Stranica 14 od 50 PrviPrvi ... 4121314151624 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 2473

Tema: Serije za preporuku

  1. #651
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja gledam zadnju sezonu Orange Is the New Black, ostale su mi još 2-3 epizode, i stvarno je odlična. Većinom je posvećena tematici vezanoj uz ilegalne useljenike u SAD, i to je baš jako potresno napravljeno.
    Uvijek malo popratim na redditu, pa vidim da Amerikanci komentiraju da je ono što se vidi u seriji ništa prema stvarnosti.

  2. #652
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pogledala sam napokon do kraja Veronicu Mars
    super je serija, preporučam! Sad mi je tek jasno zašto ljudi kad vide Kristen Bell, pomisle prvo na Veronicu, to joj je stvarno najupečatljivija uloga.
    može se i sa malo većom djecom gledat, nema problematičnih scena
    redoslijed gledanja je: prve tri sezone (iz 2004.-2006.), pa film (iz 2014.) pa zadnja sezona 2019.
    naime serija je otkazana nakon treće sezone koja je završila nekako nikako, i onda su obožavatelji skupili novce da se snimi film i zaokruži priču
    a onda su autori nanjušili lovu i serija očito ide dalje

  3. #653
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Sasvim slučajno otkrivena jedna nepretenciozna, mediteranska i opuštena serijica The Durrells ili Durrellovi. Riječ je o adaptaciji romana, o engleskoj udovici koja u želji za boljim životom, zajedno sa četvero djece, odlazi u Grčku, na otok Krf. https://www.youtube.com/watch?v=wHFPoTkLpTM

  4. #654
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    palči gdje gledaš tu seriju?
    Sviđa mi se trailer
    Ja sam ono malo vremena pred ekranima na Male laži HBO, odlična glumačka ekipa!
    A i obleka mi je najs

  5. #655
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam počela pa odustala, u neke serije mi se teško uživjeti. Premda je ovo serija o obitelji Lawrencea Durella, pa bi bilo logično da me zainteresira jer njega jako volim.

  6. #656
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Druga sezona Mindhuntera je cak i bolja od prve. Rekla bih da je to psycho killer Mad men. Nakon intervjua sa Charliem Mansonom i Son of Samom mi nije bilo bas lako zaspati. Nekako sam se nadala da ce i Ted Bundy upasti u ekipu, jer sam prethodno gledala fascinantne Ted Bundy tapes, ali eto nije. Mozda u iducoj sezoni.
    To kriminalisticko profiliranje je tako zanimljivo, ali citajuci o tomu sam shvatila da se zapravo radi o nekoj pseudoznanosti, sto je zapravo vrlo dobro prikazano u ovoj sezoni. I u prethodnoj su se djelomicno dotakli manjkavosti tog pristupa hvatanja pocinitelja (profiliranje sluzi da bi potvrdilo unaprijed donesen sud o vjerojatnom pocinitelju) a ovoj su nedostaci i ocitiji (npr. kod Atlanta child murders profil ubojice je black male 20-30god). Odlicna, odlicna drama!

  7. #657
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Propustila sam dodati - bez ibzira sto je samo profiliranje pseudoznanost, ono pociva na spoznajma donesenim temeljem intervjua sa serijskim ubojicama. Uvid u profile njihovih licnosti je doista fascinantan (nature vs. nurture, zlostavljacke obitelji, uloga majke u formiranju psihopatologije). Navodno su intervjui preneseni gotovo verbatim.

  8. #658
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    palči gdje gledaš tu seriju?
    Sviđa mi se trailer
    Ja sam ono malo vremena pred ekranima na Male laži HBO, odlična glumačka ekipa!
    A i obleka mi je najs
    serijeonline.net - oaza serija :D

  9. #659
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam počela pa odustala, u neke serije mi se teško uživjeti. Premda je ovo serija o obitelji Lawrencea Durella, pa bi bilo logično da me zainteresira jer njega jako volim.
    Razumijem te. Tako ja nisam mogla Male laži, poslije mi je bila ok. Ova mi paše jer se nasmijem, jer sam solo mama pa se mogu poistovjetiti, volim to doba i mediteransko ozračje.

  10. #660

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Durrellovi su svojedobno išli na HTV1, gledala sam djelomično, stvarno je zgodna serija. Mene je privukao lik najmlađeg sina (Geralda), sjetila sam se da imam njegovu knjigu "Svijet prirode" u kojoj se na više mjesta prisjeća djetinjstva i života na Krfu

  11. #661
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Gledala sam Durrellove prosle godine na HRT-u kad sam visila kod kuce na porodiljnom. Super mi je,sad sam nedavno bila bas sretna kad sam vidjela da opet repriziraju. I ja sam imala Svijet prirode,bas je dobra knjiga, sjecam se slike sa sovom s Krfa

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  12. #662
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    trenutno Mindhunter, krenula sa 2.sezonom, prva je bila jako dobra

  13. #663
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Počela sam gledati Durrellove, mogla bi mi se svidjeti
    Sluškinjinu priču trenutno nemam snage gledati, toliko mi je mučna i potresna
    Knjigu sam pročitala i isto me pogodila, ali ovo mi je jednostavno too much u ovom trenutku

  14. #664
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    flopi, meni sada paše baš ta serija, prije sam zazirala, bez razloga.

  15. #665
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Sluškinjinu priču trenutno nemam snage gledati, toliko mi je mučna i potresna
    Odgledala treću sezonu,najlošija do sad

  16. #666
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Meni je sluskinja samo prva sezona super, poslije je cista sapunica.


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  17. #667
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Manifest-odlična!

    Avion slijeće u New York nakon što se pet godina pretpostavljalo da se srušio negdje u moru.
    To vrijeme nije prošlo za putnike aviona, već za njihove voljene kod kuće. Serija prati njihove osobne živote, kao i veću misteriju i svrhu njihove sudbine

  18. #668
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku

    jel netko gledao Casa de papel/Money heist?

    odlična je! nisam prije gledala, krenula sam od početka, nažalost glupi stvarni život i obaveze mi ne daju da bingam, inače bih vjerojatno bila gotova već

  19. #669
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Kvaka 22 iliti Catch 22, pogledala sam prve tri od šest. Sviđa mi se! Christopher Abbott mi je odličan. Pogledala sam Ellenin interview s njim, nije mi simpatičan. Al u seriji to nema veze.

    Čitala sam jako davno, uopće ne mogu usporediti. Sjećam se (osim Yossariana) relativno dobro samo onog Miloa švercera.

  20. #670
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam velika obožavateljica te knjige, a serija mi se nije svidjela, odstala sam nakon možda dve epizode. Christopher Abbott mi baš i nije drag, još od serije Girls.
    Posljednje uređivanje od Mima : 19.09.2019. at 16:03

  21. #671
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam velika obožavateljica te knjige, a serija mi se nije svidjela, odstala sam nakon možda dve epizode. Christopher Abbott mi baš i nije drag, još od serije Girls.
    joj to je jedan od najiritatnijih likova ikad. Iako su Girls bile prepune iritantnih likova, Marnien cmoljavi dečko je bio najgori.

  22. #672
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    odlična je! nisam prije gledala, krenula sam od početka, nažalost glupi stvarni život i obaveze mi ne daju da bingam, inače bih vjerojatno bila gotova već
    ja sam negdje na 6-7 ep. Serija je dobra, ali me nekako nije prikovala za ekran, baš se moram podsjetiti da je gledam. Jesu li i ostale sezone o toj jednoj pljački?

    Ja sam počela gledati norvešku Beforeignners (valjda sam dobro napisala), na HBO-u koji ju je preveo kao Došljaci iz prošlosti. Odlična je! Premisa serije je da u današnje vrijeme ničim izazvani iz mora izranjaju ljudi iz prošlosti, točnije iz tri vremenska perioda - kamenog doba, vikinškog doba i 19.stoljeća. Nakon tih prvih 5 min, serija nastavlja X godina (5-7?) nakon prvih incidenata (stalno dolaze novi), gdje s neki već integrirani u društvo (zovu ih transtemporalni ljudi ). Fokus je na jednoj vikinškoj ratnici koja je postala policajka i ubojstvu koje istražuje s partnerom iz ovog vremena.

  23. #673
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jelda da je odlična serija! Baš sam htjela napisati da ju gledam. Inače nisam baš luda za serijama s takvim premisama, čini mi se da ih je jako puno u zadnje vrijeme, ali ova stvarno ima nešto.

    Genijalni su mi glavni glumci, posebno glumica - zove se Krista Kosonen (ona je finska glumica), imaju odličan odnos, odličnu kemiju.

  24. #674
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ta Krista je fenomenalna! Hod, način na koji jede, totalno je mogu zamisliti kako vitla nekim mačem A opet ima nešto ženstveno u sebi. Zapravo ruši stereotipe. A i on. Ona scena kada on zasuzi na prizor okupljanja obitelji a ona mu se krene rugati mi je bila odlična. Ovo je 21 stoljeće, muškarci smiju plakati

    Jedino mi nije jasno šta te kapi za oči rade? kužim da je to neka droga, ali zašto se daje ovima kada upadnu iz prošlosti? Volila bih kada bi to malo bolje objasnili.
    E i onaj bogataš iz kamenog doba mi je super
    Full frontal male nudity, to se doista rijetko viđa.

  25. #675
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    .. posebno se ne viđa u toj količini

    Ja sam shvatila da su te kapi nekakvo sredstvo za smirenje koje daju beforeignersima jer su, jasno, loše kad stignu iz prošlosti, a policajac se navukao

    Čitala sam na redditu da Krista Kosonen uopće ne govori norveški!

  26. #676
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    sad ste me 'nagovorile' da je gledam
    ne znam je li betty sa kristom ili mima s kolicinom

    ja gledam veronicu mars, po tang, i uzivam ko teenagerica
    a ceka me citava lista

  27. #677
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Navučena na veroniku mars, čekam neka bolja vremena za Dark i slične zahtjevnije serije.

  28. #678
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    hehe, marshmallowsi

    zainteresirale ste me za te Norvežane! kad riješim Španjolce

  29. #679
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam velika obožavateljica te knjige, a serija mi se nije svidjela, odstala sam nakon možda dve epizode. Christopher Abbott mi baš i nije drag, još od serije Girls.
    Ja nisam gledala Girls pa nisam pod dojmom toga, ali mogu zamisliti da je iritantan (Možda da sam gledala girls, možda bi me više nerviralo.). Ono što se meni kod njega baš nekako nije svidjelo kako objasnjava kod Ellen DeGeneres (totalni sam youtube junkie) o čemu se radi u knjizi. Uopće nije spominjao antiratnu notu i ništa vezano uz to, nego da je to priča o histeriji i egzistencijalnoj krizi jednog čovjeka. Isto kad ga je pitala za Clooneya, kao njegovoj mami je to totalna fora da je s Clooneyjem na naslovnici. Tako da - da, nije mi simpatičan, ali mi se svejedno sviđa serija. Svidja mi se taj "braćoCoenovski" ugođaj. I minimalna doza muško-ženskih odnosa, koja mi je zbilja već dosadna.

    Osim toga podsjeća me Abbott fizički na mladića iz mladosti koji je bio vrlo popularan među teenagericama moga doba

    Zabilježit ću si Norvežane. Zvuči mi šašavo

  30. #680
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Odgledala Vruću zonu i nikako mi nije jasno zašto nisu mogli jednostavno zatvoriti prostorije i pustiti agens koji omamljuje u obliku plina i onda ih eutanizirati bez puno preše? Ono, radi se o američkoj vojsci. Mogu bombardirati civile po svijetu bez problema, a ovdje riskirali milijune života sugrađana zbog 500 bolesnih majmuna.

  31. #681
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Kakva vam je Obitelj pravednika?
    Mi skupa gledamo, pa onda sudjelujem, al nekako mi nije legla. Objektivno mi se cini dobrom. Onda malo odspavam dio

  32. #682
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    Čitala sam na redditu da Krista Kosonen uopće ne govori norveški!
    Pa kad je ona Finkinja Gledala sam drugu seriju s njom u glavnoj ulozi: Bullets.

    Sada sam pak na norveškoj seriji Wisting

  33. #683
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Dakle pratite norvesku propagandu za normalizaciju percepcije integracije migranata iz kamenog doba u drustvo!
    Peglaju nam mozdane vijuge!
    Odlicna je serija, odlicna!

  34. #684
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja gledam Nasljede (Succession) na HBO, 2.sezonu i apsolutno mi je fenomenalna. https://www.tportal.hr/kultura/clana...bolja-20190915
    Inace sam pogledala Najjaci glas o osnivacu Foxa Tv- sa neprepoznatljivim Russelom Croweom u glavnoj ulozi-dobra serija o nasim vremenima. Sad me zanima i film koji dolazi oko Bozica.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. #685
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Eh da, gledam sa sinom The stranger things. Zavrsili smo 2.sezonu. Svidja mi se serija. Upside down dozivljavam kao metaforu za psihicka stanja- prije svega anksiozno depresivne fenomene i serija mi doista nije strasna. A ja uopce ne toleriram “strasno” na ekranu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #686
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle pratite norvesku propagandu za normalizaciju percepcije integracije migranata iz kamenog doba u drustvo!
    Peglaju nam mozdane vijuge!
    Odlicna je serija, odlicna!
    i mene sve više oduševljava
    overall story arc sasvim sigurno aludira na migrantsku krizu, ali ono što je mene kupilo su genijalne pojedinačne scene

    ono s mahovinom
    ono kad viče na kolegicu da koristi libresse sa krilcima
    onaj vikinški ratnički poklič kad kreću u potragu
    njen pristup sextingu

    ali ona scena kad joj on objašnjava što je gluten i zašto je loš je remek djelo!

  37. #687
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja gledam kako ću do 5. sezone Poldarka. Kako kaže MM: Evo ga, opet jaše...
    Neka jaše, jedva čekam :D

  38. #688
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Meni je scena s mahovinom legendarna
    Inače, nastala je epidemija serija s nekim futurističke apokaliptičnim elementima, koju god krenem gledati svaka ima nešto tog tipa...
    Posljednje uređivanje od flopica : 26.09.2019. at 14:10

  39. #689
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pogledala sam prve dvije epizode, i da super je mahovina, i gluten i blog party
    La casa de papel sam pogledala prve dvije sezone, meni je serija silno napeta i stalno me držala u "samo još jednu epizodu", pa sam namjerno stala na kraju druge jer je tu nekako zaokruženo, a čula sam da treća završi sa žešćim cliffhangerom. Uglavnom, ima malo rupa, ali jako je zabavna i šarmantna.

  40. #690
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Iako mi je jedna dobra duša nabavila Poldarka, MM me dočekao sinoć s idejom da gledamo Peaky Blinders. Dakle, to je nešto savim drugačije od Poldarka, ali prva epizoda mi je jako obećavajuća. Nisam imala pojma niti koja je tema serije, što mi je bilo baš osvježavajuće, počet gledati nešto o čemu baš ništa ne znaš. Neću ništa ni čitati. Događa se poslije Prvog svjetskog rata, Birmingham, milje organiziranog kriminala, ratne traume, neobična i meni odlična glazbena kulisa.

  41. #691
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    On a gathering storm comes
    A tall handsome man
    In a dusty black coat with
    A red right hand




    Ja sam pak počela gledati seriju Succession iliti Nasljeđe na HBO koju u zadnje vrijeme jako hvale na sve strane, pa ne mogu reći da sam baš toliko oduševljena kao što su kritike dobre, ali kažu da postaje sve bolje, pa ćemo još vidjeti ..

  42. #692
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    On a gathering storm comes
    A tall handsome man
    In a dusty black coat with
    A red right hand

    Aaa, super! I ti svakog vraga znaš...

  43. #693
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    O serijama nažalost baš svakog ..

  44. #694
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno


  45. #695
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    vertex, meni su peaky blinders bili bas zabavni
    glazba je genijalna

    ja sam na veronici mars, a cekaju me beforeigners i jos svasta nesto
    so many series, so little time

  46. #696
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Pogledali prvu epizodu Beforeigners. Svidja mi se! Ja bih seriju nazvala Prošljaci

  47. #697
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    On a gathering storm comes
    A tall handsome man
    In a dusty black coat with
    A red right hand




    Ja sam pak počela gledati seriju Succession iliti Nasljeđe na HBO koju u zadnje vrijeme jako hvale na sve strane, pa ne mogu reći da sam baš toliko oduševljena kao što su kritike dobre, ali kažu da postaje sve bolje, pa ćemo još vidjeti ..
    Red right hand - iz moje mladosti. Obozavana.

  48. #698
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    La casa de papel sam pogledala prve dvije sezone, meni je serija silno napeta i stalno me držala u "samo još jednu epizodu", pa sam namjerno stala na kraju druge jer je tu nekako zaokruženo, a čula sam da treća završi sa žešćim cliffhangerom. Uglavnom, ima malo rupa, ali jako je zabavna i šarmantna.
    evo potpisujem sve, od riječi do riječi
    i ja ću stati sada i početi treću kada izađe četvrta
    serija je turbo-sapuničasta, ali na doista zabavan način
    ona strast između profesora i XXXX (da ne spojlam)...kao da ljubavni roman čitam
    rekla bih da je guilty pleasure, ali već neko vrijeme ne osjećam nikakav guilt za svoje pleasure

  49. #699
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To su te godine.

  50. #700
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Pogledala do kraja Beforeigners. Dobri su. Samo sam ja naivno mislila da je to 6 epizoda i gotovo. Znaci cekamo novu sezonu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •