Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Krema protiv strija i dojenje

  1. #1
    Divji Cvit

    Početno Krema protiv strija i dojenje

    Uskoro ce se moje malo zlato roditi i namjeravam dojiti. Koristim kremu protiv strija na grudima i zanima me da li mogu nastaviti sa tim i kad rodim ili ce miris kreme na grudima smetati bebi?

  2. #2
    Divji Cvit

    Početno

    Ma sta stvarno nitko ne zna?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    koliko ja znam,može se mazati,ali izbjegavajući područje oko bradavica.a što se mirisa tiče,to će ti beba reći.uzmi nešto bez mirisa.ja mažem bademovim uljem,ali sam počela tek nakon što su mi se pojavile,a pojavile su se tek nakon poroda(malo sam se opustila nakon poroda-kao ak nisu dosad,onda ih valjda ni ne bude;šipak!), i beba ne protestira.

  4. #4
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ako imaš dobit strije (a bila bi ih do sad već dobila), nikakva ti krema neće pomoći, jer ne nastaju u slojevima do kojih krema dopire, nego u dubljim.
    Ako se baš imaš namjeru s nečim mazati, nemoj mazati areole, nemoj mazati kremom intenzivnog mirisa i nemoj mjenjati kremu prvih tjedana jer se bebe naviknu na "miris mame".

  5. #5
    Divji Cvit

    Početno

    Za sad sam dobila par sitnih jedva vidljivih strijica pa se mazem kremom Guam. Da li pomaze ili ne ne bi znala reci jer se isto tako mazem i po bokovima i trbuhu s time da sam dobila nekoliko strija po bokovima, a na trbuhu niti jedna! Tako da mi to sto Arijana kaze ima puno smisla.
    Prelazim na bademovo ulje i nadam se da bebici nece smetat miris, a ako mu bude smetalo necemo mazati nista. Glavno da je beba sita

  6. #6
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    a šta misliš da se beba navikne na miris, pa poslije neće dojiti kad prestaneš mazati

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    Ja ti mogu preporuciti ulje od Welede(ima ga u ljekarnama ili trgovinama zdravom hranom) koje se sastoji od nekoliko vrsta ulja i upravo za strije kod trudnica spravljeno.Veoma je fine texture,bez mirisa i blago..meni je bilo savrseno duz trudnoce,a i nakon poroda.
    Ako se ne varam,taj Guam je iz linije onih krema od morskih algi i slicnog(mislim da se moja sestra s tom markom mazala,za celulit)??
    U svakom slucaju,sa Weledom netjes fulati.Provjereno.

  8. #8
    Divji Cvit

    Početno

    Citiraj sundrops prvotno napisa
    Ja ti mogu preporuciti ulje od Welede(ima ga u ljekarnama ili trgovinama zdravom hranom) koje se sastoji od nekoliko vrsta ulja i upravo za strije kod trudnica spravljeno.Veoma je fine texture,bez mirisa i blago..meni je bilo savrseno duz trudnoce,a i nakon poroda.
    Ako se ne varam,taj Guam je iz linije onih krema od morskih algi i slicnog(mislim da se moja sestra s tom markom mazala,za celulit)??
    U svakom slucaju,sa Weledom netjes fulati.Provjereno.
    Hvala na preporuci. Da, Guam je od algi..imaju razne kreme : za celulit, strije. ucvrscivanje trbuha nakon poroda i sl.

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Sve što apliciraš na kožu, djelomično se izlučuje i u mlijeko.
    Savjet bi bio da ništa ne koristiš.
    Osim toga, nema te kreme koja će spriječiti pojavu strija ili ublažiti već postojeće - to ovisi o vrsti kože. Čisti marketinški trikovi.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    135

    Početno

    Sve što apliciraš na kožu, djelomično se izlučuje i u mlijeko.
    Baš sam to i mislila, ali rekoh "ajde da mi to još netko potvrdi". Prvi put sam to čula u trudnoći od svoje ginekologice ("koža je najveći organ i čini 70% organizma"), a onda ponovno kad sam htjela na neku anticelulitnu masažu nekim uljima i sl., pa mi teta u salonu rekla "ništa dok ste u laktaciji".

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    33

    Početno dojenje i prirodne kreme?

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Sve što apliciraš na kožu, djelomično se izlučuje i u mlijeko..
    Ako bademovo ulje ne smeta, sto s prirodnim kremama? dobila sam kremu od zene koja se bavi izradom krema kod kuce pa me zanima ako mazem na grudi utjece li na mlijeko? sastav pise-avokado, marelica, ruza, kamilica, samo to. miris nije toliko jak da bi smetao.

  12. #12
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    U tim kremama se vjerojatno koriste eterična ulja, čije korištenje općenito nije preporučljivo za vrijeme dojenja. Mislim da ti je najsigurnije posavjetovati se s pedijatrom.
    Ja bih rekla da je najsigurnije čisto bademovo ulje, na mokru kožu. Samo nemoj mazati bradavice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •