Sad cu ja malo protiv struje, ali ne mogu a da ne velim sljedece:

Prvo, status povlastenog kupca se ovdje stjece jedino volontiranjem i cekanjem u redu. Tko prvi, njegova djevojka. Ne ulazite u ducan gdje vas docekuju sa zlatnim pladnjem, mame njeznom muzikom, nude popuste jedna cijena za tri komada etc...

Rodina rasprodaja je tipicni vasar, sarmantni vasar u kojem caruje guzva. S obzirom da se prodaje rabljena roba sa svim svojim nedostacima (flekama, pokvarenim ciferslusima, rupicama), a ista se ne moze pregledati na miru pored standa - meni je sasvim normalno da covjek stane sa strane i pogleda sta je stavio u vrecicu, isproba svaki ciferslus (barem ja to radim jer sam dvije jakne kupila sa pokvarenim cifom) i pregleda druge nedostatke koje rabljena roba moze imati. Vise puta sam vratila hlace zato sto je samt bio npr potpuno istrosen na koljenima - a to nisam odmah primjetila. Ponekad stavim u vrecicu i nesto sto je mom djetetu premalo, pa isto tako vratim. Ja u tome ne vidim apsolutno nista lose. To ne traje dulje od par minuta i ako je neka frendica samnom, onda zajedno pregledamo stvari (ubaci se mozda neki zenski komentar tipa pasat ce joj uz to i to - ali sta je u tome lose kvragu)

Slozit cete se, vjerujem, da je to nemoguce napraviti kontrolu u onoj guzvi na samom standu. Uostalom, zelim se i sto prije maknuti onima koji su dosli kasnije, da i oni u sto manjoj guzvi pregledaju robu na standovima.

E sad, stvarno mi nije palo na pamet da bi to nekome moglo smetati zato sto nije ugrabio neki komad robe prije mene. Mislim, ja na rasprodaju ne idem sa nekakvim ocekivanjima, kupim do max 10 komada robe, ali to sto kupim zelim pogledati kako treba na miru (u par minuta, kao sto sam vec gore napisala) I jako se veselim svim rasprodajama, sa svom scenografijom, redom ispred paviljona, volonterkama, propustenim i iskoristenim prilikama i isto tako mamama i bakama koje sa strane pregledaju stvari prije nego sto ih kupe.

Ocekujem drvlje i kamenje, mozda bolje da vise ne otvaram temu