Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: maticna mliječ

  1. #1
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno maticna mliječ

    Bok curke, evo malo pitanja. Je li ko koristio matičnu mliječ sa svrhom iz citata:
    Normalizacijom hormonskog statusa znacajno ublazava klimaktericne tegobe kod zena dok kod muskaraca povećava kolicinu I pokretljivost spermatozoida.Seks: Potencija zena i muskaraca dovodi na optimalni nivo.

    Bila ja kod doktora opće prakse i uzela uputnicu za TSH i T4 pa da se i ja iskontroliram, i pitam ja njega ima li kakvu ideju za poboljšanje spermiograma i on mi predloži gore navedeno.
    Šta vi mislite o tome?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    MM i ja smo koristili jedno vrijeme Maticnu mlijec, u kracem periodu nakon toga je uzimao jos i selen, zink, c vitamin i na kontroli spermiograma imao je puno bolje rezultate. Da li je do poboljsanja spermiograma doslo zbog maticne mlijeci ili vitamina, ne znam...
    Prije uzimanja navedenih preparata prestao je i pusiti.

    Probajte sa maticnom mlijecu, svakako! Dobra je i za podizanje imuniteta.

  3. #3
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    MM i ja, doduse uglavnom MM, pijemo maticnu mlijec u obliku Revite. Svakako preporucujem

    da se ne ponavljam, pisala sam o svemu sto mi pijemo i zasto na topicu Maca Potent - iskustvo

  4. #4
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Eto, mislim da ćemo i mi probati matičnu mliječ, kod MM spermiogram sve gori, opširnije na odbrojavanju.
    MM je jedno vrijeme pio, ali onda više nisam mogla naći pripravak. wewa odo ja pažljivije na tvoje postove

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    109

    Početno matična mliječ

    ima li kakav pripravak od matične mliječi, da li tko zna što više o tome

  6. #6
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    imaš u DMu i u biljnim i običnim apotekama.

  7. #7
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Citiraj emanuel prvotno napisa
    MM i ja smo koristili jedno vrijeme Maticnu mlijec, u kracem periodu nakon toga je uzimao jos i selen, zink, c vitamin ...
    A gdje imati za kupiti selen ?! :?

    MM što je pio - pio je, odsad ja počinjem sa vitaminčićima .... (čitala sam da je selen dobar za snižavanje TSH pa da probam)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    109

    Početno matična mliječ

    vidjela sam u dm-u kapi..Na to misliš?? puno hvala

  9. #9
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Tigy, selen isto imaš u apotekama. Ja kupila..

  10. #10
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Hvala, hvala, moram se baciti u potragu ....

  11. #11
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Kao što sam već napisala, jučer počistila police u apoteci...
    Ima na www.vitaminshop.com dosta informacija o dozama minerala i vitamina kod neplodnosti, tako da si možete pogledati (još nisam naučila kako staviti link, sorry).
    Selen bi se trebao uzimati u dozi 100 mcg dnevno, kupila sam od Natural weltha (te baš ne kupujem inače, ali bila sam poluluda od traženja svih sastojaka), oni imaju od 50 mcg, što znači da MM uzima 2 dnevno. E, onda sam našla od KAL-a, oni imaju od 100 mcg, tako da ću to kupiti kad MM popije ove..
    Cink 2x30 mg (našla od 10 mg). Dodala i E vit (400mg) i C vit (1000 mg).
    Inače, na ovoj stranici ima svih odličnih kuća sa vitaminima, i može se naručiti, dostavljaju i u Hrvatsku, ali mislim da bi poštarina masno koštala, tako da ne znam je li to isplativo.
    Cink i selen bi trebali prema nekim studijama poboljšati broj i pokretljivost spermija (sve je navedeno na onoj stranici ako upišete male infertility).
    MM je, siroče, danas popio puno šaku ovih čuda

  12. #12
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Deja2, super link, tnx ... !!!

    Inače, kupila sam selen i to onaj od KAL-a (USA), 100 tableta od 100mcg za 76.00 kn !!! :D

  13. #13
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Ja sam pila Revitu cca 5 mjeseci.
    Prestala sam ju piti prije transfera.
    Iako nisam bila zadovoljna rezultatima jer su moji hormoni i konstantno divljali (FSH i do 50), uspjeli smo i ja sam sada u 14. tjednu trudnoće.
    Nikada nisam svoju trudnoću pripisivala Reviti ali možda... tko zna.

  14. #14
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Citiraj TIGY prvotno napisa
    Inače, kupila sam selen i to onaj od KAL-a (USA), 100 tableta od 100mcg za 76.00 kn !!!
    To ću i ja kupiti kad ovo potrošimo, a ima i cink i to isto od 100 (nekih jedinica), tako da će to biti 1 umjesto 6 tabletica.
    Imaju i koenzim Q10, nemam pojma koliko košta, ali 2 tjedna je dovoljno da se kvaliteta spermića poboljša, tako da ću to MM utrpati kad krene ciklus.
    Pijemo Revitu, naručila sam sada bez šećera, ovo mi je malo preslatko, baš me zanima kak bu to bilo.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    109

    Početno revita

    cure ima li dobrovoljaca da mi objasne što je to revita..

  16. #16
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno Re: revita

    Citiraj martamaric prvotno napisa
    cure ima li dobrovoljaca da mi objasne što je to revita..
    evo ti link, pa prostudiraj : http://www.revitaplus.com/ ...


    Hmmm, Deja, moj to ne želi ni primirisati, a kamoli piti, svaka čast TM-u ... 8)

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    13

    Početno

    Bog cure počeli smo piti vitamine(MM i ja) da probamo poboljšati situaciju i na taj način.Netko je pisao da je uzimap lanene sjemenke ali prekopala sam sve stare topike i nigdje to nemogu naći .Molim vas ako netko zna kako se to pije da mi javi (može na pp).Zvuči glupo ali me jako zanima.Hvala

  18. #18
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Ja lan kupujem u DM-u. Vrećica košta ispod 10kn. Postoji mljeveni i u sjemenkama. Trpamo to u sve živo, a ja ga jedem i žlicom, zalijem vodom i progutam. Nema neki intenzivan okus tako da ne mijenja okus hrane. Može uz povrće, žitarice, grah, kravlji sir, ma uz sve živo. Samo pospem preko i mljac.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    Tiggy, sto se tice te revite (a i svih slicnih komercijalnih "zbuckalina", TM je skroz-na-skroz u pravu: one nisu ni sa ponjusiti a kamo li za gutati. To, taj Altamed kao i gomila drugih kvazi-farmacija spravlja sve i svasta u cilju guljenja dzepova. Nemojte slijepo vjerovati tim deklaracijama na kojima tvrde da ima 100 mg ili 1000 IJ i sl! To vam je kao kad na maloj smjesnoj kutijici 10x15 cm tvrde da je to zvucnik jacine 1000 W (hm koja usporedba - ja elektricar ) , a naravno da je puno bolje i efikasnije uzimati prirodne stvari. Zasto ne biste pitali nekog pcelara ili u Pcelarskoj Centrali?

  20. #20
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj mila67 prvotno napisa
    Tiggy, sto se tice te revite (a i svih slicnih komercijalnih "zbuckalina", TM je skroz-na-skroz u pravu: one nisu ni sa ponjusiti a kamo li za gutati. To, taj Altamed kao i gomila drugih kvazi-farmacija spravlja sve i svasta u cilju guljenja dzepova. Nemojte slijepo vjerovati tim deklaracijama na kojima tvrde da ima 100 mg ili 1000 IJ i sl! To vam je kao kad na maloj smjesnoj kutijici 10x15 cm tvrde da je to zvucnik jacine 1000 W (hm koja usporedba - ja elektricar ) , a naravno da je puno bolje i efikasnije uzimati prirodne stvari. Zasto ne biste pitali nekog pcelara ili u Pcelarskoj Centrali?
    Mila, maticna mlijec u obliku kakav prikupljaju pcelari ima rok trajanja svega 48 sati.
    Maticna mlijec u reviti je liofilizovana, te joj se zato ne gube aktivna svojstva dok ne dodje u kontakt s vodom, nakon cega ostaje korisna isto 48 sati.
    Ovo je provjerena informacija, a isto ce ti reci i svaki pcelar, naravno ako zeli.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    58

    Početno

    Papajte germu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •