Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Posteljica postavljena nisko - vožnja automobilom?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    1

    Početno Posteljica postavljena nisko - vožnja automobilom?

    Pozdrav svima,
    moja draga je u 19. tjednu i doktorica joj je rekla da joj je posteljica postavljena nisko.
    S obzirom na takvo stanje, savjetovala joj je da se ne umara, da izbjegava čučanje, saginjanje, podizanje tereta ali i vožnju biciklom ili motorom, vožnju makadamom i vožnju automobilom.
    Za par dana imamo jedno obiteljsko okupljanje i u dilemi smo da li da ona ostane doma jer se trebamo voziti sve skupa cca 150 km (autocesta).
    Zanima nas, iz vašeg iskustva, da li se stvarno trebamo bojati te vožnje (da li velik rizik) ili smo digli preveliku frku oko toga jer nije nam jasno da li je sama vožnja opasnost s obzirom na položaj posteljice ili se misli na "truckanje" nekim lokalnim cestama.

    Hvala vam svima na odgovorima,
    budući tata

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Neće ti biti drago ovo što ću napisati, ali ako je rečeno NE vožnji, onda je to NE.
    Naravno da vi morate sami odlučiti. I naravno da može sve proći bez problema, ali...

    Mirovanje znači mirovanje.

  3. #3
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ima li ona kakve tegobe?
    Krvarenje, bolove?
    Kako se ona osjeca vezano uz to obiteljsko okupljanje? Hoce li joj biti stresno ako ne ide?

    Ja ne bih kupila zastitni balon i ukocila se ispod njega, slusala bih vlastito tijelo. Ako imam neke tegobe, onda bih smanjila ritam. Ako nemam, nastojala bih zivjeti normalno.
    Nisko postavljena posteljica ne mora znaciti nista sama za sebe.

    Ako bas zelim ici, potrazila bih jos jedno misljenje ili nazvala ovu doktoricu i zamolila da mi iskreno kaze sto misli jer sigurno svi oni malo pretjeruju u preporukama, cisto da sebe osiguraju.

  4. #4
    delitza avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Vožnja je zabranjena zbog truckanja, naglih kočenja i sl. - ne samo na lokalnim makadamima nego zbog svake proklete rupe, "praga" i nepredviđenih situacija i na ostalim cestama, uključujući autoceste. Takvo truckanje može (u mom slučaju) izazvati kontrakcije i otvaranje. Meni je isto zabranjeno, vozim se samo kad idem na preglede i sve one rupe za koje inače nisam uopće znala/registrirala ih sad itekako osjetim.

    Zovite doktoricu, ako vas i pusti na put probajte svako malo stati sa strane da žena može malo leći i odmoriti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •