onda ohrabrile ste me malo

  5. #5
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    ja pvc očistim sa parnim čistaćem, kako prozore tako i pvc, e sad valjda bi i masne mrlje otopilo uz
    kombinaciju spužvice

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    meni sve ide dole s običnim jarom za sude.

  7. #7
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    spužvica i deterdžent za suđe za veća zaprljanja
    za srednja čarobnica i deterdžent za suđe
    za manja čarobnica i voda

  8. #8
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno

    ona čarobna bijela spužvica iz DM kaj samo treba u vodu namočit, meni to doslovce sve skida, savršeno je

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Sve to perem sredstvom za pranje stakla i super izlazi.

  10. #10
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    ja pvc očistim sa parnim čistaćem, kako prozore tako i pvc, e sad valjda bi i masne mrlje otopilo uz
    kombinaciju spužvice
    Isto, a za manje čišćenje čarobna krpa i voda.

  11. #11
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj sanjas33 prvotno napisa Vidi poruku
    ona čarobna bijela spužvica iz DM kaj samo treba u vodu namočit, meni to doslovce sve skida, savršeno je
    potpis.

  12. #12
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Pred 3. porod sam slučajno otkrila neke W nešto-žute vlažne maramice iz Lidla!! Očistila sam stolariju kao nikad!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    da li je normalno da se prozor (pvc stolarija) sam zatvara kad ga se otvori onako na stranu?

    mene su majstori uvjeravali da se zatvara jer je tezak, pa je bila i opcija sa propuhom (kojeg nije bilo)

    veliko finale je bilo dasu mi rekli da taj prozor u biti nije predvidjen za takvo otvaranje, samo na oberliht a kao ovo samo da bi se pralo prozore (sto nema logike jer se prozor do ne otvara i zgrada ima placene perace prozora upravo zbog toga sto ih se ne moze oprati iz vana

    kako dokazati di su pogrijesili?

    mjerili smo sa libelom i nisu u vagu. odstupaju na sve moguce nacine

  14. #14
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    stray, to ti je tak kao da MM nekome napravi kovanu ogradu i kaže:
    'je, to su vam preteška vrata, to ne može svatko otvoriti, ili to se baš i ne da otvarati...'
    Hoću reći, prozor koji se postavio MORA se dati otvoriti pa to je njegova funkcija.

    Jedino se postavlja pitanje tko je kriv,
    1. da li je izvođač radova upozorio investitora na to, da li je investitor svjesno to upozorenje ignorirao pa je izvođač MORAO postaviti krivo unatoč upozorenju...
    2. Da li je to samo greška izvođača radova...

    Recimo, na mojoj zgradi ništa, ali niti jedan zid nije pod vagom, police u špajzi kao da su krivo izrezane, a ne uredno postavljene na krivi zid.
    Znači, ako je cijela zgrada krivo napravljena, nema vage, visi...onda netko sa prozorima nikako ne može pravilno postaviti na krivo
    napravljenu zgradu.
    Ja sam zatvarala balkon sa PVC stolarijom, da ne govorim da su na jednoj strani prozori pripijeni čvrsto uz zid, dok isti prozor par metara dalje ima prostora....
    Mi se svi u zgradi pitamo tko je izdao uporabnu dozvolu..., ali to je već druga tema.
    Ne znam da li sam pogodila bit tvojeg pitanja...

  15. #15
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Definitivno su krivi izvođači.
    Svaki ugrađeni element mora imati svoju funkciju upravo onakvu kava mu je mogućnost.
    Ukoliko je prozor predviđen za otvaranje na "kipu", onda ne bi smio imati drugu opciju otvaranja.

    Uporabna dozvola dokazuje da je zgrada sigurna za upotrebu i izvedena prema projektu i u skladu sa dozvolama.
    Građevinska odstupanja (koja su do nekoliko cm), ne ulaze u argument za neizdavanje uporabne dozvole.

  16. #16
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Citiraj sanjas33 prvotno napisa Vidi poruku
    ona čarobna bijela spužvica iz DM kaj samo treba u vodu namočit, meni to doslovce sve skida, savršeno je
    koja?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Meni je na jednoj strani kuće (sunčana strana) PVC prozor požutio (ne bi me bog kaznio da sam ga češće čistila) a i u blizini nam je tvornica (dragi SOlidum grrr) pa imam i crne čestice prašine po njemu i taj prozor sam nakon mukotrpnog ribanja svim i svačim natopila cifom i očistila. ništa mu se nije desilo i izgleda kao nov.

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Čime mogu skinuti ostatke širokog selotejpa s PVC prozora? Ostalo je samo ljepilo, ne i ona glatka gornja strana selotejpa.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Čokolada, kremom i grubljim ručnikom. Krema neka bude što masnija.

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    što masnija? ostalo mi je još onog Purelana za ragade .
    tnx, probat ću.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    131

    Početno

    ikao bez veze zvuci, stvarno djeluje i ne unistava nista Purelan bi mogao biti ock.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Pa da, ima u tome logike - mast/ulje otapa ono što voda ne otapa. Poslije se očisti na klasičan način.

  23. #23
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Hvala, cure - sad već imam cijelu strategiju

  24. #24
    Eva Maria avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    117

    Početno

    evo imam i ja pitanje, pošto već dva dana bezuspješno ribam prozor ...
    na pvc prozor smo s vanjske strane bili zaljepili mrežu protiv insekata. e, sad kad smo tu mrežu skinuli, ostalo je zapečeno ljepilo. žuto smeđe koje nikako al nikako neide dolje. i uzalud ribam i ribam do beskraja.. imate kakav savjet, a da ne uništim pvc?

  25. #25
    Eva Maria avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    117

    Početno

    promako mi je slični post.. sad ću probat s nečim masnim čistit.

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ako ne bude išlo, pitaj proizvođača ili negdje na internetu potraži upute smije li se čistiti benzinom ili nekim drugim otapalima. Bojim se da to kod pvc stolarije ne bi došlo u obzir.

  27. #27
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ostatke ljepila na PVC stolariji i staklu čistim vlažnim beby maramicama. Skida bez frke. Naravno treba malo ribanja.

    PVC stolariju i rolete sam prala prošli vikend, iako sam rekla da nema šanse da ih perem - voda, sredstvo za suđe, spužvica, obrisala sam papirom za ruke.
    Išlo je odlično.

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Evo, nakon višegodišnjeg pokušavanja skidanja sad već pocrnjelih ostataka selotejpa sa pvc stolarije (spužvica i detardžent, ulje, masti razne, otapala razna ) , nabasala sam na nekog prodavača sredstava za čišćenje (trgov.putnik) koji mi je za probu ustupio 1 dl neke tekućine za čišćenje. Nevjerojatno nešto, natunkala komadić starog ručnika, pobrisala i sve otišlo isti čas. Opralo je i one ružne pocrnjele spojeve pravih kutova prozorske klupice i stolarije.
    Sredstvo se zove Tablefit, tu piše što sve skida s drvenih i plastičnih površina, tkanina itd. (ljepilo, markere, kemijske...), ne smije samo na lakirane površine.
    http://www.kiehl-group.com/en/cleani...ts_detail&p=33 (boca je cca 50 kn, kako mi je rekao).
    Distributer je http://www.tardi.hr/proizvodi.php
    Posljednje uređivanje od čokolada : 30.04.2017. at 10:50

  29. #29
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Prodavač je bio odavde
    http://www.alca.hr/

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A to nije išlo s acetonom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •