Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Kako provode dan

  1. #1
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno Kako provode dan

    Zanima me kako vaša djeca iz ove dobne skupine provode dan?
    Napisat ću za svoje, da vidite na što sam mislila.

    Sin i kći, oboje 5. razred, pišem za većinu dana u ovom tjednu kada su jutarnja smjena:

    8-13,10 škola

    13,30-14,10 ručanje uz priču kako je protekao dan u školi, i moje požurivanje, jer...

    14,10 - 17,30 (18 ili 18,30 )- pisanje zadaće i učenje, uz nekoliko prekida samo za popiti vodu, i jedan prekid od 10-tak min za pojesti užinu

    ... i što ostaje: pola sata za otić na dvorište, večera, tuširanje, pola sata tv ( zapravo ga ni ne gledamo, nego pričamo ), i spavanje oko 21,15-21,20

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zar se u 5. razredu toliko mora učiti?
    ajme, ajme...

  3. #3
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    eh, a što bi bilo da ih oko 17 tek kupiš iz dežurstva i još moraju nešto pojest i treba im se provjerit domaći
    doduše imaš pravo, to su stariji, nema dežurstva? Ali mene zanima kako funkcioniraju oni čija su djeca doma sama do 17h? Šta rade, kada stignu...
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 16.09.2011. at 09:41

  4. #4
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I mi imamo istu stvar, 4. i 5. razred. Osim ovog što si nabrojala, poslijepodne su još i aktivnosti. Bude mi ih žao zbog te jurnjave . Ne znaju baš organizirati vrijeme, pa potrate previše dok ne počnu radit, a onda ne ostane vremena za igru. Izbacila sam računalo preko tjedna, tako da bar nema tog žderača vremena. Jedino su vikendom slobodniji, iako uvijek ostane barem nešto što treba napravit za školu ili muzičku.

    Drago mi je da se oboje bave sportom, jer se barem 2-3 puta tjedno odu nekamo iskakat i vraćaju se puni dobre energije.

  5. #5
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    (moram priznati da je meni, al ja još nemam toliku djecu, strašno neobično to učenje od 2 do 6. Toliko mi nismo učili ni u gimnaziji.)

  6. #6
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Čisto provjeravam jel su moji toliko spori ili je to normalno...
    ok, u vrijeme učenja sam ubrojila i moje pomaganje oko zadaće( ako je potrebno ), i ispitivanje naučenog ( što baš nije nešto naj-naj, s obzirom na količinu vremena provedenu učeći )

    Ja se stvarno divim djeci koja su sama doma...

  7. #7
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Sad sam malo bolje pogledala brojke - moji ne uče 3 sata dnevno. Možda 1-2 sata. Ponekad bi moglo biti i kraće da su bolje organizirani, da odmah uđu u radnu temperaturu. Jurnjava nastupa zato što se obaveze za školu moraju uskladiti s poslijepodnevnim aktivnostima.

  8. #8
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Da, i moji imaju treninge, ali to je kasnije popodne/navečer

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa kako smo mi? edit: ovo je odgovor na krumpiricino pitanje

    moja tek ulazi u ovu dobnu skupinu, ali je u boravku

    ponedjeljak: dođe doma u 16 h (sve zadaće napisane) i igra se do 18 h kada ide u glazbenu. vrati se oko 20 h i onda tuširanje, večera, čitanje i igra s bratom. u 21 spavanje
    utorak: dođe doma u 16 h i do spavanja se igra
    srijeda: poslije boravka direkt u glazbenu, dođe doma oko 16:30 i igra se do večernjih rituala.
    četvrtak: doma u 16, u 18:15 kreće u glazbenu, oko 20 se vraća i onda kao u ponedjeljak.
    petak: u 16 je doma i cijeli vikend je slobodan.

    od sljedećeh tjedna kreće na dodatni strani jezik i to će biti još nekih sat i pol rada više, ali kod kuće, tako da nema razvažanja.
    Posljednje uređivanje od apricot : 16.09.2011. at 09:47

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    (moram priznati da je meni, al ja još nemam toliku djecu, strašno neobično to učenje od 2 do 6. Toliko mi nismo učili ni u gimnaziji.)
    X
    Pa što uče? Koliko jer toga?
    U OŠ nije bilo učenja dužeg od pola sata, a bome ni jednog dana gimnazije nisam trebala učiti dulje od sat i pol.

  11. #11
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    apri, ja ne znam kako smo mi, ja sam imala prilično ležerno djetinjstvo, mamu koja je radila sezonski, baku i dida, 10min pješačenja od škole, sve male i velike susjede koji su isto bili doma u to vrijeme...i sve ono što moja djeca neće imati. Zato me zanima koju razinu odgovornosti imaju prosječni učenici petog razreda, da kad dođu doma odrade svoje obaveze.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Imam ja jednog u petom i jednog u četvrtom razredu.

    Smjena (srećom) uvijek jutarnja.

    Probudimo ih u 6:45 kad odlazimo na posao. Čeka ih pripremljen doručak na stolu, a odjeća je odabrana navečer. TOrbe također složene navečer.

    Navinemo im timer da znaju kad treba krenuti u školu. Ponekad zaboravim, pa ih zivkam ali ide to i samo...

    U školi su do 12-13 sati, ovisno o rasporedu. Imaju tamo i mliječni obrok, ali ručak ih čeka doma. Sami si griju u mikrovalnoj, svaki svoj tanjur jer ne dolaze uvijek u isto vrijeme niti zajedno. Pojedu ručak, a onda se malo odmore (obično se malo poigraju) pa pišu zadaću. Kad ja dođem s posla oko 16 sati, većina toga je obavljena. Zna me dočekati poneka zadaća pogotovo od mlađega koji je sada prve godine bez boravka, ali samo ako nešto ne zna, ne razumije ili zaboravi.

    Sami odlaze na izbornu nastavu (to je starijem često sedmi sat, pa u pauzi dolaze doma pojesti nešto i ostaviti torbu). Stariji sam ide i u glazbenu jer mu je termin prije nego mi stignemo kući. Ove godine krenuo je i na informatiku, pa ima relativno malo lufta. Dobro se uhodao već prošle godine.

    Učenje - tja, ne pretjeruju. Ni mi se ne stignemo puno s tim baviti, osim vikendom kad temeljitije zajedno pregledamo torbe (navika iz doba boravka). Mlađi mora vježbati matematiku jer to mu ide teže, a ako nismo zadovoljni sa zadaćom, piše ponovno (do sada je to bilo samo jednom u ova 2 tjedna). Stariji je potpuno samostalan i prilično savjestan, a pomoć traži uglavnom oko stranih jezika. Obično se radi o tome da i jedan i drugi pokušavaju napisati zadaću bez prethodnog ponavljanja gradiva i čitanja udžbenika - ko da sebe gledam u toj dobi... glava u balunu!

    Imamo u zgradi susjedu, stariju gospođu koju klinci vole i kojoj ponekad pozvone ako im što treba (ili ako se hoće malo družiti) tako da nekakav labav nadzor ipak postoji.

    Ponekad pitaju mogu li van - mogu samo ako je ručak pojeden i zadaće napisane.

    Imamo sreće da je škola blizu pa djeca mogu ići sama, ne treba ih voziti.

  13. #13
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A. piše domaći i uči između 15 minuta i sat vremena. Uglavnom je bliže 15 minuta. Može mu se dogoditi da odgađa učenje, ali kad sjedne, obavi sve brzo, za moj ukus često i prebrzo.

  14. #14
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    apri, ja ne znam kako smo mi, ja sam imala prilično ležerno djetinjstvo, mamu koja je radila sezonski, baku i dida, 10min pješačenja od škole, sve male i velike susjede koji su isto bili doma u to vrijeme...i sve ono što moja djeca neće imati. Zato me zanima koju razinu odgovornosti imaju prosječni učenici petog razreda, da kad dođu doma odrade svoje obaveze.
    Ja imam jednog superodlikaša za kojeg su zadaće zakon, a ipak treba poticaj da se usredotoči i krene. Kći ne bi ni tenk pokrenuo da nije pod stalnim nadzorom. Ili bi napisala zadaće nogom za pet minuta i otišla se igrati.

    Anemone, nije to samo učenje nego i zadaće koje znaju biti baš velike. I drugačije su nego prije - nema jednostavnog odgovaranja na pitanja nego treba razmišljati i formulirati svoje misli. Npr. Što misliš, zašto je povijest važna? Koja je uloga povjesničara? Osim toga, tu je susret s više novih predmeta i s novim profesorima.

  15. #15
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Nepismene li žene; kćer ne bi ni tenk pokrenuo...

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Npr. Što misliš, zašto je povijest važna? Koja je uloga povjesničara?
    Ja ću za ovakve odgovore ipak imati spremljene neke brojeve u mobitelu

  17. #17
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Ajme, sad vidim da to baš i nije normalno... neznam, možda ih ja previše ganjam, ali smatram da si ovo što su do sad učili trebaju barem nekoliko puta pročitati, jer neznam kako bi to naučili za ispit u kratkom roku, a bit će toga sigurno 20-tak str. u bilježnici.
    Evo, sad sam išla provjeriti u bilježnice: geografija - 6 str, priroda - 3 str, povijest - 4 str. To su jučer učili, + pisanje zadaće + dovršavanje čitanja lektire

  18. #18
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Apricot,
    Posljednje uređivanje od Zdenka2 : 16.09.2011. at 10:05

  19. #19
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Istina, jako puno pišu u bilježnice i gradivo je veliko. M. ima sreću što puno toga nauči u školi, lako, brzo i dugo pamti.

  20. #20
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Uistinu ima sreću, moji imaju oči u bilježnici do zadnje sekunde prije nego ih ispitujem...

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam jednog superodlikaša za kojeg su zadaće zakon, a ipak treba poticaj da se usredotoči i krene. Kći ne bi ni tenk pokrenuo da nije pod stalnim nadzorom. Ili bi napisala zadaće nogom za pet minuta i otišla se igrati.

    Anemone, nije to samo učenje nego i zadaće koje znaju biti baš velike. I drugačije su nego prije - nema jednostavnog odgovaranja na pitanja nego treba razmišljati i formulirati svoje misli. Npr. Što misliš, zašto je povijest važna? Koja je uloga povjesničara? Osim toga, tu je susret s više novih predmeta i s novim profesorima.
    Ajoj, moj četvrtaš je na takva pitanja sklon odgovarati "meni je svejedno", "mene to ne zanima" i slično. Ja sam svjesna da dijete odgovara potpuno iskreno i na prvu loptu, pa ga treba sustavno učiti kako se snaći s tim i kako da potraži odgovore u lekcijama koje uči. Stariji nije s tim imao problema, ali ako može odgovoriti u jednoj ili dvije riječi, to će i učiniti.

  22. #22
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    M. kaže da je jedan, inače pametan dečkić iz razreda, na pitanje: Možeš li naslutiti važnost i ulogu povjesničara u objašnjavanju prošlosti? odgovorio: Mogu.

    To je ta kultura odgovaranja jednom, dvije riječi i nadopunjavanja koja se njeguje ispitivanjem u obliku testa.

    I moj bi bio sposoban odgovorit: Mene to ne zanima., ali je srećom teški formalist, pa bi to odgovorio samo ako bi pitanje bilo: Što te zanima...? Zanima li te...?

  23. #23
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    10 godina, 4. razred.
    budim ga u 6.45, na stolu je već doručak, iz kuće izlazimo u 7.20, u školi je do 12.15, za sad ne dulje jer nisu krenule vannastavne, od idućeg tjedna će se to promjeniti, još ne znam kako, jer nisu dobili raspored. uzeo je tri! vannastavne aktivnosti, ko zna na šta će to ličiti.

    poslije škole ostaje pola sata-45 minuta sa društvom vani, obično pred zgradom, pričaju.

    poslije škole je kod mojih, ruča, odmori i napravi zadaću. ja najsretnija ako sve to uspije prije neo mali dođe iz vrtića, jer ima mir.

    pa se glupira s bratom, pogleda nešto na tv-u, pa ide van. skoro svaki dan ima trening u 7 ili 8. doma smo do 9 osim petkom, kad je trening do 9.30. vikendom kako kada, ovisi o utakmicama, turnirima i istalom, ali svakako imamo dva sata u kojima ja pogledam što su radili u školi, napravi zadaću i ponovi lekcije.

    uglavnom, nema labavo. jer ako popustim, i nama će trebati tenk ko za zdenkinu kćer.

    friško smo iz boravka, uhodavamo se još i mi i on, ali ide to. balans je najvažniji, nadam se da ćemo ga postići onako kako sam ja zaplanirala.

  24. #24
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Tara 10 godina 4 razred;
    Budim je u 7 (ja sam već u firmi), doručkuje i odlazi u školu
    Ruča u školi i dolazi doma iza 12 sati.....
    Dva puta tjedno ima u drugom (popodnevnom) turnusu njemački....
    Dva puta tjedno ima od 19 do 20 sati hip hop
    Četvrtkom ima sastanak izviđača.....
    Dogovor je da nakon škole napravi zadaću koju ima, za sada to funkcionira super, izvede psa u šetnju, i još ima popodne vremena za aktivnosti i druženja.

  25. #25
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moji decki 9 i 11 god/ 3. i 5. razred

    7.30 odlaze u skolu
    12-13 vracaju se iz skole
    pojedu uzinu i pisanje zadace
    Zadacu pisu oko 30 minuta
    rucak
    imaju odmor dok se ja vratim iz vrtica sa malom
    ucenje i ponavljanje gradiva oko 1 sat ( mladi i manje)
    Mladi ima 3 puta tjedno plivanje ( oko 6)
    stariji kosarku 3 puta tjedno
    jednom puta tjedno idu na tenis
    predvecer uglavnom odu na pola sata van ispred zgrade na klupicu pricati
    oko 9 vecera, kupanje, spremanje knjiga
    u 10 spavanac

  26. #26
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    kod nas 2. razred
    smjena uvijek jutarnja, u 8 počinje nastava. do škole cca 7 min. pješačenja( ovo je privilegij za koji sa zahvalna nebesima)
    u školi do 12. 30. poned.
    drugi dani do 11.30
    ručak u 13.oo
    zadaća do 14.oo-14.30 završena
    tenis poned i srijeda 18-19
    sve ostalo igranje ili vani ili kod nas/drugih
    19.30- večera, tuširanje, knjiga, razgovor
    20.30 spavanje

    ovo je prednost malog gradića, mi toliko vremena imamo za igru i druženje da sam presretna.

  27. #27
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mi još nismo krenuli na dodatne obaveze, krećemo postepeno, 3rz.
    7:50 do 15, 15:30 škola ,
    16h odmor čita knjigu najčešće ili završava nek svoje projekte (stalno crta neke karte i igre)
    16:30 ručak (ono što nisu jeli u školi, recimo juha, ako je bio "meso i krumpir" u boravku), kratki crtići ili igrica poslje ručka (to ja gnjavim da ne istrče odmah van)
    17:30h igranje vani
    20h tuširanje, večera, zubi, knjiga ili mirna igra u piđami- puse za laku noć, molitva
    svijetlo se gasi u 21h

    vikend je organizran oko obiteljskih ručkova, mise, izleta, izlazaka, rođendana
    planiramo ubaciti 2-3 puta tjedno sport oko 18 ili19h od 10 mjeseca, 1 sat gitare tjedno i skratiti boravak do 14h
    mojem je jako bitno da se sve odvija polako i da postoji miran dio dana po mogućnosti na samo
    Posljednje uređivanje od pikula : 19.09.2011. at 14:44

  28. #28
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Rebecca, nešto jako ne štima, 3-4 sata učenja dnevno za djecu te dobi nije u redu. Toliko potroše gimnazijalci uključujući i čitanje i pisanje vrlo česte i opsežne lektire (oni koji još doista i čitaju) ili izradu referata,prezentacija i sl.

    Što kažu ostali roditelji? Pretpostavljam da ti klici idu u isti razred,moguće je da imaju turbo nabrijane profesore sad na početku petog razreda,ali opet, nekako mi je to puno previše.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    ajme, koliko vas ima samo nastavu ujutro ...
    blago se vama i vašoj djeci ...

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Rebecca, nešto jako ne štima, 3-4 sata učenja dnevno za djecu te dobi nije u redu. Toliko potroše gimnazijalci uključujući i čitanje i pisanje vrlo česte i opsežne lektire (oni koji još doista i čitaju) ili izradu referata,prezentacija i sl.

    Što kažu ostali roditelji? Pretpostavljam da ti klici idu u isti razred,moguće je da imaju turbo nabrijane profesore sad na početku petog razreda,ali opet, nekako mi je to puno previše.
    Slažem se, ali na temelju poznavanja svog mlađeg sina (kojem je jako teško zadržati pažnju na gradivu) bit će da je riječ o vremenu koje provode za pisaćim stolom, a ne o vremenu učenja.

    Moj sin je u stanju sjediti čitavo popodne nad zadaćom od 3 reda, a misli mu vrludaju bogtepitaj kamo, sanjari i razmišlja o igranju...

    Rješavamo to ovako: Možeš van / k prijatelju / na računalo / gledati televiziju TEK kad završiš zadaću, a ako je ne završiš do tog-i-tog vremena, ne možeš uopće jer ne stigneš.

    Znala sam mu (i danas ako treba) staviti timer da se vidi koliko napravi u 15 minuta. Znatno mu je popravilo efikasnost ali još uvijek treba pomoć povremeno jer nema nikakav osjećaj za vrijeme.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    [QUOTE=Zdenka2;1963155]M. kaže da je jedan, inače pametan dečkić iz razreda, na pitanje: Možeš li naslutiti važnost i ulogu povjesničara u objašnjavanju prošlosti? odgovorio: Mogu.

    Mene zanima koji odgovor djeca u 5. razredu daju na to , po meni za njih kompleksno pitanje

  32. #32
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Sa curom je situacija malo bolja, tj. ona je dosta brza u zadaći, ali to učenje je malo razdužila...
    Sin je oduvijek spor, sam kaže da se zamisli, i prođe vrijeme...
    Isto tako, nema nikakvih drugih aktivnosti dok nisu gotove zadaće i učenje, ali njemu to i nije neki poticaj.
    Dosta ih muči geografija, profa je takav da za točan odgovor prizna samo ono što je izdiktirao u bilježnicu, od riječi do riječi.
    Također, sad se iz raznih predmeta susreću s potpuno novim pojmovima, koje do sada nisu ni čuli, a pogotovo neznaju što znače.

    Ali, ipak, ide na bolje, malo su ubrzali, vjerojatno ih je sve to šokiralo: više zadaće, više učenja, mama (pod stresom 5. razreda) koja ih stalno tjera učiti... Samo se nadam da će tako i ostati...

  33. #33
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    [QUOTE=alanovamama;1965578]
    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    M. kaže da je jedan, inače pametan dečkić iz razreda, na pitanje: Možeš li naslutiti važnost i ulogu povjesničara u objašnjavanju prošlosti? odgovorio: Mogu.

    Mene zanima koji odgovor djeca u 5. razredu daju na to , po meni za njih kompleksno pitanje
    M. je odgovorio ovako: Povjesničari istražuju povijesne izvore, tumače povijest i pišu knjige o tome. Od njih mi saznajemo o povijesti i tako bolje razumijemo naš današnji život.

  34. #34
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Danas smo saznali da mladi ima ove godine treninge svaki dan ( plivanje). To mi se cini malo puno...
    Od 6 do 7. Znaci krecemo od doma u pola 6 i vracamo se oko 8.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    [QUOTE=Zdenka2;1965737]
    Citiraj alanovamama prvotno napisa Vidi poruku

    M. je odgovorio ovako: Povjesničari istražuju povijesne izvore, tumače povijest i pišu knjige o tome. Od njih mi saznajemo o povijesti i tako bolje razumijemo naš današnji život.
    Ja sam impresionirana, nadam se da je bio/la i profesor/ica, mada to i nije toliko bitno, koliko spoznaja da ima još jako puno djece koja vole razmišljati i razumiju ono što uče. Bravo za M.

  36. #36
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Hvala, baš sam zadovoljna kako je startao u petom razredu; pun je interesa i entuzijazma i svi mu se profesori sviđaju. Samo se nadam da će tako i ostati, jer je sklon kampanjskom učenju.

  37. #37
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    svako dijete je drugacije i bezveze je ovako napamet govoriti, ali ja ih ne bi tjerala da cijelo vrijeme sjede i rade, nego bi im vrijeme zadace i ucenja razlomila na manje dijelove. meni je prezalosno da dijete od 10 godina sjedi cijelo popodne nad zadacom. mozda bi bili efikasniji da nakon rucka imaju malo dulji odmor jer im ocito treba ako toliko razvlace i ne mogu se usredotociti. ili da se prije zadace malo razgibaju da im se podigne razina energije, da se nekako razonode s nekom igrom, nešto rade s rukama...

  38. #38
    goga123 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    42

    Početno

    Kod nas je ovako:
    Ponedjeljak - ujutro se probudimo, pošto ide popodne u školu uvijek joj kažem da se ne treba budit direkt u 8, ali ona točno u 8,00. Zatim gleda TV, usput jede doručak, i onda se igra jer je u nedjelju navečer napisala zadaću. U 11, 15 jede, jer joj je zbor u 12, 30. Pa dok se ona spremi i sve to... Kući se vraća u 18, 00. Zatim jede, napiše zadaću, ostane joj vremena da se poigra i u 22 u krevet.
    Ne da mi se pisati za ostale dane, sve isto osim što jede u 12, 00 jer škola počinje u 13, 30, a u 13 kreće jer ide po frendicu. Još srijedom i četvrtkom ima aktivnosti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •