Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 480 od 480

Tema: Rasprodaja - oduševljena i razočarana

  1. #451
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    @spajalica, što ti nick nije @epruveta. Šalim se malo.
    Hvala za pojašnjenje. Što bi na forumu rekli "vibram" za optimalno rješenje.
    Predlažem otvaranje Rodinog web - shopa second hand robe, prodaja lotova u kategorijama kvalitete i na kile.
    da bi tako nešto profunkcioniralo, trebalo bi imati veći prostor za skladištenje, manji za prodaju i barem još dvije zaposlene koje bi se time svakodnevno bavile
    a roda trenutno ima jako veliku brigu kako uopće isplatiti plaće našim zaposlenim curama

    rasprodaja je naše dijete, nećemo ga se lako odreći i činimo sve da je održimo

  2. #452
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Razumijem apricot sve. Pratim rad i nekih drugih udruga i organizacija, slična je situacija. Ono što mogu primjetiti je da oni koji stanu kao da su odustali. Možda bi jedna dobro formulirana anketa pomogla. Ono što je mene od prvog trena kod vaše rasprodaje oduševilo je sortirana i "viseća" robica tako da se moglo lijepo i brzo pregledati.

  3. #453
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kako bi anketa pomogla?
    mi znamo da ima zainteresiranih, ali pojavile su se neke pravne zavrzlame otkako je osnovan Rodin let d.o.o
    mi moramo poslovati lege artis i zato pokušavamo pronaći način da sve bude ispravno, a da ipak sve tri strane budu zadovoljene

    trenutno se jako mučimo time i zato se ljetna rasprodaja neće održati

  4. #454
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Vjerojatno se pačam u stvari koje ne razumijem dovoljno. Ali "pretresanje" teme ponekad donese rješenje. Vaše dosadašnje rasprodaje su špranca kako to treba odraditi: kratko, efikasno, na zadovoljstvo učesnika. Da li se s time moglo nastaviti bez upletanja u Rodin let d.o.o. Da li to može biti razmjena robe počasnih članova udruge (simbolično učlanjenje). Da li forumska burza može postati web - shop, da ste vi kao udruga posrednici. Jer to kako Rodine opisuju vrline i mane robice koju prodaju nema nigdje. &td

  5. #455
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno se pačam u stvari koje ne razumijem dovoljno. Ali "pretresanje" teme ponekad donese rješenje. Vaše dosadašnje rasprodaje su špranca kako to treba odraditi: kratko, efikasno, na zadovoljstvo učesnika. Da li se s time moglo nastaviti bez upletanja u Rodin let d.o.o. Da li to može biti razmjena robe počasnih članova udruge (simbolično učlanjenje). Da li forumska burza može postati web - shop, da ste vi kao udruga posrednici. Jer to kako Rodine opisuju vrline i mane robice koju prodaju nema nigdje. &td

    Baka nije problem sto vi nudite ideje, sve su dobro dosle

    ne nije se moglo bez leta, na zalost. ali isplivat ce i roda s rjesenjem, vec se krenulo i u neke stvari koje ce pomoci da u jesen se opet svi vidimo

  6. #456
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Evo jeseni. Smislite nešto drage Rode...ili će se bake samoorganizirati, jer odsustvo vaših rasprodaja utječe na rashode njihovim penzijama (vjerovali ili ne).

  7. #457
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa zašto se ne bi samoorganizirale, to je odlična ideja, nema roda autorsko pravo na prodaju rabljene robe

  8. #458
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    pa zašto se ne bi samoorganizirale, to je odlična ideja, nema roda autorsko pravo na prodaju rabljene robe
    Ne znam. Ako nije, Roda bi trebala zaštititi šprancu. Trebalo je poprilično truda sve to povezati i poizmišljati što i kako izšifrirati, poslagati, pospremiti...nije to bilo samo tako preko noći smišljeno. I meni se čini vrlo originalno. U trenutku kada se očekivala nadgradnja cijelog "proizvoda" i pečatiranje u rutinu...ode mast u propast.
    Dobro onda da se mi organiziramo kao npr. RODIN FORUM KUPI - PRODAJ - POKLONI. 10% prometa udruzi kao donacija. (Ma ne slušajte me. Tko će to sve organizirati. Velika je to odgovornost. A opet čini se mogućim. I baš je zgodno i korisno.)

  9. #459
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    kada će biti iduća rodina rasprodaja?

  10. #460

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb, Črnomerec
    Postovi
    74

    Početno

    možda bi se to moglo održat u nečijem dvorištu?

  11. #461
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i onda padne kiša, pa organizacija koja traje mjesec dana padne u vodu...
    znamo da se ljudima "sa strane" čini jednostavnije nego što jest...

    argentina, pojma nemamo
    eto, najiskrenije

  12. #462

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    5

    Početno

    evo ja se ubacujem kao padobranac,čula sam za rodine rasprodaje i željno sam iščekivala kad ću ići na svoju prvu rasprodaju,sad bi trebala roditi u prvom mjesecu a negdje je zaglavilo
    ne znam u čemu je problem,željnih i voljnih za rasprodaju ima koliko popratim,prvo je bio strah od Linića,pa neimanje voditelja, pa nedostatak prostora
    evo ja sam česta buvljakuša pa predlažem možda staru klaonicu u heinzlovoj gdje se održava sajam bazaar,natkriveno je i dalo bi se i neko grijanje iskemijat

  13. #463

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb, Črnomerec
    Postovi
    74

    Početno

    pa stavimo najlone, zaštitimo robu i sebe

  14. #464
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    na zapadu ništa novo?

  15. #465
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    To bi sada bio treći ciklus Rodinih rasprodaja. Osnivačica je predala sajam dosadašnjim organizatoricama. Njima su djeca poodrasla, interesi se preusmjerili. Ne treba forslirati ako ne ide. Posla (ručnog rada) oko sajma je prekoviše...Možda je Rode pogodilo što se toliko narade, a prodavatelji i kupci cendraju i prigovaraju: gužva, otuđeni artikli, velika provizija. Dobro bi došla neka anketa da se vidi koliko nickova je zainteresirano za temu (vrte se ista imena) itd.

  16. #466
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    Puno nas je zainteresirano za rasprodaju i sigurna sam da su Rodi toga svjesni. Mislim da je Apricot već napisala koliko je i njima to važno.
    Ne znam koliko pomažemo ako ih stalno bockamo.

  17. #467
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Rodi je rasprodaja vazna, problem je na kojem je zapela, ni prvi ni zadnji.
    da bi se rijesio treba se neko naci i poceti gurati.
    baka zadnjim voditeljicama djec uopce nisu toliko narasla da im rasprodaja nije zanimljiva. naprotiv. nego zivot pise svoje romane, pa eto tako je i kod nas.

    i iskreno prostor je najmanji problem. veci je kako sve napraviti pravno.

    meni fali rasprodaja jako, evo rossu sam zadnji put vidjela na pikniku znanosti, a mogla sam je umedjuvremenu vidjeti bar jos dva puta, pa ivu_lucu i ima jos puno forumasica koje su mi jako drage, a vidjala sam ih na rasprodajama, ako i puno clanica.

    a eto da se pojadam i balerini fali haljina

  18. #468

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Cure, upadam ko padobranac i ne znam puno o Rodi i rasprodajama, pa mozda i glupo pitanje (unaprijed molim za ispriku): Zasto Roda ima takav koncept da se placaju ulaznice, a odjeca da je besplatna? Ovaj problem o kojem se prica bi se izbjegao da se ne naplacuje upad, nego odjeca (nesto sitno), pa da se onda tim novcem plati prostor. A mozda da se dozvoli i privatnim osobama da prodaju svoju odjecu i da te prodavacice placaju ulaz...nesto kao mjesavina obicnog djecjeg flohmarkta i rodinog dijela. Bila sam jednom na djecjm flohmarktu ovdje u Becu...isto se moze napuniti vreca za male novce i atmosfera je takva da bi najradije svake subote isla. A posto ima puno obitelji kojima takva kupovina stvarno velika olaksica za novcanik, mislim da bi na taj nacin (da se odjeca naplacuje) sva ta lijepa i korisna gomila stvari bila pravednije rasporedjena...svi bi imali ista prava...a ne isprazni pola standa i bjezi.

  19. #469
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    kako to misliš odjeća je besplatna?

  20. #470

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Aha..ipak sam nesto krivo shvatila. Pisalo je nesto u stilu da zena dodje, pokupi gomilu stvari koje joj trebaju i koje ne, pa se sjedne negdje i prebire sto ce uzeti. Ono sto joj ne treba vrati nazad. Tako je autorica ove teme cekala na neke dvije da proberu i vrate jedan dio...tak mi treba kad se petljam a nisam dobro proucila teren I ja zakljucih, ako vraca, onda je valjda besplatno.

  21. #471
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne, nije besplatno, kako bi bilo

    rasprodaja uvijek mora funkcionirati na četiri temeljna principa: da se roba reciklira, da se pomogne obiteljima da za manje novca kupe opremu za dijete, da roda zaradi i da prodavatelji zarade.

    trenutno ne možemo smisliti način koji bi bio u zakonskim okvirima, a da ispoštuju ta tri "zahtjeva" vezana za novac.

  22. #472
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    @apricot, možete li ovako: organizirate dan druženja udruge Roda. Oni koji donose robu za prodaju se bilježe kao podupirajući članovi udruge, oni koji dolaze kao posjetioci i nešto kupe su počasni članovi udruge. Dakle događanje je interno u svrhu sakupljanja donacije za djelatnost udruge od članova udruge.
    @spajalica: "Rodi je rasprodaja vazna, problem je na kojem je zapela, ni prvi ni zadnji. da bi se rijesio treba se neko naci i poceti gurati."
    Posljednje uređivanje od baka : 20.11.2013. at 14:09

  23. #473
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, a poslije Linića pošaljemo tebi

    ne znam koliko ste svjesne da nama svaka lipa mora štimati
    svaka donacija mora imati ugovor o donaciji
    nije to; dođeš s ceste i staviš u košaricu

    udruge imaju sasvim drugačija pravila

  24. #474
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    baku za voditeljicu

  25. #475
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    baku za voditeljicu
    ovo ti, ali uopće, nije loša ideja!

  26. #476
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ovo ti, ali uopće, nije loša ideja!
    naravno da nije. baka ima vremena (bar malo više od zaposlenih), a ima i entuzijazam

  27. #477
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma u dlaku sam isto pomislila, još bih dodala da joj ni ideje nisu loše!

  28. #478
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    čekamo pristupnicu

  29. #479
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da, a poslije Linića pošaljemo tebi

    ne znam koliko ste svjesne da nama svaka lipa mora štimati
    svaka donacija mora imati ugovor o donaciji
    nije to; dođeš s ceste i staviš u košaricu

    udruge imaju sasvim drugačija pravila
    Evo ja sam razumjela. Tko će s Rodama u nadmudrivanje...
    ...još samo ovo...a da osnujete Zakladu Rodin let, tu su mekša pravila.
    Dobro, neću više naklapati na ovoj temi.

  30. #480
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    jel ima dječjih stavri na buvljaku u Studiju smijeha?

    ako ima kupaca ja bi donijela robicu i opremu za prodaju.
    ili je to više modni buvljak za odrasle?

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •