Stranica 13 od 50 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 2473

Tema: Serije za preporuku

  1. #601
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Čitam po internetima da je serija Černobil vrlo nevjerodostojna i da je masu toga iskrivljeno, a ostat će u podsvijesti raje poput dokumentarca. :/

  2. #602
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    ja sam sinoć prve dvije epizode Černobila pogledala, baš frustrirajuće djeluju ti političari i politika, tipa nuklearna fizičarka nekom nadređenom liku,koji je do jučer prodavao aute, ukazuje na opasnost ali je on sa svojim neznanjem glavni...isto je i danas

  3. #603
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Serija je dobra, ali čista fikcija.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #604
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Serija je dobra, ali čista fikcija.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Po čemu to zaključuješ?

  5. #605
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Po čemu to zaključuješ?
    Pa evo recimo tu ima dosta objašnjenja
    https://www.jutarnji.hr/life/znanost...eriji/9015128/
    Ali i sama znam ponešto o djelovanju radijacije i vidim da se debelo pretjeruje u seriji.
    I ono s pesekima je i meni koma [emoji3525]



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #606
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo recimo tu ima dosta objašnjenja
    https://www.jutarnji.hr/life/znanost...eriji/9015128/
    Ali i sama znam ponešto o djelovanju radijacije i vidim da se debelo pretjeruje u seriji.
    I ono s pesekima je i meni koma [emoji3525]



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne bih se baš složila da je sve čista fikcija.

    http://hr.n1info.com/Showbiz/a410919...cista-laz.html

    Iz kuta laika, mogu reći da je mi je tek sada detaljnije jasno što se točno dogodilo.

    Pogotovo nakon zadnje epizode i Legasova svjedočenja.

    A sva scenaristička pretjerivanja idu u svrhu gledanosti. Pa nije to dokumentarni film.

    Bit će zanimljivo, ukoliko Rusi, a tako najavljuju, budu snimili svoju verziju.

  7. #607
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nakon dugo vremena me jedna serija stvarno jako zainteresirala: Years and Years, o jednoj velikoj engleskoj obitelji i događajima u bliskoj budućnosti.
    Serija je prilično jeziva jer je vrlo stvarna, a upravo me jedan jutrošnji politički događaj jako podsjetio na nju.

  8. #608
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    krenula je i nova sezona Dark

  9. #609
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon dugo vremena me jedna serija stvarno jako zainteresirala: Years and Years, o jednoj velikoj engleskoj obitelji i događajima u bliskoj budućnosti.
    Serija je prilično jeziva jer je vrlo stvarna, a upravo me jedan jutrošnji politički događaj jako podsjetio na nju.
    Bas je zastrasujuca. Na trenutke me bilo malo strah, s onim filetrima za lice, nuklearnim oruzjem, redukilma koji upravljaju drzavama...ali serija je odlicna!

  10. #610
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo recimo tu ima dosta objašnjenja
    https://www.jutarnji.hr/life/znanost...eriji/9015128/
    Ali i sama znam ponešto o djelovanju radijacije i vidim da se debelo pretjeruje u seriji.
    I ono s pesekima je i meni koma [emoji3525]



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Meni se taj interview ne svidja. Ocito netko jako pro-atomski raspolozen. Ja nisam npr. uopce ni dozivjela scene prijenosa radijacije kao zarazne. Dozivjela sam da je opasno dodirivati nekog tko jos mozda ima na sebi cestica, ili cak da je taj pacijent ugrozen dodatno od posjetitelja s obzirom na otvorene rane. Ne razumijem sto bi to bilo opasno ako je nesto fizikalno netocno napravljeno. I odakle ideja da su nukearke jedino rjesenje. Isto tako ne znam zasto netko misli da je dokumentarac jedan na jedan tocno, a ne neciji dozivljaj necega.
    Al ja sam pogledala samo 3 epizode. Nisam dalje stigla. Drago mi je da se komentira. Popunjava sliku. Ali meni ovaj konkretan interview nije legao.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 26.06.2019. at 00:31

  11. #611
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Mislim, i mene nervira kad se fizikalno krivo prikazuje nesto u sto se razumijem, ali mislim da to za prosjecnog gledatelja nije bitno.
    Sama atmosfera je iz drugog vremena, al bas je taj neki odnos politike i struke jos prilicno zadrzan i prodavanje magle, samo su majice sarenije i odijela bolje krojena.

  12. #612
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Inace sam pocela gledati Male laži i Džentlmen Jack. Prvu gledam samo ja, a oboma nam se Džentlmen.

  13. #613

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Jel gledao tko ovu "hit seriju" kako je svi zovu onaj Černobil? Nekako mi je odbojno pokrenuti tu seriju a svi je hvale da je produkcija i priča mrak...

  14. #614
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    karantena, vrati se samo stranicu unatrag http://forum.roda.hr/threads/68428-S...=1#post3106435

  15. #615

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Hvala! Znači s jedne strane uznemirujuće i tužno, a s druge strane svi je hvale. A morat ću pogledat i ja taman imam HBO probni period pa da to iskoristim za nešto...

  16. #616
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Kako sam napokon na go pogledala sam 3. i 4. sezonu Peaky B. i Male laži. Sad idem čitati što preporučujete. Osim Černobila. Nadoknađujem cijelu godinu ne gledanja.

    Prijateljice mi spominju ove: Orange is the new black, Lilyhammer, Stranger things, Grand hotel, Better call Saul, Sinner, Frontier, Black Mirror, Casa de Papel,.... Provjerim, javim dojmove. Ili ako je netko gledao?

  17. #617
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Orange Is the New Black je serija o ženskom zatvoru, jako zabavna, ima 6-7 sezona i mislim da uskoro počinje nova/zadnja.
    Puna je živopisnih likova i stvarno odličnih glumica, a prilično je zanimljivo vidjeti i tko i kako u SAD završava po zatvorima.

    Stranger Things je SF/horror, ali ništa previše strašno, serija je namjerno napravljena u stilu osamdesetih (u kojima se događa) i tu je nevjerojatno autentična.
    Najveći adut su joj stvarno genijalni klinci koji glume, na čelu sa preslatkom Millie Bobby Brown.

    Better Call Saul je spin off serije Breaking Bad, ja se u tu seriju nikako nisam uspjela uživjeti, i kad ju počnem gledati taj čas zaspem.

    Sinner ima dvije sezone koje nisu međusobno povezane i ja iskreno ne znam koja mi je gluplja.

    Black Mirror je nešto stvarno posebno, genijalna serija, to ti je nešto kao Zona sumraka 21. stoljeća. Epizode su međusobno nepovezane, i uglavnom govore o zastrašujućim posljedicama upotrebe novih tehnologija.
    Uglavnom se događaju u nekakvoj bliskoj budućnosti. Uglavnom vlada mišljenje da su prve dve sezone odlične, od treće seriju radi Netflix i tu je kao malo pala kvaliteta. Sad je izašla peta sezona, to još nisam gledala.
    btw. prva epizoda serije je stvarno gadna Nije strašna, ima puno strašnijih, nego je gadna, pa nemoj odustati nakon nje.

  18. #618
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Koji zanr bi ti najvise odgovarao?

  19. #619
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ma preskoci prvu epizodu, ne treba ti to u zivotu!!

  20. #620
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to, slažem se, ima jedna epizoda BM koju sam ja preskočila i ne želim ju pogledati.

  21. #621
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Super ste, hvala. Zapravo ja uopće nemam želudac za hororce, čak i one blaže verzije. Probam nešto od navedenog, javim dojmove.

  22. #622
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je i Russian doll bila super

  23. #623
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Gentleman Jack, danas krenula. Dobar.

  24. #624
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Krenula s Killing Eve. Kaže prijateljica, filmofilka, dobra je.

  25. #625
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Da, na Eve sam zaboravila, dobra je.
    Jesi gledala Sharp objects?
    Prosli vikend odgledala Very English Scandal. Jako dobra. Hugh Grant u neobicnoj ulozi.

  26. #626
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nisam, ali hoću. :D

  27. #627
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni se Killing Eve baš i ne sviđa, osim Jodie Comer koja je prekrasna i odlična u ovoj ulozi.

    Pogledala sam Gentlemen Jack, nije loše, malo dosadnjikavo, i opet je glavni adut serije genijalna glavna glumica.

  28. #628
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    palčica, ako imaš HBO preporučujem seriju Godine i godine.

  29. #629
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    nemam pa ni TV

  30. #630
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Hbo to go instaliras na komp , ni ne treba ti tv

  31. #631
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Seljak sam, hvala ti. I zaista se lako odustane i dođe 35 kn mjesečno? Neloa opcija za nas bez TV-a.

  32. #632
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ovo ti je samo u prvoj epizodi tako i to uglavnom zbog Djatlova, koji je (pravedno ili ne, ne znam) prikazan kao pakšu

    ostali rusi/ukrajinci/bjelorusi/sovjeti su mi bili divni, mislim da je serija baš uhvatila tu socijalističku slogu i hrabrost
    sustav (dakle cijeli državni aparat, skupa sa komunizmom) je prikazan kao loš

    ono što se ja pitam je - bi li taj sovjetski narod bio tako hrabar i složan da nije bilo baš takvog državnog aparata?
    to sam se i ja pitala
    sistem, kakav god bio, a kazu da je bio neusporedivo represivniji od ex yu socijalizma, je jako promovirao zajednistvo i rad za opce dobro

    ja sam uvjerena da danas toga ne bi bilo
    jedino ako bi netko provalio da se grafit moze prodati za dobre novce, onda bi se nasla ekipa koja bi ga skupljala

    inace ja sam dobila potvrdu da sam emocionalni invalid
    meni su (a i mojoj kceri, genetik je njesra) bile grozne scene sa zivotinjama
    ostalo...
    mada serija, bar ovo sto sam gledala, nije ni napravljena da izaziva veliko sazaljenje
    vise da se razmisli sto je moglo biti, kako je zapravo sreca da smo mi danas zivi i kako lako moze sve otici kvragu

  33. #633
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    palčica, ako imaš HBO preporučujem seriju Godine i godine.
    Pridružujem se preporukama.

    Ne mogu se načuditi sjevernjačkom naglasku Emme Thompson
    Od nje smo navikli na savršeni RP izgovor, kao s BBC-a

  34. #634
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jesi pogledala cijelu seriju?

  35. #635
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ne, 4 epizode.

    Ne nešto me upozoravaš?

  36. #636
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma ne, samo ti neću spojlati ako nisi gledala

  37. #637
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Pitanje vezano uz 3. epizodu Years nad years koje sadrži spoiler pa je u bijelom:

    Piše na wikipediji da je Stephen zgnječio dostavljačev bicikl ispred Elainine kuće. Ja sam mislila da je to bilo u Leicesteru. Što vi mislite?

  38. #638
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Razmišljam o HBO-u, ali kad pogledam dostupne srije. Čituckam paralelno, jednu na hv, jednu na eng. Sve bih ja sada nadoknadila. Navukla sam se na Killing Eve, mada nije među najboljim serijama koje sam gledala. Glumica mi je zanimljiva.

  39. #639
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Veep, zadnja sezona, najbrutalnija do sad!
    ako ikad ikome zatreba leksikon uvreda, Veep je odličan izvor

    evo mali preview kako izgledaju dijalozi:

    Amy: Ma’am, you can’t let an embittered, vindictive, narcissistic man-child be one heartbeat away from the presidency, let alone be the president.
    Selina: There’s no safer place to stick Jonah Ryan in all of Washington D.C. Being vice president is like being declawed, defanged, neutered, ball-gagged, and sealed in an abandoned coal mine under two miles of human shit! It is a fate worse than death. Besides, I’m not gonna die, ’cause I got the heart and the twat of a high school cheerleader who’s only done anal!
    Amy: I am begging you, please – Ma’am,
    Selina: Enough! I didn’t come to North Carolina to lose. I don’t even like to change planes here.

    vrhunska satira! nema lažnog smijeha, nema fillera, svaka sekunda je ispunjena britkim dosjetkama koje se nižu gotovo neuhvatljivom brzinom. svaka čast autorima!

  40. #640
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moram gledati tu seriju !!

    Inače kako godinama uopće nisam gledala TV niti serije, tako ima hrpa starijih serija koje nisam gledala kad su bile aktualne.

    Tako sam sad počela gledati Homeland, totalno me zaokupila odlična mi je.

    Ima valjda devet sezona. Trajat će mi do Božića

  41. #641
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja tako nadoknađujem nikad pogledanu Veronicu Mars, isto me totalno zaokupila ljeti mi nema do tinejdžerskih serija
    neki dan sam se posvađala s mužem jer je bez mene pogledao hrpu epizoda, dođem s posla i on mi sve zaspojla

  42. #642
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    što se tiče "trajat će mi do Božića" mima, tako sam ja mislila da ću got gledat do 2020. kad sam počela u 3. mjesecu. što reći, taman do finala sam bila gotova

  43. #643
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Veronicu Mars isto nikad nisam gledala .. a to je Kristen Bell koju obožavam
    Posljednje uređivanje od Mima : 25.07.2019. at 12:28

  44. #644
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    jel dobra Veronica Mars? ima baš puno epizoda...

    jel netko gledao Casa de papel/Money heist?

    ja sam nedavno počela Rick and Morty, to stvarno nije za svakoga, treba imati želuca...zabavna i je i nevjerojatno kreativna, baš su dali mašti na volju

  45. #645
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Veronica, pa u početku mi je bila prilično glupa i klišejasta i nije mi bilo jasno zašto su se svi toliko nakačili na nju
    ali ima ono nešto
    to nešto je vjerojatno Kristen Bell
    tako da baš uživam, oprostim joj sve televisa presenta momente, ustvari oni su mi najbolji

    Rick and Morty su mi super, ima još jedan crtić koji je meni jako drag, a ima samo dvije sezone, Gravity falls se zove, super za gledat sa klincima
    onog konja isto nikako da pogledam iako sam sigurna da bi mi se svidio, al ko će to stić sve..

  46. #646
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja nikad nisam cula za Veronicu. Nakacila sam se za Nasljedje na HBOu. Predobra mi je- ne znam kad sam gledala seriju u kojoj su mi svi likovi grozomorni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #647
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Hvala sasa! Baš mi ponestalo serija.

  48. #648
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje vezano uz 3. epizodu Years nad years koje sadrži spoiler pa je u bijelom:

    Piše na wikipediji da je Stephen zgnječio dostavljačev bicikl ispred Elainine kuće. Ja sam mislila da je to bilo u Leicesteru. Što vi mislite?
    I ja mislim da je u L, pa taman su izašli iz puba tren prije, a računaš da su karmine u istom gradu.

    Btw, još dvije ep Years and Yearsa nas čekaju večeras, veliki lajk i preporučam i ljubiteljima Black Mirrora!

    Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

  49. #649
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Pogledala mini-seriju BBC-a Howards end. Lagana, opuštajuća. Glumi Anthony Hopkins.
    http://www.filmofil.ba/howards-end-u...e-mini-serije/

    Počela sam Halcyon. Također britanska miniserija. Radnja je smještena u hotelu, za vrijeme rata. Čini se zanimljiva.

  50. #650
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ajme Rick and Morty... baš mi se uvukla pod kožu, sad jedva čekam 4.sezonu
    super mi je ona epizoda gdje Rick pretvoren u krastavca te upgradean sa kostima i mišićima štakora dođe na obiteljsku terapiju, terapeutkinja (glas Susan Sarandon) ga je potpuno prokužila i sve mu izrecitirala
    i ona epizoda u Citadeli sa svom onim Rickovima i Morty-ma i izborima---to ću morati ponovno pogledati jer je krcata referencama
    bože koja apsurdna i genijalna serija, oduševljena sam

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •