Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Iskljucivo dojenje bolesne 9-mjesecne bebe

  1. #1
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno Iskljucivo dojenje bolesne 9-mjesecne bebe

    Drage žene,
    moja 9-mjesečna Cvita ima već osmi dan vodene kozice u jako teškom obliku. Već peti dan ne jede ništa, samo cica (mozda 1-2 žlicice juhe ili 1-2 žlicice blitve dnevno). Znam da joj za dan ili dva ne moze biti ništa, ali sad sam već malo zabrinuta. Često je dojim (i danju i noću), ali češće je to samo tješenje izmučene bebe nego pravo hranjenje.
    Ni ne pije ništa dodatno jer ne zna piti na bocu, a žlicica joj smeta u izranjavanim ustima.
    Znam da ovo nije pravi topic za ovo, ali znam da ovaj dio sve iz edukacije provjeravate.
    Zanima da li u toj dobi može biti samo na mom mlijeku tako dugo (kojeg uz započetu dohranu sigurno nema dovoljno za isključivo dojenje)?

  2. #2
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Dok se cure ne jave, samo moje mišljenje: mislim da ne moraš brinuti. Meni Klara i sad kad ima 3 ipol godine kada je bolesna ništa ne jede, a kad je bila bolesna kao beba nije ju ništa drugo zanimalo osim cike. S oko 10 mjeseci, tokom ljetovanja bi joj osim cike jedva uspjela ugurati par žličica (a nije čak ni bila bolesna), valjda joj je smetala vrućina. Normalno je da je apetit slab kad je dijete bolesno, to je zato što tijelo štedi energiju za borbu protiv uzročnika bolesti umjesto na probavu. Kad ozdravi, popravit će se i apetit, a super je što doji. Možda ti i ovo pomogne(s obzirom da si napisala na drugom topicu da ima v. kozice): meni je pedica preporučila uzimanje multivitamina, jer navodno virus uzročnik kozica koji spada u herpes zoster viruse jako oslabi imunitet. Za tako malu bebicu preporučam ti Twinlabove kapi, mislim da se zovu Infant care ili tako nešto. Drž'te se, proći će i to! :wink:

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    dijanam, prati mokre pelene i da li ih ima 5-6 dnevno.

    Na tvoje dojenje u stvari gledaj kao pozitivni aspekt ove mizerne situacije - barem na taj nacin dobiva od tebe ono sto joj je potrebno. A da ne govorimo o najboljem mazenju i utjesi na svijetu koje cuda cini za oporavak i ozdravljenje kod svih nas.

    I nemoj potcijenjivati kolicine koje ona vjerojatno izvlaci iz tebe - tebi je to nemoguce procijeniti, a bebe cuda cine iz "muzenja"

    Klinci su nevjerojatni. Moj malac je kad je imao 11 mjeseci prosao kroz jedan bas gadni virus - nije nista jeo osim cicao, imao je proljev, lose se osjecao, i to par tjedana, ali izgurali smo. I ja sam bila tako sretna da bar cica jer nista drugo nije htio pogledati. Taj mjesec je mozda cak i smrsavio kako ga je bilo gadno ulovilo ali je zato slijedeci mjesec sve to vratio i jos - punu kilu nabildao u tocno mjesec dana.

    Vazno je da Cvita cica. Prati obavezno mokre pelene i gledaj znakove dehidracije. Ako si u bilo kojem trenutku zabrinuta, odi do lijecnika da provjeris da nije malo zlato dehidriralo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    I mi smo nedavno imalisličan problem (nisu bile vodene kozice nego prehlada s visokom temperaturom) Iva je isto skoro 6-7 dana samo visila na cici. Čak i nakon što je bolest prošla nije jela kao prije, ponovno navikavanje na kašice je trajalo skoro dva tjedna; jedan dan bi pojela jednu žličicu, drugi dan dvije, potom opet ništa ...
    No mene su isto na ovom forumu utješile druge mame i uvjerile su me da je to normalno tako da sam se odista prilagodila djetetu u njegovim potrebama, tj. želji za dojenjem.

    Ujedno, nakon nekoliko dana što je ona samo sisala količina mlijeka se povećala takod asu mi prsa opet bila prepuna, Ivi je to bilo dovoljno, ponekad i previše.

    Neka doji jer tako dobiva tekućinu, potrebno je paziti da ne dehidrira.

    Želimo vam brzo ozdravljenje.

  5. #5
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Hvala vam

  6. #6
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    DRaga Dijana, Matej je isto u bolesti tražio samo siku ( s 11 mjeseci ), to je valjda normalno kod visoke temperature i upalnih procesa u ustima. Zbilja je najvažnije da pratiš popiškene pelene i Cvitin izgled: koža joj ne smije biti isušena, naborana, oči ne bi trebale biti upale, bez sjaja. Ako ti se bilo koji od ovih simptoma pojavi, svakako se javi liječniku, ali do tada će Cvita izvlačiti iz tebe sve ono što joj je potrebno jer će se količina mlijeka "nabildati". ( Kad bolest prođe nećeš znati što s mlijekom....) Pusa tebi i Cviti, drž'te mi se! :D

  7. #7
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    zao mi je sto vam je tako

    cure su ti vec sve napisale, samo potvrdjujem - sva sreca da doji, mlijeka s 9 mjeseci moze biti jos puno, pogotovo sto sad stalno prazni pa se puno stvara.
    kod viskoe temp. zbog moguce dehidracije prati mokre pelene i boju koze (ne smije biti sivkasta i kad ustipnes ne smije ostati tako - ali to su vec znakovi jake dehidracije do koje ne moze doci ako puno dojite)

    i fakat su svi takvi kad su bolesni - samo vise na cici , cak i kad im je zlo.
    cuvajte se i zelim vam da sto prije ozdravite

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    meni su ti malog u pocetku sa adaptiranim dohranjivali iz male salice, od prvog dana i mozda ti je to rjesenje? (sretno i zelim brzo ozdravljenje)

  9. #9
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    noa je prezivio tjedan dana samo na cici s 16 mjeseci

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    187

    Početno

    Dijana, potpisujem cure.
    Znam da je teško, ali izgurat ćete vi

  11. #11
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    hvala vam svima, a za potvrdu...
    pedijatrica me kad je vidila dijete, poslala s uputnicom na bolnicko
    lijecenje, a infektolog nakon sto je provjerio opce stanje
    i kad je skuzio da je dojim, lijepo nas je otpravio natrag doma :D

  12. #12
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Supac! Jos samo da ozdravi malo zlato

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •