Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 274

Tema: okrutnost

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno okrutnost

    za one koji ne znaju, prilicno sam aktivna oko zastite zivotinja i nije mi jasno (i razbjesni me) zlostavljanje i ubijenje zivotinja

    imam ideju da je zivot svet i da je dar od boga, bez obzira na velicinu bica koje taj zivot zivi

    ove godine na moru klinci su uredno lovili rakove i puzice i drobili ih ili ih ostavljali u kanticama na vrelom suncu. ako pitas roditelje zasto to rade odgovor je da zele istraziti i da uostalom to svi rade...

    ne uspijevam shvatiti logiku, nikako. mislim da je to sadizam i kasnije ce takvo dijete biti radoznalo i eventualno sa ekipm baciti macku sa vrha nebodera cisto da vidi da li se stvarno macka doceka na noge kad je se baci sa 9. ili 14. kata

    da sad ne stavljam linkove od PETA stavit cu vrlo skromnu listu prijatelja zivotinja http://www.prijatelji-zivotinja.hr/arhiva.php?id=3272#3272

    j
    el vama normalno da vam dijete ili vi sami razmazujete ziva bica po plazi? da li vam je normalno pobacati peseke koje je kuja koju niste sterilizirali dobila? da li vam je normalno to isto napraviti sa macicima i sto radite kad vidite da to nego radi

    NAPOMENA; prije nego sto mi pocnete pricati o zasititi zlostavljanih zena ili djece, aktivna sam i tu ali to nije tema ovog posta

  2. #2
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ideš.
    Ove sam godine aktivno odgajala budućeg zlostavljača žena i djece. Radi vlastitog mira na plaži svjesno sam riskirala budućnost njegove obitelji, svoju dobrobit stavila ispred njihove.
    Vjerojatno ću ga kroz nekoliko godina posjećivati u Remetincu, a svoje unuke viđati samo uz pratnji CZSS.
    A o zlostavljanim psima iz kvarta i susjedovim mačkama neću ni pričati. Već mi ih je sada žao.
    I to sam sve riskirala da bih mogla u miru sjediti na plaži dok se on zabavlja s ogrcima u kantici. Koja sam ja nemajka.

  3. #3
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    draga stray_cat ja se s tobom potpuno slazem, eto radi tih mojih stavova izbila je gadna svađa sa svekrvom, vec sam cini mi se negdje o tome i pisala...

    ja osobno, paukove, bube i slicno sto mi doplazi u kucu ne ubijem nego uhvatim sa papirom / krpom i izbacim van. no, bili mi kod sveki u dalmaciji i na verandu je dosla gusterica. ova ju je umlatila muholovkom. ja sam pop**** i prigovorila joj (moj sin je to vidio i naravno nije mu bilo jasno sto je sad ovo kad mi mu utuvljavamo da se zivotinje ne ubija i da smo mi prijatelji zivotinja). e onda je krenulo...

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Bemti, imam kući zlostavljača-ribara

  5. #5
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Nije mi normalno.
    Učim klince da sve ulovljene životinje i vrate u prirodu. Ove godine smo lovili žabe, igrali se s njima odnosno nosali ih okolo po dvorištu i pustili u prirodu, na moru isto ako bi šta i ulovili stavili bi u kanticu na promatranje i onda bi vratili u more.
    A opet veselim se onom somu u frižideru.

  6. #6
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    tesko je povuci crtu sto je ok, ali nije isto, po meni, prziti zive macice / psice na rostilju (bio je slucaj u novinama prije nekog vremena) ili loviti ribice sa kraja i baciti ih nazad u more...tako da

  7. #7
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ne, nije mi normalno iživljavanje na životinjama,
    ali nikako ne bih dovodila u vezu 3 godišnjaka ipužiće na plaži sa možebitnim bacanjem mačke s 9. kata i nerazumnog pubertetlije

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    ne, nije mi normalno iživljavanje na životinjama,
    ali nikako ne bih dovodila u vezu 3 godišnjaka ipužiće na plaži sa možebitnim bacanjem mačke s 9. kata i nerazumnog pubertetlije
    X

  9. #9
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je to sadizam i kasnije ce takvo dijete biti radoznalo i eventualno sa ekipm baciti macku sa vrha nebodera cisto da vidi da li se stvarno macka doceka na noge kad je se baci sa 9. ili 14. kata
    ja mislim da ti je ovaj slijed misli skroz promasen. ne vidim nikakvu vezu izmedju lovljenja rakova i mrcvarenja macaka. ne mislim da ce dijete koje lovi rakove kasnije zlostavljat macke i pse.

    ja lovila rakove kad sam bila mala/velika i nikad mi nije palo napamet mrcvarit macku.

    kad stvari postavis ovako:

    jel vama normalno da vam dijete ili vi sami razmazujete ziva bica po plazi?
    onda bi ti ja rekla, ne nije mi normalno razmazivat ziva bica po plazi i ja to ne radim. kad lovim rakove i skoljke onda ih stavim u kanticu, odnesem doma i napravim rucak.

    peseke ne bacam jer pse ne volim pa ih nemam, onda nemam sta ni bacat. isto tako i s mackama.

    moram priznat da to nisam nikad ni vidjela da netko radi :pokusava_se_prisjetit:

  10. #10
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    ne, nije mi normalno iživljavanje na životinjama,
    ali nikako ne bih dovodila u vezu 3 godišnjaka ipužiće na plaži sa možebitnim bacanjem mačke s 9. kata i nerazumnog pubertetlije
    x
    Posljednje uređivanje od Maruška : 22.09.2011. at 12:05

  11. #11
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja nemam nikakav problem s izlovom i uzgojem životinja (i zaista ne bih dovodila u vezu ribolov ili kolinje sa budućim zlostavljačima).

    No moram priznati da me smeta vađenje ježeva i rakova iz mora i ostavljanje na kamenju da se prže na suncu. OK, izvadio si ga iz mora, pokazao klincima, uslikao se, super. Ili ga baci natrag ili ga odnesi doma i spremi za pojest.
    Razvlačenje morskih životinja na suho po plaži i ostavljanje da se prže na suncu svojoj djeci (i mužu ) ne bih dozvolila.
    Posljednje uređivanje od icyoh : 22.09.2011. at 12:14

  12. #12
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Smije li se lopatom po žoharima?

  13. #13
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    icy, takve stvari i mene nerviraju
    ljetos smo tako spašavali jednu malu zvijezdu, sakrivali smo je pod stijenu da ju ne nađe ekipa koja je bila na plaži

  14. #14
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Smije li se lopatom po žoharima?
    A Raidom po mravima?
    Smijem li djeci dozvoliti da beru tratinčice?

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ne dozvoljavam okrutnost prema životinjama djetetu, dakle ne dozvolim niti da se rak ili jež uopće iznose na plažu (mogu se pogledati u moru), no sve mi se čini da je ljudima urođeno suosjećanje prema životinjama koje nam više sliče, što se prilično dobro vidi po djeci koja se rastapaju kad vide mačke i pse a istovremeno gaze mrave i razbijaju pužiće. Tj. mislim da je stav da je svaki život jednako važan bez obzira na veličinu nešto što se stekne odrastanjem, da nam nije baš urođen.
    Zato ne bih rekla da će dijete koje razbija pužiće jednom mučiti mačke.

  16. #16
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mislim da smo mi svi licemjerni-pitanje je di je naša granica.

  17. #17
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Šalu na stranu, dozvolim da ih pogledaju, ali ih obavezno moraju vratiti. Ako ih ne misle pojesti.
    Ali povezivanje skupljanja pužića i školjaka na plaži sa sadizmom u odrasloj dobi je po meni totalno promašeno.

    Edit. Nametnike ubijam, ne iznosim mrave, ne molim ih da odu. Kresnem i muhu i komarca, ne otvaram im vrata i ne tjeram ih van. Tu je moja granica.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 22.09.2011. at 12:25

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Šalu na stranu, dozvolim da ih pogledaju, ali ih obavezno moraju vratiti. Ako ih ne misle pojesti.
    Ali povezivanje skupljanja pužića i školjaka na plaži sa sadizmom u odrasloj dobi je po meni totalno promašeno.
    x

  19. #19
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mislim, kad smo već krenuli s tjeranjem pauka van, zanima me tjera li tko uši van ili koristi šampone

  20. #20
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Smije li se lopatom po žoharima?
    Ajme glupog li pitanja. Naravno da ne, treba ih odmah udomiti


    Nisam vegetarijanac, nemam problema s kolinjem i prijatelji životinja sa svojim performansima me većinom lagano nerviraju (a i neka uđe u zapisnik da sam bila protiv udomljavanja pitona na piton topicu )
    No to mrcvarenje životinja na plaži me baš smeta. Ne kužim, želiš da dijete vidi raka - izvadiš ga, staviš u kanticu vode, daš da pogleda... Ako želiš da dijete pojede raka, izvadiš raka, staviš ga u kanticu, odneseš doma i pojedeš.
    No izvadit raka i ostavit ga da se satima prži na suncu da bi pokazao djetetu šta - da će morska životinja satima polagano umirati...to fakat ne kužim.

    I nemojte sada o ubijanju komaraca/mrava/žohara. Naravno da ću ubiti žohara. No ne tako da mu otrgnem sve noge i gledam što će se desiti ili da ga ubacim u vodu pa ju zagrijavam u mikrovalnoj...kužite razliku?

  21. #21
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    zašto je lopatom po žoharu humano, a lopatom po raku, ili na sunce raka nije?! ne jedeš ni raka ni žohara?

    (mislim, da se razumijemo, ja ne vadim morske životinje van jer mi je to bezveze, što ti znači životinja van prirodnog okruženja??), ali ne kužim zašto je nešto opravdano, a drugo nije'

  22. #22
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma šta stvarno ne kužiš? Od žohara se braniš, on ti zagađuje životni prostor. Ne ubijaš ga za veselje. Njemu jest svejedno, ali iz perspektive čovjeka, razlika je jasna.

  23. #23
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ti mene fakat pitaš zašto mi je nehumano svjesno ostaviti raka da satima ugiba na suncu i tome naučiti dijete? Ako ga već želiš ubiti, zašto to ne napraviš odjednom ili čim brže bez da stvorenje pati (npr zatuci ga lopatom kojom ubijaš žohare).
    Posljednje uređivanje od icyoh : 22.09.2011. at 12:32

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zato što je ovo drugo besmislena okrutnost. Lopatom po žoharu koji ti je u kući=braniš svoj teritorij. Ostaviti raka na suncu=mučiš ga.

  25. #25
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Kužim i potpisujem.
    recimo ubit ću žohara, muhu i komarca koji su mi došli u kuću i skaču po hrani, grizu me i tak to...
    al mi ne pada napamet dozvolit da donesu žabu iz voćnjaka pa da ju seciraju, utuku kamenom ili zatvore u dunsflašu pa gledaju kad će krepat.

  26. #26
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    e pa nisam maloumna. Od čega braniš teritorij koji si već zauzeo? od bića koje ne ugrožava tvoj život, samo je odurno)
    kužite što hoću reći?
    To je pitanje naše glave, što je okrutno, što je humano.
    Znate da po selima mačke nenormalno uništavaju teritorije, kao žohari i ljudi pucaju u njih iz zračnih puški i truju ih otrovanom hranom.
    I grlice im zaseru čitavu teracu i oni ih gađaju floberom.
    Meni je npr. to odurno.
    Zato jer meni mačka i grlica "vrijedi" više od žohara.

    Jel to ok?

  27. #27
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    zeznila sam nešto...
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 22.09.2011. at 12:38

  28. #28
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi normalno.
    Učim klince da sve ulovljene životinje i vrate u prirodu. Ove godine smo lovili žabe, igrali se s njima odnosno nosali ih okolo po dvorištu i pustili u prirodu, na moru isto ako bi šta i ulovili stavili bi u kanticu na promatranje i onda bi vratili u more.
    A opet veselim se onom somu u frižideru.
    mi također hvatamo pužiće i račiće po plaži, malo ih nagnjavimo ali pazim da to ne bude pretjerano, da ne ostanu na suncu i da ih kasnije vratimo u more na mjesto koje će im odgovarati.
    S druge strane nabrala bih bez puno grižnje savjesti pedoće i priljepke za rižoto (nisam do sad ali baš razmišljam da bi se moglo).
    Nisam vegetarijanac pa smatram da je prirodni ciklus normalna stvar, ali ubijanje iz zabave nije i to od malena učim dijete.

    Ipak, nastojim se ne uznemiravati zbog toga što vidim oko sebe - premda viđam ponekad i prestrašne stvari - jer neće zato nestati, a ja samo mogu ugroziti svoje zdravlje. Tako da, stray, super je to što si aktivna u zaštiti životinja i što djeluješ koliko možeš, ali bi se morala prestati uzbuđivati. Ono što možeš promijeni, ono što ne možeš moraš prihvatiti - na taj način uvijek ćeš postići više.

  29. #29
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ma šta stvarno ne kužiš? Od žohara se braniš, on ti zagađuje životni prostor. Ne ubijaš ga za veselje. Njemu jest svejedno, ali iz perspektive čovjeka, razlika je jasna.
    X

    ne mogu si pomoći ali ja ne mogu podnjeti bilo kakvo mučenje životinja, pa bilo to i samo okretanje bubašvabe na leđa pa gledati kako se koprca..

    Bljak i užas!

    Neki dan je mala susjeda bila kod nas na igri i u jednom trenu je došla u kuhinju tražiti sol
    za šta?
    da posipa po pužu kojeg su našli na dvorištu! To ona i njena mama uvijek rade
    Kosa mi se digla na glavi i objavila sam svim klincima koji nam dolaze da u našem dvorištu nema diranja buba, paukova, puževa i ino
    ako vam smeta -pozovite me i ja ću vam ih maknuti ali nema ubijanja

    Nisam planirala biti toliko nabrijana na zaštitu flore i faune u odgoju djeteta, mislila sam kako ću ga pustiti da sam otkrije svoje osjećaje naspram toga (doduše jednom i jesam, ubio je mrava i plakao moleći me da ga "oživim") ali izbacuje me to iz cipela i ne mogu si pomoći


    Hvala bogu i sin mi je takav. Neki dan je njegov prijatelj htio kod nas doma ubiti muhu, na terasi sam čula kako mu moj sin govori: nemoj! možda ova muha ima djecu


  30. #30
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nije "samo odurno" (biće zvano žohar, odgovaram krumpirićki)), nego ako ga pustiš da se razmnoži u tvom prostoru, ugrozi ti ozbiljno životne uvjete. Slažem se, ne goli život, ali potrebe su nam veće od golog života.

    Ljudi kojima se nakote (nalegu, valjda) golubovi na balkonu također imaju ozbiljan sanitarni problem koji treba rješavati. I gomila mačaka je problem koji treba rješavati.

    A ovo da je lakše ubiti kukca nego mačku, to je istinito. I zato ne stoji ovo s početka - tko vadi puževe (pa čak i ako ih zaboravi na suncu) kasnije će ubijati mačke. Ali to je jednostavno životna činjenica, onako kako je Mima već napisala. Najteže je ubiti sisavca, pa redom sve lakše prema jednostavnijim organizmima.

  31. #31
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    pa da, i pitanje je jel to zato jer smo "humani" zaljubljenici u "floru i faunu" ili smo jednostavno sebičnjaci kojima je najteže ubiti ono što nam sliči.

  32. #32
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    sebičnjaci?

  33. #33
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja sam mirna. Ak' Davor postavlja kućice mogu mirne duše i ja. http://forum.roda.hr/threads/68168-u...10#post1967410

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Homocentrični. Pa da, ja mislim da nam je nekako urođeno da smo homocentrični a da naučimo cijeniti sve oblike života, i to se nekako baš i vidi po djeci koja su spremna na okrutnosti prema živim bićima koja nam nisu slična.

  35. #35
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa ne mislim da smo sebičnjaci. Mislim da smo bića prirode, sa svojim ograničenjima. I da ne možemo brinuti za cijeli svijet, i da je normalno da nam je bliže ono što nam je slično. I da je stvar i praktične prirode - budem li plakala za svakim mravom kojeg slučajno zgazim, plakat ću cijeli život.

  36. #36
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    ne govori se o slučajnosti nego o namjernom ubijanju živih bića

  37. #37
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Pa što misliš o namjernom pucanju mačaka koje ulaze među salatu?

  38. #38
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mirna. Ak' Davor postavlja kućice mogu mirne duše i ja. http://forum.roda.hr/threads/68168-u...10#post1967410
    Davor, ako se dobero sjećam, gazi stonoge i ima sklonosti trovanju pasa

  39. #39
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    ne govori se o slučajnosti nego o namjernom ubijanju živih bića
    Da, točno. Namjerno ubijanje za zabavu jest okrutnost, i ne volim da se to radi nijednoj životinji, ali u duhu ovoga što sam gore napisala, mislim da kad sedmogodišnjak secira muhu, to nije znak da ima nekih problema ni da će izrasti u okrutnog čovjeka, a kad dvanaestogodišnjak muči mačku radi zabave, to je znak za alarm.

  40. #40
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Par stvari je pobrkano i teško je raspravljati ovako.

    Način
    Postoji nehuman i human način ubijanja životinja (uopće se ne dotičem svrhe).
    dakle, možeš ubiti žohara/tele/raka na način da mu otrgneš sve noge i gledaš kako polagano umire i na način da ga brzo i relaivno bezbolno dokrajčiš.
    Ostavljanje živih morskih životinja da se prže na suncu je po meni nehuman način i takvo što nikad ne bih dozvolila djeci.

    Svrha
    Ubiješ žohara jer je fuj i plazi ti po kuhinjskoj ploči, tele jer ćeš ga pojesti, a mačku jer te živcira. Okreni kako želiš, no ja ću (možda licemjerno) shvatiti prve 2 stvari, a treću neću.


    naše poimanje životinja
    Ako ti životni prostor ugrožava žohar i mačka, žohara ćeš ubiti, mačku nećeš. Malotko će tu napisati drukčije i to je naprosto naše poimanje životinja. Sad se samo radi o slobodnoj procjeni svakoga od nas koga je "normalno" ubiti (ili pozvati deratizaciju..dođe na isto, no u slučaju 2 imaš čiste ruke) - nekome mrave, nekome pčele, nekome golubove i štakore, netko će pretrpjeti čak i pitone...

  41. #41
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Pa što misliš o namjernom pucanju mačaka koje ulaze među salatu?
    ne kužim pitanje?

  42. #42
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Pa što misliš o namjernom pucanju mačaka koje ulaze među salatu?
    A šta ti misliš o mačjoj kakici u salati?
    O pucanju generalno ne mislim ništa dobro i mislim da je to primitivizam. Ali svejedno, kad se prenakote mačke u ljudskom naselju, ljudi imaju problem i pravo rješavati ga - s tim da se traži neko civilizirano rješenje. A što se mačke tiče, ne znam je li njoj draže da je upucaju ili uhvate i steriliziraju.

  43. #43
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    mačja kakica u salati ti dođe kao besplatno gnojivo

  44. #44
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ja izbjegavam svako ubijanje koje mogu
    ako se osa da otjerati vani, puno cu radije to uciniti nego je ubiti
    inteligentnija bica, macku npr. mozes i nauciti da ti ne smije u kucu
    zohara mislim da ne mozes, imala sam ih dosta al se nisam bavila dresurom
    svoju djecu ucim da ne muce nikakve zivotinje, odvracam ih i od gazenja mravi i slicno
    ali ovo sta stray pise je ipak pretjerivanje

  45. #45
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Potpisujem sve icyine postove na ovoj temi.
    I prisjećam se Davora i xylitola i Fifi koju treba otrovati

  46. #46
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    mačja kakica u salati ti dođe kao besplatno gnojivo
    i besplatna dostava toxoplasmoze sorry na OT

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    curke, curke, nemojte nasjedati na ovu temu.... po običaju stray_cat otvara senzacionalnu ''navlakušu'' i pušta vas da se zapalite.... a vjerojatno ona sama neće više uopće imati postova na ovoj temi....

  48. #48
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa Vidi poruku
    i besplatna dostava toxoplasmoze sorry na OT
    sorry, nisam povrtlar pa ne znam

    svejedno, ja osobno bi prije prestala sadit salatu nego išla ubit dotičnu mačku (osim da nam gola egzistencija ovisi o toj salati valjda, al onda bi stavil mreže oko vrta)
    pa poslije nje dođe druga mačka, pa opet nešto drugo, pa dokle to onda ide?

  49. #49
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa Vidi poruku
    i besplatna dostava toxoplasmoze sorry na OT
    salatu potopi na par minuta u vodu s dodanom žličicom sode bikarbone, radije nego da ubijaš
    nije ni samo u toksoplazmi i mačkama problem, svašta se može navući preko salate - rijetko je ali možeš imati problema čitav život

  50. #50
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    kill the salad, not the cat

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •