Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 128 od 128

Tema: Boli, jako boli

  1. #101
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

  2. #102
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Curke moje ,molim Vas za mišljenje...Ovaj ciklus mi je trajao 31. dan,obično traje 29 dana.Ovaj mjesec sam išla kod mužića,radi sezonu,taman 16.dc.Inače ne znam kad imam ovulaciju ali nadam se da je tad bilo 16.dc.Meni se sad pojavio 11.dc nekakav smećkasti iscjedak.U prošlo trudnoći toga nije bilo,grudi su mi jednako bolne kao i svaki ciklus,niti su tvrđe niti ima promjene boje na bradavicama.Čak nisam ni onako stravično umorna kao prvi put.Jedino kaj osjećam onu laganu bol u donjem dijelu trbuha...a znam da to može znaćit i dolazak vještice.Kupila sam testpasam htjela pitati da li mogu napravit test oko 12 dana poslije ovulacije?jel to prerano?

  3. #103
    jasam avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    9

    Početno

    Stvarno je prerano, kada sam ja tek zatrudnila svog anđelića bila sam toliko nestrpljiva da mi je tek 3 test bio pozitivan, jer sam prva dva isto tako rano napravila,
    ali od prvog dana sam imala osjećaj da sam trudna...
    Samo sam se iživcirala kada bi vidila da je negativan...
    Bolje da sačekaš malo ili otiđi da ti preko krvi provjere

  4. #104
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj jasam prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno je prerano, kada sam ja tek zatrudnila svog anđelića bila sam toliko nestrpljiva da mi je tek 3 test bio pozitivan, jer sam prva dva isto tako rano napravila,
    ali od prvog dana sam imala osjećaj da sam trudna...
    Samo sam se iživcirala kada bi vidila da je negativan...
    Bolje da sačekaš malo ili otiđi da ti preko krvi provjere
    Napravila sam danas test i negativan je Danas je 12. dpo,a 27. dc,obično su mi ciklusi svakih 29 dana.Mislim da nije prerano jer u prvoj trudnoći napravila sam test isto 2 dana prije menge i bio je plus odmah vidljiv.Sad mi je žao kaj sam išla radit test jer tak mi je ružno bilo vidjet onaj veliki minus Danas sam čak proučavala kak se mjeri bazalna,opet me uhvatilo ludilo da želim bebu odmah i sad.I opet ću sad sama sebe izluđivat

  5. #105
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    ...opet me uhvatilo ludilo da želim bebu odmah i sad.I opet ću sad sama sebe izluđivat
    micica, znaš i sama da beba ne ide po narudžbi (nažalost)...
    nađi neku zanimaciju koja će te zaokupiti i polako radi na bebi...a bebuška će sama doći!

  6. #106
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Napravila sam danas test i negativan je Danas je 12. dpo,a 27. dc,obično su mi ciklusi svakih 29 dana.Mislim da nije prerano jer u prvoj trudnoći napravila sam test isto 2 dana prije menge i bio je plus odmah vidljiv.Sad mi je žao kaj sam išla radit test jer tak mi je ružno bilo vidjet onaj veliki minus Danas sam čak proučavala kak se mjeri bazalna,opet me uhvatilo ludilo da želim bebu odmah i sad.I opet ću sad sama sebe izluđivat
    Nemoj si to raditi. Pričekaj još koji dan. Zabavi se nečime. Uvjek ćeš nešto čekati i očekivati. Prvo plus na testu, pa prvi pregled, pa ćeš se izluđivat dal se vidi srčana akcija, pa češ pratiti milimetre dal se razvija u terminu itd. Trudnoća će ti proći u grču. A nije niš bolje ni kad se djete rodi. Dal dobiva na težini, dal kaka, zašto povraća....... Opusti se.

  7. #107
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Curke moje,probudim se i imam kaj vidjet...došla vještica a baš sam se bila nekako ponadala...onak htjela sam da i ja mogu reć vsms ds de dogodilo čudo Baš me sad uhvatila depra....opet... Znam da možda pretjerujem ali nemrem si pomoć

  8. #108
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    snelly ponovit ću... NE SI TO RADIT!!!!
    Znam da je želja jaka i ja sam imala tu fazu, ali neće beba kad ćeš ti nego će ona kad će ona. Tako ti je to draga s djecom. I dok ih još nemaš i kad dođu, oni tjeraju svoje.

  9. #109
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Nemoj me krivo shvatit...ali ne radim si ja to namjerno.To je jače od mene,jednostavno si ne mogu izbit iz glave da se nadam i želim...Neko vrijeme je mir pa me opet uhvati strašna želja za bebom...počnem razvijat strategije kaj da napravim da napokon ostanem trudna.Prvo sam samo računala plodne dane,zatim sam si kupila lh trakice,a sada sam krenula sa bazalnom.Jednostavno me izluđuje pomisao da iako se trudim bebe nema Nije mi jasno kako je prvi put upalilo.Često si razmišljam da ću sigurno imat bebu samo je pitanje vremena jer nemoguće da imam problema ako sam već ostala trudna.Onda me uhvati depra pa si mislim da su možda nekaj zeznuli kod kiretaže,možda nekaj oštetili i da je to razlog.Već toliko čekam na bebu da se ponekad uhvatim da pomislim kako činjenica da sam trudna je nemoguća.Ja sam u životu puno pretrpila i naučena sam trpit i gurat bez obzira na sve.Najviše mi ježao mog muža jer kad ga slušam kako priča o bebi našoj ili tuđoj srce mi se slama.Pa si razmišljam,Bože moj prvi se iz društva ženio,a sada će vjerovatno biti zadnji koji će dobit bebu.Znam da to zvuči glupo,nije toliko bitno koji je po redu.Nemojte me krivo shvatit,ali kad svakodnevno čujemo priče ova slučajno (hej,slučajno!!!) ostala trudna poludim.Žao mi ga je...

  10. #110
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    joj kako mi je to poznato, da samo znaš.... Ali stvarno, trebaš se opustiti i desit će se kad taj pritisak oko začeća nestane. I to je vrsta stresa koji može onemogućiti začeće. Nemoj padati u depru jer nisi trudna, veseli se svom mužu i vašim sastancima, uživaj u njima.
    Znam jedan slučaj gdje je djevojka išla na umjetnu oplodnju, taman je bila u pripremama i išla doktorima svaki dan, pomirena sa tim da neće prirodnim putem ostat trudna. Pokušavali su u grču godinama. I dubila na glavi, on je jeo neko sjemenje i zrnje ko konj jer je ona čula to pomaže spermićima i brojala dane, piškila na trakice, gledala pod mikroskop sluz... i puf, umjesto da taj mjesec ode vadit jajne stanice, ona ostala na trudničkom. Ima sina. Ostala trudna kad se skroz opustila.
    Pokušavam te osokolit da se manje brineš... Drži se!!!!!

  11. #111
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    No hard feelings ali mislim da skoro nema gore rečenice koju se može uputit paru koji se bori sa začećem - da se samo opuste

    Ima toga napisano oho-ho na potpomognutoj. Znam da želiš pomoći ali rečenica: opusti se! radi kontraefekt

  12. #112

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Baš sad kad ovo čitam, skužim da bi zapravo trebale biti sretne mi koje imamo normalnu mengu. Znači, dok god je ona tu, imamo se čemu nadati...

  13. #113
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    snelly pratim od početka i znam kako je njena priča sa prošlom trudnočom počela i završila i znam da je svoje poteškoće sa hormonima riješila. Osim što nisu stalno zajedno(a i to je bitno), ona i njen muž nemaju nikakvih prepreka zašto prirodno ne bi ostvarili trudnoću.Štoviše, doktori i očekuju trudnoću. Sve je u redu osim njenog grča i stresa od silne želje za trudnoćom. Kako joj onda poći kako bi bila pozitivna i utješit je?

  14. #114
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je u redu osim njenog grča i stresa od silne želje za trudnoćom
    ovime joj ne možeš pomoći, dapače

    Znam da imaš dobre namjere ali ja osobno se na ovakve rečenice naježim iako nisu meni upućene.

  15. #115
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    ovime joj ne možeš pomoći, dapače

    Znam da imaš dobre namjere ali ja osobno se na ovakve rečenice naježim iako nisu meni upućene.
    gle Majuška, no hard feeling, ali ovdje nije niti mjesto niti vrijeme za ovakve komentare
    sad je ovdje bitna snelly, a ne ono od čega se ti ježiš

  16. #116
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    snelly moj savjet uživaj u sexu,nemoj mjerit temp, i riješi se trakica,samo u sredini ciklusa provjeri kakva ti je sluz i onda navali.....naravno ako nema nikakvih prepreka u zdravlju oboju partnera,a mislim da nema

  17. #117

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Citiraj anđeo26012013 prvotno napisa Vidi poruku
    snelly moj savjet uživaj u sexu,nemoj mjerit temp, i riješi se trakica,samo u sredini ciklusa provjeri kakva ti je sluz i onda navali.....naravno ako nema nikakvih prepreka u zdravlju oboju partnera,a mislim da nema
    u potpunosti se slažem!

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Snelly moja kako te kužim ....tako je teško opustiti se i uživati... iako sam milion puta mislila da sam se opustila - jesam klinac..to iščekivanje,mjerenje temperature,trakice,dizanje nogu itd.. toliko izluđuje da jednostavno postaneš opsjednut i samo to ti je u glavi pri pomisli na sex...trebalo bi biti obratno,zaista se sjediniti sa svojim mužem i uživati jedno u drugome...ali znam jako je teško...pogotovo osobama koje su bar nakratko iskusile taj predivan osjećaj trudnoće...kada se u tebi odmah probudi taj majčinski instinkt, tada je ta želja i čežnja još jača...nemoj odustajati ali isto tako ne dopusti da tuga svlada...samo pozitivno i hrabro...

  19. #119

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Kad smo konacno odlucili imati dijete, trebalo nam je 6mj da zatrudnim. Nece pa nece. Pred kraj sam cak i dizala noge u zrak, mm je prestao piti kavu i cuvao se (jer smo negdje procitali da kava steti zacecu), pratila sam ovulaciju i pazila da nije onaj najjaci dan (i to smo procitali da je bolje prije ili nakon tog dana i to ne svaki, nego svaki drugi). A onda sam jednostavno odustala. I KONACNO smo uspjeli. I sto je naibolje, tog trena sam znala da je to to i da sam trudna. Poslije se to i potvrdilo.

  20. #120
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cure,nemojte se svađat...tu smo da si pružimo utjehu Od bazalne temperature sam odustala i prije nego kaj sam počela...nije to za mene,ajd trakice su ok...ali ovo mjerenje svaki dan,grafikoni i sl. ipak ne.Ali nemam više ni trakica tak da od sada igramo na sreću

  21. #121
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    ja ti želim sreću da vam uspije

  22. #122
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Pozdrav cure,nije me bilo duže vrijeme pa nisam u toku.Kako ste mi vi u ovo Božićno doba?Ima li kakvih lijepih novosti?Ja sam napokon dobila toliko željene uputnice za pretrage i pregled u ambulanti za neplodnost.I sad me uhvatila takva tuga,nekako kad vidim tu uputnicu gdje piše sterilitet odmah sam sva jadna,tužna i bezvoljna.Božić dolazi,a ja umjesto da se veselim sa mm planiram hodat po bolnicama.Sve mi to još nekako zvuči ko sf,stalno mi se po glavi mota:"pa kaj će meni ta uputnice,ja ne spadam tamo...." Nekako se nemrem pomiriti da imamo neki problem....teško mi je za shvatiti da svima je tako lako ostat trudan i imam osijećaj da samo mene baš neće.Strah me da će otkrit nekaj za kaj nema pomoći...Oprostite na ovom deprimirajućem postu i nadam se da vas nisam rastužila u ovo lijepo doba,Pusa svima

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Draga moja snelly,

    Meni svaki bladan iz godine u godinu od kako radimo na bebi (8 godina) pada teško...ovaj je posbeno težak, jer su naše bebe trebale imati cca 6 mjeseci, sa nama kititi bor....ali, nema druge nego koračati dalje. Pokušaj se veseliti tim pretragama, jer to je jedan korak bliže ostvarenju cilja. Pogledaj moj potpis, 11 IVF postupaka, 5 izgubljenih trudnoća....ali eto, i ja sam ovih dana u vađenju nalaza, i iskreno se nadam da u siječnju krećem na IVF koji će uroditi barem jednom živom i zdravom bebicom, i to me nekao drži da guram dalje..
    I ti si pokušaj te pretrage posložiti, da ih čim prije obaviš i kreneš po svoju bebu, to ti od srca želim!!!
    Drži se!!!

  24. #124
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Draga Snelly, baš kao što ti Mury kaže probaj si posložiti da ti ta uputnica samo znači korak prije cilja odnosno bebice. Iako ti se čini da oko tebe svi zatrudne od samog pogleda na onu stvar, vjeruj nije tako. Pogledaj samo na potpomognutoj koliko se parova bori sa neplodnošću. Nije lako prolaziti kroz to ali ponekad te i vesele sve te injekcije i bolnički hodnici jer znaš da samo malo fali do najveće sreće.

  25. #125
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Pozdrav curke,pisala sam ovih dana na podforumu potpomognuta Stigao je nalaz mm,dijagnoza asthenoteratozoospermija Malo je reći da sam šokirana i jadna.Nekako sam se nadala da je barem sa njim sve ok.I sad mi se stalno vrti po glavi pitanje zašto je baš nas snašlo to sve...kaj nije dosta kaj imamo malog anđela...i sad se pokušavam trgnut da se pokrenemo,da poboljšamo taj spermiogram,Ali u meni je takva tuga...Nemam ništa protiv mpo dapače učinit ćemo sve za bebicu,Ali iskreno kažem da me strah kaj će nam reći 19.12 u mpo ambulanti.Mislim da uz svu želju i volju za bebom jednostavno nisam u stanju prolazit ivf za koji su mi više njih rekli da mi ne gine pa i sam dr.Radončić.Jednoostavno se nadam čudu da ipak neće biti potrebe za injekcijama i hrpom lijekova .Najrađe ne bi ni otišla gore,kaj ako mi dr kaže vi morate na ivf/icsi,a ja bi najrađe rekla da ne zelim još ulazit u to,a sa druge strane tako želim bebicu Znam da nema smisla odgađat ali ja ne zelim primat još dodatne lijekove jer sam ih već puna preko glave.Mislila sam da prvo probamo nekim prirodnim preparatima poboljšat spermiogram pa ako nejde onda pokušat sa metodama.Ali strah me da ako takvo šta kažem dr da će me otkantat na početku.Znam da smo svi individualni ali molila bih Vas za svjet i mišljenje kako bi vi postupile u ovom slučaju?Pogotovo ako se nađe koja mama koja je prošla mpo...Oprostite na dugom i deprimirajućem postu ali jednostavno sam se trebala negdje izjadat

  26. #126
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Snelly, radije se s tim pitanjem obrati na Potpomognutu. Ovdje piše druga populacija, a i naslov teme ne ukazuje na tvoj trenutni problem pa ćeš dobiti manji broj odgovora.
    Sad sam gledala na koju temu da te uputim, pa vidim da si svojevremeno otvorila svoju: http://forum.roda.hr/threads/79523-Pomo%C4%87-%28
    Digni je- prebaci ovaj isti post tamo, a ja ću je preimenovati u, recimo, "Pomoc-nova u MPO", više će ti se cura s iskustvom javiti.

  27. #127
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Evo jesam...znam da je ovo za podforum mpo ali nekako se uvijek nađem tu....Na ovom podforumu od početka sam naišla na utjehu od svih cura i to mi puno znači.Jednostavno se uvijek vraćam tu bez obzira na problem i pitanje.Hvala svim curama

  28. #128
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Prosle su 4 godine kako nema moje mrvice,a mene boli ko da je jucer bilo.....zapalila sam svjecicu ali nije lakse....danas sam shvatila da nikad necu preboljet ni zaboravit....svake godine na taj dan tuga steze srce,a svake godine je sve teze i sve vise boli

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •