Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Ogradica

  1. #1
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno Ogradica

    Pokusala sam pronaci ovu temu ali neide....valjda spada u ovaj thread...kako imam veliki dnevni boravak a htjela bi dijete sto prije staviti na pod,pokusavam pronaci veliku djecju ogradicu.Oni fixni vrtici od 1m kvadratni (ma i manje) su mi ko boxovi za pse,kad vec imam prostora zao mi je u tako mali staviti dijete...Kemijamo kako pregraditi dnevni boravak,mozda ga omedjiti kaucima ali neide,ta bi nam ograda savrseno dosla!

    Na e-bayu se moze pronaci plasticna montazna ograda u komadima duzine ukupno 6m,nazalost nema dostave za Hrv...
    Postoji li mozda koji bolje opremljeni ducan u Zg gdje se to moze kupit???

  2. #2
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    a zašto moraš ograditi dijete? imaš neki poseban razlog?

    moja je provela prvih par mjeseci drito na podu (stavila bih ili dekicu, ili spužvu ili nešto drugo ispod, da ne bude hladno).
    najviše je voljela biti na podu.
    imali smo i vrtić, onaj veći, kockasti, ali u njemu nije nikad htjela biti.

    iduće dijete će isto biti na podu, jedino moramo malo premjestiti par stvari (npr. velike biljke koje sada imamo u boravku, a prije ih nismo imali) i to je to. imat će svoj pod

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    ja imam veliki spojeni prostor dnevne sobe, hodnika, kuhinje i blagovaonice. djeca su bila na podu, na nekakvoj improviziranoj podlozi od dvije deke i pahte jer na podu imamo isključivo pločice. navodno je i tatami dobar, ja nisam tada znala da postoji. baš je veliki prostor zgodan za bezbrižno boravljenje na podu - što god obavljaš, samo baciš pogled što se događa. moja mlađa je bila na podu od dva ili tri tjedna nadalje, rođena je u prosincu, zamotala bih je lagano u vunenu maramu do pazuha (voljela je biti tako umotana, ne znam ni sama zašto, ali bila bi puno mirnija tako utopljena), sestrica i ja bismo se igrale kraj nje i nju mazile, pričale joj i sl.

    daleko nezgodnije mi je bilo u malenom stanu gdje bih dijete stavila na ona dva slobodna kvadrata, k tome hladnog suterenskog, poda, gdje je bila i peć na drva, hrpa nasloženih stvari i tako.

  4. #4
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    radi klime,da nemoze doci do dijela di bi ona puhala drito na nju...a i radi mica mace...
    em sto je boravak 50m2,nemozemo ga cijelog prekrit spuzvama!
    s tako nekom velikom ogradom (od cca 8m2) ne bi ni imala osjecaj da je ogradjena!

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    tvoja je još malena, pa neće nikamo otići. a kasnije - zašto ne bi otpuzala? mislim, otpužu pa ih vratiš natrag. ili pužu naokolo. ili maca dođe do njih. a mi smo mačku ionako našli u dječjem krevetiću na dječjoj glavi, neće je ta ogradica spriječiti. ali ti čini kako hoćeš

  6. #6
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ako je frka da dodje pod klimu, a meni se ne da micati je svaki put, stavila bih neku prepreku pod klimu dok je dijete na podu.
    A i radije bi macu ogradila nego dijete, ako ih treba odvojiti.

  7. #7
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    skulirana pogledaj u peveca ili bauhausa neku ogradu za vrt, imaju one oko metar visoke, pa improviziraj.
    a imaš i ovo, na strani 24
    http://issuu.com/Catalog.hr/docs/bau...owFlipBtn=true

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mislim da nema smisla ograđivati. Neka istražuje. Dok ne puzi, bude na toj spužvi, dalje ti se beba neminovno kreće po cijelom stanu.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 19.09.2011. at 11:13

  9. #9
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    kod mene oboje najviše vremena proveli na podu, i sada zajedno. njoj je 3ipo, njemu 8 mjeseci.
    u jedan kantun dnevnog boravka poslagala sam puzzle na koje se nadovezuje tapet, tako da imaju veliku površinu za puzanje, igranje, valjanje.
    mali još ne puže, ali cura je išla za mnom po cijelom stanu.
    što se kućanskih poslova tiče, spasila sam se kad je propuzala jer je mogla sama gdje god je htjela, uglavnom za mnom, a ja sam mogla kuhat, npr.
    a klima, pa što ne možeš krilca okrenit prema stropu?

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    radi klime,da nemoze doci do dijela di bi ona puhala drito na nju...a i radi mica mace...
    em sto je boravak 50m2,nemozemo ga cijelog prekrit spuzvama!
    s tako nekom velikom ogradom (od cca 8m2) ne bi ni imala osjecaj da je ogradjena!
    Jesi ti sigurna da ne bi imala osjećaj da je ograđena?

    Do nekih 6 mjeseci neće nikud otići. Mace ni jedna ograda bez obzira na visinu neće spriječiti. A klima, zar ona stalno radi i puše na pod?

    Ne treba cijeli pod prekriti spužvama. Beba ima hlačice i kad propuže ići će svugdje, a osim toga dva od moja tri nisu puzali i nije ni trebalo razmišljati, pa tko zna kako će tvoja.

    Vrtić se uglavnom koristi kada moraš neizostavno nešto obaviti pri čemu dijete ne smije biti blizu. Tada nije ni bitno hoće li imati osjećaj ograđenosti, nego samo da je sigurna dok mama ne obavi što treba.
    U svim drugim slučajevima je lakše sve napraviti kad je dijete pored mame, u kolicima ili u viperu. Ili na ruci. Da vidiš kako se uspješno radi po kući s jednom rukom!

  11. #11
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ooo da, jednom rukom i jednom nogom mogu čuda napraviti, silom prilika!

    I ja se slažem s curama, mačku ograda ne zaustavlja, klimu okreni da puše prema gore, bebi trenirku obuci i pusti ju da se kreće kod to bude mogla i željela!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •