Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: 21 joj je mjesec - sve živo stavlja u usta

  1. #1
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno 21 joj je mjesec - sve živo stavlja u usta

    Dakle, moje dijete ima 21 mjesec, i već jako dugo sve živo stavlja u usta. Jede krede, pastele, bojice, tijesto, plastelin, gumu, kukce, itd..
    Ne znam na koji način da joj više kažem da to ne smije raditi, a ne mogu je kontrolirat non-stop. Neki dan je u parku pojela pužića (mislim da je bio pužić), došla je do mene nakon što ga je dobro izmrvila zubima da joj očistim jezik. Koliko je progutala, ne znam.

    Šta da radim?? Strah me da ne stavi nešto stvarno opasno u usta, iako se trudimo da joj takve stvari nisu na dohvat ruke.
    Posljednje uređivanje od klaudija : 26.09.2011. at 19:40

  2. #2
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Mozda da odete do pedijatra i izvadite krv za pretrage?
    Jedenje nejestivih stvari je poznato kao pika i pretpostavlja se da se radi o manjku nekih minerala u organizmu - ne sjecam se tocno kojih - i obicno enstaje nakon sta su potrebe za tim mineralima zadovoljene.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    moji dečki imaju skoro 18 mjeseci i što da kažem - pa svašta pokušavaju staviti u usta i barem polizati

    meni je to do sad bilo normalno, tako istražuju i upoznaju
    naravno da je to koma kad se radi o nejestivim stvarima, a pogotovo onim sitnijim ili onima koji se daju prožvakati, pa progutati

    ali zar je moguće da je moja svekrva neki dan rekla istinu kad su klinci pokušali lizati zid da im nešto fali?....

    evo baš sam usporedno izguglala nešto na brzinu, treba malo šire pogledat....

    http://www.mojedijete.com/pikaj-eden...estivih-tvari/

  4. #4
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Ne mogu se sad odlučit jel mi malo lakše nakon pročitanog ili sam još više zabrinuta

    Baš mi je danas mama isto rekla da je moguće da joj nedostaje željeza pa zato sve stavlja u usta. Trebali bi svakako izvadit krv pa vidjet stanje. S obzirom da stalno visi na cici, a malo jede ostalu hranu, možda joj stvarno nešto nedostaje..

    A nemam više način da joj objasnim.. stalno govorim da je nešto opasno, nejestivo, da će joj zapet i sve ona kao razumije, nasmije se i stavi u usta.. za poludit.. trčim non-stop za njom i provjeravam usta. ono što se da pojest pojede, a ono što se ne da prevrće po ustima..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •