Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 480

Tema: Rasprodaja - oduševljena i razočarana

  1. #51
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Sad cu ja malo protiv struje, ali ne mogu a da ne velim sljedece:

    Prvo, status povlastenog kupca se ovdje stjece jedino volontiranjem i cekanjem u redu. Tko prvi, njegova djevojka. Ne ulazite u ducan gdje vas docekuju sa zlatnim pladnjem, mame njeznom muzikom, nude popuste jedna cijena za tri komada etc...

    Rodina rasprodaja je tipicni vasar, sarmantni vasar u kojem caruje guzva. S obzirom da se prodaje rabljena roba sa svim svojim nedostacima (flekama, pokvarenim ciferslusima, rupicama), a ista se ne moze pregledati na miru pored standa - meni je sasvim normalno da covjek stane sa strane i pogleda sta je stavio u vrecicu, isproba svaki ciferslus (barem ja to radim jer sam dvije jakne kupila sa pokvarenim cifom) i pregleda druge nedostatke koje rabljena roba moze imati. Vise puta sam vratila hlace zato sto je samt bio npr potpuno istrosen na koljenima - a to nisam odmah primjetila. Ponekad stavim u vrecicu i nesto sto je mom djetetu premalo, pa isto tako vratim. Ja u tome ne vidim apsolutno nista lose. To ne traje dulje od par minuta i ako je neka frendica samnom, onda zajedno pregledamo stvari (ubaci se mozda neki zenski komentar tipa pasat ce joj uz to i to - ali sta je u tome lose kvragu)

    Slozit cete se, vjerujem, da je to nemoguce napraviti kontrolu u onoj guzvi na samom standu. Uostalom, zelim se i sto prije maknuti onima koji su dosli kasnije, da i oni u sto manjoj guzvi pregledaju robu na standovima.

    E sad, stvarno mi nije palo na pamet da bi to nekome moglo smetati zato sto nije ugrabio neki komad robe prije mene. Mislim, ja na rasprodaju ne idem sa nekakvim ocekivanjima, kupim do max 10 komada robe, ali to sto kupim zelim pogledati kako treba na miru (u par minuta, kao sto sam vec gore napisala) I jako se veselim svim rasprodajama, sa svom scenografijom, redom ispred paviljona, volonterkama, propustenim i iskoristenim prilikama i isto tako mamama i bakama koje sa strane pregledaju stvari prije nego sto ih kupe.

    Ocekujem drvlje i kamenje, mozda bolje da vise ne otvaram temu

  2. #52
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nema ništa loše u uzimanju komada koji ti se čine ok, pa vraćanja onih koji ipak nisu ok
    nego u trpanju svega redom u vrećicu i ostavljanja na podu kasnije na hrpi ili na krivom stolu.

  3. #53
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pokvareni cifovi, fleke i rupe...Da se može potkrasti ok, ali baš da je pravilo...pa koliko znam cure paze na to sve! Čak i kada slažemo robu ako vidimo da nekaj nije kak treba vratimo u kutiju za povrat!

  4. #54
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    mislim da je rješenje cesce i vise raspodaja..... ljudi ocito zude za time,,a kako i nebi kada je sve preskupo a place premale...

  5. #55
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ko bi tek toliko izvolontirao.
    mislim da većina ljudi nije ni približno svjesna kolika je to količina posla.

  6. #56
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Jel mogu ja malo OT:
    kome bih se mogla javiti da stupim u kontakt s curom čije su stvari zabunom završile u mojoj vrečici? Imala je sličnu šifru prodavatelja. Nisam ja došla po robicu poslije rasprodaje nego šogorica, pa sam tek jučer skužila da nisu moje stvari unutra. Htjela bi ih vratiti, a jednu čak i kupiti, pa vas molim za pomoć.
    Posljednje uređivanje od Dragonfly : 27.09.2011. at 10:24

  7. #57
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Teta Eta, nitko a najmanje ja nema namjeru zabraniti da se roba pregleda. Žena pored mene je mjerila robu krojačkim metrom, druga je imala dvije majice koje je uspoređivala, treća gledala šavove i gumbiće, to se UVELIKE razlikuje od trpanja robe u vrećicu, ali ne jednu već tri. U tu vreću stane pozamašna količina tako male robe, i onda se stane u neki kut i satima (samo sam ja pored jedne stajala 1,5 h, a ona je tamo bila prije mene i još je ostala) ta roba pregledava. Ako sam slučajno našla bolje hlačice od onih koje imam u vrećici, a ne želim ili ne mogu kupiti oboje, pa normalno je da ću jedne izvaditi i vratiti na štand. Ono što sam ja vidjela i zbog čega je krenula ova tema je velika, ali stvarno jako velika količina robe kod prebiruša i što to odlučivanje traje predugo. A ovo da li nekome smeta što sam ja ugrabila neki bolji komad robe, ima onih koji su ugrabili prije mene, a bit će ih i poslije jer ne možeš sve vidjeti. Mislim da oko toga nema ovdje rasprave. Temu sam otvorila jer mislim da svi imaju jednaka prava za kupovinu robice, a ne da se pojedinci nađu praviti pametnima pa povedu vojsku pomagača koja na ovakav način pokupi robu sa štandova. Nije fer prema trudnicama koje su same došle i u onoj gužvi traže koju krpicu, nije fer prema ljudima s malom djecom, ma nije fer ni prema onima koji su došli bez ili sa očekivanjima da nešto kupe jer je to bezobrazan način ponašanja. Da li prebirušama više treba roba nego ostalima koji su došli?
    Prijedlog je da napišemo nekoliko malih pravila kupovine na RR - zašto? Jer tada prebiračici možete reći - Znate li vi da to nije dozvoljeno? Molim vas da požurite. A šta sam ja njoj ovako trebala reći? Da se sa tim pravilima dvije prebiruše predomisle u svom naumu, naš plan je uspio. Da li će ih i dalje biti - ma hoće naravno. Ali kada ju netko dođe opomenuti ima se za što uhvatiti, pozvati, a to su pravila. Ne mislim da treba nekoga vuči van iz paviljona, izbaciti ga, deratati se na njega. Ma sve se to može na civilizirani način riješiti ako su one voljne surađivati. Jer zašto postoje prepiračice, zašto postoje oni kojima se kod doktora jako žuri i bolesni su pa idu prije vas, iako i vi bolesni čekate već satima, zašto netko ne može čekati kruh u redu jer on kasni na posao, a vi kao ne radite ništa cijeli dan, Zašto se neki prave da ne vidu trudnicu iza sebe ili osobu s malim djetetom? Zašto? Zato što im mi to dopuštamo. Jer se ne želimo svađati, imati posla s budalom i praviti probleme. A tko je tu gupan? Pa mi koji i dalje čekamo u redu bolesni, kasnimo na posao, a takve osobe su u kratkom roku ostvarile svoj cilj i baš ih briga za vas i ostatak ljudi koji šutite i dok se premišljate u glavi - pa trebala bi nešto reći, ma reci nešto, pa i ja čekam.... on je svoje obavio i ode, a vama ostane knedla u grlu i upitnik nad glavom - Da li je to fer?

  8. #58
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    slavonka, slažem se, treba crno na bijelo napisati da takvo ponašanje nije ok
    ovako ispada da se tolerira i pojedinci to debelo koriste...

  9. #59
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja sam došla malo kasnije pa nisam primijetila pola toga o čemu raspravljate, većina stvari se već bila prodala, ali osjećam potrebu komentirati drugu stvar zbog koje sam se razočarala, a to je odnos cijene i kvalitete. istina da su ostale lošije stvari kad sam ja došla, ali su svejedno držale cijenu, tipa jako izlizani body 15 kn, a za 20 kn imaš novi novcati.
    Naravno da je bilo i obrnuto, da su neke super stvari bile super jeftine. Eto, to je mene razočaralo, da prodavatelji malo realnije sagledaju svoje stvari.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Teta Eta to što ti opisuješ je normalno ponašanje prije kupnje, a Slavonka piše o tome istome, ali na N-tu potenciju. Pa nisi valjda natrpala punu veliku vrećicu stvarima, stala sa strane i sat i pol gledala krpicu po krpicu i vijećala s frendicom? Meni se čini da onih tvojih par minuta i desetak stvari zvuči razumno, a opis postupanja žena iz Slavonkinog posta nije nimalo sličan tvome...

  11. #61
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Nisam, mi smo u sat ili malo vise, odabrale robicu, odcekale red i platile sve. A ujutro smo cekale od 20 do 8.
    I da, pobjegla mi je rupica na majci od 25 kuna (traka je bila naljepljena preko rupice).
    Ne uzrujavam se uopce - da me se ne bi krivo shvatilo - cisto za odgovor Ani.m.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj slavonka2 prvotno napisa Vidi poruku
    A tko je tu gupan? Pa mi koji i dalje čekamo u redu bolesni, kasnimo na posao, a takve osobe su u kratkom roku ostvarile svoj cilj i baš ih briga za vas i ostatak ljudi koji šutite i dok se premišljate u glavi - pa trebala bi nešto reći, ma reci nešto, pa i ja čekam.... on je svoje obavio i ode, a vama ostane knedla u grlu i upitnik nad glavom - Da li je to fer?
    Ne mogu odoljeti a da ne pitam: Slavonka, pa zaš' nisi niš rekla tada toj ženi/tim ženama na licu mjesta šta ih ide, nego se sad naknadno grizeš?

  13. #63
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    prijedlog:
    osim pravila da je zabranjeno pregledavati odjeću po kutevima i po podu (odnosno da će onima koji budu odjeću pregledavali po podu ista biti oduzeta) i postaviti jedan stol sa strane kraj kojeg bi stajala volonterka (ili dvije) na kojem bi se mogla pregledati odabrana robica (cif, rupice, veličina) i za to bi postojao red (npr dovoljno mjesta da istovremeno mogu robicu pregledati 2 osobe) uz kratko zadržavanje
    ne znam je li ovako nešto izvedivo? nekako se nadam da ovi prebirači ne bi imali obraza pregledavati robicu satima (odnosno moglo bi im se ograničiti vrijeme), a istovremeno bi se imalo mjesto na kojem se može još jednom pregledati odabrano (ja sam pregledavala robicu dok sam čekala u redu za plaćanje - nakon što sam jednom došla kući sa poderanim skijaškim hlačama i zimskom jaknom pokvarenog cifa)

    i onda strogo reagirati na pregledavanje po kutevima/podu i sl

  14. #64
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    E niti onda a bome ni sada na znam što bih joj rekla... tko sam ja...isto tko i ona...osoba koja je došla na rasprodaju? A što sam joj/im trebala reći? Šta radite vi s tom robom - pa kupuju? Da sam bila volonter sigurno bih reagirala, čak sam i vidjela volonterku koja je rekla da ne mogu stati u onaj ograđeni prostor gdje su bile velike stvari za djecu, jer su se one zavlačile po svakom mogućem mjestu pa su ljudi prelazili preko njih. Da postoje pravila, za koja se ovdje zalažem, sigurno bih joj rekla da li zna kako to nije dozvoljeno i upustila se u raspravu. Još jedan razlog zašto nisam reagirala je taj što sam ja bila prvi put na rasprodaji i ne znam da li je toga bilo do sada, da li je takav način kupnje ok ili ne. Jedan od razloga je i taj što se nisam trudna željela upuštati u raspravu koju nemam na čemu temeljiti osim na moralu, kulturi i ljudskosti, jer to bi one same i trebale znati, ali očito da ne znaju. Zbog takvih osoba se i pišu pravila. Ja se ne grizem što nisam reagirala tada, jer sam ja kao što sam napisala našla par lijepih krpica i sretna sam zbog toga, ali nije fer prema ostalima koji su došli a nisu našli ništa, ako pročitaš samo ovu temu vidjeti ćeš da ima i takvih, a znaš li koliko ljudi nije na Rodinom forumu? Mene više grize ta pasivnost - to je tako kako je, to je vašar, nisi došla u pradu u kupovinu, znaš li ti kako vani izgledaju rasprodaje.... Zar je toliko problem samo ostati civiliziran?
    Uvijek je bilo onih koji misle da mogu sve i svašta, ali ako se neka pravila budu znala neće reagirati jedna osoba već više njih, a ono što može masa ljudi dovesti će i do rezultata.

  15. #65
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    što se tiče omjera cijene i kvalitete robe, već je bila praksa a i ja sam predlagala,
    zašto ne uvesti npr. 30 nagradnih šifri za one prodavatelje koji prodaju najviše robice

    kad bi svi to znali, možda bi se još dodatno potrudili oko robice i cijena jer svi znaju kako je teško dobiti šifru

  16. #66
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Evo ja sam složila nekakav ogledni letak koji bi se mogao dijeliti dok ljudi stoje vani u redu i čekaju. Neka aktivatorice rasprodaje pogledaju da li je to ok. Možda bi se mogla pravila ubaciti na početnu stranicu rode kada bude oglas o novoj rasprodaji. I ako je ovo ok, mogu složiti i plakat na A3 formatu koji bi bio stavljen na ulaz i još nekoliko mjesta.

    Ako mislite da to nema smisla, prihvaćam vaše mišljenje jer ipak ste vi u ovom već godinama, a mi koji povremeno uletimo sa svakakvim idejama nismo ni svjesni koliko je truda i rada iza svega toga.

    http://imageshack.us/f/191/pravilarodinerasprodaje.jpg/

    Može su tu još svašta dodati, oduzeti... bitne su samo ideje....
    Posljednje uređivanje od slavonka2 : 27.09.2011. at 15:46

  17. #67
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj Dragonfly prvotno napisa Vidi poruku
    Jel mogu ja malo OT:
    kome bih se mogla javiti da stupim u kontakt s curom čije su stvari zabunom završile u mojoj vrečici? Imala je sličnu šifru prodavatelja. Nisam ja došla po robicu poslije rasprodaje nego šogorica, pa sam tek jučer skužila da nisu moje stvari unutra. Htjela bi ih vratiti, a jednu čak i kupiti, pa vas molim za pomoć.
    Dragonfly javi se na mail ured@roda.hr

  18. #68
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    nisam nikad bila na rasprodaji, ali potaknuta pitanjem volontera, pala mi je na pamet ideja da volontirati mogu prodavači, tako će njima biti u interesu stajati pokraj štanda sa robom gdje je i njihova i upozoravati potencijalne kupce na red i disciplinu.

  19. #69
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    sve je to jako lijepo, al nas je i dalje 20 i stvarno stvarno nismo nadljudi.

  20. #70
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj bilbo7 prvotno napisa Vidi poruku
    nisam nikad bila na rasprodaji, ali potaknuta pitanjem volontera, pala mi je na pamet ideja da volontirati mogu prodavači, tako će njima biti u interesu stajati pokraj štanda sa robom gdje je i njihova i upozoravati potencijalne kupce na red i disciplinu.
    svi mogu volontirati
    ali se rijetko kome da

  21. #71
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj slavonka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sam složila nekakav ogledni letak koji bi se mogao dijeliti dok ljudi stoje vani u redu i čekaju. Neka aktivatorice rasprodaje pogledaju da li je to ok. Možda bi se mogla pravila ubaciti na početnu stranicu rode kada bude oglas o novoj rasprodaji. I ako je ovo ok, mogu složiti i plakat na A3 formatu koji bi bio stavljen na ulaz i još nekoliko mjesta.

    Ako mislite da to nema smisla, prihvaćam vaše mišljenje jer ipak ste vi u ovom već godinama, a mi koji povremeno uletimo sa svakakvim idejama nismo ni svjesni koliko je truda i rada iza svega toga.

    http://imageshack.us/f/191/pravilarodinerasprodaje.jpg/

    Može su tu još svašta dodati, oduzeti... bitne su samo ideje....
    pa, kostur bi mogao biti takav
    ali "mahnito punjenje" nije baš Rodina retorika

  22. #72
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa, kostur bi mogao biti takav
    ali "mahnito punjenje" nije baš Rodina retorika
    možda bolje nešto u stilu:

    Poštovani kupci...

    kako bi naša Rasprodaja proticala u ugodnom okruženju, molimo vas da se pridržavate sljedećih pravila:

    - da se ne ubacujete preko reda na ulazu;
    - da platite svoju kartu;
    - da ne uzimate velike količine robe koju prebirete po kutevima...

    ili već nekako

    da imam inspiraciju, ne bih tražila pomoć...

    Slavonka, ne sumnjam da ćeš ti to baš kako treba
    Posljednje uređivanje od apricot : 27.09.2011. at 21:02

  23. #73
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    nisam nikad bila na rasprodaji, ali potaknuta pitanjem volontera, pala mi je na pamet ideja da volontirati mogu prodavači, tako će njima biti u interesu stajati pokraj štanda sa robom gdje je i njihova i upozoravati potencijalne kupce na red i disciplinu.
    Ja sam ovo shvatila da misli da dođu neki trgovci,neka trgovina, tamo sa svojom robom kojima je u interesu da čuvaju red i disciplinu oko štanda sa svojom robom.
    Samo oni se ne bi onda nazivali volonterima. Hm, valjda sam krivo shvatila.

    A zar bi to bilo moguće i u interesu nekih trgovina da budu na takvom mjestu i ostvare zaradu, a Roda u tome dobije neke od
    pogodnosti koje bi ti trgovci imali. Npr zaštitari, možda čak i ono osiguranje protiv krađe.., da li je to uopće izvedivo ako bi se
    neko našao zainteresiranim.
    ps. možda u nekom večem paviljinu ako ovdje nema mjesta
    Posljednje uređivanje od oka : 27.09.2011. at 23:07

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Dragonfly prvotno napisa Vidi poruku
    Jel mogu ja malo OT:
    kome bih se mogla javiti da stupim u kontakt s curom čije su stvari zabunom završile u mojoj vrečici? Imala je sličnu šifru prodavatelja. Nisam ja došla po robicu poslije rasprodaje nego šogorica, pa sam tek jučer skužila da nisu moje stvari unutra. Htjela bi ih vratiti, a jednu čak i kupiti, pa vas molim za pomoć.
    Javila bi se da sam možda ta koju tražiš... tak je to kad MM treba obaviti više radnji odjednom (uzeti lovu, prebrojati, uzeti neprodano, i to još za 3 osobe). U krivoj vrećici koju ja imam ostale su troje cipelica (br.26, 21-22).

    Što se tiče rasprodaje kupujem i prodajem godinama. Nikad nisam razočarana jer nemam velika očekivanja, moram priznati da nemam niti neke velike potrebe u smislu financijske prirode ali imam takav način života da mislim da ne treba novac bacati uzalud tako gdje se može uštedjeti. Dolazim po sat i više vremena prije početka rasprodaje i svjedok sam ubacivanja u red, mrtvi, hladni - nisu to ni trudnice ni mala djeca, onda mislim možda je ljudima stvarno frka a meni nije... ulazim mirno i polako, prvo cipele (vadim metar i izmjerim - da to je mene možda vidjela slavonka), dilema rješena, paše, ne paše ... i nećete vjerovati ali me jako veseli kad vidim nekog s mojom stvari, kad dijete isprobava, sretno je kao i moja curica kad je to nosila...šta ćeš čovjek se ponekad veže uz stvari. Uvijek upoznam neke zanimljive ljude i priče, i uvijek ugodne, ako se ponekad dogodi da se gurnemo slučajno uvijek čujem "oprostite", najčešće ga ja izustim prva. Kupim oko 10 stvari, krenem s 15-20. Sve vraćam na svoje mjesto jer mislim da je to najveći problem rasprodaje. Usput pobirem s poda ono što je nekom ispalo i stavljam na mjesto po veličini. Lijepo znam zamoliti ljude ukoliko rade nešto što me stvarno iritira da to ne rade, malo su začuđeni, ali često prestanu. Nisam ni član rode, niti volontiram ali se osjećam kao da jesam. Nećete vjerovati ali sve to stignem u manje od sata ... Mislim da ljudi koji ne podnose gužvu, koji se osjećaju pod pritiskom nisu za ovakva mjesta. Malo mojih prijateljica idu na rasprodaju, jednostavno psihički to im je prenaporno, nisu razmažene nego jednostavno nisu takvi tipovi. Mislim da ima mjesta za popravke što se tiče same rasprodaje ali prvo trebamo riješiti neke stvari sami sa sobom.

  25. #75
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mamanina,

  26. #76
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    zanimljivo je kako puno forumaša nikad nije bilo na rasprodaji,

    trebalo bi ih nekako animirati i potaknuti da više sudjeluju, i kao volonteri i kao prodavatelji i kupci (najbolje 3 u 1)

  27. #77
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Možda da se na plakat na kojem se oglašava rasprodaja napiše da i poziv za volontere s brojem telefona na koji se mogu prijaviti?

  28. #78
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    da, ja sam malo puno oštra... ja to direktno u glavu... pa šta bude...

    Malo sam to sada zapakirala u celofančić a mislim da ima i mašnicu. Kada stignete cure bacite oko...

    http://imageshack.us/photo/my-images...odaprint2.jpg/

  29. #79
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    slavonka

    samo bih ja to malo preoblikovala da je malo manje "Da..."
    Posljednje uređivanje od Willow : 28.09.2011. at 13:22

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Ušla-izašla. I bilo mi je žao što smo platili parking i dvije ulaznice za tih par minuta unutra.
    isto ovako je i meni bilo, ali moram pohvaliti rodin štand - to je super -snižene cijene pelena i zasebna blagajna.

  31. #81
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Radim na izbacivanju riječi DA.... pa dignem gore novu verziju...
    Posljednje uređivanje od slavonka2 : 28.09.2011. at 14:49

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    14

    Početno

    [QUOTE=Ripcord;1969931]Ušla-izašla. I bilo mi je žao što smo platili parking i dvije ulaznice za tih par minuta unutra.

    Ovo je jedina od rijetkih ulaznica za koju nam nebi trebalo biti žao novca...em je za udrugu, em je humano, em je 5 kn, em nam je uvijek lijepo vidjeti ih kad se bore za naše interese,... da ne nabrajam previše (govorim iz kuta osobe koja nije član, a ni volonter).

  33. #83
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Evo novi poboljšani tekst, još uvijek sve kritike, ideje kao i pohvale su dobrodošle.

    http://imageshack.us/f/835/rodaprint3.jpg/

  34. #84
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Slavonka2

  35. #85
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Sorry otišlo dvaput
    Posljednje uređivanje od Sek@ : 28.09.2011. at 15:30

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    14

    Početno

    Pročitala sam "pravila", i sve je to ok, ali nekako mi ne zvuči...recimo budite strpljivi na blagajnama, po meni nepotrebno, pa naravno da treba biti strpljiv kad je ispred tebe 100 ljudi, što da ih preskočite...
    Ako napišete "platite kartu" možete komotno i "ne kradite robu".
    Meni osobno isto je prebirali hrpu robu na podu, po zraku ili slagali na ramena ako to traje 2 sata i roba se ne vraća na mjesto od kud je uzeta kad se od nje odustalo.
    Najvažnije i jedino pravilo koje mislim da bi trebalo pisati kao jednostavno upozorenje naljepljeno pored štendera ili na njima je vratite stvari koje Vam ne odgovaraju na mjesto gdje ste ih i uzeli.
    Sve ostalo zahtijeva malo teže narativne sposobnosti da ne bi zvučalo bezveze.

  37. #87
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Procitala sam i ja pravila i u principu se slazem s mamaninom. Vecina napisanog stvarno zvuci nepotrebno.

    Ako tekst ostane, trebalo bi ga prepraviti jer original bas i nije u duhu hrvatskog jezika (mogu to napraviti, ako treba, ali ne stignem ovaj cas).

  38. #88
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,642

    Početno

    U današnjem Jutarnjem jedna je mama oprala Rode jer su joj navodno samovoljno "odrezale" donaciju.
    I sad se pitam koja je ta? I kako je takva (očito ne s previše simpatija prema udruzi) uspjela doći u priliku nešto prodati preko rasprodaje, a ja sam se dvije godine pokušavala prijaviti, i nikad nisam uspjela čak ni dobiti telefonsku vezu i šifru za rasprodaju. Pa sam tako i odustala, što ću.
    Ali baš mi je žao da je ovakva glupost dobila prostor u novinama.

  39. #89
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,642

    Početno

    Pardon, riječ je o Večernjem listu.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    14

    Početno

    Ja sam vraćala vrećice s neprodanom robom prodavateljima u subotu i može biti da je to žena koja je rekla da je u obrascu navela da ne želi donirtati 30% Rodi. Naravno, jedna od članica udruge joj je rekla da takva opcija ne postoji, a žena je tvrdila da je označila kućicu NE za donaciju i da je uredno dobila šifru. To je ozbiljna starija žena. Treba pripaziti na taj obrazac da odmah eliminira te koji ne žele donirati. Možda nije riječ o istoj ženi, ali bitno je da znate što se desilo.

  41. #91
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Idemo žene neke konkretne ideje... od ovog trebalo bi, mogli bi, nema ništa.... ako su pravila nepotrebna i nisu u duhu hrvatskog jezika idemo to napraviti bolje, jednostavnije. Ja sam napisala kako sam mislila da je ok, potrudila sam se složiti letak, iako pored posla, malog djeteta i trudnoće nemam vremena ni rublje staviti prati.

  42. #92
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    U današnjem Jutarnjem jedna je mama oprala Rode jer su joj navodno samovoljno "odrezale" donaciju.
    I sad se pitam koja je ta? I kako je takva (očito ne s previše simpatija prema udruzi) uspjela doći u priliku nešto prodati preko rasprodaje, a ja sam se dvije godine pokušavala prijaviti, i nikad nisam uspjela čak ni dobiti telefonsku vezu i šifru za rasprodaju. Pa sam tako i odustala, što ću.
    Ali baš mi je žao da je ovakva glupost dobila prostor u novinama.
    http://www.vecernji.hr/zagreb/rode-u...-clanak-331361

    Zanimljivo kako se sama nije upitala da li bi za posredovanje u prodaji trebala nešto platiti.

  43. #93
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne kužim ?? Zar Roda ne uzima neki postotak od prodanog?

  44. #94
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    prilikom prijave internetom se nudi pitanje (ovako nekako po sjećanju)

    Želite li donirati 30% od prodane robe udruzi RODA?
    - DA
    - NE

    Žena je očito stisnula NE.

  45. #95
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Čekaj, ako klikneš NE ne moraš dati NIŠTA od zarađenog udruzi?

  46. #96
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    edit: odgovaram Willow


    tako je
    i to je bio naš previd

    na svakoj rasprodaji dobijemo oko 400 prijava i svaku od njih treba pročitati
    u slučaju ove gospođe smo previdjeli što je zaokružila i automatizmom napravili onako kako radimo uvijek

    novac će joj danas biti vraćen, pogreška je naša


    voljela bih da svi razumiju kako bez tih donacija rasprodaja za rodu ne bi imala smisla
    ona jest zamišljena prvenstveno kao mjesto gdje roditelji mogu jeftino nabaviti opremu za djecu, gdje pomažemo reciklaži dječjih stvari... ali i kao fundraising za sve ostale rodine projekte

    jednako tako... na svaku rasprodaju se potroši preko 600 bolonterskih sati u ta tri dana primopredaje i same rasprodaje, plus još barem 300 za pripremu svake.

    mislile smo kako je to svima jasno.
    ali, očito, nije.

    još jednom se ispričavamo oštećenoj gospođi, ali ovo ni slučajno nije "uzimanje", kako piše u novinama, nego previd.
    Posljednje uređivanje od apricot : 29.09.2011. at 11:19

  47. #97
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    baš mi je žao što je tako ispalo.
    nije morala ići cipelom, šteta. ali mislim da je i za nju šteta.

  48. #98
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Bas mi je zao zbog ovoga.
    I to takav naslov kao da je Udruga otela milione ... bah

    Dogodio se previd i ja vjerujem da nije namjerno u onoj zelji da sve napravis i da svi budu zadovoljni. Bas mi je zao.

  49. #99
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ma... nadam se da ostecena gospodja ovo cita pa nek zna sto ja mislim

    za nju je steta jedino to sto je jadna i sitna dusa koja je mogla lijepo prodati svoja kolica preko oglasnika da je za to bilo sposobna
    ali ocito nije
    sposobna je jedino onima koji trose svoje slobdno vrijeme i volontiraju i onima koji su to ucinili umjesto nje ovako zahvaliti
    ma bljak

    kakav covjek uopce moras biti da svjesno ides na rodinu rasprodaju s predumisljajem da neces nsita donirati ili da ces eto, ti donirati kolko ti oces
    ma daj... ono... b.lj.a.k.
    covjek se nakon ovakvih situacija fakat upita jel blesav sto volontira i sto daje svoje slobodno vrijeme zato da bi stanje u drustvu bilo bolje
    nece biti bolje nikad jer uvijek ce biti ovakvih sitnih i jadnih dusa poput I.P. kojima gotovo 1000 volonterskih sati (sto bi bilo cca. 125 radnih dana) bas nista ne znaci... ovime je, osim sto je nanijela stetu Rodama uvrijedila i sve vrijedne volonterke

  50. #100
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Hm, a zasto bi uopce postojala ta opcija DA/NE za donaciju?
    Neka bude pravilo da tko zeli prodavati mora donirati 30% i bok. Pa tko zeli neka prodaje, a tko ne neka prodaje po oglasnicima, burzama i sl.

Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •