Imam sincica 20 dana starog, ali ne sise efikasno, pa je poceo gubiti na tezini. Zbog toga mi je preporucena dohrana sa AD + MM. Međutim, trebalo mi je vremena da savladam ručno izdajanje jer mi sa pupicom uopce nije islo, a rucno tako tako. Sada se izdajem cca svakih 1-2 sata i u okviru 24h uspijem se izdati cca 70ml. Trenutno kikac papa 7 obroka u 24h od cca 40-60ml. Prema navedenom, a ja se uspijem izdati samo za 1 njegov obrok.

Interesira me koliko vam je bilo potrebno vremena da se izdajanjem postigne kolicina mlijeka koja ce u potpunosti zadovoljiti potrebe bebe? dani? tjedni?
Da li je bitna i kolicina u 1 izdajanju? Ako da, da li se ta kolicina moze s vremenom povecati i na koji nacin?
Da li postoji nacin na koji mogu povecati kolicinu mlijeka kako bi moj kikac pio vise mog mlijeka, a manje AD?

Kuzim da proizvodnja mlijeka ide po principu ponude i potraznje, ali ono sto mi nije jasno da li se ucestalim izdajanjem povecava kolicina mlijeka 1 izdajanja npr. ako sada za 1 izdajanje prikupim 10ml, da li će s vremenom se ta količina povečati na 20 ili 30 ili 40...ml?