Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 125

Tema: Današnja školovanje

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Današnja školovanje

    Mala sestrična je krenula u školu i evo ovaj čas su ona i moj mali nešto pregovarali i veli ona nesmjemo bacati hranu ona je božiji dar.
    Velim ja njoj od kuda joj to tko joj je rekao veli ona to nam je rekla učiteljica u školi.
    I kaj vi velite na to.
    JA iskreno nisam baš zadovoljna sa takvim izjavama od učiteljice

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    ja ne kužim pitanje, odnosno poantu topika.

    što bi mi sad trebali? na temelju jedne možebitne i neprovjerene izjave učiteljice donositi zaključke o stanju u školstvu?!

    inače konkretno ocjenjujem pozitivnim pokušaj učiteljice da odgojno djeluje - hrana ne služi tome da se baca, nabacuje, gađa nekog i sli. i ne vidim ga kao pokušaj (prikrivenog) prozelitizma.
    unatoč uvriježenom mišljenju da je dječji um samo umanjena kopija odraslog - djeca te dobi ne razmišljaju poput odraslih. i mislim da je objašnjenje učiteljice bilo primjereno razvojnom statusu učenika.

  3. #3
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Meni su takve stvari bile grozne. Doživljavala sam ih kao pokušaj škole da mi indoktrinira dijete i zaglupi ga religijom. Osjećala sam se kao da su mi povriđena osnovna ljudska prava - jer imam pravo odgajati dijete daleko od stvari koje smatram neprimjerenim.
    S vremenom sam shvatila da je moj strah bio pretjeran i neosnovan, klinci baš ne upijaju kao spužve sve što im se kaže, naročito ono što im kažu učitelji. Školstvo je, na kraju krajeva, odraz našeg društva, a Hrvatska je ipak većinski katolička zemlja pa takve stvari moraš naučiti tolerirati, najbolje još od osnovne.

  4. #4
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Vidis, da su meni doma dosli, jabih digla frku oko tog bacanja hrane. I jako bi me zanimalo tko je kad i zasto bacao (pretpostavljam da su se gadjali).

    Ja ne mogu takvo sto niti na glupim americkim serijama gledati. Moram prebaciti.

    I nece ti dijete krenuti klecati pred oltarom radi recenoga.

    Moji su "izlozeni" drugim religijama i ateizmu kroz ljude koji nas okruzuju. I ne bojim se da ce zbog zahvale Alahu preci na islam.

  5. #5
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne kužim pitanje, odnosno poantu topika.

    što bi mi sad trebali? na temelju jedne možebitne i neprovjerene izjave učiteljice donositi zaključke o stanju u školstvu?!

    inače konkretno ocjenjujem pozitivnim pokušaj učiteljice da odgojno djeluje - hrana ne služi tome da se baca, nabacuje, gađa nekog i sli. i ne vidim ga kao pokušaj (prikrivenog) prozelitizma.
    unatoč uvriježenom mišljenju da je dječji um samo umanjena kopija odraslog - djeca te dobi ne razmišljaju poput odraslih. i mislim da je objašnjenje učiteljice bilo primjereno razvojnom statusu učenika.
    Potpisujem u potpunosti. Vjerujem da je namjera učiteljice bila dobra, obična odgojna situacija. Po mojem mišljenju, bolje da mu je rekla to nego da mu je krenula objašnjavati makro ekonomsku i socijalnu politiku i objašnjavati zašto u svijetu ima puno gladnih ljudi te da nije lijepo bacati hranu. Ako je dijete shvatilo da nije lijepo bacati hranu, ja bih bila zadovoljna, bez obzira na to čiji je zapravo dar ta hrana.

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    JA iskreno nisam baš zadovoljna sa takvim izjavama od učiteljice
    Ni ja ne bih bila zadovoljna takvom izjavom.

    Dovoljno je reći da se hrana ne smije bacati. Zbog čega treba takav božji razlog da bi se objasnila jednostavna činjenica.

    Mislite da dijete od 6-7 godina ne može shvatiti i poslušati nešto tako obično kao što je zabrana bacanja hrane?

  7. #7
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    I nece ti dijete krenuti klecati pred oltarom radi recenoga.
    srećom, stvarno neće. ali izgleda da nikad neće nestati učiteljica koje se nadaju da ipak hoće. Učiteljici .

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Ma kao prvo strašno je to što se tako jako važe svaka riječ učitelja, i stalno ih se osuđuje, a najviše oni koji svoju djecu uopće ne odgajaju kako treba i to očekuju od učitelja! Ma grozno! Bolje bi bilo da je učiteljica to ignorirala? Kako ste vi odrasli? Jesu li vaši roditelji toliko razbijali glavu svakom učiteljicinom izjavom? Ma dajte molim vas!

  9. #9
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    I kaj vi velite na to.
    JA iskreno nisam baš zadovoljna sa takvim izjavama od učiteljice
    za moj ukus su to predokone analize

  10. #10
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja ne bih bila zadovoljna takvom izjavom.

    Dovoljno je reći da se hrana ne smije bacati. Zbog čega treba takav božji razlog da bi se objasnila jednostavna činjenica.

    Mislite da dijete od 6-7 godina ne može shvatiti i poslušati nešto tako obično kao što je zabrana bacanja hrane?
    slažem se. učiteljica naravno ima svako pravo vjerovati da je hrana božji dar, ali s obzirom na to da je zaposlena u državnoj školi, a država je sekularna, nema pravo svoja religijska uvjerenja iznositi kao opće istine. niti u odgojne niti u bilo koje druge svrhe. problem je naravno u tome što e ova država samo deklarativno sekularna, pa se od ljudi drugih uvjerenja očekuje da često zažmire na jedno oko.

  11. #11
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Vidis, da su meni doma dosli, jabih digla frku oko tog bacanja hrane. I jako bi me zanimalo tko je kad i zasto bacao (pretpostavljam da su se gadjali).
    Ako misliš na njih dvoje da su se gađali ne nisu nego je moj mali proljevao bočicu odnosno ispirao je, na to je ona to komentirala.

    [QUOTE=sasa;1963832]slažem se. učiteljica naravno ima svako pravo vjerovati da je hrana božji dar, ali s obzirom na to da je zaposlena u državnoj školi, a država je sekularna, nema pravo svoja religijska uvjerenja iznositi kao opće istine. niti u odgojne niti u bilo koje druge svrhe. problem je naravno u tome što e ova država samo deklarativno sekularna, pa se od ljudi drugih uvjerenja očekuje da često zažmire na jedno oko.[/QUOTE

    Ovo potpisujem


    I grozno mi je to što ima masu stvari takve prirode i svi to uzimaju zdravo za gotovo.

  12. #12
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nije ni meni jasno zašto se pravi predstava oko svake rečenice. Ko da je važno što je učiteljica rekla, ja to automatski tumačim tako da ti uopće ne odgajaš svoje dijete i nemaš apsolutno nikakvog utjecaja na njega, čim smatraš da bi jedna jedina rečenica učiteljice imala tako velik utjecaj na dijete. Objasniš, ispričaš, kažeš i gotovo. Kad bi se ja obazirala na svakojake glupostima s kojima su moja djeca dolazila iz vrtića i škole, dosad bi bila luda

  13. #13
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Mislim da ne treba oko toga raditi neki veliki problem. Pa u udžebnicima prirode i društva pojavljuje se nastavna tema Božić i Uskrs, a na satu Hrvatskoga jezika pišu sastave o proslavi Božića u mom domu. I nikome niš.

  14. #14
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj tomika prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kao prvo strašno je to što se tako jako važe svaka riječ učitelja, i stalno ih se osuđuje, a najviše oni koji svoju djecu uopće ne odgajaju kako treba i to očekuju od učitelja! Ma grozno! Bolje bi bilo da je učiteljica to ignorirala? !
    Veliki potpis!

  15. #15
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja se slažem s domy. da mi je dijete došlo s takvim "objašnjenjem", ja bih posjetila učiteljicu. čisto zbog svog unutarnjeg mira. da znam što je sve "božji dar", a za što moram rintati. nastavne teme su jedno, religijsko opredjeljenje drugo.
    usput, vrlo olako su neki naljepili etikete roditeljima da "ne odgajaju kako treba", a stali u obranu učiteljice koja daje nebulozna objašnjenja. :/

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    ja se slažem s domy. da mi je dijete došlo s takvim "objašnjenjem", ja bih posjetila učiteljicu. čisto zbog svog unutarnjeg mira. da znam što je sve "božji dar", a za što moram rintati. nastavne teme su jedno, religijsko opredjeljenje drugo.
    baš dobro da si se javila! jer ti dijete očito nikada nije došlo s takvim objašnjenjem, unatoč (osobnom) vjerničkom opredjeljenju učiteljice.

    mislim da se učestalost ovakvih izjava potencira i pokušava prikazati kao redovita pojava, što stvarno nije. ne primjećujem po zbornicama prozelitski nastrojene vjerske fanatike koji jedva čekaju nekoga indoktrinirati.

    i mislim da se u današnje vrijeme takve osobe podjednako rijetko pojavljuju kako u općoj tako i u učiteljskoj populaciji.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Možda je dijete čulo od prijatelja kojemu je rekla vjeroučiteljica? Možda i samo ide na vjeronauk? Nemam pojma! Samo znam da su ljudi toliko nabrijani i samo čekaju gdje će koga napasti.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    224

    Početno

    uostalom, sorciere, ti mi kao izgledaš prozvano u ovom slučaju?

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    @tomika, ja ne znam kako tebi izgledam, no sebi ne izgledam prozvano (wotevertoznačilo). no forum nije namijenjen "prozvanima", već onima koji žele podijeliti svoje mišljenje o određenoj temi.
    o tome da su ljudi "nabrijani i samo čekaju gdje će koga napasti" - govori i tvoj post (upućen meni).

    @noa - naravno da mi dijete nije došlo s takvim (ni sličnim) obrazloženjem ... imala je učiteljicu kojoj nisam našla par - ma koliko tražila. naj, naj, naj... . mislim da to znaš.
    no kad je došla s drugom pričom (od vjeroučiteljice) - otišla sam u školu da razjasnim o čemu se radi. i kad nam je svima sve bilo jasno - stvari su došle na svoje mjesto.

    ne bih o učestalosti tih izjava, no meni bi nešto takvo došlo kao "crvena krpa"... i nije potrebno da zbornica bude puna fanatika. dovoljan je jedan. npr. srednjoškolski profesor biologije koji predaje zadano gradivo, no usput i teoriju kako je "bog stvorio svijet"...

    btw - ako je nekom promaklo, ja se slažem s domy ...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    224

    Početno

    ma da. Strašna je ta učiteljica.
    sorciere, hvala ti što si mi neke stvari objasnila

  21. #21
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    ajme užas, pa kako mogu biti takve te učiteljice, jao ti ga se nama, pa ovo je smak svijete, totalno i stvarno uznemirujuće i zastrahujuće, sva sreća da smo dovoljno sposobne i jake majke da možemo svoju djecu samostalno odgajati i davati im smjernice za život.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ne razumijem zašto omalovažavate želju onih roditelja koji ne žele da im djeca budu odgajana u religioznom duhu? Zašto se izrugujete s njima? Mislite li da nemaju pravo na svoja uvjerenja?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Nije uopće u tome stvar već ispada da ga učiteljica želi preobratiti jednom rečenicom. Mislim, tko zna je li uopće to rekla učiteljica ili vjeroučiteljica i kome. Možda djetetu koje ide na vjeronauk?

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ne ispada, i nitko se ne boji preobraćenja. Učiteljica nije vjeroučiteljica, a njena opaska je beskorisna u obrazovnom i pedagoškom smislu jer je zbunjujuća za dio djece.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    224

    Početno

    je li živimo u takvoj okolini? imamo li u udžbenicima Božić, Uskrs?

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    I Božić i Uskrs imaju, pored vjerskog, i obilježja tradicijskog i spominju se u školi jer bi bilo besmisleno ignorirati ih, nismo ih ignorirali čak ni u socijalizmu.
    Sasvim je očekivano da oni koji te blagdane istinski slave podijele svoju radost s ostalima koji nisu vjernici. U ovoj temi ne radi se o tome, nego o serviranju zbunjujuće teze djetetu koje se prvi puta susreće sa školom. Čemu to? Zato da sedmogodišnjak usvoji činjenicu da je preko 90% ljudi u zemlji u kojoj živi istinski religiozno?

  27. #27
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    U ovoj temi ne radi se o tome, nego o serviranju zbunjujuće teze djetetu koje se prvi puta susreće sa školom. Čemu to? Zato da sedmogodišnjak usvoji činjenicu da je preko 90% ljudi u zemlji u kojoj živi istinski religiozno?
    Ja nisam iz početnog posta dobila dojam da je dijete bilo zbunjeno tom učiteljičinom rečenicom ni da ju je ona potakla na neko razmišljanje o Bogu ili vjeri ili tome što je učiteljica mislila pod tim.

    A ta rečenica jest nepotrebna i nespretna i mogla je poruku o ne bacanju hrane prenijeti i na bolji način.
    Ali na temelju jedne bezvezne rečenice govoriti o učiteljicama koje žele djecu ateista dovesti pred oltar, nastavnicima biologije koji predaju da je Bog stvorio svijet, uskraćivanju prava na odgoj djeteta u skladu s vlastitim životnim uvjerenjima i povesti raspravu o ''današnjem školstvu'' mi je teško pretjerivanje.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj luci07 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam iz početnog posta dobila dojam da je dijete bilo zbunjeno tom učiteljičinom rečenicom ni da ju je ona potakla na neko razmišljanje o Bogu ili vjeri ili tome što je učiteljica mislila pod tim.

    A ta rečenica jest nepotrebna i nespretna i mogla je poruku o ne bacanju hrane prenijeti i na bolji način.
    Ali na temelju jedne bezvezne rečenice govoriti o učiteljicama koje žele djecu ateista dovesti pred oltar, nastavnicima biologije koji predaju da je Bog stvorio svijet, uskraćivanju prava na odgoj djeteta u skladu s vlastitim životnim uvjerenjima i povesti raspravu o ''današnjem školstvu'' mi je teško pretjerivanje.
    Ali ja nisam govorila o "učiteljicama koje žele djecu ateista dovesti pred oltar, itd"! Bilo bi fer da pročitaš moje postove prije nego što me citiraš i komentiraš.

    Rečenica je nepotrebna i zbunjujuća za sedmogodišnjaka, a izrugivanje onih koji su pisali na ovom topiku je suvišno i ružno. Nema što učiteljica koja nije vjeroučiteljica podučavati vjeronauk, ona za to nije educirana, za početak.

  29. #29
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Očito, prema mišljenju nekih roditelja, učiteljima je bolje da šute kako ne bi svojim "brzim" izjavama uvrijedili roditelje i njihovu djecu (bilo vjernike, bilo agnostike, bilo ateiste). Ili još bolje: na svakom roditeljskom neka učiteljica da roditeljima upitnik na kojem će roditelji napisati što žele da se njihovoj djeci govori, koje formulacije, istine...
    Btw, roditelji, ponekad uistinu pretjerujete!

  30. #30
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Odgoj, pa time i vjersko (ne)predjeljenje ipak se prije svega usvaja u obitelji!

  31. #31
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    ja se slažem s domy. da mi je dijete došlo s takvim "objašnjenjem", ja bih posjetila učiteljicu. čisto zbog svog unutarnjeg mira. da znam što je sve "božji dar", a za što moram rintati. nastavne teme su jedno, religijsko opredjeljenje drugo.
    usput, vrlo olako su neki naljepili etikete roditeljima da "ne odgajaju kako treba", a stali u obranu učiteljice koja daje nebulozna objašnjenja. :/
    X

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja ne bih dizala galamu na prvu loptu, ali bih obratila pažnju kasnije, da vidim je li to bila samo jedna nespretno sročena izjava (ima toga, i učitelji su ljudi) ili je pravilo. Ako bi se ponovilo - onda na razgovor. Ne bih dizala prašinu baš odmah... S učiteljem treba izgraditi solidan odnos, a dizanje na stražnje noge pri prvom susretu baš i nije najbolji način.

  33. #33
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ja ne podnosim praznovjerje u svim oblicima pa i ono koje se zavuklo u dio katolicizma (ne izvodi dijete van prije krstenja i slicne gluposti).

    Isli smo prijaviti klinju na opcinu. Opcinarka je iskomentirala njegov i nase horoskopske znakove. Vidjela datume pa je nabacila podublji komentar.
    Isla sam na hzzo dici knjizicu za klinju. Jedna zaposlenica se raspricala o njegovom znaku ( opet vidjela datum) , a druga me iz cista mira pitala da li dojim pa kako ljene mame ne doje svoju djecu i jos cijeli niz primjedbi na tamo neke mame. Ja ju nista nisam pitala niti sam joj se na bilo koji nacin obratila.

    Poanta je ta da nije problem u stanju u skolstvu, vec o stanju u drustvu. Ljudi su kronicno neodgojeni i nepristojni i ne znaju odijeliti privatno od poslovnog.

    I dosta profesora tijekom mog skolovanja si je davalo slobodu komentirati taj nesretni horoskop.

    Moja mama nije isla u skolu vec je komentirala da su to gluposti.

    Ja bih otisla u skolu da je to nesto zbog cega pati nastava. Da npr profa iz matematike cijeli sat raspravlja o horoskopu i ribama ne daje petice jer ribe ne mogu nauciti za pet.
    Sveostalo mi spada u tudju nekulturu i neodgoj. I ne da mi se zamarati time.

  34. #34
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    I, dakako, smatram da profa to nije smjela reci. Boga smije spominjati samo profa iz vjeronauka, a horoskop nitko.

  35. #35
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja osobno ne bi dizala buku na jedan takav komentar, ali ako bi se nastavilo, rekla bi joj da se ne osjecam ugodno kad ona kao uciteljica mojeg djeteta i zaposlenica javne institucije kroz poucavanje djece pretpostavlja svoj svjetonazor drugima

    i nije sve/svugdje bas onako kako kaze matilda
    kad je iv. bio manji i kad su se pisale zadacnice o bozicu u mojem domu, on je pisao o prvom snijegu u zagrebu
    cak je imala i vise obzira nego sam mogla i ocekivati, pa mu je u trecem razredu rekla da je sasvim ok da on pise pr.n.e a ne pr.Kr. sto meni dotad nije niti palo na pamet

    sad vise nije tako, kad imas 10 razlicitih profesora
    ali i on je veci
    i prne ne prne, vecina toga mu je vec jasno

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Mislim da je bezveze dizati buku oko takve izjave. I ja sam u srednjoj školi učila logiku iz udžbenika u kojoj se Bog svrstavao među vile i ostala nepostojeća bića, pa nisam dizala buku oko toga iako sam vjernica. I opet mi je, kao vjernici, bilo užasno to što curi iz razreda nisu dozvolili da sluša etiku umjesto vjeronauka (bila je jedina koja je to izabrala, iako je i ona vjernica). E o takvim stvarima treba raspravljati i takve stvari treba korigirati, a ne sitnice kao izjave iz početnog topica.

  37. #37
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja bi rekla da je to skroz banalno, učiteljici se nije dalo objašnjavat nešto pametno, a vjerojatno vjeruje takve stvari, pa ispali, ko baka na cesti.
    Nemoj sinko, to je grijeh.

  38. #38
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Dizat buku oko jednog komentara? Nije nužno.
    Povući crtu negdje, pa početi reagirati - poželjno.
    Iz mog iskustva majke jasličara, skupi se tih "komentara" (BTW, što mislite o raspelu u holu gradskog vrtića?), a tek smo startali, što će biti do kraja obrazovanja?
    u to smislu najzanimljiviji ( umirujići, dapače ) mi je komentar


    Citiraj Mater Studiorum prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su takve stvari bile grozne. Doživljavala sam ih kao pokušaj škole da mi indoktrinira dijete i zaglupi ga religijom. Osjećala sam se kao da su mi povriđena osnovna ljudska prava - jer imam pravo odgajati dijete daleko od stvari koje smatram neprimjerenim.
    S vremenom sam shvatila da je moj strah bio pretjeran i neosnovan...

  39. #39
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi rekla da je to skroz banalno, učiteljici se nije dalo objašnjavat nešto pametno, a vjerojatno vjeruje takve stvari, ...
    biiiiiiig upitnik!!!!!

  40. #40
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    pa da, nije joj se dalo pričati o siromašnoj djeci i činjenici da netko treba taj kruh zaraditi i ostale stvari, ovo je bila prečica u jednoj rečenici, pa APP

  41. #41
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mogu samo reć da mi je žao učitelja. Postalo je rizično da usta otvore.

  42. #42
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    ne samo učitelji, nego i doktori, trgovkinje, susjede, bake i svi ostali koji dolaze u susret našoj djeci moraju jako paziti kako se obraćaju i što im govore

  43. #43
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Zašto bi morali, ja sam totalno pogrešno shvaćena. Moj je post trebao biti opravdavajući za učiteljicu. NIje joj se dalo objašnjavati i vrlo kratko je rekla ono što ona smatra istinom.
    Nemoj varati ženu, Bog će te kazniti, jednostavnije je objašnjenje od priče o povrijeđenim osjećajima i koječemu A cilj je isti-ne bacaj kruh, ne varaj ženu, ne..

    Zdenka, moraš razumijeti da NEKIM ateistima to smeta, šta tebi nebi smetalo da dijete kaže drugom djetetu: Bog će te kazniti ako baciš kruh, a učiteljica na to kaže: Ne lupetaj, Bog ne postoji.

  44. #44
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    krumpirić ja nisam mislila na tebe....
    meni je to iskreno stvaranje od muhe slona, jedna izjava tog tipa nije ništa zabrinjavajuće, zabrinjavajuće je ako je to sustavno...

  45. #45
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    mene je ovo začudilo, krumpirić

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi rekla da je to skroz banalno, učiteljici se nije dalo objašnjavat nešto pametno, a vjerojatno vjeruje takve stvari, pa ispali, ko baka na cesti.
    Nemoj sinko, to je grijeh.
    ... pa je pričala gluposti?

    jer, ako nekim ateistima smeta ono, nekim vjernicima smeta ovo.

    kako sada pojašnjavaš, ajde, valjda nisi tako mislila.

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Bit stvari je da se ne treba na temelju jedne izjave (kakva god bila, bez obzira na to što ova konkretno ima neki vjerski karakter) ne treba suditi učiteljica, ni bilo tko drugi.

  47. #47
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    mene je ovo začudilo, krumpirić


    ... pa je pričala gluposti?

    jer, ako nekim ateistima smeta ono, nekim vjernicima smeta ovo.

    kako sada pojašnjavaš, ajde, valjda nisi tako mislila.
    pa da, pametno objašnjenje bi bilo istinito i politički korektno, neutralno po pitanju vjere.
    a smatram da učiteljica nije robot da to uvijek odradi na taj način.
    nemamo nekad ni mi volje za takve stvari, treba i to priznat. Nekad i nas zanima samo da se postigne cilj.

  48. #48
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja iz prvog posta nisam niti shvatila u čemu je problem, i više mi se čini da se radi o govornoj figuri (tipa hvalabogu), ali jasno mi je i da onoga tko ne vjeruje to smeta, i stvarno nije takvim objašnjenjima mjesto u školi izvan nastave vjeronauka.
    Npr. da je učiteljica rekla nemoj bacati hranu jer ćeš u slijedećem životu biti gladan .. ? Kako bi nam se to svidjelo.

    Ali svejedno, mislim da ne treba raditi preveliku buku oko jedne (nespretne) izjave.

  49. #49
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Dobar primjer i potpisujem.

  50. #50
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Dobar primjer i potpisujem. A učiteljica je, još uvijek, nadam se barem da će to ostat što duže, ipak figura autoriteta, kakva nije nužno frizerka i susjeda itd.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •