Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 129

Tema: sušilica rublja

  1. #1
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno sušilica rublja

    imam Gorenje sušilicu već duže vrijeme i već to duže vrijeme ne radi nikako ili ja neznam s njom uglavnom radila ona onaj program 2h ili drugi veš je MOKAR e sad pitanje jel netko zna kako napraviti da ta sušilica ima svoju svrhu i da dobijem suh veš..hvala!

  2. #2
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Da li redovito čistiš one izmjenjivače topline, gdje se nakupljaju mucice,
    imaš i na bubnju iza rupice na kojima se mogu vidjeti mucice pa probaj sa usisavačem usisati.
    Ili trebaš pozvati nekog majstora ili odvesti u servis jer ti je možda nešto na termostatu otišlo.

    Znam samo da ti se pridružujem u mukama (Whirpool sušilica), samo kod mene nije mokar veš nego staalno neki kontakt na termostatu koji
    je u blizini grijača pregori pa počne imati miris po paljevini!
    I tako barem 4 puta godišnje, baš sam u fazi nabave nvog termostata ili nove sušilice.

    I stvarno me zanima da li postoji gdje kakva stvarno dobra sušilica koja recimo u 1-2 god. ne zahtjeva dolazak majstora?

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa Vidi poruku
    imam Gorenje sušilicu već duže vrijeme i već to duže vrijeme ne radi nikako ili ja neznam s njom uglavnom radila ona onaj program 2h ili drugi veš je MOKAR e sad pitanje jel netko zna kako napraviti da ta sušilica ima svoju svrhu i da dobijem suh veš..hvala!
    Čuj, glupo pitanje, ali da li ti radi centrifuga kak treba?

    Dva su moguća uzroka - ili ne cijedi kak treba pa sušilica ne može ukloniti preveliku količinu vlage (moja kombinirka iscijedi veš tako da je polusuh, isto Gorenje, nedavno kupljena, ali nisam sušilicu ni probala jer nisam trebala - za sada se sve suši na balkonu u roku d keks).

    Inače, ne smiješ mašinu ni preopteretiti ni staviti premalo. Ona najbolje centrifugira kad je opterećena kako je deklarirana, a sušiš pol manje. Moja pere 6 kg, piše da suši 4 kg, ali znam iz iskustva stare sušilice da je bolje ako stavim manje veša.

    Dalje, grijač od sušilice ne valja. 2 sata je stvarno previše. Meni bi se to osušilo i zgužvalo ko da je krava žvakala. Za manje mi se osuši na balkonu, ove godine kad nije mokro vani nisam imala priliku sušilicu ni uključiti.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.09.2011. at 11:47

  4. #4
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    pa centrifuga odradi dobro,nije onako jako mokro da se cijedi...koliko se sjećam iz uputa( ali sam knjižicu naravno izgubila)ova oznaka je kao "suho za ormar" znači trebalo bi biti zaista suho no nikada nije bilo suho.stavim šta ja znam tipa 4-5 ručnika koja majica i krpe mislim da to nije previše veša no ipak je mokro,vlažno tako da se svakako mora staviti na sušilo sušiti dodatno ( ali nemam balkon).zato smo ju i kupili kao praktično da nemam 2-3 sušila svuda po stanu nego fino osušiš i u ormar redovno očistim one mucice i u bubnju i ono dolje,vodu izbacim nakon sušenja.....

  5. #5
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A to ti je najjači program sušenja, nemaš još jaču opciju ili možda sušenje po minutama tj. satima?

  6. #6
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ma izgubila onu knjižicu a na njoj samoj nema neke oznake minuta već samo oznaka za pamuk i kao neko sunce hahahaha

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Potraži upute za korištenje na internitu, po tipu perilice/sušilice.

    Inače, kombinirane perilice sušilice (kondenzacijske) nikad nisu tako efikasne kao solo sušilice.

    Ja sam svoju Indesitovu staru koristila uglavnom na najkraćem programu sušenja (45 min) i to za jakne, štep-deke i slično. Dulji programi sušenja bili su mi samo za ručnike i donje rublje. Nikad to nije baš suho ko barut. Više onak, taman za pod peglu ili da složiš odmah dok je rublje još toplo i ostaviš da se ohladi na daski za peglanje. Znala sam po noći ostaviti složeni veš na radijatorima da se osuši do kraja i to je to. Kombinirane perilice-sušilice puno teže izvlače vlagu iz veša od namjenskih sušilica koje ne peru.

  8. #8
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pitanje je kako ti centrifugira veš mašina. Jer ako ona centrifugira na manje od 800 okretaja, čini mi se, da je tada sušenje u sušilici neučinkovito.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pa da, mislim da ni ne postoje kombinirane perilice sušilice s manje od 800 okretaja, samo s više.

  10. #10
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Nisam shvatila da ima kombiniranu perilicu-sušilicu

  11. #11
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    imam odvojeno perilicu i sušilicu(dva stroja )

  12. #12
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    E pa da, ako ti centrifuga od perilice nema dovoljno okretaja teško će sušilica to osušiti.
    Preko zime, kad sušim veš u sušilici, tada centrifugiram na 1200 okretaja. Inače na 400, da ne moram peglati.

  13. #13
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Osuši sušilica bez problema ako je i centrifuga na 800, a za 400 treba mrvicu više, ali osuši. Mora osušiti.

  14. #14
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    [QUOTE=oka;1968433]Osuši sušilica bez problema ako je i centrifuga na 800, a za 400 treba mrvicu više, ali osuši. Mora osušiti.[/QUOTE

    Osuši, ali to traje i traje...

    Zbog istog razloga smo mi i kupili novu perilicu od 1400 okretaja jer me je dužina tog sušenja izluđivala.

    Doduše, stara perilica je ionako bila na izdisaju pa nam je kupovina nove ionako bila u planu.

  15. #15
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ma danas mi je baš digla tlak ta sušilica baš isprobala i druge funkcije i vrtila tamo-onamo i na nijednom programu nije izbacila suh veš !!! grrrr mrzim ju

  16. #16
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Pa koliko je stara, da li je ikada sušila dobro, ako ima godina pa moža je otišlo nešto na grijaču il termostatu?

  17. #17
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ma stara par godina..u tih par godina sušila 15 ak puta ...ma ljuti me hahahaha

  18. #18
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    I mene jako razljute takve stvari, ja onda to frknem van da me ne ljuti ili popravim,
    pa zovni majstora (možda još imaš garanciju od 2 god) pa nek pogleda.
    Koliko piše veša da prima sušilica? Koliko ti staviš, da ne staviš previše možda,
    ili da bar za početak pokušaš staviti slične materijale sušiti manju količinu pa
    da vidiš da li ti uopće bilo što osuši? Pa da li je uopće vrući veš dok završi program?

  19. #19
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa Vidi poruku
    ma stara par godina..u tih par godina sušila 15 ak puta ...ma ljuti me hahahaha
    Nisi niti jednom odgovorila na koliko okretaja centrifugiraš u perilici, ili ja ne čitam dobro??

  20. #20
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    pojma nemam gdje to piše? hahaha

  21. #21
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    bude vruć veš ali vlažan...eno ga svakako je sad na sušilu jer nije suh.ma morat ću zvati Gorenje servis

  22. #22
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Dona, na uputama ili na mašini, imaš 400, 800,1000 ili 1400 okretaja

  23. #23
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ako imaš staru mašinu šanse su da nemaš više od 600-800 okretaja, a to onda traje i traje.

  24. #24
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    jel to ova oznaka 550/min 5 kg ?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    68

    Početno

    Na mojoj gorenjki postoji tipka 60/40 stupnjeva.
    Kad je na 60, osuši 5kg veša za 50-60min (centifuga je 800). Ako mi je veš mokar nakon 60min, znam što je-dijete je stisnulo tipku.
    Možda je kod tebe takvo što?

  26. #26
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa Vidi poruku
    jel to ova oznaka 550/min 5 kg ?
    Vjerojatno.
    S tvojom sušilicom je najvjerojatnije sve u redu. Al ti perilica ne izcentrifugira dovoljno i sušilica nema šanse to osušiti, tj. bude, ali nakon 100 godina.
    Moj savjet, zaboravi na sušilicu dok ne kupiš novu veš mašinu.

  27. #27
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Dona, ja mislim da je to to i vrlo mala centrifuga.

    A ako staviš još jednom na sušenje, da li sušilica sama određuje duljinu sušenja
    ili obavezno izvrti ponovno sve bez obzira na mokri veš?
    Ili imaš opciju sušenja na minute p adodaš još 10 minuta sušenja ekstra.

    Ali bez obzira na sve veš dok izvadiš u takvom stanju iz sušilice
    svakako možeš sa rukama izravnati i staviti na sušalo,
    veš ti je opet mekaniji i ravniji nego samo iz vešmašine.

  28. #28
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    kaže mi prijateljica da je njena mašina na 14oo okretaja !! onda je ovo moje užas hahaha-mašina mi je stara 10 godina ali nije imala kvara .... probat ću da odradi onaj program i još dodatnih 10 ak minuta

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    ma ja imam novu Candy-cu koja ne suši nikako (ili ja ne znam s njom) (serviser kaze najbolje sušilicu ne koristiti da se od toga kvare)
    a ima famoznih 1200 okretaja (serviser kaze, najbolje ne koristiti da se od toga kvare)


    I tako ja imam fiju-briju stroj koji radi 2 programa
    Ili se pokvari

  30. #30
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Donna, a koliko ti se napuni posuda za kondenzat, s obzirom da ti je veš jako mokar, možda (vjerovatno sigurno)
    trebaš u toku sušenja prazniti tu kutiju sa kondenzat, možda se prepuni pa zbog toga ne posuši?

    Ili zbog težine mokrog veša smanjiš malo količinu veša kojeg stavljaš u sušilicu?
    Ili staviš prvo veš da se malo posuši na sušalo, pa nakon sat sušenja staviš u sušilicu da se posuši do kraja
    pa opet dobiješ mekani veš da smanjiš peglanje?

    ajde probaj nešto od toga, baš me zanima

  31. #31
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Josipa znam kakva je to koma, ti imaš kombiniranu za pranje i sušenje, a ja ti imam Whirpool-ovu samo sušilicu pa imam problem sa termostatom
    (grije se kod sušenja i nekakav kontakt pregori i počinje smrdjet po izgorenome),
    a novi kpl. toga dođe 1200 kn, i sad 2-3 puta u zimskoj sezoni zovem majstora (ne servis) da to popravi (cca50kn).
    Grije se termostat, pa kako i nebi kad je to sušilica, ah....

  32. #32
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    ....

    I stvarno me zanima da li postoji gdje kakva stvarno dobra sušilica koja recimo u 1-2 god. ne zahtjeva dolazak majstora?
    Mogu ti preporučiti Siemens sušilice. Ja imam model E46-10. Stara je jedno 5-6 godina, i sad mi prvi put treba majstor, jer je otišla elektronika. Koristila sam je jako puno i isplatila se (bila je oko 600 Euro).

  33. #33
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    Drage moje ja bi kupila to čudo, jer me više izluđuje sušenje po stanu.
    E sad molim Vas pomoć!

    mogu imati spojenu na dimnjak, pa mi je svejedno je li ventilacijska ili kondenzacijska. Koji sistem je bolji? Jednostavniji?
    ovo što ja vidim po internetu je sve B ili C energetske klase. Nema A?

    i naravno kupila bi jeftinu a funkcionalnu......

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Nedavno sam kupila perilicu-sušilicu Ariston,pere 8 kg suši 6 kg.
    Pitanje glasi:da li vam veš miriši po omekšivaću?Moj je mekan ali nema mirisa,isprobala sam i maramice od DM ali ne pomaže.
    Savjet?

  35. #35

  36. #36
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj anita_m prvotno napisa Vidi poruku
    ovo što ja vidim po internetu je sve B ili C energetske klase. Nema A?

    i naravno kupila bi jeftinu a funkcionalnu......
    Odgovor je sadržan u citiranom dijelu pitanja

    Kao prvo, izbij si iz glave energetsku klasu A, ako ne ide milom, probaj silom. Radi se o čistoj ucjeni na koju ne moraš pristati.
    Razmislimo kako bi se eventualno postigao energetski razred A. Obzirom da se barata s toplinom, padaju na pamet toplinske pumpe, NASA - approved izolacija, tekućim dušikom hlađeni procesor ... OK, prekriži ovo s procesorom. Ukratko, dragulj moderne tehnologije. Za izradu takvog dragulja trebalo bi posjeći bar dva hektara djevičanske prašume, ali zato bi mogla najlonke sušiti uz uštedu energije od 10% Pri tome nije zanemarivo da bi takav dragulj morala platiti s torbom para za čije štampanje bi posjekli još dva hektara djevičanske prašume

    Ukratko. U procesu odsmrđivanja najlonki najskuplja i ekološki najmanje prihvatljiva komponenta koja košta najviše para je deterđent. Sve ostalo je kikiriki i nemoj se ni mrvicu znojiti oko energetskih razreda - služe samo za zbunjivanje naivnih.

    Reality check: Strojevi sexy osobina koštaju puno više nego što su u stanju uštediti.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ima a, mi ju imamo

    nije bas neka razlika u cijeni

  38. #38
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj hada prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje glasi:da li vam veš miriši po omekšivaću?
    ne naravno - miriši po čistoći. Jeftini sintetski katastrofično loši parfemi koje trpaju u omekšivače slobodno smatraj indikatorom lošeg ispiranja. Ako "miriši" onda stisni gumbić za dodatno ispiranje.

  39. #39
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    ima a, mi ju imamo
    OK, a sad provjeri je li razred A deklariran za sve temperature sušenja i uvjeri se da nije. Ista fora se prodaje i kod suđerica: samo najhladniji niškoristi program je "ekološki" (dakle ne pere) i udovoljava razred A.

  40. #40
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    http://www.gorenje.hr/perilice_i_sus...odeli?c=197422
    Ja sam ovaj stariji Gorenje model kupila prije godinu dana i spasila sebe, MM i ostale ukućane od moje živčanoće izazvane vješanjem tona rublja. Uzela sam ga jer ipak ima dosta funkcija (iako na kraju odgodu i ne koristim, a sve stavljam na jedan od 10-ak programa jer sam skužila da mi baš on najbolje osuši veš), a bio je na akciji 3000kn i za sad se jako volimo.
    Meni je sušilica super i zato što peglamo samo kad nam život ovisi o tome i ponekad kad želimo biti fini.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    OK, a sad provjeri je li razred A deklariran za sve temperature sušenja i uvjeri se da nije. Ista fora se prodaje i kod suđerica: samo najhladniji niškoristi program je "ekološki" (dakle ne pere) i udovoljava razred A.
    joj sad si mi dao stofa za srati im po glavi

    na sudjerici imam oznaku za eko program, ali zvat cu ja i njih

  42. #42
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Treba li mašini za sušenje nekakav odvod kao nekim mašinama ili se samo montira i to je to? Taj dio mi nikako nije jasan. Jer mi imamo prostora kao u priči, ali nemam nigdje pristup odvodu (osim ako ju ne smjestim na perilicu koja ponekada divno skače po kupatilu, hehe!- pa mi to i nije najsretnija opcija!)

  43. #43
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Imas kondenzacijske kojima ne treba nista osim struje. Nasa stoji u ugradbenom ormaru.

  44. #44
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Hvala mali karlo

    Beko kondenzatorska sušilica DC 7110

    Ima li netko iskustva s Bekom?

  45. #45
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Zekana,jesi ju kupila?Ja je isto pikiram.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ošla mi vešmašina
    sad razmišljam možda da uzmem kombiniranu koja bi mogla sušiti do pola pa da onda razvjesim ( pričam o zimskom vremenu) jel postoji uopće to

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ma daj kad skužiš blagodati sušilice neće ti past na pamet mučenje razvlačenjem polusuhog veša

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    dečki na poslu su me uvjerili da kombinirana nije za mene, a samostalnu nemam gdi det

  49. #49
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A decki se kuze u ves, a?
    Moj kuha i svasta radi, al ves mu je nepoznanica
    A koliko vidim i drugim muskima

    Susilica je zakon, al ja imam odvojeno
    Jednu na drugoj

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ne može bit jedno na drugo jer je vešmašina ispod bojlera
    Dečki su električari , kuže se u veš a i u popravljanje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •