Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 369

Tema: Tražimo primjere kršenja Koda u HR

  1. #51
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    a adrese nije obavezno dati
    Iako tako piše na letku, u vrijeme kad sam rodila sestre su inzistirale na potpuno ispunjenim listićima i nisu nam htjele uručiti pakete prije nego što svi u sobi ispune do zadnje rubrike.

    Jedna moja cimerica je baš u to vrijeme dojila, pa je sestra nervozno ulazila u sobu par puta, čekajući da svi ispunimo i požurujući je. Kad joj je ova odgovorila da na letku piše da nije obavezno dati svoje podatke, sestra joj se samo nasmijala i rekla "je, obavezno je".

  2. #52
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj Frida prvotno napisa
    Danas sam dobila (kršitelj koda)ov savjetnik za prehranu od ANFAP d.o.o.
    Između ostalog savjetuju dohranu od 4. mjeseca, a do 4. mjeseca "Ako dijete treba dodatnu tekućinu koristite (kršitelj koda)ove čajeve".
    Ako hoćete šaljem poštom, molim adresu!
    RODA
    Savska cesta 80
    10000 Zagreb

    ako si (kršitelj koda)ov savjetnik dobila u omotnici s anfapovim logom, pliz posalji nam sve u kompletu
    Cure dali je koja sutra prijepodne u Savskoj? Imam nekog posla u gradu pa bih donijela materijal!
    frida, ujutro moram obavljati neke stvari po gradu, pa ako nisam u rodi slobodno ostavi letke BIBI u salonu.

  3. #53
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Bila i mogu samo reći: Svaka čast cure, iz onako malog prostora tako velike stvari, a nekima ni dvori nisu dovoljni da bi se pokrenuli!!
    Ne da ste zaslužile gnijezdo već i cijelu koloniju! :D :D :D

  4. #54
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno


  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Znam da je vrijeme za prijavu odavno isteklo, ali danas sam u DM-u naletila na letak za novu najnoviju mliječnu formulu s probioticima!!!! :shock: Ako vam zatreba za neku buduću prezentaciju ili arhivu, rado ću vam ga dostaviti.

  6. #56
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Danas sam bila u DM-u (u Pothodniku) i vidjela da njihova akcija dm babybonus uključuje i "knjižicu s bonovima s kojima se ostvaruje pravo na besplatne proizvode i znatne popuste pri kupovini". Znak za akciju je bio istaknut i pored jedne mliječne formule. Pitala sam prodavača da li te formule ima u knjižici, ali rekao mi je da je knjižica u nekom paketu koji ne smije otvarat tako da nisam mogla provjeriti. Uzela sam prijavnicu i premišljam se da ju pošaljem samo zato da vidim šta su smislili i da li prodaju formulu uz popust ili, ne daj Bože, daju besplatno.
    Prijedlog?

  7. #57
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    A i Neonatologija na Rebru je preeeeeepuna raznoraznih reklama. Da li da i to prijavljujem?

  8. #58
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno


  9. #59
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Danas sam bila u DM-u (u Pothodniku) i vidjela da njihova akcija dm babybonus uključuje i "knjižicu s bonovima s kojima se ostvaruje pravo na besplatne proizvode i znatne popuste pri kupovini". Znak za akciju je bio istaknut i pored jedne mliječne formule. Pitala sam prodavača da li te formule ima u knjižici, ali rekao mi je da je knjižica u nekom paketu koji ne smije otvarat tako da nisam mogla provjeriti. Uzela sam prijavnicu i premišljam se da ju pošaljem samo zato da vidim šta su smislili i da li prodaju formulu uz popust ili, ne daj Bože, daju besplatno.
    Prijedlog?
    Evo i ja bih komentirala taj babybonus program...
    Malena je nedavno navršila godinu dana, pa sam dobila pismo od dm-a, u kojemu je bila mala slikovnica, čestitka od dm-a, i dva bona, jedan za neko sredstvo za pranje djece, a drugi za (kršitelj koda) Junior mliječnu formulu ... vjerojatno si ti vidjela tu reklamu u dm-u... uglavnom poživčanila sam kad sam to dobila + u koverti su poslali i letak za tu istu formulu. Na letku piše da to nije zamjena za majčino već za kravlje mlijeko, te da WHO preporučuje dojenje do 2. godine.

  10. #60
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Da li se može tu nekako reagirati? Mislim, rado kupujem u DM-u, ali sad ću dobro razmisliti :/ Kako im je to uopće prošlo?

  11. #61
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    U Pevecu je na akciji jedna mliječna formula! Veliko sniženje, navali narode! Kako reagirati? Uslikala sam.
    I usput bi od motračica koda molila i odgovor na prošlo pitanje

  12. #62
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

  13. #63
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Hvala!

  14. #64
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Je li kršenje koda kad na stražnjoj strani Petit Beurre keksa stave sliku bočice i dude? Ako da, kamo to spada? Ako ne, zašto ne?

  15. #65
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Je li kršenje koda kad na stražnjoj strani Petit Beurre keksa stave sliku bočice i dude? Ako da, kamo to spada? Ako ne, zašto ne?
    Ovo se i ja spremam pitati već valjda 6 mjeseci
    Evo mi kutija od keksa stoji pokraj kompa da me podsjeti

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Je li kršenje koda kad na stražnjoj strani Petit Beurre keksa stave sliku bočice i dude? Ako da, kamo to spada? Ako ne, zašto ne?
    Ja bih rekla da ti keksi spadaju u dopunsku hranu, koja spada pod djelokrug Međunarodnog pravilnika o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko.

    Dopunska hrana podrazumijeva svaku vrstu hrane, industrijske ili domaće izrade, koja je primjerena kao nadopuna majčinom mlijeku ili dojenačkoj formuli kada ili jedno ili drugo više ne mogu zadovoljiti prehrambene potrebe dojenčeta. Takva hrana se također zove “hrana za odbijanje od dojke” ili “nadomjestak za majčino mlijeko”.
    Etikete moraju biti oblikovane tako da pruže neophodne informacije o pravilnoj uporabi proizvoda, ali na način koji ne odvraća od dojenja.
    Pa sad, slika bočice ide u smjeru odvraćanja od dojenja... šalje poruku - daj djetetu kekse s mlijekom, u bočici!!! I, bočice spadaju u djelokrug Pravilnika. A, ne bi se smjelo reklamirati, niti na bilo koji drugi način općoj javnosti promicati proizvode koji ulaze u djelokrug ovog Pravilnika.

  17. #67
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj zoza prvotno napisa
    Pa sad, slika bočice ide u smjeru odvraćanja od dojenja... šalje poruku - daj djetetu kekse s mlijekom, u bočici!!! I, bočice spadaju u djelokrug Pravilnika. A, ne bi se smjelo reklamirati, niti na bilo koji drugi način općoj javnosti promicati proizvode koji ulaze u djelokrug ovog Pravilnika.
    Hm, nisam sigurna da kužim: jel' se prijavljuje ili ne? :/
    I tko? Sorry, stvarno nisam upućena u taj monitoring, samo me "ubolo" u oči.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Ma ni meni nije to sve skupa najjasnije, pa nek me ispravi netko upućeniji... :/

    Pravilnik se odnosi na reklamiranje, znači ako se ti keksi najnormalnije prodaju u dućanu, to se ne bi prijavljivalo, a ako bi se reklamirali, onda bi se moglo prijaviti!

    A inače, ako uočiš neko kršenje koda, možeš i ti prijaviti! Ispunjavanjem SIM obrasca!

  19. #69
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj zoza prvotno napisa
    Pa sad, slika bočice ide u smjeru odvraćanja od dojenja... šalje poruku - daj djetetu kekse s mlijekom, u bočici!!! I, bočice spadaju u djelokrug Pravilnika. A, ne bi se smjelo reklamirati, niti na bilo koji drugi način općoj javnosti promicati proizvode koji ulaze u djelokrug ovog Pravilnika.
    Hm, nisam sigurna da kužim: jel' se prijavljuje ili ne? :/
    I tko? Sorry, stvarno nisam upućena u taj monitoring, samo me "ubolo" u oči.
    bode nas sve, narocito takve sive zone
    sto tocno pise?

  20. #70
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa
    bode nas sve, narocito takve sive zone
    sto tocno pise?
    Ne piše ništa. Samo je ispod sastava, na stražnjoj strani pakiranja, nacrtana zdjelica mlijeka s nadrobljenim keksima a isti takav sadržaj je prikazan u "klasičnoj" dječjoj bočici s gumenom dudom kraj zdjelice.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    u danasnjem jutarnjem listu u prilogu zdravlje na stranicama 42 i 43 se nalazi reklama za h*** mlijeko koje se koristi od 10. mjeseca

  22. #72
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj cuckalica prvotno napisa
    u danasnjem jutarnjem listu u prilogu zdravlje na stranicama 42 i 43 se nalazi reklama za h*** mlijeko koje se koristi od 10. mjeseca
    please, je mozes to skenirati ili uslikati i poslati mi na mail?

    ne kupujem novine

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    ne kupujem ni ja novine, to sam vidila u kaficu

  24. #74
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mi imamo on-line pretplatu, pitat ću mm-a da skine članak/reklamu, pa ti je pošaljem danas ili sutra.

  25. #75
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    inače ne pratim ovu temu, ali evo natrčala sam.
    U Vinogradskoj bolnici na hitnoj za djecu (gore na 4 katu) na samom ulazu, na vratima u čekaonici stoji veliki Hipov plakat o pranju zubića. Sjedi beba i pije flašicu (između ostalog), a u dnu je veeeliki logo.
    Kod moje pedijatrice na zidu velika fotka-mama hrani bebu iz poznate staklenke sa koje vrište slova+veliki logo u dnu.
    Evo, jel ovo isto spada tu??

  26. #76
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    spada , mozes li uslikati i poslati Leonisi na mail, molim te?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    jel spadaju tu i kasice?
    upravo je na rtlu bila reklama za h*** kasice od 5. mj

  28. #78
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj cuckalica prvotno napisa
    jel spadaju tu i kasice?
    upravo je na rtlu bila reklama za h*** kasice od 5. mj
    da, kasice ispod 6mj.

    na nasem rtlu? :shock:

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    da, na nasem rtlu

  30. #80
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ovo je novitet!
    do sada se na nasoj televiziji (u hr) nisu reklamirale nadomjestci :/

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ovo je, mislim, išlo u sklopu reklame sajma za mame i bebe ili trudnice i bebe ili... tako nekako. **** glavni pokrovitelj

  32. #82
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a so. odmah mi je jasnije sve...s

  33. #83
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Ja sam danas kod pedijatrice u čekaonici naišla na Milupin letak za "MIRAN SAN" (oni tako napisali na naslovoj strani letka ).

    Uglavnom, unutra reklama za sve njihove formule i nekakvu mješavinu probiotika koju oni zovu Immunofortis, a nalazi se u njima.
    Još piše da je to njihova patentirana mješavina i onda naširoko obrazloženje zašto je tako "fenomenalna".
    Dalje još pišu o nekakvom LCP (kršitelj koda)nu (esencijalne masne kiseline) i da je zastupljen u omjeru kao i u majčinom mlijeku

    Nigdje nije navedeno da je mm najbolja hrana za bebe.

    Jesu mi digli tlak, sve sam letke pokupila i bacila u smeće...

  34. #84
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    imas li koji primjerak koji je prezivio bijes?

  35. #85
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Da, imam jedan.
    Da vam ga dostavim nekeko?

  36. #86
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    nekeko=nekako

  37. #87
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mozes poslati postom, napisi gdje si ga nasla i datum
    hvala

  38. #88
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Telegrami koje sam dobila u rod nakon poroda su skroz ukrašeni dudicama varalicama, oni misle da je to slatko. vjerujem da je za porod to njima simpa, ja se samo nasmijala.
    Pedijatrima je hip uz plakate najvećeg formata, satove... dao i centimatre za mjerenje opsega glave, kad je došao red na mjerenje glavice, ja u čudu gledam kako mojem mišiću na glavi veliki logo hip.
    pa šta još neće izmisliti, da stave svoju reklamu i na prezervative, a ak se desi...

  39. #89
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Da, bilo bi mi smješno da nije tragično
    Koma što sve rade, što si dozvoljavaju i nikome ništa.
    Ah ta naša država

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Ne zelim popunjavati onaj obrazac, ali ako netko zeli, slobodno...

    1. Ne znam da li je to krsenje koda, ali u novoj Domestosovoj reklami postoji izjava: " Protivno opcem misljenju, majcino mlijeko takoder moze biti prijenosnik infekcije. "
    Malo sam se sledila svaki put kad sam to cula i vec imala u mislima svog muza kako mi to nabija na nos. (Mozda nece, ali je uvijek pun iznenadenja pa se nikad ne zna.)

    2. Nakon mnogo godina na polici jedne trgovine radosno sam ugledala Podravkin "Ciciban" caj koji sam si rado kupila jer mi je veoma ukusan. Kod kuce sam malo citala sto sve pise na kutiji i ugledala da pise:
    "Herb tea blend for babies and children",
    "Mjesavina domaceg caja za djecu", a sa strane u pravokutniku "3+ mjeseca".

  41. #91
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Pod broj 1. istina je da se putem majčinog mlijeka mogu prenjeti "infekcije", tipa HIV ili hepatitis.
    Br.2. vjerujem da za prijavu ovoga treba slika proizvoda i napisanog.
    Možeš li poslikati pa staviti ovdje?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Trebalo mi je malo vremena, ali evo je:
    Slika

  43. #93
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Patronažna je mojoj sestri predložila mislim (kršitelj koda) ako bude imala problema s dojenjem a danas joj je pedijatrica rekla da nakon što djete doji pojede još bočicu adaptiranog jer je dobila samo 900 grama u 17 dana i da joj da vitamin D s čajem...beba danas ima mjesec dana...Dr.Wickerhauser a za patronažnu moram pitat kako se zove...svi je hvala radi na području Maksimira Bukovca....ta patronažna joj je predložila i pedijatricu


    Inače meni je sestr mog pedijatra često znala dati mali fascikl za recepte od (kršitelj koda), a iz je raspored nadohrane....i blokić na kojem je pisala datume cijepljenja mislim da je od (kršitelj koda) ali nikada mi nije pričala o adaptiranom ili protiv dojenja kao ni pedijatar.

  44. #94
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja ne znam jel ovo tu spada ali...
    ne kupujem baš časopise, osobito ne časopise za mame jer mislim da je to hrpa propagande, ali moja mama mi neki dan donese Mama&beba i na 11oj stranici preko cijele stranice oglas za (kršitelj koda) mliječne formule

    ispod branda stoji slogan "Pravi obrok za svako dijete"
    jel se to smije?
    doduše dole sitnim sitnim slovima (ja dobro vidim) piše da je majčino mlijeko najbolja hrana za dojenčad

  45. #95
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    malo baš gledam i vidim da imaju i formulu za "dugotrajnu sitost" :/

  46. #96
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    ne znam jel jos trebate primjere? i je li to to?

    jucer kod pedijatrice na staklu koje odvaja cekaonicu za bolesne i zdrave lijepo selotejpom zalijepljen plakat (kršitelj koda) sa tablicom kada koja mlijecna formula.

  47. #97
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    ne znam jel to to ali evo što sam ja našla:
    mama&beba- kolovoz 2009
    str 25. (kršitelj koda) bočica za hranjenje koja pomaže protiv kolika,
    str. 40 opet (kršitelj koda)- žitne kašice. em su žitne, em se pripremaju s majčinim ili mliječnom formulom, em na slici kutija na kojoj se vidi da piše da se uvode od 4 mj.

    ako sam to dobro uočila slikam i pošaljem uz ispunjem obrazac.

    mama&beba- rujan 2009
    str 5. reklama za hip, bebač liže žličicu, a ispod su slike različitih kašica od kojih, ako dobro vidim 4 se koriste prije 6mj.
    str 11- reklama za (kršitelj koda) uz podtekst- pravi obrok za svako dijete, ispod su slike, te komentar uz (kršitelj koda) 1 da je to za dojenčad od 0-6 mj. a nabraja i vrste proizvoda - mliječna formula za dojenčad s bljuckanjem, sa zatvorom, s kolikama za dugotrajnu sitost. ima slika žirafice.
    a na dnu je minijaturnim slovima tekst da je dojenje najbolje i da se (kršitelj koda) primjenjuje samo uz upute i preporuku pedijatra. ista reklama je izasla i u 8 mj.

  48. #98
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    Danas nakon središnjeg Dnevnika na HRT 1 (kršitelj koda)ova reklama za ''prijelazno mlijeko'' nakon godine dana! Počinje scenom dojenja, čiča H. potom govori ''naravno da je dojenje najbolje za vašu bebu, a mi vam nudimo naše prijelazno mlijeko nakon godine dana'', tako nekako .
    Pa kaj to nije kršenje koda?? ''prijelazno mlijeko je i dalje mliječni nadomjestak i spada pod zabranu, ili?
    Da ne spominjem stavljanje mame koja doji u njihovu reklamu i sugeriranje da se s dojenjem treba prestati nakon godine dana .
    Kaj napravit s tom reklamom?

  49. #99
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Ja nisam vidjela reklamu, al svejedno . I tako se sve follow-on formule slobodno reklamiraju u časopisima za mame i bebe tako da ne bi trebalo biti čudno da se pojavilo na tv-u

    A umalo mi je došlo da jednom takvom časopisu pošaljem pismo sa zahtjevom da se malo više pažnje posveti pisanju o dobrobiti produženog dojenja. Jest da se o dojenju piše u gotovo svakom broju, ali isključivo o dojenju malih beba do 6 mjeseci, ili se spominju neke vrlo generalne stvari... tak da majka koja npr. doji, kupuje te časopise a ne posjećuje Rodin web i slične stranice nema baš gdje pročitat koje su stvarne prednosti produženog d. Ali ima zato čiču H. koji će, u prime-timeu najgledanijeg programa, njoj i svim majkama (i koje bi to htjele postati) reći da je sasvim normalno, u redu, štoviše i poželjno prijeći na ad.

  50. #100
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    Jel spada dakle pod kršenje koda? JA bi neš poduzela, a ne znam kaj.

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •