Stranica 5 od 10 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 480

Tema: Rasprodaja - oduševljena i razočarana

  1. #201
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ma, ne, uvažavana je i količina, nisi me skužila

  2. #202
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    willow, kao sto rece krumpiric, sve smo probali. ali odluka cija je roba dobra je takodjer subjektivna. ti i ja ne bi imale istu odluku.

    sve tvoje ideje smo vec imale. ali hvala.

    sto se tice stola, meni se cini bolje da imamo robicu rasirenu po stolovim. imam osjecaj kad bi imali taj stol za pregledavanje, da bi onda imali stvari razlicitih velicina pobacene na njemu. to sto ja i puno nas zelimo da ljudi pogledaju proberu i da ostatak vrate u glavama tih koji prebiru mislim da i nije bas tako.
    na zalost.
    Ifigenija hvala.

  3. #203
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    ukratko, borba s vjetrenjačama

  4. #204
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    ukratko, borba s vjetrenjačama
    tako nekako

    a ne može se ponekad isključiti ni emotivni faktor... kada dođe prodavatelj sa prilično iznošenom robom i znaš da ima četvoro djece i znaš da bi mu 100 zarađenih kuna puno značilo...
    pa pustimo ponekad... iako smo svjesne da možda i nije po našim kriterijima
    i proda se
    i čovjek zaradi

  5. #205
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se danas razocarala...usla sam u prvih 10 min, stvari su bile razgrabljene...roba skupa...ma grozno...svi se drze valjda one maksimalne cijene...
    kupila jednu majiu za 5 kn na kojoj je pisalo d aima rupica...i ok...to mi ne smeta
    ali sam kupila i jednu za 15 i tek kad sam doma detaljno gledala skuzila veliku zakrpu na njoj...e to mi bas nije ok...

    dalje...ovaj raspored robe...mislim da bi preglednije bil oda je poslozeno recimo - 0-5 god curice, 0-5god decki...itd....ovako je sve izmjesano...na nekolik ostandova velicine koje nemaj uveze s vezom...uzela sam par majici vel 122 a dijete mi nosi 110 i dobre su mu...isto tako sam nasla neke velicine kao za 6-7 godina a majica minijaturna pa je recim oza 2-3 godine...

    ma skroz me razocarala...ali volonterkama svaka cast na trudu..sve ostalo nije vrijedno dolaska u Zg
    Mene baš zanima na koji je način onda ovo prošlo kontrolore? Meni je na prošloj rasprodaji kontrolorka vratila Carters set od 2 stvari jer je na jednoj bila minijaturna flekica (pod minijaturna mislim vel. 3-5 milimetara max.) i ja sam to ubacila tamo u kutiju za donacije jer mi se nije dalo nositi to doma i odflekavati, pa opet prodavati. Sad me zanima; na koji način može proći rupa ili čak zakrpa?! To mi je totalno van pameti...

    Nisam ovaj puta sudjelovala ali sam vas curke gledala na TV-u i mogu samo reći - svaka čast!

  6. #206

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    mogu pofotkati...tamo sam u brzini mislila da je takva majica...a doma kad sam isla isprobavati skuzila da nije...zato je mozda i kontrolorkama promaklo ak one gledaju detaljno...i nije mi krivo kupiti zakrpanu majicu...ali mi je krivo takvu kupiti za 15kn... al ok..bilo proslo...znam da vise ne idem osim ako slucajno budem bas tad u zg...

  7. #207
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    mogu pofotkati...tamo sam u brzini mislila da je takva majica...a doma kad sam isla isprobavati skuzila da nije...zato je mozda i kontrolorkama promaklo ak one gledaju detaljno...i nije mi krivo kupiti zakrpanu majicu...ali mi je krivo takvu kupiti za 15kn... al ok..bilo proslo...znam da vise ne idem osim ako slucajno budem bas tad u zg...
    Ja sam jednom vidjela hlače za dečka sa super zakrpama na koljenima.
    Izgledale su originalno, dok nisi okrenuo na naopačke i vidio da su koljena poderana.

  8. #208
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    i kontrolori su ljudi.

  9. #209
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    i kontrolori su ljudi.



    trudimo se sve jako dobro pregledati, što nije uvijek jednostavno jer prodavatelji, od kojih neki dolaze i s malom djecom, čekaju u redu, neki su izašli s posla i žuri im se, ...

  10. #210
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    + ljudi su jako osjetljivi na svoju robu! Ima ok ljudi. Koji bez problema prihvate sugestiju oko cijene, ali vecina ih ipak negoduje i prigovara, izvrce ocima i sl!
    Ja sam se trudila svaki predmet pogledati i provjeriti svaki cif, bilo je i prljave robe, ali najvise je greski bilo u sezoni! Bilo je puno samterica i vesta!

  11. #211
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Rodina rasprodaja je poklon udruge roditeljima.

    Meni bi bilo drago kada bi se davali konstruktivni prijedlozi i sto manje kritiziralo. Nitko nikoga ne tjera da kupi nesto sto mu se ne svidja, sto je preskupo ili ima gresku. Opet, ako se tako nesto i omakne, pa kupite nesto sa ¨greskom¨, ne radi se o nekim velikim novcima.

  12. #212
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Teta Eta,

  13. #213
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Bravo Teta Eta

  14. #214
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Teta Eta

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    tako nekako

    a ne može se ponekad isključiti ni emotivni faktor... kada dođe prodavatelj sa prilično iznošenom robom i znaš da ima četvoro djece i znaš da bi mu 100 zarađenih kuna puno značilo...
    pa pustimo ponekad... iako smo svjesne da možda i nije po našim kriterijima
    i proda se
    i čovjek zaradi

    Nikad nisam bila na Rodinoj raprodaji, obeshrabrilo me ovo što tu pročitam. Možda odem jednom, da ne stječem dojam samo preko foruma, možda u svibnju, možda....

    Ali ovo s rupama i tim stvarima bi me zaista smetalo, ne zato što ne kupujem rabljenu robu, kupujem ju i dobivam dosta, ali bilo bi me sram čak i tamo na forumskoj burzi poklanjati ako je šta strgano ili ne radi cif ili nešto (osim ako previdim slučajno).

    Takvo ne dajem ni na poklon, a kamoli da da bih istaknula cijenu.

    Mislim da je dovoljna pogodnost roditeljima, pa i ovima s više djece, da mogu kupiti rabljenu robu po niskoj cijeni.

    Mene osobno baš smeta kad vidim gdje bi sve ljudi htjeli ušićariti koju kunu, kako hoće zaraditi i na svom smeću praktički, a ne bi poklonili ni čarapicu jer njima sve treba, a drugima, kao, ne treba.
    Nemojte me uopće uzimati u obzir, ovo je samo vrlo, vrlo subjektivan osvrt, ja obožavam buvljake, dućane rabljene robe,
    na Hreliću sam bila i jučer, to me baš veseli, volim i dobiti rabljeno, i pokloniti,
    samo volim kad ljudi pokazuju i u tome poštovanje prema drugima, a ne da cijene svoju probušenu krpu ko zlato, a tuđe nimalo.

    (preporučujem samo ignore na post, radi se samo o ventiliranju nakon pročitanog).

  16. #216
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Teta Eta hvala

    Nena ne treba ignor na post, i on isto pogadja u bit. tesko je, a pogotovo kad vidis da je neko otisao na tavan i nasao stvari od ko zna od kad.

    ma ne znam, rasprodaja je zapravo super, ali uvijek se nadje par probelma, koji iskoce i oni zapravo prikaze rasprodaju u nekom svijetlu. oni koji su zadovljni i koji godinama dolaze i koji su zadovoljni, ne pisu po forumu, ne zovu novinare.
    ne kazem da kad se dogodi probelem da ga ne treba reci, dapace, ali na rasprodaji se non stop radi na poboljsanjima. uvela se kontrola kavalitete. pa onda ljudi su nervozni jer cekaju dulje......
    ali i ovo je kao i sve di se radi s ljudima i novcima. uvijek ce biti onih koji su nezadovoljni, uvijek cebiti onih koji su odusevljeni, onih koji su glasni.

    ali ono sto je meni tuzno je da uvijek postoje i oni koji kradu

  17. #217
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nena-jabuka, ok je to što kažeš, ali...kao što su cure već rekle, tamo ipak volontiraju samo ljudi od krvi i mesa. I desi se propust.
    Ponekad propust uvidimo i prije subote pa stvar odmah ide u povrat. Manju rupicu je ponekad teže za uočiti, osim ako se baš baš jako jako jako gleda u stvar, a svakome 30 stvari, to bi jako potrajalo. Evo zamisli, da se baš svaku od 30 stvari preokreče, gleda jesu li zakrpe prave ili krive.
    Pa koliko bi to trajalo. A red je, ljudi nervozni. Žuri im se. Pa kad kupuješ provjeriš. Čak se i tu omakne. Uostalom, ljudi i u dućanima za puno novaca kupuju brendiranu robu pa dobiju čorak ponekade.
    Ima i ljudi kojima ne smeta rupica. Ako je stvar po nekoj smješnoj cijeni.
    Posljednje uređivanje od ana.m : 12.03.2012. at 10:36

  18. #218

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Ma ne, pa ne mogu to sve prekontrolirati oni koji rade na rasprodaji, vjerujem da se i ovako slome. A ljudi je hrpa, dovoljno je čuti da ih ima i koji dođu krasti, kao i svugdje, i šta ćeš više. No, sigurno je da je korist od rasprodaje svima daleko, daleko veća od problema i poteškoća koji se usput javljaju.

  19. #219
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Naravno da je veća korist. Ali je nakon tolikog rada ipak malo žalosno pročitati samo kritike.
    A da ne govorim o onom slučaju s novinama od predprošli put...

  20. #220
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Što se tiče robe s rupicama meni se to događalo s novom robom i u Benettonu i Zari i M&S-u i Nike-u čak sam jednom u Lacoste-u kupila majicu s rupicom na šavu. I koliko god pazila i pregledavala robu prije kupnje promaknulo bi mi i primjetila bi teka kad bi stvar oprala i peglala. Evo, zadnji put sam u H&M-u kupila bokserice maloj i nakon pranja na svakima se para porub, a na mojima koje imaju rub od čipke se para ta čipka. Nedugo sam u Zaru vraćala majicu s rupicom, skužila sam kod peglanja...Ljuta sam kad mi se to desi, ali dešava se i to nekako imam dojam sve češće. Očito je kvaliteta robe drastično pala.
    Nekad se roba podere i prilikom manipulacije. Zapne za vješalicu i ode očica ili žene zapnu noktom, prstenom...
    Mislim da tu volonteri ne mogu ništa.
    Daleko najveći problem su krađe. Kako njima doskočiti- ne znam

  21. #221
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja samo ponavljam što sam napisala i za prošlu. Omjer cijene i kvalitete u dosta slučajeva nije realan. Ne može nošeni bodi koštati 18 kn, kad novi kupim za 20-22 kn. Za ostalo nemam komentra, jer na 99% onog što se događa na rasprodaji nitko iz organizacije ne može utjecati.

    Ja sam bila oko 10, našla sam dobrih stvarčica, čak nisam ponijela toliko novaca jer se nisam nadala da ću naći, pa sam dio morala vratiti.

  22. #222
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ovo s rupama i tim stvarima bi me zaista smetalo, ne zato što ne kupujem rabljenu robu, kupujem ju i dobivam dosta, ali bilo bi me sram čak i tamo na forumskoj burzi poklanjati ako je šta strgano ili ne radi cif ili nešto (osim ako previdim slučajno).
    nisam možda bila dovojno jasna

    nema toga ome bismo namjerno progledali kroz prste i uzeli oštećenu ili prljavz robu.
    ali, postoje stadiji očuvanosti: ka kupujem samo ono što izgleda kao da je jučer došlo iz dućana.
    jer kod nas doma nema robe za vrtić, robe za igralište i robe za kazalište. u svemu se radi sve.

    mnogi, međutim, uopće ne zaziru od kupovine izblijedjele robe "za vrtić" i "za po parku".
    tako da ona emotivna komponenta u takvim slučajevima dođe do izražaja.
    ne uzmem nešto što je za baciti, ali uzmem ono što ne bi prošlo moje kriterije, ali bi prošlo kriterije barem 59% ljudi.

    sjećam se prvih rasprodaja, dok nas je Ancica "obučavala" kako to funkcionira u Kanadi.
    i čudom se čudila što mi odvajamo stvari na kojima ima boje ili kakva masna flekica.
    ja to svome djetetu nikada ne bih obukla, ona svome bi "pod normalno".
    pa smo našli kompromis: primit ćemo, ali ćemo označiti i napisati.

    i to ti je tako.

  23. #223
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Apri ovo sve stoji što si napisala. Svi smo mi različiti i imamo različite potrebe i kriterije.

    Što se tiče cijena, možda za rabljeni Devićev bodi je puno 15kn kad je novi 18kn, ali nije puno za neku drugu daleko skuplju marku. To isto treba uzeti u obzir.

  24. #224
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    E da, baš tako. Moja frendica kupuje robicu za po doma! Ja imam dovoljno robice za po doma, pa kupujem kako Apri veli samo robicu u super stanju. Neisprane majce, neiznošene cipele (bez tragova nošenja), pokrpane stvari kod mene ne prolaze. Ali opet s druge strane, takvu robu neću ni donjeti na prodaju. Uvijek izaberem ono najbolje što imamo i što bih i sama kupila. Ako koji druker slabije radi, ako je negdje neka flekica, pokrpano, ja to neću prodavati, ali ću dati u donacije, jer znam da ima onih koji će po nekoj smješnoj cijeni to kupiti i dobro iskoristiti.

    Evo jedna zanimljiv primjer. Frendica je prodaval trudničku robu,a među ok stvarima je bila jedna haljina kojoj su se cure smijale. Kao, hahaha, kaj je ovo, tko će to kupiti, haha. Stavila je simboličnu cjenu i guess what!! Ta se haljina prodala, a ove kao bolje stvari nisu. Pa ti reci!!!

  25. #225
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jako je teško tamo balansirati

    svi mi odavde krećemo sa stavom kakav je tvoj.
    u getrou kupim novi bodi za 18 kuna i neću da mi žena na rasprodaji uvaljuje rabljeni za 15

    ali, onda ona kaže da je to vidjela u našim preporučenim cijenama
    pa mi kažemo da to može vrijediti tipa za bodi sa zlatnim rubom
    pa onda ona kaže da je taj bodi donio njen muž iz pariza i da ga je platio 40 eura
    pa mi njoj kažemo kako naša rasprodaja nije namijenjena ljudima koji bi kupili bodi za 40 eura u parizu (karikiram, ipak je retorika drugačija)
    i ponudimo da spusti cijenu
    onda ona kaže da svaki put ima takve cijene i da uvijek sve proda
    i, fakat, pogledaš joj stare šifre i vidiš da je sve prodala
    i onda više nemaš argumenata

    ali činjenica jest da radimo na tome da stanemo u kraj tim nerealno visokim cijenama

  26. #226
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja osobno nisam realna, zbilja nisam realna,
    ali vidim da i mnogi nasi prodavatelji su nerelaniji nego ja

    stavili smo novi cijenik, na njemu preporucene i maximalne cijene. i znate sta je vecina prodavatelja stavila? ili peporucene ili izmedju preporucneih i maximalnih cijena.
    i ono sto bi bilo zgodno da prodavatelji imaju na umu je da hlace za djete od 1g ne mogu biti iste cijene kao hlace za djete od 10 godina.
    ali svi smo osjetljivi na svoje stvari. kupili smo ih, znamo da smo ih platili xy kn, bile su nam slatke, bas za nase djete. u toj majici su prohodali, u toj maijici su mozda bas slatki na nekoj slici koja je vama na desktopu i tad ta majica pored svega ima jos i sentimentalnu vrijednost.
    i tad sve to ukomponirate u vasu cijenu, ali kupcu ta majica je samo artikl u moru drugih. moze mu biti slatka, ali vidi vraga on vidi flekicu od sladoleda i ta fleka je nastala bas tad kad ste to djete slikali. njega to ne znaima.

    ovo sam napisala da s ciljem da vam svima bude jasno da je tesko objasniti ovo sto kaze apri. da ta majica ne vrijedi onoliko koliko ste vi stavili. ona je samo jedna nosena majica koju ce drugi klinac nositi mozda samo kod bake na selu.

  27. #227
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo ja Prodavala jednu trenirkicu. Gorni i donji dio i majčica. U dobrom stanju, nepoderano, ispavan cif, oprano, uredno, neisprano, malo više fensi trenirkica....
    Ja sam stavila, ako se ne varam 50 kn. I nije se prodala. A ja nemrem vjerovati pa kako to. Ipak su to tri djela, firma je Koki, dakle kvalitetna marka i ne baš jeftina.
    Ali eto, ostala je! Možda je drugima bila ružna a meni baš lijepa. Ali dobro, ja zadovoljna, jedna od 4 stvari koje su ostale.

  28. #228
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    j

    stavili smo novi cijenik, na njemu preporucene i maximalne cijene. i znate sta je vecina prodavatelja stavila? ili peporucene ili izmedju preporucneih i maximalnih cijena.
    trebalo je biti maximalne ili izmedju preporucenih i maximalnih cijena

  29. #229
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    E da, baš tako. Moja frendica kupuje robicu za po doma! Ja imam dovoljno robice za po doma, pa kupujem kako Apri veli samo robicu u super stanju. Neisprane majce, neiznošene cipele (bez tragova nošenja), pokrpane stvari kod mene ne prolaze. Ali opet s druge strane, takvu robu neću ni donjeti na prodaju. Uvijek izaberem ono najbolje što imamo i što bih i sama kupila. Ako koji druker slabije radi, ako je negdje neka flekica, pokrpano, ja to neću prodavati, ali ću dati u donacije, jer znam da ima onih koji će po nekoj smješnoj cijeni to kupiti i dobro iskoristiti.

    Evo jedna zanimljiv primjer. Frendica je prodaval trudničku robu,a među ok stvarima je bila jedna haljina kojoj su se cure smijale. Kao, hahaha, kaj je ovo, tko će to kupiti, haha. Stavila je simboličnu cjenu i guess what!! Ta se haljina prodala, a ove kao bolje stvari nisu. Pa ti reci!!!
    lako to, ali prodala se i ona moja najtreši haljinica ikad!

  30. #230
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    rossa, koja, koja, daj reci koja? i u kojoj veličini?

  31. #231

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja Prodavala jednu trenirkicu. Gorni i donji dio i majčica. U dobrom stanju, nepoderano, ispavan cif, oprano, uredno, neisprano, malo više fensi trenirkica....
    Ja sam stavila, ako se ne varam 50 kn. I nije se prodala. A ja nemrem vjerovati pa kako to. Ipak su to tri djela, firma je Koki, dakle kvalitetna marka i ne baš jeftina.
    Ali eto, ostala je! Možda je drugima bila ružna a meni baš lijepa. Ali dobro, ja zadovoljna, jedna od 4 stvari koje su ostale.
    Ja tebe potpuno razumijem, ali i sebe, starog majstora kupovanja na buvljaku. U mojoj glavi nema šansi da bih za nešto rabljeno, evo baš konkretno, trenirka o kojoj pričaš, baš ta tri dijela, koštala više od 20-30 kuna.
    Ilustracije radi, kupila sam jučer kćeri na Hreliću savršenu zimsku jaknu, toplu, izgleda nova novcata, ne da nema oštećenja, nego djeluje ful novo, iz Orsaya, sasvim obične butige u West Gateu, ali solidna roba, dakle, jučer na Hreliću sam je kupila za 15 kuna. Jakna zimska, veličina 12, ne prdavi bodić od 3 cm pamuka.

    To su moji kriteriji buvljaka, to je buvljak, ne mogu ja sad krpati nečiji kućni budžet zato što je on kupio skupu marku ili ju donio iz Tunguzije djetetu, emotivno se vezao, i sad to netko treba naknadno pokriti jer on opet želi kupiti novu skupu oblekicu, a staru ne bi poklonio.
    Mene se nečiji budžetski izleti zapravo ne tiču, kad kupujem rabljeno, hoću jeftino.

    Nisam uopće pričala o tvojoj trenirci, ana, niti o bilo čemu tvom ili nečijem konkretnom jer ni ne znam šta ko prodaje, uzela sam citat jer mi je primjer trenirke poslužio kao ilustracija kako ja doživljavam buvljak i rasprodaje.

  32. #232
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Neno, u pravu si.
    Ali, sa takvim cijenama ni mi ne bismo mogli raditi.
    Pa nama logistika oko svakog komada robe vrijedi puno, puno više, a da ne kažem da Roda dobiva 30% od svakog prodanog komada.
    Znači, bodi od 3 kune Rodi vrijedi 90 lipa.
    A struja, benzin i sve... Rodu košta kunu i pol.

    Kada kod nas budu postojale rasprodaje gdje svatko razvuče ribarski stolić i stoji iza svoje robe, neka bodi bude 3 kune.
    Ovako ne može, nažalost.

    Ta na Hreliću nije platila ni najam dvorane, ni struju, ni korištenje vecea, ni čistačicu, ni najam stolova, ni kombi, ni štendere...
    Nije naša rasprodaja klasični buvljak.

  33. #233
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    U mojoj glavi nema šansi da bih za nešto rabljeno, evo baš konkretno, trenirka o kojoj pričaš, baš ta tri dijela, koštala više od 20-30 kuna.
    pa sad, to si onda (po tvojoj logici zimske jakne od 15 kuna) previše rekla.
    ovaj anin kompletić bi trebao biti na poklon.
    ne može se to baš tako gledati, neno.
    ne ti, ne ja, nego općenito.

  34. #234
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    cijene na nasem forumu su sve vece nego na rasprodaji, a ja imam dojm da se sve razgrabi

  35. #235

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Nije naša rasprodaja klasični buvljak.
    Da, razumijem, isto je i s dućanima rabljene robe, svatko ima svoju politiku poslovanja.
    Zato treba manevrirati.
    U second hand dućanu kupim svojim curkama svečane haljine, za posebne prigode, onda kad su im cijene u second handu oko 20 kuna (a znamo da takvi fensi komadi nisu ispod 200 u dućanu). Tamo su super i traperice jer ih ima milijarde na izbor pa se nađu super nove.
    Na Hreliću je pak super zimska roba, veliki komadi po nikakvim cijenama, to su obično komadi koji se ne uspijevaju iznositi, istrošiti i isprati.
    Zato tamo ne kupujem ništa pamučno ni što ide uz kožu.
    To zasad dobivam ili kupujem u dućanima.
    Očito bi za trenirke, male pamučne stvari ili pamučne pelene, a da ipak na nešto sliče, bila dobra Rodina raprodaja.
    Svratim jednom.
    Baš sam si to sad lijepo iskombinirala.

  36. #236
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    rossa, koja, koja, daj reci koja? i u kojoj veličini?
    ona šareno-šarena s šarenim i puuuuuno bijele čipke. broj 4. Potpuno nova, demokratski sam je sakrila od svog djeteta

  37. #237

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    pa sad, to si onda (po tvojoj logici zimske jakne od 15 kuna) previše rekla.
    ovaj anin kompletić bi trebao biti na poklon.
    ne može se to baš tako gledati, neno.
    ne ti, ne ja, nego općenito.
    Ma ne, nisam mislila da se ide čistom matematikom, objasnila sam u prethodnom postu, gdje je što jeftinije i zašto. Na Hreliću se pamučni komadi prodaju i po jednu kunu, ali kako je rekla apri, nema plaćanja najma ni ostalog, a i puno toga oni skupe od kojekuda pa si mogu priuštiti da dijele bagatele.
    Ja to ne uzimam ni kad je džaba jer je u lošu stanju, sasvim je druga priča kad roditelj nešto donese očuvano od doma.
    No, za sve to imam neki svoj limit u glavi, a očito da svatko ima svoj.

  38. #238
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    cijene na nasem forumu su sve vece nego na rasprodaji, a ja imam dojm da se sve razgrabi
    Ma nisu baš takve; prošli tjedan sam prodavala lot-ove brendirane obleke za cure, znači po 4-5 kom. od glave do pete za 35 kn!

  39. #239
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    rossa, koja, koja, daj reci koja? i u kojoj veličini?
    ona margitina i ivina

  40. #240
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    znala sam!
    točno sam znala!

  41. #241
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i ja sam znala, rekla sam da će se ta 100% prodati

  42. #242
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ona margitina i ivina
    . kako sam uopće mislila da je neka druga??

    Ja mislim da na Hreliću ipak ne bih mogla naći ono što tražim. I ono što kupujem.

    Ali opet s druge strane za usporedbu second hand dućani s baby robom!
    Ima jedan kod nas u kvartu u koji često zalazim. Tj. prije jesam, ali sam odustala jer

    1. cijene su im previsoke (u odnosu na rodinu rasprodaju za nekih 50% više).
    2. užasno malo daju za doneđenu robu.

    Jednom je frendica odnjela neke futrane zimske hlače, koji oni prodaju po cijeni od nekih 59 kn, a za to je mogla izabrati piđamu koja košta 19 kn.

    Ali nekima valjda i to odgovara jer se tamo mogu dogovoriti s tetom da im čuva, svaki je dan otvoreno.
    Ja se opksrbim na rodinoj rasprodaji i do sljedeće ako mi baš nekaj zatreba imam burzu.
    Po novom i neke druge forume i fejs. A kako tek tamo ljudi znaju precjenjivati stvari.
    Nike tene, nošene 100kn, ja iste takve nve platila 110kn.
    H&M flis jaknica za zimu koja je NOVA koštala 59 kn, prodaju za 60!! Daj reci!!!
    I oćenito precjenjuju H&M, kao da ljudi nemaju dostupne dućane pa neamju pojma koliko kaj košta!

    Tako da ŽIVJELA RODINA RASPRODAJA!

  43. #243
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da fakat, na rabljeni H&M nabiju cijenu veću nego kad je roba bila nova, stvarno kao da smo idioti

  44. #244
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nedavno je jedna teta na jednom forumu prodavala (i još prodaje) H&M kitty maju, kratkih rukava, nošenu, za 60 kn.

  45. #245
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ma H&M je nista, kad vidim cijene za GAP i Old navy meni pozlije. i jos mi sa smijeskom kazu uvijek: ali to je GAP.

    pa sta, ako je GAP nije sveta krava. joj joj, ljudi ne kuze rasprodaju.

    evo ja sam kupovala velicinu 74. kupila sam: jaknu, dvije majice, jedne ljetne hlace, jedne traperice, i haljinica ceh 130 kn.

  46. #246
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam prodala ikks kosulju s malom flekicom koja se ziher skine u pranju za 10 kn (kosulja nije nikad nosena, a fleka nemam pojma otkud se pojavila, to sam vidla na dan primopredaje i nisam ju vise stigla oprati)

    a sto se tice propusta u kontroli kvalitete, ja sam u petak popodne pregledavala robu sa bebom koja se bacala u marami i urlala, pa dozvoljavam da mi je promaknuo neki nedostatak na odjeci

    to sam radila jer su u to doba (u petak popodne) u dvorani bile samo 2 clanice (ja i jos jedna), a red prodavatelja se povecavao

    dosla sam doma krepana ko kokos

  47. #247
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ma H&M je nista, kad vidim cijene za GAP i Old navy meni pozlije. i jos mi sa smijeskom kazu uvijek: ali to je GAP.

    pa sta, ako je GAP nije sveta krava. joj joj, ljudi ne kuze rasprodaju.

    evo ja sam kupovala velicinu 74. kupila sam: jaknu, dvije majice, jedne ljetne hlace, jedne traperice, i haljinica ceh 130 kn.
    Točno!

    I još je u stvari najkriviji stav prodavatelja kad naznači (tekstom ili riječima) da je to plačeno xxxq kuna, kog to briga?! To je sad polovna stvar!

    Sretno curke volonterke, nije Vam lako!

  48. #248
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    a sto se tice propusta u kontroli kvalitete, ja sam u petak popodne pregledavala robu sa bebom koja se bacala u marami i urlala,
    a to si bila ti, svaka čast (bebi još i više, dobro je i izdržala)

    mislim da su u cijeloj priči "najproblematičniji" oni koji imaju lošu robu i visoke cijene,
    iznošeno po maloj cijeni možda nije najisplativije za Rodu ali će se prodati, a dobro ide i kvalitetnija roba čak i ako je cijena pomalo "nabrijana"

  49. #249

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    50

    Početno

    Bila sam u nedjelju na hrelicu i vidjela da se prodaje robica sa oznakom rodine rasprodaje,razlicitih sifri.dali je to moguce ta ukradena robica?kupila sam jedan komad,jeftinije od naznacene cijene na plavom papiricu.

  50. #250
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Lina2008 prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam u nedjelju na hrelicu i vidjela da se prodaje robica sa oznakom rodine rasprodaje,razlicitih sifri.dali je to moguce ta ukradena robica?kupila sam jedan komad,jeftinije od naznacene cijene na plavom papiricu.
    ne mora biti da je ukradena, možda su ljudi prodavali ono što im se nije prodalo na Rodinoj rasprodaji

Stranica 5 od 10 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •