Stranica 8 od 50 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 2473

Tema: Serije za preporuku

  1. #351
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    nesreca nevinih, prema knjizi a.christie na pickboxu. atmosfera je malko komorna, ko i inace,ali je zanimljiva u odnosu na knjigu je promjenjen kraj, ali necu spojlat.

  2. #352
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    nesreca nevinih, prema knjizi a.christie na pickboxu. atmosfera je malko komorna, ko i inace,ali je zanimljiva u odnosu na knjigu je promjenjen kraj, ali necu spojlat.
    Jako mi se svidjela scenografija.
    Nisam znala da je kraj promijenjen pa mi je to bilo super iznenadjenje.

  3. #353
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Brooklin nine-nine, meni izuzetno zabavan sitcom. Blesav, ali ne glup, savršena razbibriga.

  4. #354
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    ja trenutno gledam drugu sezonu sluškinja, zasad lošija od prve sezone. Ali sam pogledala 1. sezonu Sharp Objects , ispočetka bila dosadnjikava ali sad jedva čekam 2.sezonu, Amy Adams odlična

  5. #355
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Neće ti tu biti druge sezone.

  6. #356
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Neće ti tu biti druge sezone.
    A daaaj

  7. #357
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Mene potpuno preuzela BBC-eva krimi-drama Bodyguard
    https://m.imdb.com/title/tt7493974/?ref=m_nv_sr_1

  8. #358
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    The Affair 4. sezona je krenula, meni i dalje jednako dobra.

  9. #359
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj vida prvotno napisa Vidi poruku
    A daaaj
    Pa da, to je snimljeno po knjizi i radnja je gotova. Znam da to ne smeta autorima serija da naprave i druge sezone, ali ovdje svi govore da nema nastavka.

    The Affair mi je bila odlična prve dve sezone, treća mi je bila bezvezna, a četvrta je odlično počela, ali onda mi se isto pokvarila.

  10. #360
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Neće ti tu biti druge sezone.
    Baš sad čitam da su rekli: možda, vjerojatno ne, ali nikad ne reci nikad

  11. #361
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sad čitam da su rekli: možda, vjerojatno ne, ali nikad ne reci nikad
    Meni bi bilo bolje da nema, je da mi je serija super ali nekako kraj je to je to.

  12. #362
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Gdje si to čitala?

  13. #363

  14. #364
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ima gdje Mr.Mercedes?
    s titlovima

  15. #365
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Jučer sam pogledala jednu i po epizodu mini serije Patrick Melrose
    glavnu ulogu igra Benedict Cumberbatch, glumi pripadnika britanskoga visokog društva
    prva epizoda je kaotičan i pomalo duhovit prikaz njegove ovisnosti (primarno) o heroinu tijekom dva dana neposredno nakon očeve smrti
    druga epizoda je vrlo vrlo mučan prikaz njegovog djetinjstva i zlostavljanja kojem je bio izložen od strane oca (došla sam do pola i prekinula, što zbog kasnog sata, što zbog tematike, ali svakako ću nastaviti)


    U svakom slučaju, mene je oduševila serija, razmišljam da i te romane po kojima je nastala pročitam

  16. #366
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam pogledala jednu i po epizodu mini serije Patrick Melrose
    glavnu ulogu igra Benedict Cumberbatch, glumi pripadnika britanskoga visokog društva
    prva epizoda je kaotičan i pomalo duhovit prikaz njegove ovisnosti (primarno) o heroinu tijekom dva dana neposredno nakon očeve smrti
    druga epizoda je vrlo vrlo mučan prikaz njegovog djetinjstva i zlostavljanja kojem je bio izložen od strane oca (došla sam do pola i prekinula, što zbog kasnog sata, što zbog tematike, ali svakako ću nastaviti)

    U svakom slučaju, mene je oduševila serija, razmišljam da i te romane po kojima je nastala pročitam
    I ja sam tu odgledala, odlična. Ako budeš čitala romane, napiši koju na čitalačkom kutku. Mene načelno ne privlače serijali knijga, ali pala sam na Ferrante, pa bih mogla i na ovo.

  17. #367
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Na ovoj se temi baš nekako slabo prate vesele serije
    Je l imate neke gledljive vesele? The Big Bang je ofucana, bila mi je zabavna pred 10 godina.

    Imam jako malo vremena za TV pa sporo gledam. Nisam još stigla ni Ferrante pogledati, zato što se MM-u ne sviđa, a dok ja malog ubacim u krevet, možemo zajedno pogledati nešto što nam je oboma OK.

    Gledamo povremeno Novozelanđani u New Yorku - to je komično i to nam je sad jedino smiješno, al ima samo još jedna epizoda koju nismo gledali.

    Ja pogledam True Detective i nadam se da ću to i Ferrante odgledati do ljeta

  18. #368
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Od veselih serija daaaaleko ispred svih (a gledala sam ih stvarno puno) mi je Brooklyn 99
    to je naprosto genijalan sitcom, stvarno se naglas smiješ dok gledaš
    i što je najvažnije, kako sezone idu dalje, kvaliteta se samo poboljšava
    trenutno se u amerikama emitira šesta sezona, čekat ću da sve izađe pa binđat
    nakon B99, po kvaliteti mi je sljedeća Moderna obitelj

    ako ima još tko kakvu preporuku, nek slobodno piše

    a propos BBT, ponekad pogledam Mladog Sheldona, ali to mi je poprilično dosadnjikavo
    jedna zabavna "serija" je Last week tonight with John Oliver, ima je na HBO
    ali to je zapravo komičan komentar STVARNIH vijesti (nije satira kao News bar i sl.)

  19. #369
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    od veselih gore je Betty spominjala Brooklyn nine-nine, ta je skroz fora, humor je onako sličan kao u Scrubs
    ako sporo gledaš, možda nisi već gledala Parks and recreation? uvjerena sam da će ti se svidit

    mi još volimo gledat Doctor who, on je smiješan i nekad malo strašan, ponekad vrlo glup i repetitivan, ali imamo osobnu povezanost s tom serijom

  20. #370
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    e, P&R mi je isto na popisu ali nemam ga ni na Netflixu ni na HBO-u, morat ću ga nekako okolo nabaviti

  21. #371
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ne znam je li mozda vec spomenuta, ali Sex Education nas je uveseljavala. Tinejdžeri su u pitanju. Jedna sezona je za sad.

  22. #372
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    od veselih sam nedavno skinula i odbingeala frasiera i friendse
    u frasieru sam bas uzivala, jako sam voljela tu seriju i kad se originalno prikazivala
    niles

  23. #373
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Uzela sam Netflix, odgledala sam Breaking Bad (4 sezone u 5 dana sad gledam Better Call Saul... tražim preporuke za dalje.

  24. #374
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    E, Better things je isto jedna odlična humoristična! izašle su dvije sezone po možda 8-10 epizoda

  25. #375
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Hvala cure!

    Modern family smo pogledali sve valjda, a i hrpu po dvaput. Nakon Novozelanđana, pokušat ćemo onda s B99. I meni je John Oliver OK, iako ga većinom ne potrefim, a ne mogu gledat nego real time. Možda ima starih epizoda, al mi je to malo besmisleno kad je to komentar aktualnih situacija. Ima slično i na njemačkom. Njihov John Oliver zove se Oliver Welke, a emisija Heute-show. Nisam dugo gledala, mogla bih malo škicnut.

    Pogledam rado i Grahama Nortona, ali me potreslo kako je Amy Winehaus bila osjetljiva ne njegove pretjerane komentare.

    Nisam gledala ni Parks and recreation. Al ako mi nije pod nosom, poznavajući sebe, ne vjerujem da ću uložit trud. Provjerit ću.

  26. #376
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Kad moji svi odu na spavanje, onda si ja još u mraku pogledam na mobitelu koju Ellen de Genneres.

  27. #377
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Opet ću istaknuti svoje Netflix favorite: The Good Place, Crazy Ex-Girlfriend; nisu sitcomovi, a nisu baš niti lagane teme, ali jesu vesele serije. Tu je još i Unbreakable Kimmy Schmidt, pa i Miranda Talks.

    Od sitcomova mi svi kod kuće uz spomenute, a posebno Modernu obitelj, volimo i The Middle, to je isto serija o jednoj američkoj obitelji koja živi 'u sredini', jako je smiješna, topla, životna - mi svako malo govorimo
    : e ovako točno mi!

  28. #378
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam pogledala jednu i po epizodu mini serije Patrick Melrose
    glavnu ulogu igra Benedict Cumberbatch, glumi pripadnika britanskoga visokog društva
    prva epizoda je kaotičan i pomalo duhovit prikaz njegove ovisnosti (primarno) o heroinu tijekom dva dana neposredno nakon očeve smrti
    druga epizoda je vrlo vrlo mučan prikaz njegovog djetinjstva i zlostavljanja kojem je bio izložen od strane oca (došla sam do pola i prekinula, što zbog kasnog sata, što zbog tematike, ali svakako ću nastaviti)


    U svakom slučaju, mene je oduševila serija, razmišljam da i te romane po kojima je nastala pročitam
    Od serijala o Patricku Melrose na hrvatski je preveden samo 4. roman, Majčino mlijeko, ne znam kako je tako ispalo. Pročitala sam je, dobra je knjiga, ta konkretno nije nimalo potresna.

  29. #379
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Meni je super Breaking bed. Mi smo friški korisnici Netflix-a pa je eto tek sad gledamo.

  30. #380
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Od serijala o Patricku Melrose na hrvatski je preveden samo 4. roman, Majčino mlijeko, ne znam kako je tako ispalo. Pročitala sam je, dobra je knjiga, ta konkretno nije nimalo potresna.
    ma na engleskom ću čitat, nema smisla početi od 4. dijela

    mene je ovo sinoć baš potreslo. još kad vidim da je cijela priča poluautobiografska, s tim da su ti mučni dijelovi istiniti

  31. #381
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Inače što se tiče neveselih serija, ja ponovo gledam Obitelj Soprano, seriju svih serija

  32. #382
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je super Breaking bed. Mi smo friški korisnici Netflix-a pa je eto tek sad gledamo.
    Meni najbolja serija ikad.
    Progutala sam sve sezone u jaaako malo vremena, bila sam k'o na drogama

  33. #383
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Sjetila sam se još dobrih serija koje nisu baš sitcomi, ali nisu niti teške kao Patrick Melrose - na HBO ima serija SMILF, zatim već spomenuti Better things je odlična serija, onda Nesigurna, koju radi komičarka Issa Rae, pa onda ima jedna meni stvarno genijalna serija sa Laurom Dern koja se zove Enlightened ili Prosvijetljena (nažalost snimljene su samo dvije sezone)

  34. #384
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Dobila sam inspiraciju tu na temi i svojih 5 min i zavrsila prvu sezonu Pravog detektiva. Dobra serija, al meni je zadnja prestrasna epizoda. Ja bas ne volim strašno.
    Za drugu sezonu sam cula da nije nesto, a za trecu koja upravo ide nista nisam cula. Pokusat cu pa cu vidjet.

  35. #385
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    joj Breaking bad... meni je trebalo pet godina da je počnem gledati
    počinjala bih i prije, ali bi me ta depresija prve sezone uvijek nekako odbila
    ali jednom kad proguraš kroz tu depru, u ostalim sezonama glavne junake čeka samo sreća i cvijeće

    od neveselih serija meni je dobar Westworld, prva sezona Sluškinjine priče, Igra prijestolja, Mladi papa (!), True Blood, The night of, prva sezona Sinner-a, Mad men, Leftovers, The Fall, Barry...
    ove neke klasike poput Žice i Obtelji Soprano nisam nikad pogledala

  36. #386
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja isto nikad nisam gledala Žicu, a Sopranose sam pratila tu i tamo, zato sad i gledam sve od početka, i serija je stvarno vrhunska.

    Ali mi je svejedno i dalje Mad men najdraža i najbolja serija, a Leftovers mi je recimo broj dva. Odlična mi je i prva sezona serije Masters of Sex. I recimo jedna od najboljih serija koje sam gledala mi je Rectify, ali sam pogledala samo prvu sezonu, jer je nema na HBO/Netflix, a ne da mi se skidati sa interneta.

  37. #387
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Meni najbolja serija ikad.
    Progutala sam sve sezone u jaaako malo vremena, bila sam k'o na drogama
    Isto i ja.
    4 sezone u 5 dana. Da su bar školski praznici trajali dan duže pogledala bi i zadnju u jednom danu... a ovako sam ju razvukla u sljedećih par dana.

    Sad sam na better Call Saul, nastavak BB koji govori o tome što je bilo prije BB. Nije tako napeto i predivno poremeceno kao BB, ali mi se jako sviđa... pogledam jednu na dan... noću, s telefona. Ili dok čekam dijete da završi trening.

  38. #388
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Opet ću istaknuti svoje Netflix favorite: The Good Place, Crazy Ex-Girlfriend; nisu sitcomovi, a nisu baš niti lagane teme, ali jesu vesele serije. Tu je još i Unbreakable Kimmy Schmidt, pa i Miranda Talks.

    Od sitcomova mi svi kod kuće uz spomenute, a posebno Modernu obitelj, volimo i The Middle, to je isto serija o jednoj američkoj obitelji koja živi 'u sredini', jako je smiješna, topla, životna - mi svako malo govorimo
    : e ovako točno mi!

    Thx.
    Zapisano.

  39. #389
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja isto nisam gledala Sopranose, i isto stalno planiram pogledat ih kako treba, Breaking Bad također nisam
    Žicu sam gledala, ali nisam zadnju sezonu, i nikako da krenem

    Slažem se za Mad Men i Leftovers, oni su mi u top, i The good wife

    e da, i nikad nisam gledala nijednog Kuma

  40. #390
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je The Good wife isto bila odlična, a nastavak - The Good Fight mi je još draži.

  41. #391
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je The Good wife isto bila odlična, a nastavak - The Good Fight mi je još draži.

    i kratka ali slatka od istih autora Braindead

  42. #392
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mi imamo MaxTv i vec dugo nisu stavili neku dobru seriju, prije ih je bas bilo, pogotovo engleskih krimi.
    Planiramo uzeti HBO.
    Ali nikako.
    S neta nekako nemamo naviku skidati.

    Ne znam jesam li ovdje prijavila, ali mi je odlicna serija bila Drzavni neprijatelj, mislim da je jos ima na Max-u.

  43. #393

  44. #394
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku

    e da, i nikad nisam gledala nijednog Kuma
    ni ja
    i imam gomilu književnih klasika koje nikad nisam pročitala
    iako sam revno čitala sve lektire
    baš me frustrira to, tako malo vremena a toliko toga...

    sinoć sam gledala treći u četvrtu epizodu Patricka
    sad sam još više zainteresirana za knjige
    u četvrtoj epizodi su se dotakli vrlo zanimljive tematike, a to je prijenos nasilja/otrova/grešaka na djecu. U jednom trenutku Julia kaže (parafraziram) da se toliko trudimo da ne napravimo greške svojih roditelja i da učinimo svoju djecu sretnom da sebe činimo depresivnima a od djece napravimo sasvim nove pogreške
    zanimljivo je gledati njegov životni put, ta iznimna trauma koju je prošao služi kao objašnjenje njegovih postupaka u odrasloj dobi ali se od gledatelja nikad ne traži da se time sve njegove pi*darije opravdaju
    čeka me još samo zadnja
    Posljednje uređivanje od betty blue : 25.01.2019. at 10:09

  45. #395
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ja sam čitala tu knjigu Majčino mlijeko, ali ako ja to mogu povezati u glavi s onim što sam čitala o seriji ???? (ne gleda mi se serija, muka mi je od tema zlostavljanja djece)

    Moguće da sam i pomiješala tu knjigu s nekom drugom ??

    Ako hoćete gledati Soprano obavezno pogledajte kuma, jer se likovi stalno pozivaju na te filmove

  46. #396
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja sam čitala tu knjigu Majčino mlijeko, ali ako ja to mogu povezati u glavi s onim što sam čitala o seriji ???? (ne gleda mi se serija, muka mi je od tema zlostavljanja djece)
    Ako je serija napravljena vjerno prema knjizi, vjerojatno u toj knjizi nema puno o detaljima zlostavljanja - tu se on suočava sa smrću majke i nerazriješenim osjećajima prema majci svojom ovisnošću i impactu toga na raspadanje braka, tako da mislim da si ipak čitala pravu knjigu.

  47. #397
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Volim i dvije detektivske serije za razbibrigu:
    Istrage gospodjice Fischer - obozavam tu modu, i njezinu slobodu
    i
    Endeavour Mladi Morse - mirno, a zgodan mi glavni glumac pa uzivam
    http://www.hamiltonhodell.co.uk/talent/shaun-evans/

  48. #398
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Meni je The Good wife isto bila odlična, a nastavak - The Good Fight mi je još draži.
    X

    Ne znam dali se spomenuo Ozark, dvije sezone ima. Odlična mi je.

    Meni je The Good wife isto bila odlična, a nastavak - The Good Fight mi je još draži.

  49. #399

  50. #400
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Za vijend pogledala dvoje epizode ubojstva po abecedi, opet Agatha, John Mmalkovich kao poirot. Spora, mracna, ali jako mi se dopala, cekam dalje

    I dvije epizode istina o slucaju Harryja Queberta. Zanimljivo, ispreplicu se proslost i sadasnjost, patrick dempsey je zgodan i u mladjoj i starijoj varijanti (nije presudno,ali nije ni na odmet). Cini mi se zanimljivo, cekam dalje, subotom izbacuju po jednu novu epizodu na pickboxu

Stranica 8 od 50 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •