Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 274

Tema: okrutnost

  1. #51
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    salatu potopi na par minuta u vodu s dodanom žličicom sode bikarbone, radije nego da ubijaš
    nije ni samo u toksoplazmi i mačkama problem, svašta se može navući preko salate - rijetko je ali možeš imati problema čitav život
    ne ubijam ja macke. ni zbog cega. samo ih ne volim. ne zelim u svojoj kuci ni u svojoj blizini. to obično riješim tako da ih potjeram. sa IŠ!

    samo sam imala potrebu rec da uz kakicu od mace cesto dolazi i toxoplazmoza. to je jedan od razloga zasto ih ne volim. ali ih necu ubijat zbog toga.

  2. #52
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ne bih rekla da se pjenimo, ali malo mi jest čudna diskusija, sad kad pomikaki uvjerava zhabicu da ne mora ubit mačku . Rekla bih da smo se malo pogubili
    edit: a evo i zhabice u međuvremenu...
    Posljednje uređivanje od vertex : 22.09.2011. at 13:54

  3. #53
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    ali malo mi jest čudna diskusija, sad kad pomikaki uvjerava zhabicu da ne mora ubit mačku . Rekla bih da smo se malo pogubili
    edit: a evo i zhabice u međuvremenu...

    je, je, naročito kad ovako uletiš na pol, malo jest čudna, moram priznati.

  4. #54
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    nije mi to nikako normalno, ako mi se mrav/pauk/što god nađe u kući, naravno da ga neću posvojiti za kućnog ljubimca, ali neću ga ni ubiti, već iznijeti van u prirodu
    još uvijek me ljuti događaj s ovogodišnjeg ljetovanja, do nas na plaži sjedi obitelj i onako dosađuju se, naiđe i mali gušter (promatrala sam ga prije toga neko vrijeme i zato me je to još više pogodilo) i ta obitelj ga iz dosade zatuče kamenima, pika ga grančicama i sl., ostala sam užasnuta da netko može tako nešto napraviti malom gušteru u prolazu?!?!?!

  5. #55
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih rekla da se pjenimo, ali malo mi jest čudna diskusija, sad kad pomikaki uvjerava zhabicu da ne mora ubit mačku . Rekla bih da smo se malo pogubili
    edit: a evo i zhabice u međuvremenu...
    pa nisam ni ja mislila da zhabica ubija mačke s prozora floberkom (ali neki ih i ubijaju, bio je baš slučaj u mom trenutnom susjedstvu)
    nego čisto kažem ovako rasprave radi da nisu samo mačke problem što se tiče salate - salata raste pri tlu, po njoj ide svašta i teško ju je dobro oprati, toksoplazma je problematična samo u trudnoći ali ima beštija koje su opasne i inače, pa nije loše oprati je malo bolje

    ove stvari koje tina spominje su i meni teške za gledanje
    nedavno me mala zvala jer su klinci utapali skakavca u nekoj kanti prljave vode
    došla sam do njih i rekla oprostite, treba mi taj skakavac i izvadila ga a mala ide za mnom i pita: mama, a jesi ti zaštitnica životinja?

  6. #56
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Tko laže, taj i krade.
    Tko krade taj i ubija.
    DAkle, tko laže taj i ubija.

    DAkle, tko od vas nije nikada slagao.

    DAkle, ovaj forum je prepun potencijalnih ubojica.
    Čini mi se uvodni post jednako prenapregnut kao i ova konkluzija iz uvoda u logiku. Valjana, ali nerealna.

  7. #57
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A ko laže i krade taj ne voli Tita

  8. #58
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    nakon sto godina počnem pratiti temu i ona zamre nakon 2 strane

  9. #59
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku

    imam ideju da je zivot svet i da je dar od boga, bez obzira na velicinu bica koje taj zivot zivi
    Ma nije zamrla. To je bila minuta šutnje za viruse, bakterije i crijevne nametnike koje svakodnevno nemilice ubijamo!

    A sad odoh uključiti vešmašinu punu prljavih pelena...

  10. #60
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mi smo jednom u grčkoj ulovili velikog raka skuhali, pojeli ga, oklop oprali i ponjeli kući za ukras, na žalost, u vrećici- Elem na grčkom suncu u gepeku u roku od sat vremena oklop je proizveo miris ravan bojnom otrovu i carnici su se skoro ugušili kad su nam otvorili gepek. Sve dok nisu našli raka carinici su nas gledali u šoku. Da li je to zapravo bila svemirska pravda, osveta raka ili.... (tananana...zona sumraka)

  11. #61
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    A ko laže i krade taj ne voli Tita
    auuu, sad sam se zabrinula, a što ako vrijedi i obrnuto

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    55

    Početno

    s obzirom da živimo u društu tolerancije i slobode, gdje žena ima pravo pobaciti dijete.
    onda valjda i ona sretna djeca koja se ipak uspiju roditi imaju valjda pravo loviti rakove
    i vlasnici pasa imaju pravo ubiti peseke


  13. #63
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    danas sam trčala i nit kriva ni dužna progutala nekoliko mušica
    jesam li zlostavljač, a da toga nisam ni svjesna

    lastane?!?

  14. #64
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    samo da kažem : podržavam stray cat i njezine stavove i ne mislim se nikom opravdavati, aposebno ne uspoređivati kruške i jabuke (mačiće i ostale žrtve)

  15. #65
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    ja izbjegavam svako ubijanje koje mogu
    ako se osa da otjerati vani, puno cu radije to uciniti nego je ubiti
    inteligentnija bica, macku npr. mozes i nauciti da ti ne smije u kucu
    zohara mislim da ne mozes, imala sam ih dosta al se nisam bavila dresurom
    svoju djecu ucim da ne muce nikakve zivotinje, odvracam ih i od gazenja mravi i slicno
    ali ovo sta stray pise je ipak pretjerivanje
    X
    samo što ja nisam imala žohare, nego mrave u kući i bez grižnje savjesti sam ih se riješila
    ali, kad smo vani, ne bih zgazila mrava i tome učim i djecu

  16. #66
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    komentari o pravu na pobačaj ili gutanju mušica pri đogiranju svakako doprinose ovoj temi

  17. #67
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Pa što vi mislite,da neki od nas daju djeci da polako režu nanare na fete
    najn, nego ja pokušavam reći kako je to jedan valjda civilizacijski, ili doseg okruženja, u kojem se još-usput-smatramo prosvijetljenima i velikima jerbo koljemo miševe, žohare, ma ne, čak štoviše, zovemo službu da se riješi miševa i žohara, to je sofisticirano klanje, jer nam uzurpiraju prostor (zar je to izvorno naš prostor), ali nam je naprosto nevjerojatno da netko floberom opali mačku koja mu kaka (da budemo fini) po vrtu. Ili postavljamo inače svoje granice, koje su posljedica našeg okruženja.
    Pa nam je pas u krevetu normalan, pas u kavezu nenormalan, kokoš u kavezu normalna, kokoš u tanjuru mljac.
    Ne trebamo se smatrati boljima i one koji to ne rade lošijima. Niti je rezbarenje crva u dječjim pokusima nešto od jučer, nit znak okrutnosti. Treba pogledat činjenicu da x posto ljudi (rekla bi većina) ne vidi u tome zlostavljanje životinje, ne vidi vrijednost života jedne zvjezdače. Kao što ja ne brinem o djeci koju ima mama žoharica.

    Sad opet, ja vas koji vadite zvjezdače da bi djeci pokazali i vraćate ih, iz moje velevrhunske hoh pozicije smatram nehumanima, što bi vi da vas tako otmu vanzemaljci, vrše pokuse nad vama pa vas žive i lude vrate doma

  18. #68
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    komentari o pravu na pobačaj ili gutanju mušica pri đogiranju svakako doprinose ovoj temi
    Apsolutno se slažem.
    Krumpi, obično se i s tobom slažem, ali moram priznati da te na ovoj temi uopće ne kužim.
    Čemu takve usporedbe? Ako nepotrebnom smatramo okrutnost (više ne pričam o strayinom postu, dakle ne govorim niti nužno o rakovima i pužićima) prema životinjama, znači li to da odmah trebamo razmišljati o traumi morske zvijezde? Čemu karikiranje?

  19. #69
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Volim životinje, a jedem meso. Okrutno? Licemjerno? Ne znam.
    Ja sam si ovako posložila stvari u glavi: jedem meso jer ga volim i smatram ga potrebnim u svojoj prehrani. Voljela bih kad bi to meso poteklo od životinja koje su za svog života sretno i bezbrižno pasle po pašnjacima i mirno spavale u štalama, sve do onog ružnog trenutka kad bi bivale smaknute. Također bih voljela da toga nisu bile svjesne i da su smaknute na najbrži mogući način (i ne pred drugim životinjama). Dok su živjele, bile su zadovoljne, mirne i spokojne. To je dobrim djelom bajka, ali u bajke ponekad vjerujem. Ima životinja koje se još uvijek uzgajaju na taj način (nažalost, sve manje). Okrutno je ono što im rade na velikim farmama (npr. pilići u kavezima koji se ne mogu okrenuti oko sebe). To je okrutno. Mučenje je okrutno. I, da, ni ja ne ubijam ništa što mogu izbaciti iz kuće (mislim na kukce i insekte ).

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Šalu na stranu, dozvolim da ih pogledaju, ali ih obavezno moraju vratiti. Ako ih ne misle pojesti.
    Ali povezivanje skupljanja pužića i školjaka na plaži sa sadizmom u odrasloj dobi je po meni totalno promašeno.

    Edit. Nametnike ubijam, ne iznosim mrave, ne molim ih da odu. Kresnem i muhu i komarca, ne otvaram im vrata i ne tjeram ih van. Tu je moja granica.
    nism dovoljno slikovito opisala scene sa ljetovanja

    djecica je skupljala puzice i skoljkice i drobila ih sporta radi, isto sa rakovima. opcija 2 je bilo ostaviti ih u malo vode u kantici dok ne pokrepavaju

    pretpostavljam da nema smisla pricati i stresu koj zivotinja prozivljava kad ju navlacite po rukama, da su teritorijalne i da ih se dislocira iz nastambe i bla bla

  21. #71
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem sve icyine postove na ovoj temi.
    I prisjećam se Davora i xylitola i Fifi koju treba otrovati
    Rekao bih da nisi u stanju prepoznati sarkazam ni kad te ugrize za debelo meso. Sva tirada sa xylitolom, grožđicama i antifrizom je bila reakcija, svojevrstan Reductio ad absurdum nelogičnom nasilju vlasnika pasa na plažama i nema baš nikakve veze s mojim stavovima ili sklonosti prema životinjama. Uostalom, probaj pronaći spomenute postove, pročitaj i uvjeri se na vlastite oči.

    U literaturi Agate Christie ćeš naći vrlo precizne opise otrova i metoda ubijanja ljudi, ali to ne znači da je ona krvoločni psihopat nego dobra spisateljica odličnih krimića.
    Posljednje uređivanje od Davor : 22.09.2011. at 22:10

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Volim životinje, a jedem meso. Okrutno? Licemjerno? Ne znam.
    Ja sam si ovako posložila stvari u glavi: jedem meso jer ga volim i smatram ga potrebnim u svojoj prehrani. Voljela bih kad bi to meso poteklo od životinja koje su za svog života sretno i bezbrižno pasle po pašnjacima i mirno spavale u štalama, sve do onog ružnog trenutka kad bi bivale smaknute. Također bih voljela da toga nisu bile svjesne i da su smaknute na najbrži mogući način (i ne pred drugim životinjama). Dok su živjele, bile su zadovoljne, mirne i spokojne. To je dobrim djelom bajka, ali u bajke ponekad vjerujem. Ima životinja koje se još uvijek uzgajaju na taj način (nažalost, sve manje). Okrutno je ono što im rade na velikim farmama (npr. pilići u kavezima koji se ne mogu okrenuti oko sebe). To je okrutno. Mučenje je okrutno. I, da, ni ja ne ubijam ništa što mogu izbaciti iz kuće (mislim na kukce i insekte ).
    zivotinje koje su ubijene (bez obzira na detalj da li je za ljudsku prehranu ili rekreacije radi) su patile, bile uplasene i pokusale se boriti da ne budu ubijene

    ako karma postoji sve nam se to uredno vrati na naplatu (bez obzira na detalj da je meso ukusno)

  23. #73
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    zivotinje koje su ubijene (bez obzira na detalj da li je za ljudsku prehranu ili rekreacije radi) su patile, bile uplasene i pokusale se boriti da ne budu ubijene

    ako karma postoji sve nam se to uredno vrati na naplatu (bez obzira na detalj da je meso ukusno)
    Ne bih rekla da je detalj "prehrana ili rekreacija", to je ogromna razlika. I nije isto kako su životinje živjele do trenutka smaknuća. Čuj, netko vjeruje i u reinkarnaciju, možda je neka mušica bila nečija tetka, tko zna. Protiv okrutnosti sam u realnom svijetu.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Toxoplasmosis is a parasitic disease caused by the protozoan Toxoplasma gondii.[1] The parasite infects most genera of warm-blooded animals, including humans, but the primary host is the felid (cat) family. Animals are infected by eating infected meat, by ingestion of feces of a cat that has itself recently been infected, or by transmission from mother to fetus. Cats are the primary source of infection to human hosts, although contact with raw meat, especially pork, is a more significant source of human infections in some countries. Fecal contamination of hands is a significant risk factor.[2]
    Up to one third of the world's human population is estimated to carry a Toxoplasma infection.[3] The Centers for Disease Control and Prevention notes that overall seroprevalence in the United States as determined with specimens collected by the National Health and Nutritional Examination Survey (NHANES) between 1999 and 2004 was found to be 10.8%, with seroprevalence among women of childbearing age (15 to 44 years) 11%.[4]
    During the first few weeks post-exposure, the infection typically causes a mild flu-like illness or no illness. Thereafter, the parasite rarely causes any symptoms in otherwise healthy adults. However, those with a weakened immune system, such as AIDS patients or pregnant women, may become seriously ill, and it can occasionally be fatal. The parasite can cause encephalitis (inflammation of the brain) and neurologic diseases, and can affect the heart, liver, inner ears, and eyes (chorioretinitis). Recent research has also linked toxoplasmosis with brain cancer.

    ili ti ga toksoplazmoza nije opasna za zdrave ljude

  25. #75
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    svimb, ja namjerno filozofiram, jer je tema filozofska

    vrlo jednostavno objašnjenje je da smatramo da smo si jako važni i osviješteni jer smo postavili granice iza štakora, a ispred zvjezdača.
    ja poznajem ljude koji pse doživljavaju kao radnu životnju, bez problema ju maltretiraju, ignoriraju, mlate i drže zatočenu. I znaš što, srce mi se stegne kad ćuku vidim. Ali to nisu uopće okrutni, nehumani, zli ljudi. Nego žive u drugom okruženju s drugačijim stavovima.

    Mene samo zanima što je okrutno i gdje počinje licemjerje.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih rekla da je detalj "prehrana ili rekreacija", to je ogromna razlika. I nije isto kako su životinje živjele do trenutka smaknuća. Čuj, netko vjeruje i u reinkarnaciju, možda je neka mušica bila nečija tetka, tko zna. Protiv okrutnosti sam u realnom svijetu.
    pa sad se micemo u pravcu da li nam je bog stvarno dao za pravo da "uzgajamo" zivot i da nam to daje zeleno svijetlo oduzeti zivot (iz nekog razloga mi je sad palo na pamet da sam ne jednom cula ljude kad popizde na djecu kako urlaju "ja sam ti dao zivot, ja cu ti ga i oduzet...")

  27. #77
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    ...ili ti ga toksoplazmoza nije opasna za zdrave ljude
    Osim u dijelu da utječe na promjenu ponašanja na nemaran i riskantan način. Nosioci toksoplazme predstavljaju povećani rizik u prometu, otprilike 2,5 puta u odnosu na zdravu populaciju, a obzirom da je ispitni uzorak ogroman možeš slobodno povjerovati u vjerodostojnost statistike.
    To ti je otprilike kao da si cijeli život pod utjecajem 0,5 promila (ili tako nekako).

  28. #78
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    pas koji laje nije dovoljno kuhan

  29. #79
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ili ti ga toksoplazmoza nije opasna za zdrave ljude
    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Osim u dijelu da utječe na promjenu ponašanja na nemaran i riskantan način. Nosioci toksoplazme predstavljaju povećani rizik u prometu, otprilike 2,5 puta u odnosu na zdravu populaciju, a obzirom da je ispitni uzorak ogroman možeš slobodno povjerovati u vjerodostojnost statistike.
    To ti je otprilike kao da si cijeli život pod utjecajem 0,5 promila (ili tako nekako).
    kaj se vas dvoje takmičite tko će biti smiješniji?

  30. #80
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    ili ti ga toksoplazmoza nije opasna za zdrave ljude
    Ni cjepivo nije opasno za zdrave ljude.
    Al ti je toksoplazma draža jer ima mamu?

  31. #81
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ni cjepivo nije opasno za zdrave ljude.
    Al ti je toksoplazma draža jer ima mamu?

  32. #82
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Nakon što sam (na nekom drugom topicu) od pokretačice pročitala da izjednačava jedenje mesa sa seksualnim zlostavljanjem djece, više ništa što napiše ne shvaćam ozbiljno.

    Cubana,

  33. #83
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Al ti je toksoplazma draža jer ima mamu?
    i zato je okrutno, nehumano i sadizam ubiti toksoplazmu.
    Treba ju nježno izbaciti

  34. #84
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    i zato je okrutno, nehumano i sadizam ubiti toksoplazmu.
    Treba ju nježno izbaciti
    Ne treba kad nije opasna za zdrave ljude (a tko nije nek prvi baci kamen).
    Lijepo joj treba pružiti dom. U mozgu. Neće se ni primijetiti da je tamo. Kod ovih zdravih.

  35. #85
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    cubanu je večeras krenulo

    samo je pitanje bi li bilo humano prema toksoplazmi smjestiti je u mozak nekih ljudi
    i to bi se moglo provesti pod okrutnost

  36. #86
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    da.
    umrla bi od gladi

  37. #87
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Samo prema jednoj živini mogu biti okrutna: komarcu koji mi zuji pored uha usred noći.

    Nažalost, tu okrutnost najčešće ne uspijem iskoristiti, jer male beštije, kad upališ svjetlo, najčešće netragom nestanu

  38. #88
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Osobno kad god vidim da djeca muče glistu u parku, ili maltretiraju neku malu životinju/kukca, odmah reagiram. Kćer mi je pričala da su u vrtiću klinci ko zna kaj radili glistama, i onda je jednom to meni htjela demonstrirati, a ja sam joj pokazala kak je glista zanimljiva i kak ju može primiti u ruke. I kad je mala došla u vrtić s novom vještinom bila je glavna jer je "dirala gliste rukama", a nije ih morala ubijati da bi bila fora. I onda su i drugi klinci prihvatili. Da su bar i odrasli tak slobodoumni.

    Djeca dok su mala još nemaju pojmanja o mučenju, smrti, boli...., a uz sve nasilne crtiće, igrice i filmove, nasilje im nije ništa strano i spada u proces istraživanja. Ali pozitivno je što se na djecu još može utjecati, objasniti im da svako živo biće pati ako ga muče, samo im treba nježno objasniti, ne ih grditi, nego usporediti s njihovim vlastitim osjećajima boli i patnje. Djeca su srećom prilično suosjećajna.

    A odrasli su to ili naučili u mlađoj dobi pa to prenose na svoju djecu, ili nisu naučili, pa onda vjerojatno nikad ni neće.

    Zašto neki ljudi stvari postavljaju čovjek vs. sitna bića? Život je SVE, Prirodni poredak, a to znači da svako biće ima pravo na život, i svako biće se ima pravo boriti za svoj život, ali ni jedno biće ne bi trebalo uništavati druga bića zbog ičeg drugog osim preživljavanja.

  39. #89
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    cubana
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 23.09.2011. at 06:57

  40. #90
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    cubana

  41. #91

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ja sam ove godine ubila dva stršljana, dvije smrdljive gusjenice zajedno sa wc papirom poslala na put u kanalizaciju, nekoliko komaraca jer su me ispikali i sad imam fleke na zidu. To je od manjih grijehova.
    E sad jedan veliki. Pred auto mi je izletio fazan pa sam ga puknula. da skratim priču autu nije ništ, a ekipa iza mene uzela fazana da ga spreme na lovači. A možda sam trebala ipak skrenut u grabu?

  42. #92
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nisi, nego mi nije jasnO ZAŠTO ti nisi uzela fazana

  43. #93
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    zivotinje koje su ubijene (bez obzira na detalj da li je za ljudsku prehranu ili rekreacije radi) su patile, bile uplasene i pokusale se boriti da ne budu ubijene
    A takve su i kad ih progoni neka druga životinja, radi svoje prehrane. To su postavke života na Zemlji.
    Ovako kako Optimist opisuje svoju bajku, to je meni sasvim ok i tu nema okrutnosti.

    I da, Cubana,

  44. #94
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    nisi, nego mi nije jasnO ZAŠTO ti nisi uzela fazana
    bas. to je plijen koji si posteno stekla

  45. #95
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pokusavam dokucit jel sarkazam i cinicnost na ovoj temi zbog pokretacice topica ili...?

    Svena odmalena ucim da bude njezan prema svim zivotinjama i stvarno nikad nije pocupao macku ili psa, cak ni u onoj dobi od 1-1,5 god. Ne ubijam kukce pred njim al ubijam ih najvise sto se grozim pomisli da mi koji sleti na bebolinca.
    MM mu je neki dan dao da s njim posipava sol na puzeve sto sam ja, kad su mi rekli sta rade, zabranila. Obozava mrave, stalno ih proucavamo, bude jako njezan prema njima, stavi ih na svoju ruku i gleda sta rade pa ih vrati gdje ih je i nasao.
    Razumijem stray kad kaze da ce djeca koja gnjece rakove i ostala morska bica potencijano i bacit macku s 14. kata, ta djeca nemaju roditelje koja ce im usadit vrijednost svakog zivog bica, koja ce im objasnit patnju i bol zivotinje. Ako se takvo dijete samo ne osvjesti zivotinju ce dozivljavat kao predmet.

    A lovci...e to je vec posebna prica. Rekla sam stoput da cu djetetu dozvolit i podrzat ga da bude sta god zeli al ako bude lovac izbacit cu ga iz kuce bez imalo griznje savjesti.

  46. #96
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma mora da oćeš.

  47. #97
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Pokusavam dokucit jel sarkazam i cinicnost na ovoj temi zbog pokretacice topica ili...?

    Svena odmalena ucim da bude njezan prema svim zivotinjama i stvarno nikad nije pocupao macku ili psa, cak ni u onoj dobi od 1-1,5 god. Ne ubijam kukce pred njim al ubijam ih najvise sto se grozim pomisli da mi koji sleti na bebolinca.
    MM mu je neki dan dao da s njim posipava sol na puzeve sto sam ja, kad su mi rekli sta rade, zabranila. Obozava mrave, stalno ih proucavamo, bude jako njezan prema njima, stavi ih na svoju ruku i gleda sta rade pa ih vrati gdje ih je i nasao.
    Razumijem stray kad kaze da ce djeca koja gnjece rakove i ostala morska bica potencijano i bacit macku s 14. kata, ta djeca nemaju roditelje koja ce im usadit vrijednost svakog zivog bica, koja ce im objasnit patnju i bol zivotinje. Ako se takvo dijete samo ne osvjesti zivotinju ce dozivljavat kao predmet.

    A lovci...e to je vec posebna prica. Rekla sam stoput da cu djetetu dozvolit i podrzat ga da bude sta god zeli al ako bude lovac izbacit cu ga iz kuce bez imalo griznje savjesti.
    Sav sarkazam i ciničnost mi je daleko prihvatljivija od tvoje posljednje rečenice.

  48. #98
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    batofkors, ako netko drugi ukolje uzgajano sa sise skinuto tele, onda je okej požderat njegovu koljenicu u juhici
    al nedatibog da odeš, uloviš i pojedeš

    tolko o nelicemjerju

  49. #99
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Sav sarkazam i ciničnost mi je daleko prihvatljivija od tvoje posljednje rečenice.
    Pa cuj, meni je to ubojstvo, jel bi ti prihvatila mirno da ti je dijete ubojica?

  50. #100
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Jeste vegetarijanci ili?

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •