Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Podjela bračne stečevine prilikom razvoda

  1. #1
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno Podjela bračne stečevine prilikom razvoda

    Lijepo molim za pomoć, jer ne znam što da radim. Razvodimo se i situacija mi je dovoljno mučna jer ostajem s dvoje djece, a sada se još moram raspravljati oko stvari. Naime, uredili smo zajednički dio kuće kod mojih roditelja. Taj dio kuće i dalje glasi na moju mamu. Mi smo sve unutra uredili i namjestili (digli kredit kojeg ja redovito otplaćujem sa svoje plaće). Imamo i zajednički auto, kojeg sada on želi uzeti. Kuću mi ostavlja (koja niti nije njegova) i sve unutra, a automobil u vrijednosti 7000 E uzima. Stan je veličine 35m2. Ono što je unutra vrijedi otprilike 35000 kn. Ja sam u naš brak donjela svoj auto kojim smo se i služili prvih nekoliko godina. Meni je auto zaista potreban jer vozim djecu svaki dan u vrtić i iz vrtića, na sportske aktivnosti ... (vrtić nije u kvartu nego moram voziti 7-8 km). On kaže da njemu treba auto da bi išao na posao i da dođe po djecu! Akose ne dogovorimo, imam li temelja da dobijem sudskim putem?

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Samo da ti kažem da moja prijateljica sudskim putem već 6 godina čeka da se riješi imovinski dio. jer on osim auta želi i dio ulaganja u kuću njene mame u kojoj su uredili stan. I on ima na to pravo po zakonu. Možda bolje pitaj odvjetnika točna prava, ili se odreci auta u ime mira.

  3. #3
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    moji poznanici se isto tako nisu mogli dogovoriti, spor je dugo trajao (ipak ovo je RH) pa su na kraju prodali imovinu i auto i sve dijelili popola kako ima je sugerirao odvjetnik.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •