Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 129 od 129

Tema: sušilica rublja

  1. #101
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Imam i ja pitanje, imam mašinu 2u1 i nakon sušenja mi je bubanj prekriven pahuljicama pamuka.
    Jel se to može spriječiti nekako?
    Meni se isto nakupljalo na gumi i nakon svakog susenja sam morala brisati. Onda je nesto malo pocela zezati, pa smo pozvali servis, ociscena je - i drasticno su se smanjile te mucice. Nemam pojma kako, imala sam ih od pocetka. Isto kombinirana.

    Ontopic kondenzacijske, pretpostavljam da je ova moja kombinirana kondenzacijska, jer voda od susenja ide u odvod, i nemamo nikakvih dodatnih posuda ni icega.

  2. #102
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja mislim da se te mucice stvaraju zato jer se roba tare o saćasti bubanj.
    Kod sušilica je bubanj glatki i sve mucice koje se i dogode odu u filter na vratima.

  3. #103
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Jednako se stvaraju i kod kombinirane i obicne susilice. Jedan od razloga zbog kojih sam ja uzela odvojenu je zbog tih mucica koje su s vremena na vrijeme zacepile neku cijev pa mi tad ne bi radila susilica a i nesto kod.perilice. pa bi zvala servis oni bi to ocistili. Nakon isteka garancije istekla je i moja ljubav prema kombiniranom stroju.

  4. #104
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Jednako se stvaraju i kod kombinirane i obicne susilice. Jedan od razloga zbog kojih sam ja uzela odvojenu je zbog tih mucica koje su s vremena na vrijeme zacepile neku cijev pa mi tad ne bi radila susilica a i nesto kod.perilice. pa bi zvala servis oni bi to ocistili. Nakon isteka garancije istekla je i moja ljubav prema kombiniranom stroju.
    Ja još imam 3 godine da prestane ljubav.

  5. #105
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Još jedno pitanje, ako imam vešmašinu koja pere 5 kg, da li sušilica koja suši 6 kg može osušiti sav taj veš, ili bi trebala uzeti sušilicu koja suši 7 kg ?
    Moze.
    Uzmi u obzir da ces vjerojatno prati zajedno i pamucne i sinteticke predmete, a pri susenju to razdvajas, jer pamuk se susi na visoj temperaturi a sintetika naravno na nizoj (moja ima bas odvojene programe).
    Duzina susenja ti je nekakva okvirna, ali u praksi ovisi o tome koliko je vesa i koliko je mokar.
    Znaci cak iako npr. puna duzina susenja pamucnog vesa traje 2 h, ako je dobro iscentrifugiran susilica ce zavrsiti sa radom prije toga.

    Ili npr. ako ti je pokisao pa ubacis na program susenja od 30 minuta, moze zavrsiti sa susenjem i u 5-10 minuta... ovisi koliko je zapravo bio mokar.

    Moja je kondenzacijska, trebao mi je samo prikljucak za struju (drzim ju u kuhinji).
    I praznim ladicu s vodom (koja nikad nije puna do vrha, a ves je istovremeno suh).
    Ima 3 filtera za mucice - prvi, pa onda jos jedan, i treci u toj ladici gdje se skupi voda. Prvo pocistim filtere na suho (mucice u smece), onda ostatak isperem pod mlazom vode (preostale mucice pokupim, pa u smece), i to je to.
    Vrijedi pricekati par minuta pa onda otvoriti susilicu, kako mucice ne bi letjele van.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Vidjela sam u katalogu dma: kuglu za sušilicu s mirisom- čemu to služi, koristite li to ?

  7. #107
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da kad prođeš svi ostanu iza tebe u oblaku mirisa.

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da kad prođeš svi ostanu iza tebe u oblaku mirisa.
    Daaa.... Kombinirana mašina+sušilica zna imati onako ustajali miris (dogodi mi se da zaostane ona maramica za prikupljanje farbe zavučena u gumi - moram dooobro paziti na to, davno sam otkrila da je baš to uzrok smrada) i onda se boriš protiv istog.

    Inače, meni je dobitna kombinacija ocat i soda bikarbona, a svi ovi mirisi koji se prodaju po dućanima imaju zapravo svrhu prikrivanja smrada - otprilike ovako, hehehe: https://i.pinimg.com/736x/a4/11/ba/a...door-decor.jpg

  9. #109

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Čini mi se da je netko pisao da stavlja neke loptice u sušilicu za učinkovitiji rad sušilice, pa sam pomislila da je to to...To što usput miriši mi nije toliko bitno...

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Čini mi se da je netko pisao da stavlja neke loptice u sušilicu za učinkovitiji rad sušilice, pa sam pomislila da je to to...To što usput miriši mi nije toliko bitno...
    Ne, to nije isto. U sušilicu se može staviti ovakve ježaste loptice da bolje tumba veš pri sušenju (to je umjesto peglanja): https://www.xxxlesnina.hr/p/homeware...lja-0049010124

    S ovim mirisnim lopticama nemam baš nikakvo iskustvo.

  11. #111
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Ima netko staru sušilicu? Ja sam nedavno preko njuškala kupila polovnu, kondenzacijsku, Gorenjevu. Stara je cca 12 godina, a toliko mi je stara i moja vešmašina, isto Gorenjeva, koja mi je odlična i fino radi još i sad. Sušilica je ispravna, no meni se čini da suši predugo - po 100 minuta npr. pamučne stvari srednje debljine. Jel to dugo? Ja sam mislila kako neću ni koristiti neki program preko sat vremena, a kad tamo .. Ne znam, možda je to i normalno. I zna neko možda koliko su jaki potrošači struje sušilice?

  12. #112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Ima netko staru sušilicu? Ja sam nedavno preko njuškala kupila polovnu, kondenzacijsku, Gorenjevu. Stara je cca 12 godina, a toliko mi je stara i moja vešmašina, isto Gorenjeva, koja mi je odlična i fino radi još i sad. Sušilica je ispravna, no meni se čini da suši predugo - po 100 minuta npr. pamučne stvari srednje debljine. Jel to dugo? Ja sam mislila kako neću ni koristiti neki program preko sat vremena, a kad tamo .. Ne znam, možda je to i normalno. I zna neko možda koliko su jaki potrošači struje sušilice?
    Nije to dugo.

    Ja zbog toga nikad ne sušim veš do kraja, nego samo toliko da se opegla, a nakon toga frk na harfu da se osuši do kraja. Škrta sam struje, hehehee...

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Ima netko staru sušilicu? Ja sam nedavno preko njuškala kupila polovnu, kondenzacijsku, Gorenjevu. Stara je cca 12 godina, a toliko mi je stara i moja vešmašina, isto Gorenjeva, koja mi je odlična i fino radi još i sad. Sušilica je ispravna, no meni se čini da suši predugo - po 100 minuta npr. pamučne stvari srednje debljine. Jel to dugo? Ja sam mislila kako neću ni koristiti neki program preko sat vremena, a kad tamo .. Ne znam, možda je to i normalno. I zna neko možda koliko su jaki potrošači struje sušilice?
    Mozes molim te vidjet model susilice, ja sam dobila gorenjevu susilicu isto je stariji model, al ne znam jel ju ne znam koristit ili sto?
    Susila sam rucnike i super osusilo, neki dan sam stavila susit sareno, djecje trenirke...majice, i sve mokro, a namjestila sam na program za sinteticko rublje, e sad pise u uputama da susi kao 2.5 kg vesa, jedino ako nisam pretrpala previse(nisam vagala)pa da mi nije osusilo

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Znaci ima program za bijelo/bojeno rublje i rublje iz sinteticnih vlakana...na kojem susite rublje tipa, trenirke, traperice...djecja odjeca
    Posljednje uređivanje od leptirići : 12.01.2018. at 11:57

  15. #115
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Sve sušilice suše dugo, to nema veze sa starošću.
    Ja sam imala Bosch sušilicu preko 13 godina, bila je odlična. Pregorio joj je grijač prije mjesec dana i procijenili smo da se ne isplati popravljati je. Vagali smo i premišljali koju ćemo novu kupiti i odlučili na kraju za Miele. Očekivala sam čaroliju, da će sušiti kraće, gužvati još manje, bla, bla. Međutim, ne vidim neku značajnu razliku u odnosu na staru. Ok je nova ali nije ništa bolja od stare koja nas je zaista super služila.

  16. #116
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    leptirići, mislim da može biti stvar u tome da si ju pretrpala, i meni su rezultati sušenja bili slabiji kad sam baš napunila puni bubanj.
    moja nema program posebno za bijelo ili šareno, nego mi nudi opciju za rublje oprano na 40 ili na 50 stupnjeva i nudi mi opciju punog bubnja ili pola bubnja, kao i opciju sušenja za spremanje u ormar odmah i opciju za prethodno peglanje.
    primjećujem da mi bolje osuši ako ne stavim pun bubanj, a tako me uputio i bivši vlasnik. još mi je rekao da se ne uplašim ako je rublje nakon vađenja iz sušilice još malo vlažno, da se to kroz kratko vrijeme do kraja osuši samo od sebe .
    jao pa meni je 100 min jako dugo, koliko tu struje ode ?

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja uvijek sušim veš do kraja
    i spremam ga u ormar bez peglanje

    moje nekorištenje pegle nema cijenu

  18. #118

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes molim te vidjet model susilice, ja sam dobila gorenjevu susilicu isto je stariji model, al ne znam jel ju ne znam koristit ili sto?
    Susila sam rucnike i super osusilo, neki dan sam stavila susit sareno, djecje trenirke...majice, i sve mokro, a namjestila sam na program za sinteticko rublje, e sad pise u uputama da susi kao 2.5 kg vesa, jedino ako nisam pretrpala previse(nisam vagala)pa da mi nije osusilo
    Ako imaš kondenzacijsku, si provjerila spremnik s vodom, da nije pun? To se meni dogodilo, nisam obraćala koja lampica svijetli, a spremnik je trebalo isprazniti...
    Kod moje, za sušenje sintetičkog veša, ona automatski stavi tajmer na 45 min, no nikad nije suh za to vrijeme ako je mašina puna. Zato ja radije stavim na program za pamuk koji traje duže pa se fino bez prekida posuši do kraja, za sada nisam primjetila da to utječe na stanje sintetičkih stvari ako ih sušim na tom programu, što vi mislite jel taj program suši na većoj temp. ili samo suši duže, da mi se ne bi jednom dogodilo da mi se što uništi od odjeće?

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    primjećujem da mi bolje osuši ako ne stavim pun bubanj, a tako me uputio i bivši vlasnik. još mi je rekao da se ne uplašim ako je rublje nakon vađenja iz sušilice još malo vlažno, da se to kroz kratko vrijeme do kraja osuši samo od sebe .
    jao pa meni je 100 min jako dugo, koliko tu struje ode ?
    Dobro ti je rekao. Ja imam Whirlpoolovu, staru 11 godina, pamuk susi do 2 sata, ovisno koliko ga je. Sarenu robu uglavnom ne susim u susilici.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imaš kondenzacijsku, si provjerila spremnik s vodom, da nije pun? To se meni dogodilo, nisam obraćala koja lampica svijetli, a spremnik je trebalo isprazniti...
    Kod moje, za sušenje sintetičkog veša, ona automatski stavi tajmer na 45 min, no nikad nije suh za to vrijeme ako je mašina puna. Zato ja radije stavim na program za pamuk koji traje duže pa se fino bez prekida posuši do kraja, za sada nisam primjetila da to utječe na stanje sintetičkih stvari ako ih sušim na tom programu, što vi mislite jel taj program suši na većoj temp. ili samo suši duže, da mi se ne bi jednom dogodilo da mi se što uništi od odjeće?
    Spremnik je prazan, istina jednom sam stavila susit na program za bijelo(za ormar), pa su mi se carape skupile...tako da sam odustala od tog programa za sareno

  21. #121

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    pamuk ne možeš sušiti na program za sintetiku jer se neće osušiti

  22. #122
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja često sušim zajedno i pamuk i sintetiku. Ne znam da li svi, ali mnogi modeli sušilica ionako imaju senzor za vlažnost pa vrijeme programa sušenja skrate ili produže ovisno o stanju unutra.
    I moja stara pokojna i ova nova to rade, bez obzira na koji program inicijalno uključiš. Naravno, odabireš koji stupanj suhoće želiš, ja uvijek biram za slaganje u ormar.
    Samo ako sušim poplune, deke, pernate jakne i tako nešto slično biram skroz suho.

  23. #123
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Ima netko staru sušilicu? Ja sam nedavno preko njuškala kupila polovnu, kondenzacijsku, Gorenjevu. Stara je cca 12 godina, a toliko mi je stara i moja vešmašina, isto Gorenjeva, koja mi je odlična i fino radi još i sad. Sušilica je ispravna, no meni se čini da suši predugo - po 100 minuta npr. pamučne stvari srednje debljine. Jel to dugo? Ja sam mislila kako neću ni koristiti neki program preko sat vremena, a kad tamo .. Ne znam, možda je to i normalno. I zna neko možda koliko su jaki potrošači struje sušilice?
    Ja imam sušilicu Gorenje, staru oko 11 godina,ali onu vulgaris, bez ikakvih dodatnih programa tipa sušenje pamučne robe ili sintetičke.

    Ako pretrpam perilicu, stavim još jednom na centrifugu i tek onda stavljam u sušilicu.

    Stavim sušiti 120 minuta, nekad mi se u tom vremenu napuni ladica sa vodom da je moram isprazniti.Ne znam o čemu to ovisi.

    Plahte i navlake za poplun ne stavljam u sušilicu, jer mi se onda zgužva drugi veš.

    Što se tiče struje, nisam primjetila sa mi se zbog nje značajno povisila rata, iako suši gotovo svaki dan, jer nas ima 6-ero u kući.

    Ljeti je ne koristim.

    Poslije sušilice veš ne peglam.

  24. #124
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Može li mi možda netko preporučiti perilicu/sušilicu 2u1 s kojom je zadovoljan?

    Čini mi se najbolja strategija uzeti najjeftinije s 5-godišnjim jamstvom. Evo kandidata:
    https://www.i-mall.hr/dom-vrt-i-kucn...m_medium=click
    https://www.nabava.net/perilice-rubl...ijena-43099451

    Druga opcija je Bosch. Minimalno 7100 kn.
    https://www.nabava.net/perilice-rublja/bosch-wkd28541eu-ugradbena-perilica-i-susilica-rublja-cijena-37356251

    Tjedan dana sam bez perilice veša (pokvarila se i majstor kaže da se ne isplati popravak) i moram to ovaj vikend riješiti...

  25. #125

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Mi imamo AEG sa toplinskom pumpom,jedini kombinirani uredaj koji ju ima, i prezadovoljni smo..
    Osusi fenomenalno,ne guzva ,ne smrdi..
    Skuplja je,mi smo platili svoju 11000

  26. #126

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Jel susite deke u sušilici? Ja sam jednom stavila pa je izasla grozno zguzvana, mozda sam fulala program...

  27. #127
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Može li mi možda netko preporučiti perilicu/sušilicu 2u1 s kojom je zadovoljan?
    Ne znam koju bi ti preporučila jer ova moja koju vise vise ne proizvodi (LG) ali po karakteristikama ove Končar je jako slična. Na tvom mjestu ne bi onu 7/5kg jer želiš neku sa sto većim kapacitetom jer to znaci veci bubanj i manje gužvanja. Sto se marke Končar tiče koliko sam čula to je sve isti proizvođač kao za Quadro (neka turska tvornica) sto ne znaci da je loše. No te kombinirane znaju imati musica - valjda ti je onda lakše ak mušice ima nešto od 3,5 tisuća a ne od 7

  28. #128
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel susite deke u sušilici? Ja sam jednom stavila pa je izasla grozno zguzvana, mozda sam fulala program...
    Deke, popune i sl ne susim, samo odjeću, posteljinu i ručnike. Ovo mi je lakše osušiti na sušilu jer jako rijetko perem pa da ne zeznem nešto...

  29. #129
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Upravo sam sinoć oprala i osušila deku. Izašla je van divno topla i našušurena poput mace, sva divno mekana.
    Stavila sam sušenje na Mix . Sada imam Bosch sušilicu, moju prijateljicu

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •