Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Tabularna izjava

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Tabularna izjava

    Dakle trebam otići do bilježnika s već pripremljenom tabulranom izjavom...Ništa mi konkretno nisu rekli kako ta izjava treba izgledati, osim što znam da treba pisati da smo prodavatelja isplatili u cijelosti. Dakle, ima li netko tko zna da mi pomogne, bar da mi kaže otprilike kako ta izjava izgleda, što od podataka mene i prodavatelja mora sadržavati?
    Guglala sam primjerak po netu, ali nisam našla.

    Hvala!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 20.09.2011. at 11:49

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ma daj... ja sam našla na netu prije nekog vremena i isto sama napisala i prošlo,.... ajd idem potražit..

  3. #3
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni sve neke bedastoće izbacilo ili ja ne znam tražiti...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    http://www.napravi-sam.com/CMS/0091/...aspx?EID=13304

    Evo, ovo mi lijepo izgleda... a mogu ti ja svoju skenirat kad dođem doma...

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    IZJAVA
    Kojom ____________, JMBG _____________, na adresi ________________________kao prodavatelj nekretnine koja se nalazi u zgradi na adresi ________________broj _ u ________, koja je sagrađena na kat. čest. br. ________ kat. općine _________i to stan koji se sastoji od __________________i ostalih prostorija ukupne površine ______ čm i sve upisano u Općinskom sudu u ___________na zemljišno-knjižnom odjelu broj pod ul. _____/ zk.ul. ____, a uključuje i suvlasnički dio zemljišta i zajedničkih dijelova i uređaja zgrade povezanih stvarnim pravima s vlasništvom posebnog dijela nekretnine temeljem čl. 68 i 370 st. 4. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima izjavljuje kako nema više nikakvih potraživanja od strane kupca:_____________, JMBG ______________, na adresi ________________ i da je za prodanu nekretninu isplaćen u cijelosti i to ______________EUR (slovima: __________)
    u kunskoj protuvrijednosti kako je to i ugovoreno Ugovorom o kupoprodaji nekretnine od dana__.0__.2005.god.
    Na osnovu ove izjave prodavatelj dopušta da se u zemljišnim knjigama koje se vode kod Općinskog suda u _________________, kao i u drugim javnim knjigama, bez ikakvog daljnjeg pitanja ili odobrenja prodavatelja upiše pravo vlasništva na gore navedeni stan na ime i za korist kupca.
    Ova izjava je napravljena u 6 (šesti) primjerka od kojih 1 (jedan) pripada prodavatelju, 4 (četiri) kupcima a 1 (jedan) primjerak ostaje kod javnog bilježnika.
    U Zagrebu, ___.0__.2005.god.
    Pero Perić
    ___________________________
    Evo ja našla ovo

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    ana ovo gore je dobra tabularna, to sigurno prolazi u zemljišnim knjigama. Jedino jedna promjena - bilježnik ovjerava 2 kopije, a ostalo ti načini ovjereni preslik. Više ne ovjeravaju veći broj originalnih dokumenata.

  7. #7
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    OPĆINSKI GRAĐANSKI SUD ZAGREB
    ZEMLJIŠNO-KNJIŽNI ODJEL
    Ul.___________________
    10000 Zagreb
    Zagreb,___________________

    T A B U L A R N A I Z J A V A
    kojom “ALTUS”d.d. Zagreb, _________ zastupan po direktoru Ivanu Vidiću, dipl.ing. dozvoljava da se u zemljišnim knjigama koje se vode kod Općinskog suda u Zagrebu, kao i u drugim javnim knjigama, bez svake daljnje suglasnosti upiše pravo vlasništva na stanu u Zagrebu, ___________, koji nosi oznaku: stan br.2, III.kat, u stubištu broj 1, ukupne površine 61,50 m2, i sastoji se od dvije sobe, kuhinje, predsoblja, kupaone, WC-a i lođe, a nalazi se u stambenom objektu izgrađenom na kčbr. 658/12 k.o. ________ na ime i u korist:
    MARKO RALIĆ
    iz Zagreba, _____________
    koji je stan imenovani kupio od “ALTUS”d.d. Zagreb,_________ kupoprodajnim ugovorom br.________ od ______ godine. Ovjerenog kod javnog bilježnika -------- pod OV-12310/2011 brojem.



    “ALTUS”d.d. Zagreb
    Direktor:


    Javnom bilježniku nosiš dva primjera potpisana i ako je pravna osoba mora biti žig. Bilježnik ovjerava oba primjera a jedan zadržava sebi, nakon toga pravi ovjerene preslike u količini koju vi želite, ali imate JEDAN original. Osoba koja daje izjavu mora ići kod bilježnika sa valjanom osobnom iskaznicom ili putovnicom, jer se ona mora potpisati u knjigu. Eto.

    Za tabularnu..., neki napišu šturo - dvije rečenice skoro i ok, po meni što više podataka, to bolje. Nek se u detalje zna o kojoj se nekretnini radi, jer od viška informacija na papiru problema nema, ali ako ne napišete sve - onda može biti problem, ne daj Bože. Ako postoji ugovor jako puno podataka se može s njega prepisati jer on u cijelosti opisuje nekretninu (barem bi trebao)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •