Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 369

Tema: Tražimo primjere kršenja Koda u HR

  1. #1
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno Tražimo primjere kršenja Koda u HR

    Skupljamo primjere kršenja Koda, tj. Međunarodnog pravilnika o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko u Hrvatskoj što će Rodi trebati za jednu Ibfan prezentaciju uskoro, pa vas molimo za pomoć u skupljanju informacija.

    Skupljamo do 01.03.
    od 01.03-10.03. pravimo tekst prezentacije
    što će bejzikli biti proširenje ovog na portalu.

    Znači, svi oni načini reklamiranja proizvoda iz dosega Koda, bilo u novinama, tv, na tečajevima, cd-ima, tel. linijama isl.
    Unaprijed hvala!

  2. #2
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Primjere možete slati na roda@roda.hr

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Primjere možete slati na roda@roda.hr
    ili na
    RODA
    Savska cesta 80
    10000 Zagreb


    ako nemate skener

  4. #4
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Sve sto nademo, ili vec imate nesto? Predlazem da stavite popis (ako je moguce) da se ne dupla...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Na zidu naše pedijatrice je sat od ****-a. To je to?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Nama pedijatrica daje listice na koje napise datum i vrijeme sljedeceg pregleda - a listici si iz (kršitelj koda) bloka, i imaju reklamu. Ak je to to.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Jedan distributer dječje hrane tiskao je časopis namijenjen širem pučanstvu (znači ne samo stručnim osobama), i reklamiraju svoju hranu. Ispod piše sitnijim slovima da je majčino mlijeko najbolja hrana za djecu, ali nigdje ne piše ništa o negativnim učincima uvođenja nadomjesne hrane. I to se računa?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,643

    Početno

    Pretpostavljam da već znate, ali za svaki slučaj da napišem još jednom da smo dobili poštom "savjetnik za prehranu" od (kršitelj koda)a u kojem se preporuča dohrana od 4. mjeseca. Podatke su dobili od anfap-a (ili kak se već zove).

  9. #9
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Teta mog M je pedijatrica, uredno nam donosi raznorazni reklamni materijal koji joj ostavljaju putnici, npr: (kršitelj koda) sat i kalendar, **** kapice i ruksak, jedan joj se čak ponudio, još prije nego sam rodila, da će sastaviti formulu za baby !

  10. #10
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Na tečaju u Petrovoj nam je glavna sestra rekla kako nezna kud će više sa uzorcima adaptiranog, koje stalno dobivaju u bolnici... Da pitate petrovu, tko im to dijeli?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    135

    Početno

    mama ju,

    u kojoj formi trebaju biti navedeni primjeri kršenja?

    pretpostavljam u formi objavljene slike, teksta i sl. iz kojih će se jasno vidjeti što to i kako pojedini proizvođači reklamiraju? jesam li u pravu?

    ili je dovoljno i ovako navesti primjere kako su to cure već na topicu navele?

    (BTW, svaki put pozelenim kad u liječničkim čekaonicama vidim plakate na kojima se reklamira čaj za bebe "od prvog tjedna pa nadalje"!)

  12. #12
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    cure, hvala .
    Sve što ste nabrojale se računa.
    mama73, što detaljnije- to bolje, no poslužiće nam i samo ovakve natuknice kao dobar podsjetnik .

  13. #13
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ako ste nesto dobili postom, molimo da posaljete s kuvertom (ako je jos imate :/ ).

  14. #14
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    U čekaonici kod naše pedice su posteri (kršitelj koda)-a i (kršitelj koda)a, a najgori mi je poster gdje beba siki, a preko toga piše ****!!!(inače prekrasan poster, da nije tog potpisa!)
    Dobili smo i (kršitelj koda)ovu brošuru doma kad je N imao 4 mj, sve završilo u smeću!
    E, da, kad smo bili 1. put kod pedice dobili smo onu plastičnu kuvertu, ili tako nešto, za nalaze i ostale papire, na to je sestra zalijepila radno vrijeme i tel, a to im daje ****, čak ima isprintan i br (kršitelj koda)ovog savjetovališta.

  15. #15
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Da vam skeniram i posaljem cijelu brosuru od (kršitelj koda)a ili imate?

  16. #16
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Storma, tnx ne treba, to već imamo.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    dakle,
    u dosta DZ odrzavaju se predavanj/kratki tecajevi koje zatrudnice vode patronazne sestre.... konkretno, znam za veliku goricu i (preko foruma) za DZ u runjaninovoj... ne bi sad o kvaliteti predavanja i dezinformacijama no, tamo uredno dolazi predstavnik za nuk i (kršitelj koda) i dijeli 'poklon pakete' za trudnice pod 'blagoslovom' tih patronaznih...

    u paketima se,osim uzoraka jastucica za dojenje,uzoraka kremica za dijete i dojke sto mi se ne cini kao krsenje koda, nalaze (pisem po sjecanju onoga sto se nalazilo u mojoj vrecici):
    - promotivne brosure tih proizvodjaca
    - promotivne brosure proizvodjaca '****', '(kršitelj koda)'...
    - knjizica 'to sam ja' (nesto kao jadna radosnica prepuna reklama i dezinformacija oko dojenja promoviranjem preranog uvodjenja dohrane)
    - (kršitelj koda)ova bocica i dudica
    - nukova bocica i dudica

    ja to iskustvo imam od prije godinu dana i nemam vise te materijale ali izgleda da ta praksa jos postoji...

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jel vam treba sadrzaj paketa Sretna beba?

    U kutijici s NUK-ovim jastucicima za dojenje je dosao i letak reklame za Humanu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Evo i ja se javljam, DZ Medveščak, Martićeva 63a, bila jučer i to samo na prvoj polovici tečaja - nemam želuca otići danas na drugi dio.
    Također dijele Nukove i (kršitelj koda)ove (i Humanine, čini mi se) brošure, dudice i bočice, na žalost ne mogu poslikati jer sam sve pobacala u smeće još u gradu, ali sam prije toga na jednom letku vidjela da tvrde kako je sastav njihovog adaptiranog gotovo isti kao majčino mlijeko i da je duda anatomski oblikovana identično majčinoj bradavici. Da sam znala da vam trebaju slike primjera, poslikala bih, ali jednostavno se nisam mogla prisiliti da to smeće uzmem doma. Ako je netko blizu Martićeve, neka dođe danas u 17 h kad je drugi dio tečaja, sigurno će opet dijeliti te dražesne paketiće.

  20. #20
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Jel vam treba sadrzaj paketa Sretna beba?
    Može da vidimo freiško stanje, a ako ti nije problem i poslikaj pa mi šalji na mail .

    Cure, ako netko bude išao skoro na trudnički tečaj na kojem se dijele reklame, dudice, bočice, kašice isl, sve te divote na koje nailazite nemojte odmah bacat, nego bar poslikajte pa nam pošaljite slike.

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mislim da je sve prihvatljivo osim te skrivene reklame. i knjizica je promijenjena. poslat cu ti ja sve letke postom ako hoces.
    sve u svemu meni se cini bolje nego prije.

  22. #22
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ajd super ako je pozitivan pomak.
    šalji kako ti je lakše.

  23. #23
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    mislim da je sve prihvatljivo osim te skrivene reklame. i knjizica je promijenjena. poslat cu ti ja sve letke postom ako hoces.
    sve u svemu meni se cini bolje nego prije.
    marta, nisi ostavljala svoje podatke?

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    jesam, jesam, poslat cu ti sto god mi stigne.
    nisam mislila dati podatke, al onda sam se sjetila da ti skupljas salvete, slicice i sve to sto mladi vole

  25. #25
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    posalji zajedno s kovertom.

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    e da, vodu sam popila, uloske potrosila, a L je oteo sve kreme. al to ionako nema veze s kodom.

  27. #27
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    jel još piše na vodi da je poklon za mamu(ne bebu) ili kako već?

  28. #28
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    pise da je proizvod namijenjen majci.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    135

    Početno

    Ma, moram podijeliti s vama svoje razmišljanje na ovu temu. A, vi onda "pucajte", ako sam naivna ili neupućena...

    Dakle, razmišljam u slijedećem smjeru:
    - Zašto se proizvođačima ne bi moglo propisati (zakonom) da dojenačka mlijeka (formule) moraju nazvati brandom drukčijim od branda pod kojim marketiraju svoje ostale proizvode? Stavljajući formule pod isti brand kao i npr. voćne kašice, oni izbjegavaju zabranu direktnog promovirana mliječnih formula, indirektno ih promovirajući kroz promociju svojih ostalih proizvoda koji su pod istim krovnim brandom?

    - Uz to, što bi se dogodilo kad bi se opet tržište uredilo tako da se mliječne formule mogu kupovati isključivo u ljekarnama, kao što je to bilo do 80-ih?

    - Je l' bi se barem moglo osigurati to da na svim proizvodima, osim mliječnih formula, stoji oznaka "od 6-og mjeseca nadalje", a ne "od 4-og" i sl.?

    Znam, znam - ne bi prošlo, ali ja mislim da bi to baš bilo "nice".

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    E sad sam se sjetila, dobila sam jos i neku knjizicu koju je izdao KBC Rijeka o dojenju, ima par bisera o vaganju prije i poslije podoaj i sl., al ima i jos nesto, neki besplatni casopis u kojem je apsolutno prestrasan clanak o dohrani, koja "treba poceti u 3. mjesecu jer u majcinom mlijkeu nema C vitamina pa djeteu treba davati vocni sok". Autorica je neka zg pedijatrica.

  31. #31
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    E sad sam se sjetila, dobila sam jos i neku knjizicu koju je izdao KBC Rijeka o dojenju, ima par bisera o vaganju prije i poslije podoaj i sl., al ima i jos nesto, neki besplatni casopis u kojem je apsolutno prestrasan clanak o dohrani, koja "treba poceti u 3. mjesecu jer u majcinom mlijkeu nema C vitamina pa djeteu treba davati vocni sok". Autorica je neka zg pedijatrica.
    jel casopis Mamino sunce?

  32. #32
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    moze bit, ne znam, potrazit cu pa javim.

    a tema je kakti dojenje.

  33. #33
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    je, to je mamino sunce br. 6/2005?
    imas?

  34. #34
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nemam, ajde ga pliz ubaci u paketic

  35. #35
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    vrlo rado!

  36. #36
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Mene je neugodno iznenadio poseban broj časopisa Bebe: Bebe kuharica u kojem se savjetuje početak dohrane od 4. mjeseca, a namirnice iz tablice dohrane su se pomjerile mjesec ranije. Također se preporučuju kašice sa kravljim mlijekom od, čini mi se, 6. mjeseca itd.... To me iznenadilo jer, koliko sam mogla primijetiti, Bebe kao mjesečnik, inače preporučuju uvođenje dohrane od 6. mjeseca i daje slične informacije što se tiče dojenja kao i Roda. naprimjer u novom broju je jedan odličan članak o dojenju:"Je li bolje dojiti u utvrđeno vrijeme ili kada dijete traži?", u kojem se preporučuje dojenje na zahtjev i neuzimanje adaptirnog mlijeka, što često mame rade kod skokova u razvoju..... Ali kuhraica je užas :/

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Evo i ja se javljam, DZ Medveščak, Martićeva 63a, bila jučer i to samo na prvoj polovici tečaja - nemam želuca otići danas na drugi dio.
    Također dijele Nukove i (kršitelj koda)ove (i Humanine, čini mi se) brošure, dudice i bočice, na žalost ne mogu poslikati jer sam sve pobacala u smeće još u gradu, ali sam prije toga na jednom letku vidjela da tvrde kako je sastav njihovog adaptiranog gotovo isti kao majčino mlijeko i da je duda anatomski oblikovana identično majčinoj bradavici. Da sam znala da vam trebaju slike primjera, poslikala bih, ali jednostavno se nisam mogla prisiliti da to smeće uzmem doma. Ako je netko blizu Martićeve, neka dođe danas u 17 h kad je drugi dio tečaja, sigurno će opet dijeliti te dražesne paketiće.
    i ja sam tamo bila na tečaju, ista stvar bacila sam

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno Isprika ako se ponavljam - šteka server

    sorry cure, ne bih se htjela praviti pametna jer nisam u vašoj koži
    ali nekako se pitam, nije li tečaj na kojem netko vrši propagandu pravo vrijeme i mjesto za neki komentar i protuargument
    jer ako letke bacimo i ne reagiramo, hrpa drugih žena koje ne znaju o tome koliko mi otići će doma ispranog mozga -a to je baš ono što je šteta da se dogodi
    znam za sebe da bih u sličnoj situaciji ili kad ne znam dovoljno, voljela čuti različita mišljenja, pogotovo od nekoga tko zna više (što rode i cure s ovog foruma definitivno jesu)

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    RODA kao udruga ne može "upasti" na takav tečaj, ali zato vi, koje se možete educirati na ovom Forumu ili negdje drugdje... možete jako puno napraviti.
    Ako želite...

  40. #40
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    imam mini **** kalendar za 2006.-u godinu, koji se sastoji od jedne stranice kalendara i 6 stranica tablica kasica cajeva i sl, sa naznakama od kad se mogu koristiti. I naslovne slicke gdje mama hrani bebu zlicicom. Treba?
    Ako da, scan ili original?

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    - Uz to, što bi se dogodilo kad bi se opet tržište uredilo tako da se mliječne formule mogu kupovati isključivo u ljekarnama, kao što je to bilo do 80-ih?
    Vjerojatno ništa pozitivno. 70-tih i 80-tih, kad su se formule kupovale samo u ljekarnama, dojenje je bilo isto na jako niskim granama. Ne kupuju ih mame zato što toga ima u svakom većem dućanu, razlozi su puno kompleksniji i dublji, individualni za svaku mamu.

  42. #42
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Nama je pedijatrica dala uputnice u fasciklu od (kršitelj koda) na čijoj zadnjoj stranici je tablica dohrane - dohrana, po Milupi, počinje s četiri mjeseca, a dojenje se ne spominje nakon šestog. :/

  43. #43
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Danas sam dobila (kršitelj koda)ov savjetnik za prehranu od ANFAP d.o.o.
    Između ostalog savjetuju dohranu od 4. mjeseca, a do 4. mjeseca "Ako dijete treba dodatnu tekućinu koristite (kršitelj koda)ove čajeve".
    Ako hoćete šaljem poštom, molim adresu!

  44. #44
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Danas sam dobila (kršitelj koda)ov savjetnik za prehranu od ANFAP d.o.o.
    Između ostalog savjetuju dohranu od 4. mjeseca, a do 4. mjeseca "Ako dijete treba dodatnu tekućinu koristite (kršitelj koda)ove čajeve".
    Ako hoćete šaljem poštom, molim adresu!
    RODA
    Savska cesta 80
    10000 Zagreb

    ako si (kršitelj koda)ov savjetnik dobila u omotnici s anfapovim logom, pliz posalji nam sve u kompletu

  45. #45
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Sutra šaljem!

  46. #46
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Meni je patronažna donijela hrpu Humaninih letaka u koverti kao poklon i "nek si malo čitam" na prvom pregledu - beba 4 dana
    Sve sam bacila

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    bel
    Postovi
    92

    Početno

    Evo da prijavim i ovdje. Patronažna donijela **** čajeve i letke. O Slavoniji je riječ.

  48. #48
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj Frida prvotno napisa
    Danas sam dobila (kršitelj koda)ov savjetnik za prehranu od ANFAP d.o.o.
    Između ostalog savjetuju dohranu od 4. mjeseca, a do 4. mjeseca "Ako dijete treba dodatnu tekućinu koristite (kršitelj koda)ove čajeve".
    Ako hoćete šaljem poštom, molim adresu!
    RODA
    Savska cesta 80
    10000 Zagreb

    ako si (kršitelj koda)ov savjetnik dobila u omotnici s anfapovim logom, pliz posalji nam sve u kompletu
    Cure dali je koja sutra prijepodne u Savskoj? Imam nekog posla u gradu pa bih donijela materijal!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    svi to dobiju kad beba napuni 4 mjeseca.... a adrese im same napišemo još u rodilištu...

  50. #50
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    a adrese nije obavezno dati

    pogotovo kad ih tako zlorabe za reklamne svrhe...

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •