Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Grize nokte, što da radim?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno Grize nokte, što da radim?

    Moj sin, 3 i pol godine skoro, nije adaptacija na vrtić, to smo prošli davno, zadovoljno, zaigrano dijete, veseo, dobro jede i odjednom idemo rezati noktiće kao svake nedjelje, kad imam što vidjeti...NOKTIJU NEMA. Mrak mi je pao na oči, pokušala sam sve, objasniti, da ručice nisu uvijek čiste, da se može razboljeti, da će ga boljeti ako previše izgrize....ma nema što nisam. Upozoravam ga, iako sam čitala da baš ne bi trebalo, ali grozno mi je gledati da su mu ruke stalno u ustima. Imate li kakav savjet? Čula sam da ima u apoteci nešto za nalakirati te noktiće, jel to pali?

  2. #2
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja imam curu, i njoj sam na internetu pokazala kako izgledaju godinama griženi nokti i kako neće moći lakirati nokte budu li joj takvi.
    Djelovalo je.
    Znam da vjerojatno nećeš primijeniti moj savjet, al možda nekome pomogne.

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    ja sam kupila to u apoteci. Moj je počeo gristi nokte kada je krenuo u školu. nama je pomoglo

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    moja cura počela sa cca 4 i nešto, završila (nadam se) par mjeseci poslije.
    naravno da sam ja ludjela tih par mjeseci, ali nakon nekog vremena sam shvatila da ona to radi iz dosade.
    znači, ništa je ne muči, nije nervoza ili nesigurna, sama je sa sobom i mora biti mirno (u krevetu uveče, ili dok miruju u vrtiću) i ne zna što bi od dosade
    isto pričala, objašnjavala, zapjenila se, ali ništa.
    mazali taj lakić - kratkotrajni rezultati
    i kako je počela tako je odjednom i prestala
    Posljednje uređivanje od sne : 30.09.2011. at 15:13

  5. #5
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam kupila to u apoteci. Moj je počeo gristi nokte kada je krenuo u školu. nama je pomoglo
    Moja isto iz dosade grize nokte
    zna izgrist da ju stvarno boli i onda plaće, ko danas
    i zna da nesmije......
    jel znate kako se zove taj lakić kojim ste vi mazali noktiće svom sinu da i mi probamo?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,384

    Početno

    ima u ljekarni
    tražiš za djecu koja grizu nokte

  7. #7
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    i kod nas je faza grickanja trajala par mjeseci... kako došlo, tako je i prošlo. ja sam zaključila da je to bilo iz dosade, obično je grickao uz crtiće- dakle, kada su ruke bile slobodne. kod nas lakić iz ljekarne nije funkcionirao, navikao se na taj okus...

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/194/

    Kad grizu nokte svašta treba probati. Moj je prestao, da li radi mazanja ili tko zna čega.

  9. #9
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja sam grizla nokte 18 godina. Sad sa 30 imam predivne, duge i njegovane nokte.
    Nikad nisam bila bolesna, odnosno redovito su drugi bili bolesniji od mene i, osim srama dok sam bila u pubertetu, nije nikako posebno negativno djelovalo na mene.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/194/

    Kad grizu nokte svašta treba probati. Moj je prestao, da li radi mazanja ili tko zna čega.

    Ja mom sinu ovo mažem, on ima faze kad grize i faze kad ne grize. Ali i MM i ja ih grizemo cijeli život pa mu nemam što prigovarati .

  11. #11
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Ja sam svojoj curi mazala sa Daum-exol lakom za nokte kupljenim u apoteci.
    Imala je biće oko dvi godine, i kad je stavila ruke usta se rasplakala jer je ukus po ljutoj paprici
    ubrzo je prestala.. Treba ih samo često lakirat jer sam primjetila da lak nakon nekoliko sati i nije baš ljut

  12. #12
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moji su svi bili u fazi grizenja noktiju... trajalo neko krace vrijeme (par mjeseci, plusminus )

    jedino je mladji sin jos u toj fazi, malo mu duze traje... mazem mu s tim kiselisem/ljutisem, cesto on sam trazi da mu mazem ili si sam namaze... neke dane zaboravi grist, neke dane dolazi i place da ga boli prst...

    uglavnom se ne sekiram, s naglaskom na uglavnom

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    s obzirom da su mi sva iskustva na rodinom forumu do sada bili od utjehe i koristi, ja sam se sada registrirala samo da podijelim kako smo mi prestali gristi nokte, mozda nekom pomogne. Dakle djecak od 5 godina, nakon rođenja bebe je poceo gristi nokte. ja sam svaki put kada bih to vidjela uzela prstic pomazila ga i rekla jadan prstic zasto ga grizes i poljubila i prstic i njega. Trajalo je jedno mjesec dana i onda je odjednom prestalo. Isto tako kod kopanja nosa, poljubila bi nosic i rekla da ga ne dira jer ce jadan prokrvariti. Upalilo je.

  14. #14
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,619

    Početno

    Sad je Mazica vidjela da Kitica grize pa i ona uz nju krenula. Dok Kitica gricka u stresnim situacijama, Mazica to radi iz čiste razonode, rekla bi, da bude ko seka.

  15. #15
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,619

    Početno

    Kupila sam lak. Baš me zanima hoće li odustati s njim. Sinoć čitam priču za laku noć, a Kitica krene na grickanje. 5 puta sam joj vadila ruku iz usta. Danas će biti lakiranje.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Dobro je dok grize samo nokte... moj mlađi nije grizao nokte, nego zglobove na rukama i to gadno, do krvi.... Stvar je riješila odlična Suvagova psihologinja, ali trajalo je prilično dugo, cijelu jednu sezonu.

  17. #17
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    meni ( ni sestri) ni lak ni ništa drugo nije pomoglo... ja se još sad uhvatim da zgrizem nokat..uf, gadna je to navika..mneđutim,kod mene je to pokrenula nervoza (i kod sestre) i strah od tate ( tukao nas je). vjerujem da kod vas nije ništa takvog tipa, niti sumnjam u to već bi možda bilo dobro da sagledate stvari iz više perspektiva. Mlađa je sigurno počela jer je vidjela sestru, al treba obratit pažbnju na stariju da se proba nać uzrok...

  18. #18
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Ja evo grizem nokte iz ciste navike.nikakvih posebnih uzroka ne vidim kod sebe
    Dakle i kad sam happy (sto sam vecinu vremena) i kad sam pod stresom, potpuno jednako.

    Hocu reci da se ne mora bas u svemu trazit neki Veliki razlog.
    I meni su bas simpa ti moji mali nokti koliko god su mozda realno zapravo ruznjikavi.Meni su fora ko djecji

    pustim ih povremeno budu krasni al to si nisam ja , prebrzo rastu pa mi bas tlaka stalno ih uredjivat jer ne volim kad predju jagodicu.smetaju mi tad za tipkanje. A cvrsti su i rastu prebrzo.
    Muz i ja grizemo a djeca ne.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.01.2017. at 04:36

  19. #19
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    I.moj muž grize, ja sam kao.prestala ali kao što kažeš- budu mi preveliki, rastu prema van nekako i smetaju mi.

    Evo,sad imam 5 duljih i 5 kratkih :p

  20. #20
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,619

    Početno

    Ja bi rekla da to Kitica radi iz nesigurnosti, npr. želi se igrati s grupicom u vrtiću, al se nalazi po strani i ne usudi im se pristupiti. Ili kad želi neku igračku, ali ju sram tražiti...
    Doma sam vidjela da je nesvjesna tih radnji, npr uz crtić gricka, pa u krevetu uz priču za laku noć...

    Lili, ti i muž grickate nokte umjesto čipsa.

  21. #21
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja evo grizem nokte iz ciste navike.nikakvih posebnih uzroka ne vidim kod sebe
    Dakle i kad sam happy (sto sam vecinu vremena) i kad sam pod stresom, potpuno jednako.

    Hocu reci da se ne mora bas u svemu trazit neki Veliki razlog.
    .
    nekad je sigurno postojao neki razlog
    u medjuvremenu se mozda rijesio, nestao, ali je ostala navika
    Posljednje uređivanje od emily : 24.01.2017. at 14:55 Razlog: tipfeler

  22. #22
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    I.moj muž grize, ja sam kao.prestala ali kao što kažeš- budu mi preveliki, rastu prema van nekako i smetaju mi.
    škarice za nokte?

  23. #23
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    I.moj muž grize, ja sam kao.prestala ali kao što kažeš- budu mi preveliki, rastu prema van nekako i smetaju mi.

    Evo,sad imam 5 duljih i 5 kratkih :p
    Moj je isto počeo gristi prije skoro godinu dana, dok je još bio u jaslicama. Svašta sam probala, ne funkcionira. Sretno, veselo, otvoreno, dijete. Starija (rođeni mrgud, nikad nezadovoljna, uvijek pomalo nervozna, vječno u nekoj 5 brzni) nikad nije grizla.
    Ne znam što je točno razlog, ali mogućih je milion. Ono što sam primjetila, on pak ne grize iz dosade, nego mi se čini da mu smetaju i da nema volje niti vremena čekati da malo narastu pa da ih odrežem. Jer je bilo faza od tjedan ili dva gdje ih je pustio na miru, ali je sam od sebe tražio da ih odrežem, iako zapravo još nisu bili za rezanje.

  24. #24
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja evo grizem nokte iz ciste navike.nikakvih posebnih uzroka ne vidim kod sebe
    Dakle i kad sam happy (sto sam vecinu vremena) i kad sam pod stresom, potpuno jednako.

    Hocu reci da se ne mora bas u svemu trazit neki Veliki razlog.
    I meni su bas simpa ti moji mali nokti koliko god su mozda realno zapravo ruznjikavi.Meni su fora ko djecji

    pustim ih povremeno budu krasni al to si nisam ja , prebrzo rastu pa mi bas tlaka stalno ih uredjivat jer ne volim kad predju jagodicu.smetaju mi tad za tipkanje. A cvrsti su i rastu prebrzo.
    Muz i ja grizemo a djeca ne.
    Lili, aj priznaj, ti zapravo silno ne želiš odrasti

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, aj priznaj, ti zapravo silno ne želiš odrasti
    Ima nesto u tome safran, drzim to dijete u sebi i ne dam mu da ode

    A ja isto ko tvoj sin bila bezbrizno, veselo dijete al bas mi fizicki smetaju ti nokti pa ne cekam da full narastu da ih odrezem nego gricnem cim mi zasmetaju. A brzo mi rastu pa stalno imam posla
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.02.2017. at 09:31

  26. #26
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Imam :D

    I rašpice i ostalo...ali, to ti je sve izraslo u defekte na prstima i rastu prema gore nekako, i dok su najmanji mogući, a ne izgriženi, su opasni za druge. evo, sinoć sam se ogrebala na njih, do krvi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •