Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Najbolji sirup protiv kašlja

  1. #1
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno Najbolji sirup protiv kašlja

    Moja J već tjedan dana kašlja ne konstantno nego onako prema večeri i ponoći . nema temperature ne curi iz nosa ništa. dajem joj sirup Prospan ali nekako mi se čini da ne pomaže. Koje vi sirup ili lijek protiv kašlja dajete svojoj djeci? I da moja cura ima 2 godine!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Prospan je dobar, jer se može davati kod svih vrsta kašljeva. Samo, ako kašlje jedino navečer i tijekom noći, uzmi u obzir da je moguć alergijski uzrok, tako joj ni jedan sirup protiv kašlja neće puno pomoći.

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja sam več pisala da ne dajem nikakav sirup proiv kašlja, samo puno vode, neka pije svaki čas.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ni ja ne dajem. Meni se čini da se više kašlje uz sirup nego bez njega. Čaj je bolji. I staviti cijelu kapulu (crveni luk) u juhu kad se kuha. To je meni pomagalo nakon upale pluća.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Za kašalj nama je savetovao pulmolog samo voda, voda i voda. Piti vode, udisati vodenu paru, ušmrknuti malo vode iz dlana (ko može, veća deca), ovlaživač vazduha.
    Ja sam ga, očajna pitala: pa da joj dam makar malo belog sleza??? jer mi se ta voda činila bezveze. Na to mi je rekao: pa ako vas to čini srećnom, dajte

    Uglavnom, voda je stvarno pomogla. Čak i meni nekoliko puta kod svih vrsta kašlja, pa čak i kod alergijskog.

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam još jedna koja ne daje sirup

    vissnja, super ti je doktor LOL

  7. #7
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    mnogo vode i mnogo kuvanog crvenog luka u svakom jelu
    od sirupa obično počne još jače da kašlje, jer su svi ubibože preslatki i ugrize je za ždrijelo

  8. #8
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Hvala vam na savjetima .

  9. #9
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    I nama je dan savjet bez sirupa...sve papi lova, samo puno hidracije i fizikalna ako hropti, ono preko koljena da su kukovi iznad pluća i lupkanje ( ja uzmem masku od baby halera i začepim ju gumenim poklopcem od fiziološke da stvori vakum kod lupkanja) po leđima i bočno samo ne po bubrezima i kičmi, i ne dragati već neka se odvoji sluz.

  10. #10
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Ja sam pak ljubitelj islandskog lišaja u kriznim situacijama

  11. #11
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Evo moja upravo kašljeeee (kod nas prehlada završava na taj način). Sirup nikada nije pila. Također joj dam po par gutljaja vode. Ponekad razmutim malo domaćeg prijateljičinog meda (to me usrećuje, kako bi rekao vissnjin doktor ).
    Posljednje uređivanje od enchi : 20.09.2011. at 00:58

  12. #12
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Samo, ako kašlje jedino navečer i tijekom noći, uzmi u obzir da je moguć alergijski uzrok, tako joj ni jedan sirup protiv kašlja neće puno pomoći.
    I kod nas je tocno ovako. S 3.5 godine smo, nazalost, zavrsili na Singulairu jer se ispostavilo da se radi o alergiji. Drzim fige da nije isto i kod vas.

  13. #13
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Evo da javim da moja cura ne kašlje više toliko prestala sam joj davat Prospan. Pila je dosta vode sva sreća pa inače pije dosta vode a i kuhala sam joj pileću juhu u koju sam stavljala i crvenog luka. nastavljamo i dalje. Hvala još jednom na savjetima.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nama se odnedavno protiv kašlja i kihanja (uzrok: alergija) pokazala slana soba.

    Prospan je slatka vodica, nikakve koristi. I mi koristimo luk (u svakom jelu), sljezov čaj i med. Od hrane za iskašljavanje je još dobra povrtnica (crna rotkva) pa to znam naribati na salatu.

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moja kolegica kuha djeci nekakav "čaj" od crvenog luka, navodno ludnica za kašalj. Nisam pitala za recept, jer nema šanse da natjeram dijete da to popije.
    Budem pitala.

  16. #16
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mojoj V prospan pomogne

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Anemona, nema potrebe za posebnim receptom. Skuhaš u običnoj juhi (goveđa, pileća ili povrtna) cijelu glavicu luka. To inače radim s goveđom juhom redovito (još ga i zapržim malo prije nego stavim u lonac), a ako je kašalj u pitanju, stavim najveću glavicu luka kuhati u bilo koju juhu. I klinci pojedu. Stariji čak voli i taj luk kuhani (i mm isto). BItno je da nije previše vode. Velika glavica na litru.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.09.2011. at 10:34

  18. #18
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Recept:
    1/2 l vode
    1 glavica (veča) crvenog luka
    Luk se nareže zajedno s ljuskom i kuha u vodi ( 20 minuta do pola sata).
    2 - 3 žlice meda
    limun (koliko ti paše okusom)

    Navodno nije za zbljuvati se i navodno pomaže. Tko voli, nek izvoli.

  19. #19
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Peterlin, luk stavljam u svaku juhu, treba, ne treba.

  20. #20
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ja sam kuhala solo luk u vodi, doduše očišćen, dok se nije potpuno raskuhao i sva voda uvrela, zdrobila štapnim mikserom i dobila gustu masu, koju sam pomiješala sa medom otprilike 1:1
    šmizi je to jela supenu kašiku svakih nekoliko sati, nije bilo pobune oko ukusa, a pomoglo je
    čuvala sam u plastičnoj hermetički zatvorenoj posudi u frižideru, količina koju sam napravila trajala je 3-4 dana, za to vrijeme se nije pokvarilo
    za duže čuvanje ne znam

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sonči prvotno napisa Vidi poruku
    Moja J već tjedan dana kašlja ne konstantno nego onako prema večeri i ponoći . nema temperature ne curi iz nosa ništa. dajem joj sirup Prospan ali nekako mi se čini da ne pomaže. Koje vi sirup ili lijek protiv kašlja dajete svojoj djeci? I da moja cura ima 2 godine!
    Tjedan dana nije puno. Ako bi se takav kašalj nastavljao i trajao mjesecima i godinamato bi onda vuklo na alergiju, i tu ti neće pomoći prospani, crveni luk i ostale stvari. Ako je to konstantno = dugotrajno napravite alergološko testiranje. Mali alergičari s dugotrajnim noćnim kašljem obično završavaju na kortikosteroidnoj terapiji (flixotide inhaliranjem) ili taj singular, a taj med, prospani, luk itd. ne utječu na to ništa, tj. to je, u tom slučaju, rubrika "sljezov čaj" iz par postova gore.

    Možeš napraviti i brzu probu - ako djetetu pomaže Rinolan... onda bi isto zaključila alergija.

    Najbolje bi ti bilo pitat pedijatra, premda nekima treba i godina dana da reagiraju jer se slučaj alergije, alergijskih bronhitisa, alergijske astme bilda, tj. nećeš ošacnut na temelju samo jedne epizode, osim ako nije dramatična tipa bronhoopstrukcija, da se o tome radi i slat na testiranja (nema veze ako testovi ispadnu i negativno, anamneza se bilda prema tome kad dijete reagira i ako se uoči neka pravilnost u poteškoćama - tipa proljeće, 9.-ti (sad je ambrozija), prašina - grinje) itd.

    Tj. nije to tako jednostavno. Alergičara ima masu, u svakoj vrtićkoj grupi, valjda, danas će zakačit 2 mala alergičara.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.09.2011. at 11:12

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Jel' ti dijete krenulo u vrtić? Nama su problemi počeli s odlaskom u vrtić, možda i zbog prašine (ne znamo na što je točno alergična), bildalo se lagano, kulminiralo u 3. mjesecu (breza) bronhoopstrukcijom, nakon toga je na kortićima i relativno dobro, u pulmolooškoj redovnoj kontroli, osim što je opet u 3. reagirala.

    Cijelo vrijeme, od uključivanja u vrtić, noćni kašalj je postao konstanta, samo je varirao u jačini, prestao uvođenjem kortića.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.09.2011. at 11:14

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kod nas produktivni noćni kašalj znači upalu uha, a suhi noćni kašalj alergiju. U oba slučaja po danu ne kašlje.

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Kod nas je bilo teško ocijeniti kad je produktivni, kad nije produktivni, tj. je li prehlada ili alergija, ili je i prehlaa i alergija ili amo alergija. Tj. najčešće bi vlažan bio sporadična pojava, kombiniran sa suhim koji je dulje (konstantno) trajao. Vjerojatno su se na alergijsku podlogu lakše lijepili i dugotrajnije ostajali infekti, pa je to bilo suho, s povremenim vlažnim kašljem ako je baš bila bolesna.

    Ako sam dobro shvatila, kad si u horizontali (noć) ionako češće kašlješ zbog šlajma itd., ali dugotrajni noćni kašalj je nešto što će, recimo, pulomolog zabilježit i to će mu bit neki triger koji će pretezat u neku stranu. Dugotrajni - ne tjedan dana. Nego ono... mjesecima, godinu dana kontinuiranog noćnog kašlja, čas blaži, čas slabiji, ali stalno prisutan (osim preko ljeta, većini alergičara, na žalost ne svima, je ljeti ipak bolje i skidaju se s terapije do jeseni i prvog infekta i prve magle).

  25. #25
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Prestao kašalj hvala Bogu ali ću i dalje stavljati u jelo crveni luk bez obzira kašlje ili ne. I da krenula je u vrtić pa možda i zato krenule te prehlade i kašljevi. U svakom slučaju puno ste mi pomogle.

  26. #26
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Nisam se javljala ali evo da velim moja J završila na sumamedu jer njezin kašalj je postao početak virusne infekcije upale pluća. Taman kad sam mislila da je ptestao za dva dana opet i u ponedjeljak smo išle kod dr. ništa se nije čula preporučila mi sirup od trpuca i sprej za grlo verne tandum i ništa joj nije pomoglo. danas opet kod dr. sumamed i početak upale pluća.

  27. #27
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Evo da se i ja javim.Meni je moja mama stavljala kod kašlja svinjsku mast na prsa preko noći.Tako sada ja stavim svome sinu.Na salvetu razmažem jednu žličicu masti ,zagrijem jednu krpu.Prvo na prsa stavim mast pa preko nje toplu krpu.Meni je to uvijek pomagalo a vidim da i mom sinu pomogne.To najviše pomogne kod suhog kašlja.

  28. #28
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    moja susjeda se kune u taj čaj od luka. nismo probali. meni se zadnjih dana najbolje pokazalo ovlaživač zraka i ispiranje nosa rhinohornom/netipotom pred spavanje.

  29. #29
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Mojima ništa od kupovnih sirupa ne pomaže, voda isto, svi pijemo puno vode a ja sam do nedavno vukla kašalj (više od mjesec dana).

    Frendica mi dala recept za domaći sirup
    2 dvl vode
    200 g šećera
    1 žlica sjemenki lana
    1 žlica korjena sljeza
    1 žlica kadulje
    sok 1 limuna

    Sve se stavi u lonac i kuha skroz lagano 30 min. Stavim u staklenku i kad se ohladi u frižider.
    Dajem prvih par dana, kašalj se smanji već nakon 2 žličice i nakon par dana skroz prestane.
    Posljednje uređivanje od (maša) : 27.10.2011. at 14:33

  30. #30
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Apibronhial mojim curama pomogne, rezultat se vidi već nakon doslovno dvije žlice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •