Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: Zidne fuge u kuhinji bijele ili..?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno Zidne fuge u kuhinji bijele ili..?

    NAime stavljam nove pločice u kuhinji te sam odabrala bijele fuge(kao najlakše se održavaju)
    Danas mi se upali lampica, mozda bi neke u boji bile bolje kad se nakupi mast,loj, para... fuge pocrne te u boji možda neće biti tako loše,dok bi bijele otišle nepovratno.
    Molim iskustva da li bijele ili narandžaste?
    Thanks

  2. #2
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Koje boje su pločice? Mi u kuhinji imamo terracotta fuge, to mi se činilo najlakše za održavanje, a pašu sa bojom pločica.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Ma pločice bi trebale biti svijetlo žute,kuhinja je plava s a svijetlim drvetom tako da bi takve nekakve pasale

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    118

    Početno

    Ja imam svjetlo žute pločice i stavila sam bež fuge, a na pod sam stavila zelene pločice i tamno zelene fuge. Bež fuge mi puno ljepše izgledaju nego bijele. Upravo sam išla pogledati i vidim da su mi malo potamnile iznad šporeta (valjda od ulja)?? A tamno zelene fuge da sam znala ne bi stavljala. Em se sve vidi na njima kaj god mi kapne, a i puštaju boju kad perem pod.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    ja imam bijele fuge iako sam jedva nagovorila keramičara da mi ih stavi jer se teško održavaju, i nemam s njima baš nekih problema. Ali imam problema sa sjajnim pločicama jer ih je ubitačno čistiti, uvijek se vide tragovi brisanja .

  6. #6
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    mi kada smo useljavali u novi stan nismo imali vremena sređivati kuhinju iz temelja (ali hoćemo tako mi krona), a od prijašnjih stanara ostale su bijele (sive sa primjesama smćkastog) fuge.
    koliko god ih ribala, veće su mi šanse bile da ostružem fuge nego to ukorjenjeno sivilo.
    onda sam u dućkasu s bojama i lakovima naišla na boju za fuge (ima ih u svim bojama) i prefarbala ove postojeće da je bolil za oči od bjelila.
    to ti je moj savjet održavanja bijelih fuga.
    kad promjene boju-farbaj!

  7. #7
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja jos nikad nigdje nisam vidjele da su bijele fuge ostale takve - bijele
    i zato cu, kad cu stavljat nove plocice staviti bilo koju boju koja ce pasat uz plocice, al to sigurno nece bit bijela

    ak mene pitas radije crna nego bijela
    najuzasnije od svega mi je vidit taminje fuge tam di se vise maze, a svjetlije tam di se manje maze (pod recimo)
    fakat nema sanse da gubim vrijeme na odrzavanje boje fuga
    odma cu ih pofarbat tak da se ne vidi da su zmazane

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja u kupaoni imam žute pločice i kričavo žute fuge za koje su mi svi govorili da neće pasati,ali izgleda super

    na bijelu opciju ne bi išla iz razloga koji je mukica rekla.

    zažto ne staviš plave?

  9. #9
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Pa stavi neke koje ti idu uz te boje koje imaš u kuhinji, plave ili žute. Meni je to baš fora. Bijele ti po ovom opisu ne idu ni sa čim, kao šaka u oko. A i gotovo nikad na kraju ne budu bijele.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Osim sto potpisujem Mukicu imam jedan savjet. Ako ces bijele fuge, nakon sto se osuse, premazati ih bezbojnim lakom za parket. E tad ostaju bijele. Provjereno.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Kada smo uselili, pločice u stanu i nisu bile tako strašne koliko su bile odvratne bijele, zmazane, masne fuge. Zato smo mijenjali pločice na oba balkona, kuhinji i WCu. Kupaonu još nismo, a vjerojatno i nećemo skoro pa sam fuge prefarbala da ne gledam to sivilo. Sada imam sve tamne fuge (smeđe narandžaste i bordo) i prezadovoljna sam....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    ja imam bijele fuge iako sam jedva nagovorila keramičara da mi ih stavi jer se teško održavaju, i nemam s njima baš nekih problema. Ali imam problema sa sjajnim pločicama jer ih je ubitačno čistiti, uvijek se vide tragovi brisanja .
    Čisti ih sa sredstvom za pranje stakla (prozora).

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    zažto ne staviš plave?
    Ja bi isto stavila plave. Mislim da bi super pasale uz kuhinju. A možeš ih i premazati lakom kao što je ninet predložila. Barem oko štednjaka.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Samo da obrazlozim kako znam to za lak. Elem nama je na podne plocice u hodniku tj na fugu koja je bijela dospjelo malo laka od parketa. To je bikvalno jedan cm, od useljenja je proslo godinu i pol. Taj jedan cm je bljestavo bijel, a cak i kad se zaprlja, lako se prebrise...a ostatak fuga jadno-siv i nista im ne pomaze.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Ja sam negdje čula (nažalost nakon postavljanja pločica) da postoje silikonske fuge na koje se masnoća ne hvata...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    To je laz. Takve sam ja stavila i hvata se isto ko na obicne...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Hvala svima! Jos nesto! Kad su fuge u boji da li je onda cijela smjesa u toj boji ili ih i oni samo na kraju premazu sa tom bojom koju kupis u ducanu? :?

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Cijela smjesa mislim da se zove fugakol je u toj boji,ništa se ne premazuje naknadno.U svakoj trgovini imaš paletu boja između kojih možeš odabrati.Ja imam zelene pločice sa fugama boje karamele. I svima se jako sviđa.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ja kod mame u najezdi trudnicke groznice preuredjivanja farbala fuge u njenoj kupaonici u zeleno bojom za vanjske zidove (to mi preporucili u prodavaonici posto ona smjesa za prebojavanje fuga postoji samo u bjeloj boji). a ja navalila da bude zeleno, da malo 'digne' atmosferu u kupaonici.
    al sam se namucila (a onda i mm morao uskociti )onakva debela sa kistom i krpicom kojom sam brisala zamuljano!!
    super je ispalo ali ne preporucam raditi tako!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Osim sto potpisujem Mukicu imam jedan savjet. Ako ces bijele fuge, nakon sto se osuse, premazati ih bezbojnim lakom za parket. E tad ostaju bijele. Provjereno.
    je l` ih mogu prvo prefarbati pa onda lakirati ili bi to bilo previše ili možda neće lak primiti?!

  21. #21
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Mi kad krečimo, ostružemo sa zida stare fuge (oko štednjaka jer promijene boju) i nanesemo nove-čas posla. Naše su krem, a oko štednjaka masne i smeđe-odvratno. Probat ćemo ovo s lakom, možda upali.
    Nema gore od bijelih fuga i još na podu- ne shvaćam da se to još stavlja :shock: čak i one svijetlijih boja budu koma za neko vrijeme. Mi po podovima imamo skroz uske fuge , skoro si ni ne vide, boje su betona i nema nikakvih problema. 8)

  22. #22
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Mi kad krečimo, ostružemo sa zida stare fuge (oko štednjaka jer promijene boju) i nanesemo nove-čas posla. Naše su krem, a oko štednjaka masne i smeđe-odvratno. Probat ćemo ovo s lakom, možda upali.
    Nema gore od bijelih fuga i još na podu- ne shvaćam da se to još stavlja :shock: čak i one svijetlijih boja budu koma za neko vrijeme. Mi po podovima imamo skroz uske fuge , skoro si ni ne vide, boje su betona i nema nikakvih problema. 8)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Citiraj ninet prvotno napisa
    Osim sto potpisujem Mukicu imam jedan savjet. Ako ces bijele fuge, nakon sto se osuse, premazati ih bezbojnim lakom za parket. E tad ostaju bijele. Provjereno.
    je l` ih mogu prvo prefarbati pa onda lakirati ili bi to bilo previše ili možda neće lak primiti?!
    E to vec moras pitati profija... Puno ti je to posla, onda radije istruzi stare i stavi nove, pa lakiraj.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Sad,kad smo zabrijali, nastavljam. Ma stavila bi ja tamno plave ali sam vidjela da one dobiju nakon pranja neku cudnu,bijelu presvlaku na nekim mjestima i sve bude sareno

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj nikulson prvotno napisa
    Sad,kad smo zabrijali, nastavljam. Ma stavila bi ja tamno plave ali sam vidjela da one dobiju nakon pranja neku cudnu,bijelu presvlaku na nekim mjestima i sve bude sareno
    Pretpostavljam da je ta bijela presvlaka zapravo kamenac iz vode. Zato u svaku vodu za pranje stavi malo octa. Em skida prljavštinu (i nije sklisko ko od nekih drugih deterđenata) em ti neutralizira kamenac.

    P.S.
    Znate kako sam ja riješila problem fuga u kuhinji? Na pod sam stavila laminat, a na zid smo zaljepili (zapravo je MM zalijepio) linoleum uzorka pločica. Izgleda ko prave pločice i svi se iznenade kad čuju da je to zapravo linoleum. Perem ga cifom.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    nisam sve čitala nego samo bacila pogled, al evo da se i ja uključim...
    ja sam u kuhinju (baš zbog lakšeg održavanja) stavila na zid mozaik od crnih i žutih pločica 10x10cm i metnula crne fuge! nit moram prat pločice nit fuge - evo kako to izgleda (na fotki je moja frendica)...

    http://public.fotki.com/trnoruzica/kuhinja/

    password: 123

  27. #27
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    mi imamo tamno sive fuge- uz plave, prljavo bijele, svijetlo i tamno sive plocice ( ovisno o prostoriji)
    nigdje se ne vidi nis zmazano :D

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj nikulson prvotno napisa
    Sad,kad smo zabrijali, nastavljam. Ma stavila bi ja tamno plave ali sam vidjela da one dobiju nakon pranja neku cudnu,bijelu presvlaku na nekim mjestima i sve bude sareno
    moj šogi ima plave već 5-6 godina i još uvijek su iste.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    nisam sve čitala nego samo bacila pogled, al evo da se i ja uključim...
    ja sam u kuhinju (baš zbog lakšeg održavanja) stavila na zid mozaik od crnih i žutih pločica 10x10cm i metnula crne fuge! nit moram prat pločice nit fuge - evo kako to izgleda (na fotki je moja frendica)...

    http://public.fotki.com/trnoruzica/kuhinja/

    password: 123
    hebate,kak ti se blista kuhinja.
    jel to samo za slikanje il i inace?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    može pitanje-a zašto stavljate fuge? pa sad se pločice tako super slažu jedna na drugu, da ti fuga ni ne treba..čujem da ima puno mogućnosti :?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Osim sto potpisujem Mukicu imam jedan savjet. Ako ces bijele fuge, nakon sto se osuse, premazati ih bezbojnim lakom za parket. E tad ostaju bijele. Provjereno.
    jel ovo vrijedi samo za bijele fuge ili se mogu prelakirati bilo kakve fuge?
    u kuhinji postavljamo mozaik pločice (veće pločice koje izgledaju kao mozaik),fuge boja jasmin koje bih ja prelakirala,ali i fuge po cijeloj pločici.
    jel se to može/smije?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    i mene ovo zanima...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    ja probala i nije dobar rezultat,
    fuge su postale jako žute. :?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Nakon ovoga mi je jasno da uopće ne želim fuge. Jel postoji uopće ta mogućnost?

  35. #35
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    A da stavite cijelu glatku plohu?
    Recimo kaljeno staklo, ili neku ploču koja vam se nastavlja na kuhinju...ima tih materijala....

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Nakon ovoga mi je jasno da uopće ne želim fuge. Jel postoji uopće ta mogućnost?
    postoji
    ali to trebaš naglasiti u trgovini tako da ti daju kalibrirane pločice koje se ne moraju fugirati
    očekuj višu cijenu i suženi izbor boja

  37. #37
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    kod mene su fuge antracit sive
    najbolji potez ever

  38. #38
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    kod mene su fuge antracit sive
    najbolji potez ever
    i kod mene

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    a koje su vam boje plocice?
    vama dvema, sa sivim fugama?

  40. #40
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    onda sam u dućkasu s bojama i lakovima naišla na boju za fuge (ima ih u svim bojama) i prefarbala ove postojeće da je bolil za oči od bjelila.
    to ti je moj savjet održavanja bijelih fuga.
    kad promjene boju-farbaj!
    to se zove savjet! :D

  41. #41
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    moje su sunčano žute

  42. #42
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Citiraj djuma prvotno napisa
    a koje su vam boje plocice?
    vama dvema, sa sivim fugama?
    moje žute sa krem u kupaonici i u kuhinji narančaste (imaš slike kuhinje u mom www albumu a folder sa slikama iznad ima i jedna slika kupaonice )iako su tu na slikama ispale svjetlo sive valjda zbog blica, u stvarnosti su tamnije.

  43. #43
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    U kuhinji na zidu imam bež pločice koje su kao išarane sa sivim i sive fuge.
    Zahvalno za održavanje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •