Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Pravila lijepog ponašanja na internetu, da li ste ovo znali?

  1. #1
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno Pravila lijepog ponašanja na internetu, da li ste ovo znali?

    Moram priznati da su i meni neke stvari nove, no fakat zanimljivo za pročitati

    Nekada smo na internetu samo provodili vrijeme, a danas na njemu praktički živimo. Na internetu se možemo obogatiti, naći prijatelje, izgubiti prijatelje, naći ljubav svog života, naći posao iz snova... Naš drugi dom je digitalan, ali ne razumiju baš svi pravila digitalnog svijeta.

    Internet je sastavljen od 1.2 zetabajta podataka i pored odličnih stvari, krije i brojne zamke. Nešto što vam se na početku čini kao siguran sajt, može biti totalna prevara, ali i obrnuto. Morate imati na umu da neće svi pobijediti na pokeru, da se društvene mreže razlikuju i da ne komunicirate sa svima na isti način. Pravila se na internetu stalno mijenjaju, jer se i internet mijenja. Prije nekoliko godina nije postojala nijedna društvena mreža, a danas ih ima na desetke. Podatke smo nekada čuvali samo na kompjuteru, a danas u “oblaku”.

    Mnogi misle da je dovoljno biti anoniman na internetu i da vam se zbog toga ništa neće dogoditi, ali vaši podaci ostaju
    zabilježeni. Što god rekli ili napravili, naći ćete se na meti kritika ili pohvala ostalih korisnika interneta.

    Internet je kao i pravi svijet - postoje pravila ponašanja, korištenja, komuniciranja, rada... Donosimo 50 savjeta.



    POSAO

    1.S mejla maknite potpis “poslano s mog iPhonea/BlackBerryja/iPada”
    Još prije godinu dana ovaj potpis je bio prihvatljiv, ali ovi uređaji više nisu gadgeti s kojima se trebate hvaliti
    2.Na LinkedInu nemojte dodavati ljude koje želite upoznati LinkedIn je isključivo društvena mreža za “virtualni” biznis, a ne upoznavanje novih ljudi
    3.Ne koristite “vašeime@vašeime.com” kao mejl adresu
    Tako samo izgledate kao egomanijak ili kao osoba koja očajnički traži priznanje okoline
    4.Googlajte svoje ime To nije nikakav narcisoidan potez, već dobar način da provjerite je li Google zapamtio neke vaše trenutke kojih se sramite
    5.Upoznajte se s “Cloudom” Nekada ste mogli čuvati podatke i dokumente samo na kompjuteru, ali kad bi vam se sustav urušio sve biste izgubili. Cloud je rješenje, ne samo zato što će vaši podaci biti sačuvani bez obzira na stanje vašeg kompjutera, već i zato što im možete pristupiti s bilo kojeg mjesta na svijetu
    6.Skidajte samo korisne aplikacije Ne trošite novce na stotine aplikacija koje samo stvaraju iritantne zvukove. Ionako postoji desetak aplikacija koje vam zaista trebaju

    FACEBOOK

    7.Kad nekog upoznajete prvi put, nemojte reći da ga poznajete s Facebooka
    Osim toga, izbjegnite razgovor o njegovim omiljenim knjigama i filmovima - naprosto je glupo
    8.Ne koristite Facebook za promoviranje svog posla, kluba, projekta... Facebook služi za održavanje kontakta s ljudima, a ne da im prodajete stvari
    9.Više nitko ne koristi “poke” “Pokanje” djevojke na Facebooku je kao da joj trubite iz auta. Dakle, to rade samo stalkeri i oni koji ne znaju na drugi način naći djevojku
    10.Nemojte dodavati roditelje na “friend” listu Kad-tad bi se mogli posvađati na Facebooku pred svima, a isto pravilo vrijedi i za Twitter
    11.Ne mijenjajte sliku na profilu više od dva puta tjedno
    Već je i dva puta tjedno pretjerano, naročito ako je mijenjate sa slikom koja je praktički ista kao i ona od prošlog tjedna
    12.Vaše pozivnice za tulume trebaju biti privatne
    Ne šaljite svima pozivnice, iako je malo vjerojatno da će se 5000 ljudi pojaviti na vašem tulumu. No, nikad ne znate!
    13.Smijete pitati: “Otkud se znamo?” Ne mora vam biti neugodno pitati ljude za koje niste sigurni da ih poznajete da li se zaista znate i ako niste zadovoljni s odgovorom, nemojte ih dodati na vašu listu prijatelja
    14.“Relationship status” nije psihijatrijski kauč... ... čak ni kada je veza “complicated”
    15.Vaša bolja polovica ostavila je otvoren svoj profil? Odlogirajte se! Što god napravili, nemojte se dovesti u iskušenje i provjeravati njihove poruke. Paranoja je gadna stvar!

    TWITTER

    16.Ne dodavajte nekog na listu prijatelja na Facebooku samo zato jer vas prati na Twitteru. Niste Mesija, ljudi vas ne prate i ne idu za vama zbog toga
    17.Ne tweetajte pijani To vam je isto kao da pijani zovete nekog na mobitel, ali na speakeru i to pred svima u kafiću
    18.Odaberite dobru sliku za profil. Nemojte kao sliku držati avatar od Twittera jer tako izgledate kao netko tko je došao spamati. Neka vaša slika odgovara vašem twiteraškom stilu.
    19.Nemate ništa za reći? Onda samo čitajte. Većina vijesti se objavi na Twitteru i prije nego se dogode i mnogi svoje profile koriste samo za čitanje. Ne trebate imati mišljenje samo zato da biste bili popularni
    20.Ne postavljate pitanja na koja Google ima odgovor Pitajte za preporuke, ali pitati kako ubaciti SIM karticu u iPhone je bespotrebno
    21.Družite se s ljudima. Samo zato što vaš prvi tweet nije privukao raspravu ne znači da neće nijedan. U jednom trenutku ćete reći nešto i u vašu raspravu će se uključiti svi
    22.Budite redoviti na Twitteru. Nakon što cijeli tjedan niste ništa poslali, uopće nije “cool” odjednom staviti četiri ili pet tweetova u roku jedne minute

    DEJTANJE

    23.Izbjegavajte besplatne dejting sajtove Besplatni su s razlogom. Morate uložiti nešto da biste upoznali nekog tko vam odgovara
    24.Stavite vaše najbolje fotografije. Uostalom, tamo ste da biste nekog privukli. Ali, to ne znači da stavljate vaše slike u toplesu
    25.Osim ako niste očajni, ne postavljajte video profile
    Barem pričekajte dok ne upoznate ljude koji vas zanimaju
    26.Neka netko provjeri vaš profil prije nego ga objavite. Odaberite najkritičnijeg prijatelja koji nema nikakve osjećaje i on će vam reći da li svojim profilom šaljete krive poruke ili ne
    27.Budite iskreni na listi vaših hobija. Ako tražite nekog tko voli iste stvari kao i vi, morate biti iskreni
    28.Ne koristite kupone Grupnjaka, Kolektive i sličnih usluga na prvom spoju. Večera s popustom nikad nije bila sexy

    IGRICE, KOCKANJE I SPORT

    29.Ne koristite gotovinu kad počinjete Naučite prvo kako se igra i ne stavljate za ulog sve što ste zaradili
    30.Uključite se na forume. Od ostalih možete doznati odlične taktike igranja i kockanja i naučiti puno od iskusnijih igrača
    31.Budite ozbiljni ako igrate poker. Instalirajte softvere koji prate vaše igre, pokazuju vašu statistiku i koliko ste puta izgubili, a koliko puta dobili
    32.Ne ulažite više nego što ste spremni izgubiti Odredite koliko možete potrošiti i riskirajte vrlo malo. Najveći rizik neka vam bude pet posto veći iznos od onog kojeg namjeravate potrošiti
    33.Kladite se na nešto neobično. Klađenje na Premier ligu i ostale razvikane lige neće vam donijeti neko bogatstvo, ali ako dobijete neku dobru dojavu za nogometnu ligu na Farskim otocima, mogli biste dobiti velike novce
    34.Ne brinite se da će vas prevariti. Mnogi vjeruju da ljudi na online pokeru varaju. To je uglavnom mit
    35.Uvježbavajte svoj “poker face”. Ionako vas nitko ne može vidjeti

    OSTALO

    36.Prije nego naručite odjeću s interneta, izmjerite se. Dobro je znati koji je vaš točan broj. Zapamtite, odjeća različitih proizvođača razlikuje se po krojevima i vaš broj nije kod svih isti
    37.Držite se provjerenih stvari. Internet nije mjesto za eksperimentiranje. Nikada preko interneta ne kupujte prvi put neku stvar
    38.Rezervirajte ljetovanje i zimovanje online. Brže je i jednostavnije. I dozvolite da vas internet odvede na neko novo mjesto
    39.Vodite računa o vašoj privatnosti. Svaki sajt pamti vašu IP adresu, svaka poruka ili mejl koji ste poslali negdje je ostao. Budite oprezni na što klikate i na browseru namjestite postavke za privatnost
    40.Ne postoji isprika za previše uskličnika. Više od jednog uskličnika je kao da vas promatra 12 bijesnih očiju
    41.Ne koristite glupe nickove za ozbiljne rasprave. Nitko vas na raspravi o Bliskom istoku neće shvatiti ozbiljno ako je vaš nick Sexy69
    42.Saznajte što je trolanje. Teško je na početku shvatiti tko trola neki post na forumu, ali ako ostali na forumu ignoriraju nekog, uglavnom je riječ o trolanju. Oni koji trolaju ne ostavljaju logične postove, uglavnom provociraju i raspravu skreću u krivom smjeru
    43. Na Flickru stavljate samo kvalitetne fotografije Tek tako će vaše fotografije dobiti pravu pažnju i ne stavljajte više od dvije fotografije dnevno
    44.Dajte ime svojim fotkama na Flickru. Ako se vaša fotografija zove DSC0012 nemoguće ju je pronaći u arhivi
    45. Vjerujte Wikipediji. Postotak grešaka na Wikipediji jednak je postotku grešaka u Britannici
    46. Ne koristite Google za varanje u kvizovima
    To je naprosto neprihvatljivo. Stara stvar, ali i dalje nešto što ne smijete raditi
    47. Rano je za Geo-tagging aplikacije Aplikacije poput Foursquarea su budućnost, ali sada ih ne koriste svi, i malo su zastrašujuće, pa se strpite još neko vrijeme
    48. LOL, LMAO, ROTFL... Ne koristite stalno te kratice. Malo su iritantne
    49. Ne mora vam Google biti homepage. Možda je i vrijeme da promijenite homepage i “obogatite” svoj život s nekom zanimljivom početnom stranicom
    50. Kada dajete ime svojoj bežičnoj vezi doma, ne zaboravite da je mogu vidjeti vaši susjedi. Izbjegnite glupa imena, poput “mazna”, “frajer” i slične gluposti, jer će vam se susjedi smijati

  2. #2
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nitko nema ništa za dodati ili komentirati? svi ste ovo već znali?

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ovo da se treba bespogovorno vjerovati Wikipediji je šala ili?

  4. #4
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    neke od ovih stvari bi i mogla promijeniti, samo sto nikad ne dozivljavam svoje LOLanje jednako npr kopanju nosa

  5. #5
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    samo sam preletjela tekst i vidjela da sam se vec ogrijesila o bonton.
    ostalo cu detaljno pregledati kad stignem.
    zvuci obecavajuce.

  6. #6
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    anchie, ne mogu vjerovati da ti za to nisi znala!?
    inače se 'to' u internetskoj komunikaciji zove netiquette:
    http://www.hr-netiquette.org/

  7. #7
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    anchie, ne mogu vjerovati da ti za to nisi znala!?
    inače se 'to' u internetskoj komunikaciji zove netiquette:
    http://www.hr-netiquette.org/
    Ma naravno da sam znala... al nisam znala sve detalje ovog nabrojanog gore, recimo baš taj LOL - ja ga imam tendenciju dosta često koristiti inače, morat ću ga smanjiti, to mi je najveći grijeh
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 15.09.2011. at 14:55

  8. #8
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    neke od ovih stvari bi i mogla promijeniti, samo sto nikad ne dozivljavam svoje LOLanje jednako npr kopanju nosa
    pa da, uopće ne razumijem u čemu je problem

    LOL


  9. #9
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    i ja volim LOL

  10. #10
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Za nas nepismene.

    Sta znaci LMAO, ROTFL?

    lol

  11. #11
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    lol: laughing out loud
    lmao: laugh my ass off
    rofl: rolling on the floor laughing

  12. #12
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Hvala!

    Sad sam i ja zguglala i vidim da sam se ogrijesila o zakon br 20

  13. #13
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    MarijaP, sad si se ogrijesila
    tribala si lipo sama izguglat sta kratice znace, a nas pitat preporuku kojeg je bolje koristit

    edit: bila si brza, svaka cast
    Posljednje uređivanje od summer : 15.09.2011. at 15:10

  14. #14
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    MarijaP, sad si se ogrijesila
    tribala si lipo sama izguglat sta kratice znace, a nas pitat preporuku kojeg je bolje koristit

  15. #15
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    summer, a i tvoj avatar je pod upitnikom (pravilo 41.)

  16. #16
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    LOL

    a malo se ticem i onog s toplesom :buntovnica:

  17. #17
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a tvoj ajvar isto nije baš za raspravu o bliskom istoku
    viš kako ja mudro promatram
    s ovim avatarom čisto me sram postat na receptima, npr.

  18. #18
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    s ovim avatarom čisto me sram postat na receptima, npr.

  19. #19
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    kad sam pročitala "dodavajte" odustadoh naglo od daljeg čitanja...

  20. #20
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ajme jeste lude!

    ivaricin ajvar je dusu dao za korespondenciju sa gospodinom gatesom

    pitali ga na nekoj konferenciji da li mu djeca imaju iphone, macove i slicno.
    ljutito je odgovorio da nemaju, a onda u pola glasa promrsio, da bi zeljela.

    cvijeto, sad mi je ajsno zasto te ne vidam na receptima i pospremanjima

  21. #21
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    eto nek smo ja i gejtsova djeca po necem slicni

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a tvoj ajvar isto nije baš za raspravu o bliskom istoku
    viš kako ja mudro promatram
    s ovim avatarom čisto me sram postat na receptima, npr.

    a gdje da ja postam s ovakvim avatarom? za koje teme je primjeren?

    reče tamo da takve stvari treba pitati iskrenog i objektivnog prijatelja, pa evo, izjasnite se:LOL::shamed:.

    Inače, koristim samo Facebook, ne kockam, ne kupujem (osim ovdje vrlo rijetko), ne dejtam, pa me se ostale stvari i ne tiču tu mač.

    Jedino mi je točka 39. pod Ostalo vrlo zastrašujuća, mislim, svaki šugavi mail, tko zna kad napisan, sve to negdje ćupi...avaj...i čeka vanzemaljce da ga prouče

  23. #23
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    A jel moj avatar vrijeđa računalnu industriju i internet ili sam prihvatljiva u sinekovom prikazu moje ovisnosti?

    Točka 8, mogu reć samo ha ha (pristojna sam!) kraj svih onih reklama tamo.

  24. #24
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku

    a gdje da ja postam s ovakvim avatarom? za koje teme je primjeren?

    reče tamo da takve stvari treba pitati iskrenog i objektivnog prijatelja, pa evo, izjasnite se:LOL::shamed:.
    evo, ne osjećam se prozvanim, al ću se osjećati dobro ako ću prokomentirati, iako nije baš u duhu teme... što se tiče tebe i tvojeg avatara, to definitivno ide u kompletu. neukradljiv avatar i neukradljiv način/stil. dakle, komplet(ić). piši gdje i šta hoćeš, nema beda. kao da je nena-jabuka®

  25. #25
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Čuj, a jel ovaj tvoj Gustav sjedi na tuti? Neprimjereno za recepte, ko Cvijeta .

    BTW gdje je smješten onaj topic o mršavljenju...da se ne pojavljujem tamo.


    Nena, ti si prikladna za rasprave o turskim sapunicama.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 15.09.2011. at 21:19

  26. #26
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Gustav sjedi na halbcilindru.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    kad sam pročitala "dodavajte" odustadoh naglo od daljeg čitanja...
    X

    ...a i u naslovu topica vidi se nepismenost....

    S druge strane, ja ne razlikujem lijepo ponašanje na forumima, internetu i cesti. Sve je to ista vreća. Tko je kulturan, kulturan je svuda.

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Vidi, pa stvarno jest! Ne sjećam se da ga je u crtiću imao.

  29. #29
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pojma nemam je li ovo trebalo biti saljivo ili se netko trudio biti ozbiljan (u novinama jel). Netiquette je nov bas kao i Blackberry i iPad pa samim time spada u vazne obavijesti Jutarnjeg lista.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku

    Nena, ti si prikladna za rasprave o turskim sapunicama.
    ah, znala sam da će biti nešto tako debilno...
    viš' koja je to varka...još bi me netko stavio i na spike o parfemima, frizurama, a ja o tome mogu ukupno minutu i 10 sekundi, toliko imam znanja i strpljenja za te teme.
    znači, dobro sam se zakamuflirala, super.

    I slažem se s Peterlin, kultura iz života prenosi se i na Internet, mada, čudi me koliko ljudi u tom virtualnom prostoru naprosto podivlja, ne mogu zamisliti da u stvarnom životu baš toliko psuju, urliču, vrijeđaju druge, da samo čekaju kad će uputiti neki niski udarac. Doduše, i meni je prijateljica jednom rekla da su joj neki moji postovi isto zvučali puno oštrije nego što je to od mene mogla zamisliti, da sam u RL blaža u komunikaciji, tako da, očito to web piskaranje izvlači iz čovjeka onu britkiju stranu intelekta i temperamenta. No, i dalje me čudi to "povampirenje", kako i zašto toliko nekulture, mislim, ona javljanja ispod tekstova na portalima , to su strahote, ponekad duhovite, ali svejedno strahote.

    (e,hvala, andro)

  31. #31
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Yes, došlo je "i" u naslov! Tako me je to "bolo" i sve sam mislila da će vidjeti i konačno evo lijepog naslova.

  32. #32
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Pa ako ćemo biti totalne cjepidlake (a što ne bismo bili )-sasvim točno bilo bi: Pravila lijepog ponašanja na internetu, jeste li ovo znali?

  33. #33
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    i to samo pod uvjetom da zanemarimo rasprave jel internet opca ili vlastita imenica

  34. #34
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Apsolutno.

  35. #35
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    po mom bi pravilo 40 trebalo istaknuti, skupa s obavijesti da je topic=topiK (tema), a ne topić

  36. #36
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    lol, ja mislim da je topić proizveden na ovom forumu , da u bespucima interneta ni pojma nemaju za tu tvorevinu

  37. #37
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    lol, ja mislim da je topić proizveden na ovom forumu , da u bespucima interneta ni pojma nemaju za tu tvorevinu
    O, bojim se da se varaš. Ja rijetko, zapravo jako rijetko zalutam na neki drugi forum u potrazi za nekom informacijom, ali vidjela sam toga i tamo. Prilično sam sigurna. Čak bih se usudila reći i više.

    Inače, purist u meni gura me da spomenem i da nam uopće ne treba ni topic, ni topik, a pogotovo ne topić, jer imamo već temu.
    Posljednje uređivanje od Freja : 16.09.2011. at 22:00

  38. #38
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ali ako su ti settings na english onda ti pise topic

  39. #39
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    sori, na ovom novom (i ne tako novom) forumu pise thread

  40. #40
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    neke stvari su ustaljene.. nema šanse da ja kažem tema a ne topic (iliti topiK), kao i to da kažem ekran a ne monitor

  41. #41
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    A jel moj avatar vrijeđa računalnu industriju i internet ili sam prihvatljiva u sinekovom prikazu moje ovisnosti?

    Točka 8, mogu reć samo ha ha (pristojna sam!) kraj svih onih reklama tamo.
    Ajme, Zdenka, tek sam sad skužila da ti na ovoj slici zapravo sjediš za kompom. Sve sam vrijeme mislila da je to klavir. E svašta. Što se babi htilo, to se babi snilo. Ne znam, sve te vrijeme vidim za klavirorm. Iako, sad kad bolje razmislim, od svih tvojih postova, ne sjećam se da sam baš nešto pročitala o sviranju na klaviru.
    Pih!

    A ova pravila... He he, ja sam svagdje Sika Pika. Ma, zapravo, sve sam manje na kompu tako da...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •