Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 274

Tema: okrutnost

  1. #101
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    krumpirić, a šta je tebi s tim "požderat", "klat" i slično? Majkemi, ne znam kad piše stray, a kad ti

    koksy, zašto ti je lov toliko ogavan? Ja kad bih birala najnormalniji način za doći do mesa, izabrala bih baš lov. Nije li to onako kako je priroda zamislila: jedan lovi, drugi bježi?

  2. #102
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Znala sam da ces to pitat... Ne nismo. Al ubijanje iz zabave, sporta...meni je to odvratno. Pardon, licemjerno, jer lovci hrane zivotinje nebi li ih bilo sto vise i nebi li se fino utovile pa da oni poslje kazu da ih je previse i treba napraviti izlov. I to ne zato jer su gladni nego zato da se pijani mogu hvalit kolegama lovcima. Fuj! Bude li moje dijete lovac smatrat cu da sam podbacila kao roditelj. I bas me briga sta ko misli o tome.

  3. #103
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    je, samo u prirodi drugi nema pušku,, ili ima jer mu je snaga intelekt? Možda treba sam dizajnirat i izdradit pušku
    sviđa mi se to žderanje i klanje, ko lav i antilopa, onako realno, što da zovemo stvari krivim imenima :D

  4. #104
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    koksy, da bi ti jela finu teleću koljenicu neko mora teletu zavrnit vratom, dakle, to je, za razliku od lova, naručeno ubojstvo.
    a moš preživjet sasvim lijepo i bez koljenice, ko stray.

  5. #105
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    sve to što lovci ubiju "iz sporta" završi u tanjuru.
    nema razlike između međetine i teletine.

  6. #106
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ima, međetina je skuplja. I bolje je živjela dok nije postala gulaš.

  7. #107
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    sve to što lovci ubiju "iz sporta" završi u tanjuru.
    nema razlike između međetine i teletine.
    samo što su mnoge vrste zbog tog sporta pred izumiranjem, inače bih te mogla i potpisati.
    Ja bih lovcima dala da love ali samo lukom i strijelom vlastite izrade.

  8. #108
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    pomikaki, i telad bi bila pred izumiranjem, da se ne goji ko kukuruz

  9. #109
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    je, samo u prirodi drugi nema pušku,,
    upravo to...

  10. #110
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    samo što su mnoge vrste zbog tog sporta pred izumiranjem, inače bih te mogla i potpisati.
    Ja bih lovcima dala da love ali samo lukom i strijelom vlastite izrade.
    Da, to je sad pitanje regulative. I reda.
    Nisam ljubitelj lova. Ali volim divljač.
    MM je pokušao loviti pastrve lukom i strijelom. Nismo taj dan imali ribu za ručak

  11. #111
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mda, koksy, svima vam je žao mede, a nije janjčića malog

  12. #112
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa svak koristi šta ima. Misliš da lavica ne bi pucala, da može .

    Lov na trofeje mi je okrutan. Lov na nešto što ćeš pojest nije. Malo lovaca znam, ali ti jedu što ulove.

  13. #113
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa svak koristi šta ima. Misliš da lavica ne bi pucala, da može .

    Lov na trofeje mi je okrutan. Lov na nešto što ćeš pojest nije. Malo lovaca znam, ali ti jedu što ulove.
    ma svi pojedu šta ulove, trofej su ostaci, malo pravih čudaka radi one preparirane beštije iz Macole.

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Joj, mi smo ove godine okrutno na udicu ulovili ribu kneza u Baškoj i lijepo je okrutno ispržili na tavi zajedno s dvije orade (ili brancina?) iz ribarnice.

  15. #115
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    cubana , alex, mujica

  16. #116
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to je sad pitanje regulative. I reda.
    Nisam ljubitelj lova. Ali volim divljač.
    MM je pokušao loviti pastrve lukom i strijelom. Nismo taj dan imali ribu za ručak
    pa mogle smo poslat muževe da kupe pastrve iz uzgoja

    koksy, nadam se da ti sin neće biti ni poljoprivrednik koji će morati tražiti pomoć lokalnih lovaca da mu pomognu da se riješi divljih svinja, jer će mu uništiti sav kukuruz koji posadi

  17. #117
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja sam uvjerena da je većina lovaca daleko veći "prijatelj" životinja i puno više korisnoga za prirodu učine od većine onih koji se zatvaraju u kaveze na trgu i maltretiraju prolaznike pred McDonaldsom.
    Pri tome ne mislim na raznorazne tajkune kome daju pušku u ruke da iz sedmog pokušaja upucaju jelena zatvorenog u kavez kako bi mogao postaviti rogove iznad svog stola - a nekako imam feeling da je to (pogrešan) stav koji dio ljudi ima generalno o svim lovcima.


    Nadalje, filozofije radi....u tom slučaju je i svaka bakica koja je ikad zaklala kokicu serijski ubojica. I ne daj bože da ikad takva priđe mom djetetu.
    Jer ja svoje sinove hranim samo piletinom koja raste na drvetu pred kućom.

  18. #118
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    pa mogle smo poslat muževe da kupe pastrve iz uzgoja
    Pa mislim da i jesmo?
    Što je okrutnije, neuspješan lov ili uspješan šoping u ribogojilištu?

  19. #119
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    ma svi pojedu šta ulove, trofej su ostaci, malo pravih čudaka radi one preparirane beštije iz Macole.
    Pa i ja to mislim, ali eto ne znam, pa sam zadržala rezervu.
    Izlov je također drugo pitanje. Izlovljene su životinje koje su ubijane radi krzna i sličnoga, nije li tako? To je nešto drugo.

  20. #120
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    i ako ćemo dalje u filozofiju....ako nam ne smeta klanje životinja, a lov nam smeta onda pretpostavljam da ne bi imali problema s time da netko uzgaja divljač u ograđenom prostoru pa ih onda zakolje.
    A meni je baš to nehumanije...em ga držiš zatočenog i uzgajaš samo za hranu, em ga kokneš.
    njegov brat u šumi barem slobodno trči dok ga lovac ne upuca.
    OK, oba završe isto...no kad filofoziramo...zar nije ovaj drugi imao ispunjeniji jelenji život?

  21. #121
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ali mi divni ljudi smo odredili da su macke i psi domace zivotinje a kokosi, svinje, krave...(nastavi niz) zivotinje za uzgoj za hranu! I mi hranimo te zivotinje, mi ih uzgajamo, one su "nase" pa ih kao takve mozemo pojest. Ali kad lovac ode u sumu on ubija divlju zivotinju, dolazi u njen dom i ubije je, tako, eto, jer je veliki muskarac. Kad bi on dosao goloruk na jelena i udavio ga vlastitim rukama, poslje nahranio sebe i svoju obitelj njime ja nebi rekla ni rijeci. Ali cekanje u zasjedi i ubijanje puskom...to mene ljuti...

  22. #122
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    koksy bogati, jesi ti na nekim drogama ili što? Ja pretpostavljam da si vegan kad tako pišeš, jel tako? Ako jesi onda pusti nas suubojice da živimo i jedemo životinje u miru a mi ćemo pustiti teme da papaš biljke u miru. I gotovo.

  23. #123
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam ostala nekako na drugoj stranici pa tek sad vidim da niste ni vegetarijanci, kaoli vegani. pardon ali nemaš više pravo glasa na ovoj temi. Kako možeš sve one gluposti ispisati a jedeš životinje?

  24. #124
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ostala nekako na drugoj stranici pa tek sad vidim da niste ni vegetarijanci, kaoli vegani. pardon ali nemaš više pravo glasa na ovoj temi. Kako možeš sve one gluposti ispisati a jedeš životinje?
    Krasno, pravo glasa 0 bodova... E pa ja mrzim lovce i sta mi mozes?!

  25. #125
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Krasno, pravo glasa 0 bodova... E pa ja mrzim lovce i sta mi mozes?!
    Nisu ni meni baš dragi, moj svekar je lovac i nije mi gušt gledati kad moji sinovi nosaju po dvorištu krepanog, upucanog zeca, sretni što će ih baba pozvati na ručak u sljedećih par dana. Ali lovi imaju ogromnu ulogu u ljudskom svijetu kad je zaštita životinja, razmnožavanje istih i zaštita ljudi u pitanju.

    Ali ti si toliko toga ispisala da sam ja bila milijardu posto sigurna da ne jedeš meso jer si baš licemjerna. Super je krepana kravetina a nije super krepana srna. ma jeli molim te? Pa humanije je ovo drugo nego uzgoj krava za žderačinu, te životinje su mučene od prvog dana rođenja.

  26. #126
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Ali mi divni ljudi smo odredili da su macke i psi domace zivotinje a kokosi, svinje, krave...(nastavi niz) zivotinje za uzgoj za hranu! I mi hranimo te zivotinje, mi ih uzgajamo, one su "nase" pa ih kao takve mozemo pojest. Ali kad lovac ode u sumu on ubija divlju zivotinju, dolazi u njen dom i ubije je, tako, eto, jer je veliki muskarac. Kad bi on dosao goloruk na jelena i udavio ga vlastitim rukama, poslje nahranio sebe i svoju obitelj njime ja nebi rekla ni rijeci. Ali cekanje u zasjedi i ubijanje puskom...to mene ljuti...
    Moram priznati da ne shvaćam argument.
    Što želiš reći - da ako držiš životinju na svom imanju, onda ju smiješ ubiti bez da si ubojica, a ako dođeš u šumu i ubiješ životinju koja je dotad živjela slobodno, onda si krvoločni manijak? Pusti krave, pričamo o divljači.
    Dakle ako zatvoriš jelena i uzgajaš ga u staji, onda ga možeš ubiti, a ako ga pustiš da živi u šumi onda ne možeš?
    Pa zar mu nije bolje da živi u šumu dok ga se ne ubije za gulaš?

    A ovo o golorukom ubijanju...što misliš da seljak uđe i staju i goloruk zadavi kravu?
    Ili ju upuca lukom i strijelom?

  27. #127
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa možemo ti reći da je ta mržnja nelogična.
    Moja strina, osim drugih životinja, uzgaja i koze. I onda zakolje kozliće koje je njegovala i koji su joj vjerovali. Ona ih ne može ni jesti - previše se veže za njih da bi ih jela. Jedu ih njeni.
    Nema nekog racionalnog razloga zašto ne mrziš i seljake, ako misliš da je ubijanje životinja razlog za mržnju.

  28. #128
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    A ovo o golorukom ubijanju...što misliš da seljak uđe i staju i goloruk zadavi kravu?
    Ili ju upuca lukom i strijelom?
    Puknit će mi vodenjak od smija, zamišljam taj prizor. Onda uzme kravlje krzno i kožu i napravi sebi jaketu

  29. #129
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ovo je baš tema za filozofski kutak...

    Moj sin je izjavio da bi volio biti šumar i baviti se lovom kao hobijem. Pitam ja njega - ne bi ti bilo teško pucati na zečeke i srne? Veli on meni da to nije sve što lovci rade, da oni čuvaju i hrane divljač (blabla, tata i deda su ga poučili, iako se nitko ne bavi lovom samo ribičijom) i što da onda kažem djetetu osim da je u pravu???

  30. #130
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam okrutna. Bez problema koljem ribe, oš morske oš riječne, a s rakovima sam i gora.
    Al ostalu živinu ne jedem (al mogu skuhati) jerbo nisam u stanju priklati osobno.

  31. #131
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    peterlin, nista mu nemoj reci, izbaci ga iz kuce dok se ne opameti
    koksy, slazem se s ostalima, kontradiktorna si
    baka mi je seoska domacica, dida lovac
    mogu ti reci da je deeeebelo vise neduznih zivotinjica stradalo od njenih, nego od njegovih ruku
    (dapace, bilo bi cudo kad on nesto ulovi )
    a djetinjstvo je ispunjeno kokosima bez glave koje trce po dvoristu, janjcicima koji cekaju hudu sudbinu, prascicima koje tovis do kraja studenog i tako...

  32. #132
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin, nista mu nemoj reci, izbaci ga iz kuce dok se ne opameti
    :D
    Posljednje uređivanje od n.grace : 23.09.2011. at 11:51

  33. #133
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa cuj, meni je to ubojstvo, jel bi ti prihvatila mirno da ti je dijete ubojica?
    koksy, nemoj se ljutiti, ali stvarno svašta pišeš. Tebi je ubijanje jednih životinja u redu, a ubijanje drugih - ubojstvo? Žalim, ubijanje životinja je - ubijanje životinja. Svejedno kojih.

  34. #134
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Super je krepana kravetina a nije super krepana srna. ma jeli molim te? Pa humanije je ovo drugo nego uzgoj krava za žderačinu, te životinje su mučene od prvog dana rođenja.
    Slažem se.

  35. #135
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    koksy, nemoj se ljutiti, ali stvarno svašta pišeš. Tebi je ubijanje jednih životinja u redu, a ubijanje drugih - ubojstvo? Žalim, ubijanje životinja je - ubijanje životinja. Svejedno kojih.
    Pogotovo nakon gledanja crtića, kad ti se omile i oni manje krasni:
    Život buba- prekokrasni mravi
    Pčelin film- divne male pikavice
    Samo čekam crtić o komarcima i žoharima, to će me dotući.

  36. #136
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    pomikaki, i telad bi bila pred izumiranjem, da se ne goji ko kukuruz
    to ne obara moj argument
    ja se daleko više grozim nad strahotama modernog uzgoja mesa nego nad lovom, zbog nehumanog tretiranja životinja - pod time ne mislim na način na koji moji susjedi drže koze, nego na način kako se drže pilići i krave u halama natiskani jedni na druge
    ali dugoročno lov čini veliku štetu ekosustavu - da nije tako, ja bih radije birala srnetinu iz šume nego piletinu iz uzgoja.

    Žalim, ubijanje životinja je - ubijanje životinja. Svejedno kojih.
    Za mene je razlika način na koji se ubija i razlog. Mislim da se o tome ne mora dalje raspravljati.

  37. #137
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Pogotovo nakon gledanja crtića, kad ti se omile i oni manje krasni:
    Život buba- prekokrasni mravi
    Pčelin film- divne male pikavice
    Samo čekam crtić o komarcima i žoharima, to će me dotući.
    Oggi i žohari - taj mi je zakon

  38. #138
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Pogotovo nakon gledanja crtića, kad ti se omile i oni manje krasni:
    Život buba- prekokrasni mravi
    Pčelin film- divne male pikavice
    Samo čekam crtić o komarcima i žoharima, to će me dotući.
    misliš ovakvo nešto http://www.youtube.com/watch?v=fJ6kn...eature=related

  39. #139

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    nisi, nego mi nije jasnO ZAŠTO ti nisi uzela fazana
    Istina moja je lovina, al ja ga neznam spremit, a moraš mu još na licu mjesta glavu odrubit, pofutit očistit, a ekipa iza mene je imala opremu.
    A kaj ćeš domaći ljudi, tak na tom mjestu stalno fazani izvršavaju samoubojstvo bacanjem pod aute.
    Inače ko mala provela sam na selu kod prabake praznike, i skupa smo klale piceke.... Pa nešto moraš jesti. A sa druge strane sva ta pojedena živina
    do trenutka smaknuća imala jako lijep život i bili maženi i paženi. Istina bila je jedna kokoš koja je umrla od starosti jer je bila jako umiljata i spavala sa
    mačkama u štali kod krava.

  40. #140
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    moja djeca s djedom hrane koke i kasnije ih jedu
    i da, ja smatram da je to bliže prirodi i humanije nego kad kupiš dva kila teletine u mesnici i praviš se da je kemijski sintetizirana, a ne da je sisala majku.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 23.09.2011. at 14:02

  41. #141
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    ali dugoročno lov čini veliku štetu ekosustavu - da nije tako, ja bih radije birala srnetinu iz šume nego piletinu iz uzgoja.

    Ne kužim kako izlov životinja u kontroliranim uvjetima štiti veliku štetu ekosustavu.
    Laički zaključujem da daleko veće štete može učiniti nekontroliranje razmnažanje jedne životinjske vrste.

    I netko je odlično napisao što lovci rade (eto, i mala djeca znaju, dok je dio odraslih i dalje spreman inzistirati da su njihove predrasude ultimativna istina).

    Niti kužim argument o načinu ubijanja - ti si predložila lovcima da love s lukom i strijelom. Zar tako ubija i seljak?
    Mislim, najbolje da lovac uzme toljagu pa njome zatuče srnu.


    I razglabajmo do sutra, no ne postoji agrument prema kojem je humanije držati životinju zatvorenu pa je zaklati nego pustiti životinju da proživi u prirodnom okolišu i onda ju upucati.
    Nego je to naprosto ljudska priroda - hoćemo biti i je..n i pošten.
    Iliti, jela bih meso, no mislim da su oni koji ubijaju za meso koje ja pojedem manijaci.
    Posljednje uređivanje od icyoh : 23.09.2011. at 14:06

  42. #142
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    to ne obara moj argument
    ja se daleko više grozim nad strahotama modernog uzgoja mesa nego nad lovom, zbog nehumanog tretiranja životinja - pod time ne mislim na način na koji moji susjedi drže koze, nego na način kako se drže pilići i krave u halama natiskani jedni na druge
    ali dugoročno lov čini veliku štetu ekosustavu - da nije tako, ja bih radije birala srnetinu iz šume nego piletinu iz uzgoja.


    Za mene je razlika način na koji se ubija i razlog. Mislim da se o tome ne mora dalje raspravljati.
    Apsolutno se slažem. Lovci se samo prikazuju da rade nekakvu korist za životinje i prirodu, a rade korist zapravo sebi i svom egu. Primitivniji "sport" valjda ne postoji. Nek mi netko od pobornika ideje da lovci čine dobro za prirodu objasni kako to? Da li su životinje i priroda općenito živjele bez intervencije čovjeka milijune godina? Jesu. ONDA?? Čovjek danas treba intervenirati samo da popravi štetu koju ON čini, a ne da regulira bogtepita što u prirodi. Priroda zna sama održavati svoju ravnotežu i bez ljudske pomoći.

    Lovci love jer se tako osjećaju nadmoćniji i bolji. Ali za mene su kukavice jer su im nadmoćniji i bolji samo uvjeti o oružje - snajperi, lov iz auta, čeke... ah, vrlo muževno .

  43. #143
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ček, love jer su nadmoćni, a vi uzmete u mesnici jer ste ravnopravni!?

  44. #144
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ček, love jer su nadmoćni, a vi uzmete u mesnici jer ste ravnopravni!?
    ne, love jer se tak osjećaju nadmoćni - zadovoljavanje psihičkih potreba (moć).

    kupovina mesa nema veze s osjećajem ravnopravnosti il nadmoći. nego je to zadovoljavanje fizioloških potreba (glad)
    Posljednje uređivanje od modesty71 : 23.09.2011. at 14:14

  45. #145
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj modesty71 prvotno napisa Vidi poruku
    ne, love jer se tak osjećaju nadmoćni - zadovoljavanje psihičkih potreba (moć).

    kupovina mesa nema veze s osjećajem ravnopravnosti il nadmoći. nego je to zadovoljavanje fizioloških potreba (glad)
    X

    ne mogu ni zamisliti što je u glavi čovjeku koji gleda prekrasnog jelena preko nišana
    i onda stisne okidač...

  46. #146
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    bome, meni je to smješno, oni to meso JEDU i love ga i da ga pojedu. Sudbina tih životinja puno je ugodnija od sudbine teleta koje je uzgajano u metar za dva i hranjeno antibiotikom, hormonom i mljevenim sunarodnjacima i zaklano na traci.

  47. #147
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ovdje se aposlutno radi o VAŠIM osjećajima, a ne o životinjskim sudbinama. Sve bi, očito, osim stray rado pojele zeca na tuku.

  48. #148
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Joj, dolazim u napast da ovdje uvaljam neki receptić za haznfefer...

  49. #149
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    meni uopće nije smiješno

    osobno, ne jedem divljač uopće
    divlja životinja je divlja životinja
    preživljava sama u divljini i nije joj potrebna ljudska pomoć
    tako da ne mislim da ih imamo pravo ubijati

    a lovci ubijaju da se nahrane? dakle TO je smiješno LOL

  50. #150
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim kako izlov životinja u kontroliranim uvjetima štiti veliku štetu ekosustavu.
    Laički zaključujem da daleko veće štete može učiniti nekontroliranje razmnažanje jedne životinjske vrste.

    I netko je odlično napisao što lovci rade (eto, i mala djeca znaju, dok je dio odraslih i dalje spreman inzistirati da su njihove predrasude ultimativna istina).
    Čuj, prošetaj se šumom i nećeš sresti ništa veće od vrapca. Veće životinje su postale jako rijetke. Onaj fazan kojeg je netko pokupio autom bio je pitom, to su fazani koji se uzgajaju i puštaju kao vrlo lak plijen u šumu - svaki fazan kojeg vidite da stoji pored ceste kao kokoš je zapravo pitom, oni divlji se skrivaju na najmanji šum.
    Gdje su vukovi, medvjedi? Navodno se pojavio jedan vuk ove godine na Učki, i odmah su se počele organizirati hajke Naravno, većini stanovništva je ljepše bez vukova, ali to znači da ekosustav nije ono što je bio. Kasnije sam čula da to i nije bio vuk, nego nekoliko podivljalih pasa.

    Niti kužim argument o načinu ubijanja - ti si predložila lovcima da love s lukom i strijelom. Zar tako ubija i seljak?
    Mislim, najbolje da lovac uzme toljagu pa njome zatuče srnu.
    Stvar je u tome da su lovci u prevelikoj prednosti. Neka se pomuče malo više, neka bude malo ravnopravnije.

    I razglabajmo do sutra, no ne postoji agrument prema kojem je humanije držati životinju zatvorenu pa je zaklati nego pustiti životinju da proživi u prirodnom okolišu i onda ju upucati.
    Pa tu se sasvim slažem - rekla sam već, da u šumama ima dovoljno srna, radije bih jela ulovljenu srnetinu nego životinje uzgojene na farmama, koje su za mene ravne konclogorima. Ali ih nema - jako rijetko ćeš naći čak i na trag srne u šumi, a kamoli je sresti...
    Također nemam ništa ni protiv mesa koje uzgoje moji susjedi, od životinja koje su redovito bile na paši.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •