Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Platnene mame - koji prašak za pranje koristite?

  1. #1
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno Platnene mame - koji prašak za pranje koristite?

    Ja cu uskoro postati platnena mama Puuuuuuno citam online i vidim da je bitno koji prasak se koristi kad se peru platnene pelene. Pliz recite mi: koji prasak vi koristite kad perete platnene pelene (i kakav prasak apsolutno nebi trebala kupiti)? Hvala!!!

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Isti kao za svu dječju robicu. Bitnije je da bude dobro isprano. I bez omekšivača.

  3. #3
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    trenutno neki Persil
    ja perem svu robu zajedno, stavljam uobičajenu količinu praška
    kad se pranje završi, izvrtim još jedno ispiranje samo pelene, bez ostale robe
    zasad štima

    e, da, ne volim tekuće deterdžente, jer se ta čuda jako teško ispiraju sa pelena, pa zaobilazim i koristim samo praškasti
    Posljednje uređivanje od vještičica : 19.09.2011. at 20:44

  4. #4
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Frosch

  5. #5
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    nisam imala pojma da frosch ima prašak za rublje
    ja koristim onaj dm-ov tekući bez boje, mirisa, kemije...

  6. #6
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078
    Posljednje uređivanje od bucka : 19.09.2011. at 23:28

  7. #7
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    ja ga kupujem u mulleru...ovog praškastog, ne tekućeg

  8. #8
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Koristila sam obične praškaste deterdžente Faks, Ariel, Persil, DMov...sve kojke sam koristila i za drugu robu. Uvijek je to bila manja količina nego što je deklarira proizvođač, nekad bih dodala sodu bikarbonu i-ili alkoholni ocat, nekad ne.

  9. #9
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Persil. I vrlo maloj količini. I alkoholni ocat.
    Posljednje uređivanje od Nimrod : 20.09.2011. at 18:00

  10. #10
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Drage mame, evo ja preeesretna jer sam napokon nasla dobar prasak za platnene pelene. Dakle, po preporuci skoro svih proizvodaca platnene pelene, trebalo bi se izbjegavat prasak sto sadrzi: izbjeljivac, opticki izbjeljivac, enzime, boje, omeksivac i mirise (zato sto tih stvari unistavaju pelene i nisu dobre za bebinu guzu). Ove 'normalne' praskove kao Tide, Persil, Ariel, itd svi imaju skoro sve te sastojke Ecover je jedini sto sam nasla kod nas sto nema skoro svih tih stvari - ali ipak ima miris, sto nije neki bed al eto..... i onda danas, bila u Mueller and nasla Freddy Leck za baby (pokraj pelene u plavoj kutiji) i nema NISTA od tih sastojka!!! Ja preeeesretna pa eto htjela sam s vama to podijeliti


    Za vise informacije o tim stetnim sastojcima idite ovdje http://www.diaperjungle.com/detergen...-glossary.html i ovdje http://www.diaperjungle.com/detergent-chart.html

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Mi evo već dvije godine koristimo DMov prašak, mislim da se zove Sensitive, peremo njime pelene, a sada i ostalu robu i jako smo zadovoljni.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    riba i jelsi oprala pelene,
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.10.2011. at 17:27

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    vidim da mu je glavni sastojak soda bikarbona,s njom isto samoj možeš oprati pelene

  14. #14
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    jelena, oprala sam pelene vec 2 puta sa freddy leck i nakon toga nemaju nikakva miris osim miris 'cistoce'... super su se oprale, stvarno nemam nista lose reci. ali meni su se isto dobro oprale sa Ariel... ali necu koristit Ariel iz razloga sto ima SVE ono sto nebi trebalo imat u sastojcima i ne zelim da mi se pelene unistu (pogotovo jer koristim AIO).

    za sastojke u freddy leck, ne vidim nigdje da pise soda bikarbone ??? ima 3 glavna sastojka i 2 pomocna.. i to je to...
    Posljednje uređivanje od riba26 : 10.10.2011. at 17:46

  15. #15
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    kako gdje, pa lijepo piše ovdje - http://www.baby-waschpulver.de/inhaltsstoffe.html

    Verbraucherinformation gemäß Detergenzien-Verordnung:
    Inhaltsstoffangabe nach Detergenzienverordnung (EC) No 648/2004
    finden Sie hier:

    (150 kb) baby-waschpulver.pdf

    pa onda kad klikneš na .pdf lijepo ti izlista sastav deterdženta, koji je sljedeći (i ima ih više od pet):

    Inhaltsstoffe nach Detergenzienverordnung ((EC) No 648/2004):
    • ZEOLITE
    • SODIUM SULFATE
    • SODIUM BICARBONATE
    • AQUA
    • Natrium C10-C13 alkylbenzolsulfonat
    • Natrium C12-C16 alkylsulfat
    • Fettsäuren, C8-18- und C16-18-ungesättigt, Natriumsalze
    • Fettalkoholethoxylat C12 – C18 mit ca. 7EO
    • Acryl-/Maleinsäure Copolymer
    • SODIUM SILICATE
    • SODIUM CARBONATE
    • CELLULOSE GUM
    • Polyvinylpyrrolidon/Polyvinylimidazol Copolymer
    • TETRASODIUM ETIDRONATE

    navedena je, između ostalih i soda bikarbona

  16. #16
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Bas cudno!!! Evo ja gledam tu istu kutiju ispred sebe i pise tocno ovako pored sastojke:

    SASTOJCI:
    <5%: neionske povrsinki aktivne tvari, sapun, polikarboksilati
    5-15%: anionske povrsinski aktivne tvari
    15-30%: zeoliti

    OSTALI SASTOJCI:
    inhibitor obojenja, inhibitor sivila rublja

    ... i to je sve!!! To je bilo prevedeno na onoj naljepnici na hrvatskome, a vidim sa strane te iste sastojke na njemackome... stvarno mi nije jasno?! ali bez obzira, pise jako jasno da ke 'bez izbjeljivaca, bojila, optickih izbjeljivaca, mirisa, i enzima'

  17. #17
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    nisam hemičar, ali neke stvari na tvom popisu su navedene u množini, a šta su zaista "površinski aktivne tvari" ja ne znam, vjerovatno su tu na velikom spisku, za onoga ko zna koja je koja

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    nisam hemičar, ali neke stvari na tvom popisu su navedene u množini, a šta su zaista "površinski aktivne tvari" ja ne znam, vjerovatno su tu na velikom spisku, za onoga ko zna koja je koja
    Evo zdravoseljački, kako ja to sebi tumačim (kemiju sam zadnji put vidjela u 2. razredu srednje škole): Površinski aktivne tvari smanjuju površinsku napetost vode i tako je "čine mokrijom" tj. boljim otapalom. To su deterdženti. Kad čitaš deklaraciju, za iste tvari zna pisati tenzidi ili surfaktanti. Nema toga samo u prašku za pranje, to su sastavni dijelovi emulzija, odnosno mnogih kozmetičkih proizvoda. Čisto sumnjam da danas možemo izbjeći upotrebu istih, ali vjerojatno je najveći problem kod njih zagađenje vode.

    Nisam ovo izvukla iz prsta nego iz knjige Čistoća je pola bolest (Pat Thomas) koja govori o ekokoškim alternativama.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    riba kolko to dojde

  20. #20
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    jelena, 38 kuna... skroz prihvatljiva cijena (sa obzirom da ja samo koristim za platnene pelene). moram ga jos jednom pohvalit - baka se prvi put susrela sa PP (imamo TotsBots Easyfit AIO) i nije imala pojma sta da napravi sa kakicom unutra (a ja zaboravila staviti papiric i uopce joj reci da sad koristim PP) tako da je samo ostavila u kadu pelenu punu kakice unutra i izvanka. kad sam vidila nakon par sati, mislila sam u sebi 'mos mislit kako ce se ovo sve oprat, pogotovo sad kad je svugdje na ovaj PUL izvanka'... ali iznenadila sam se - SVE se opralo i izgleda ko novo! nigdje fleke!!!! kad sam to vidila, e stvarno sam se uvjerila da je prasak bas WOW! (i to jos nakon sto je stalo u kanti 1,5 dana)

  21. #21
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    koristim faks, ali baš ću idući put potražiti taj u muelleru

    inače, od ariela je marge imala užasan pelenski osip, tako da sam njega odavno izbacila iz svoje kuće

  22. #22
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    koristim faks, ali baš ću idući put potražiti taj u muelleru

    inače, od ariela je marge imala užasan pelenski osip, tako da sam njega odavno izbacila iz svoje kuće
    .. to je najvjerovatnije od enzime. evo odlican link za nauciti zasto je sve ono u normalni deterzent lose za platnene pelene:
    http://www.zany-zebra.com/cloth-diaper-detergent.shtml

  23. #23
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    onaj dm-ov bijeli, ima nacrtanu bebu na sebi, mislim da je sensitiv

  24. #24
    jasa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    23

    Početno

    Koristim Tide za pelene i veš, stavim ga manje od 50 ml u pranje i sve mi se savršeno opere (pokakane pelene pošpricam octom). Na početku sam prala samo pelene, sad perem pelene i bijelo zajedno, bez dodatnog ispiranja, bebina guza najljepša na svijetu ^^

  25. #25
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Ja perem sa Persilom, praškasti!!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Već duže vrijeme perem onim u plavoj kutiji iz mullera.Stavim otprilike žlicu tog praška i žlicu sode.(isto iz mullera-7,50 kn).Duplo isperem i nikada nisam imala onih famoznih fleka,a dreka je bilo po svud
    Jedino sad kad pije željezo drekec nam je sofisticirano crne boje,pa nekad ostane malo sivog uzorka.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Žene, proučavam sve oko platnenih pelena. Tek trebam roditi pa se pripremam. E sad...pročitala sam da je super za pranje platnenih pelena Rockin' Green Hard Rock koji je posebno za tvrdu vodu (meni je voda koma ). Da li netko zna gdje se taj prašak može naručiti a da poštarina nije veća od samog praška? Našla sam neke stranice ali prašak dođe cca 120 kn a poštarina 180 kn pa mi je malo glupo davati toliko love. Zapela sam za njega jer sam isto tako pročitala da za pelene od bambusa nije dobar ocat a ja imam toliko kamenca da sigurno 1x tjedno trebam stavljati nešto protiv kamenca.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    oliver + alk. ocat

  29. #29
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Ma može ocat povremeno i na bambusice neće im ništa biti. I moja je voda koma pa ne koristim nikakve posebne deterdžente, a neke žene stavljaju sredstvo protiv kamenca tipa calgon ili neko iz DM-a, ne znam kako se zove

  30. #30
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    A koja je to fora s bambusicama i octom? Načitala sam se o pelenama, a na taj podatak nisam naišla (ili sam zanemarila jer u početku nisam mislila da ću uopće imati bambusice :D).

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Ok. Onda se ne budem zezala sa tim posebnim deterđentima. Održavati ću ih sa nekim sensitive praškom+calgon/ocat+ono sredstvo za dezinfekciju iz DM-a.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Phiphy negdje sam pročitala da ocat uništava pelene od bambusa. Nemam pojima više gdje je to bilo jer sada čitam sve i svašta o platnenim pelenama i lagano se pripremam.

  33. #33
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    u pocetku sam koristila ovaj
    http://www.eko-butik.com/pranje/baminomio_deterd%C5%BEent


    i Ecover (iz bio&bio)

    ovo dodajem kod pranja
    http://www.eko-butik.com/pranje/mio_dodatak


    trenutno stavljam malu zlicicu praska koji imam...neki rex ili tide....tako neki (jer mi je lijeno naruciti prasak ) a u masinu stavljam orascice za pranje

  34. #34
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Frosch, praškasti za šareno 1 veliku razom punu žlicu. Sodu, 1 veliku vrhom punu žlicu. Tu i tamo dec alkoholnog octa ako nema bambusica u mašini.
    Tako mi je phiphy rekla da treba i zasad super funkcionira.

  35. #35
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Juhuuu, drago mi je da je sve ok .

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Kako znate je li prašak/tekući dovoljno ispran? Koji tekući detergent nema štetnih sastojaka?

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    stavi duplo ispiranje

  38. #38
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Pa ne znam, kontam da je mašina isprala. Moja ima neki program bio pranja koji koristi manje praška, a više vode, ja taj koristim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •