Stranica 12 od 50 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 2473

Tema: Serije za preporuku

  1. #551
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    O, da... iako mi je ova sezona podbacila, mislim da je jučerašnja zadnja epka nekako ipak to omekšala... kraj je dobar, nije upao u šablonu koju je možda većina očekivala (da će Jon Snow postati kralj)... nekako mi je njegova priča i najtužnija, čini mi se da je toliko toga prošao a nije se pomaknuo s mjesta. Ali to je život.
    Čitala sam koga bi obožavatelji serije htjeli na tronu, a to se upravo na kraju i dogodilo.
    Jednom ću pogledati sve sezone, da mi se slegnu još neke stvari...

  2. #552
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Užas, želim ovo što prije zaboraviti.

  3. #553
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam medu onih 1% na svijetu koji nisu gledali niti jednu epizodu.
    cini ti se, ima nas puno vise
    oko mene nitko nije gledao

  4. #554
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Dakle Bran je kralj. ja nisam gledala ni 6 ni 7 a bome ni 8 sezonu, ali....
    meni je to sve vodilo jos od kad su ga ona djeca (Jojen i Meera). I njegov strahovuk je nazvan Ljeto (Summer), to vodi dolje na jug u Kraljev gudobran. Klasicna prica, nestala osoba koja stjece neke moci/mudostri/iskustvo/vjestine. Kod njega je to mogucnost geldanja kroz trece oko (ako se dobro sjecam).
    Jon nije imao nikakve sanse postati kralj, bar po knjigama. on je samo zelio neku pripadnost. Prvo Starkovim, a potom Nocnoj strazi. takve osobe nikad nisu predodredjene za kralja. Fali im snaga koju trose na to da nadju kome pripadaju.

  5. #555
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja isto želim što prije zabraviti
    i palim svijeće da GRRM završi knjige, KAD GOD, samo da ih završi. Ne mora čak biti ni za moga života, nek mu digitaliziraju svijest prije nego umre i nek piše knjige stoljećima, samo nek ih napiše

    ono što mene najviše frustrira je to da R+L=J, dakle najveća tajna cijele sage, nije imala nikakvog utjecaja na radnju. To je bila samo manja smetnja. Neopisivo me to frustrira.
    Naživcirala me i Bronnova pojava. Dakle u ovoj sezoni se prvo pojavio u Kings landingu, gdje mu Cercei kaže da ode ubit Tyriona i Jamiea. Pa se pojavi u Winterfellu gdje im kaže da će ih ubit i da ne misli sudjelovat u Battle of KL. I onda se pojavi u malom vijeću, kao faking coin master?!?!?
    Kako je Sam postao Archmaester? Šta je sa Gilly, zar ona ne čeka njegovo dijete? Zar zakletve ništa ne znače? Ako ne znače ništa zašto je Jon protjeran na zid? Šta će im zid sad kad više nema White walkera?
    Evo i vama i meni kao melem najbolji meme svih vremena:

    https://www.reddit.com/r/freefolk/co...t/be_a_dragon/

  6. #556
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je Sam postao Archmaester? Šta je sa Gilly, zar ona ne čeka njegovo dijete? Zar zakletve ništa ne znače? Ako ne znače ništa zašto je Jon protjeran na zid? Šta će im zid sad kad više nema White walkera?
    NIje da se sjecam svih detalja ali nije li Gilly bila trudna s ocem, pa se Sam sazalio nad njom i odlucio je uzeti. Ne sjecam se da je on otac njenog djeteta. no uzmite u obzir da sam ja to citala jos prije .....ajme ne znam ni sama koliko godina, ako mi stariji sin ima sad skoro 14, onda sigurno preko 15 godina.
    sad sam jos ljuca na GRRM

  7. #557
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Gilly je rodila to dijete, sad u zadnjoj sezoni je bila trudna sa Samovim djetetom

  8. #558
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Aaaaaa, OK to sam propustila.

  9. #559
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Meni je drago što ni Jon ni Dany nisu dobili tron, iako sam mislila da će i Jon umrijeti. Nije mi toliko loša epizoda, koliko mi je tužna.
    I mene je naživcirala Bronnova pojava. A i ta scena malog vijeća na kraju, baš mi je bilo nepotrebno.
    Posljednje uređivanje od Riri92 : 21.05.2019. at 16:20

  10. #560
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    A i ta scena malog vijeća na kraju, baš mi je bilo nepotrebno.
    da, Bronn nudi da će financirati obnovu kupleraja
    to bi trebao biti neki comic relief, ali samo me još više naživciralo

    ali moram komentirati Brana kao kralja
    uopće ne razumijem
    dakle, on je trooki gavran, sveznajući, može vidjeti u prošlost i u budućnosti
    što i sam potvrdi Tyrionu kada mu kaže: Što misliš zašto sam došao?
    dakle, on je znao sve što će se dogoditi i nije nikoga upozorio
    znao da će Dany zapaliti KL, pobiti sve te ljude, i onda će njega izabrati za kralja - i to mu je bilo ok
    #nemrem
    ako je to kraj koji je GRRM predvidio stvarno se nadam da će ga bolje i suvislije razraditi

  11. #561
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Dosla sam samo reci da nemam pojma o cemu pisete.

  12. #562
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ni ja ne mogu preko toga da cijelo vrijeme zna za sve užase, a i dalje ima onaj nezainteresirani pogled i šuti.
    Dobro, ne bi imalo smisla ni da konstantno mijenja budućnost. Ali da je reagirao na neke bitnije stvari, kao recimo to spaljivanje KL, ili da je napravio nešto da ne dopusti da Jon bude protjeran. Takve stvari bi mu dale čovječnost, ovako mi je baš bezvezan šupkasti lik.

  13. #563
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Edit:pogledala drugu epku,još je bolja nego prva.Puno govori i o sistemu kao takvom i kako su pokušali umanjiti razmjere katastrofe.Kraj ove epizode je posebno težak...gledati svakako!
    Btw ... došlo mi je već i prije kao ideja da posjetim ovu zemlju i mjesto tragedije,što se nudi kao turistička tura.
    pogledala i ja dvije epizode sinoć
    samo da upozorim one slabog srca, meni je ova serija ravna hororu
    majkemi, mislila sam da se radi o nekom poludramatiziranom, ali uglavnom dokumentarističkom prikazu nesreće i posljedica, i serija to i jeste, ali je sve skupa toliko uznemirujuće da ne mogu doći sebi, tim više što se radi o stvarnom događaju

    i stvarno ne razumijem zašto bi itko išao tamo
    inače, ta vrsta turizma je prikazana u jednoj od epizoda dokumentarnog serijala Dark turist na Netflixu

  14. #564
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    [QUOTE=betty blue;3106314

    ali moram komentirati Brana kao kralja
    uopće ne razumijem
    dakle, on je trooki gavran, sveznajući, može vidjeti u prošlost i u budućnosti
    što i sam potvrdi Tyrionu kada mu kaže: Što misliš zašto sam došao?
    dakle, on je znao sve što će se dogoditi i nije nikoga upozorio
    znao da će Dany zapaliti KL, pobiti sve te ljude, i onda će njega izabrati za kralja - i to mu je bilo ok
    #nemrem
    ako je to kraj koji je GRRM predvidio stvarno se nadam da će ga bolje i suvislije razraditi[/QUOTE]
    Pa da je spriječio ludovanje od Dany ona bi ostala divna dobra kraljica s potencijalom da pukne. Ovako su bar raščistili, pokazali sve svoje strane...tako sam ja to sebi zamislila.
    No i dalje je to njezino ludilo bezveze prikazano.
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 22.05.2019. at 12:10

  15. #565
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Cernobil je bas dobra serija. Ja osobno ne podnosim nikakve horore, nisam mogla gledati ni leftoverse ni black mirror, ali Cernobil nije takva vrsta horora. To je zastrasujuca i upozoravajuca prica. Mene je recimo osvijestilo da bih da cujem da se zbio i najminimalniji incident u Krskom s djecom, muzem i psom bila na aerodromu i kupovala kartu za sto dalje. Najgori dio te price o Cernobilu nisu nikakvi uzasni kriminalci i osobito zli ljudi, nego najobicniji ljudi koji su propustili reagirati adekvatno. Iz straha, iz nevjerice...i zato se Cernobil vrlo vrlo lako moze ponoviti. Ne nuzno u obliku eksplozije nuklearnog reaktora, jasno.

  16. #566
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Cernobil je bas dobra serija. Ja osobno ne podnosim nikakve horore, nisam mogla gledati ni leftoverse ni black mirror, ali Cernobil nije takva vrsta horora. To je zastrasujuca i upozoravajuca prica. Mene je recimo osvijestilo da bih da cujem da se zbio i najminimalniji incident u Krskom s djecom, muzem i psom bila na aerodromu i kupovala kartu za sto dalje. Najgori dio te price o Cernobilu nisu nikakvi uzasni kriminalci i osobito zli ljudi, nego najobicniji ljudi koji su propustili reagirati adekvatno. Iz straha, iz nevjerice...i zato se Cernobil vrlo vrlo lako moze ponoviti. Ne nuzno u obliku eksplozije nuklearnog reaktora, jasno.
    Krško ima containment (betonsku kupolu) koju ruske elektrane nemaju - https://en.wikipedia.org/wiki/Containment_building

    Ne moraš pakirati stvari.

  17. #567
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Zapravo, ima još nuklearki u blizini, u Mađarskoj je Paks isto blizu, a oni nemaju kupolu.

    Ali to je još uvijek manje zlo nego ugljen (sorry na offt). Visoka tehnologija traži i visoku razinu odgovornosti.

    Meni je dojmljivija bila knjiga Černobilska molitva Svetlane Aleksievič - ovo: https://www.mvinfo.hr/knjiga/11252/c...ika-buducnosti iz koje se vidi da je veću štetu napravila politika (koja nije pravovremeno oglasila bitne informacije) nego struka. Nisam ni znala da ima neka serija o Černobilu, pa samu seriju ne mogu komentirati. Nisam baš ljubitelj televizije.

  18. #568
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Meni je dojmljivija bila knjiga Černobilska molitva Svetlane Aleksievič - ovo: https://www.mvinfo.hr/knjiga/11252/c...ika-buducnosti iz koje se vidi da je veću štetu napravila politika (koja nije pravovremeno oglasila bitne informacije) nego struka. Nisam ni znala da ima neka serija o Černobilu, pa samu seriju ne mogu komentirati. Nisam baš ljubitelj televizije.
    U seriji je ovo isto naglašeno, u stvari, struka je bila ta koja je pokušavala doprijeti do političara, međutim prekasno su ih poslušali

    Jako dojmljive ove dvije epizode.

    Gledam ih preko HBO, da li su negdje pustili više od dvije epizode?

  19. #569
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Krško ima containment (betonsku kupolu) koju ruske elektrane nemaju - https://en.wikipedia.org/wiki/Containment_building

    Ne moraš pakirati stvari.
    mislim da nije poanta istaknuti kako su nuklearne elektrane opasne
    ali činjenica je da ne možemo sa 100% sigurnošću tvrditi kako su nuklearne elektrane potpuno sigurne, bilo ih je dosta osim Černobila i Fukušime https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclea..._and_incidents
    rekla bih da je to kao sigurnost u prometu, statistički je sigurnije u avionu nego u automobilu, ali šansa za preživljevanje rušećeg aviona je gotovo nikakva

  20. #570
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku

    Gledam ih preko HBO, da li su negdje pustili više od dvije epizode?
    meni je dostupna i treća na HBO-u

  21. #571
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    meni je dostupna i treća na HBO-u
    baš ću danas provjeriti, nisam provjeravala par dana. hvala

  22. #572
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Mene se isto jako dojmila knjiga koju je Peterlin linkala, i tad kad sam je čitala zvala sam prijatelja koji je radio u Krškom da me malo umiri
    Pa zbog knjige sad oklijevam sa serijom.
    Ali čitala sam neke kritike da su netočno prikazali broj umrlih od radijacije neposredno nakon elsplozije, da su tada umrla samo dva čovjeka i to od vatre, a smrti od radijacije su došle kasnije

  23. #573
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Izgubljeni, ima nas još! Ni ja nisam pogledala nijednu epizodu GoT-a!

    A na Černobil se nabrijavam još otkad je najavljena i uskoro je krećem gledati (premda ja volim i horore). Nisam dugo tu bila, mnogo besanih noći je u međuvremenu potrošeno na binge i ne znam odakle krenuti s nabrajanjem

  24. #574
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Od serije Černobil me je fizički boljelo sinoć.

    Kad će 4. epizoda?

  25. #575
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Mary kills people.
    Gledao netko?
    Zanimljiva mi je tema, onako, iz filozofskog stajalista. Sama serija je... Ok, solidna. Ima i tu neku cudnu ljubavnu pricu, komplicirane obiteljske odnose, pitanje jesu li oni kriminalci... mislila sam da ce biti teza, zbog teme, ali bas mi je taman, za relaksaciju

  26. #576
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Odgledala sam jednu epizodu Černobila, stvarno je izvanredna.

  27. #577
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pogledala sam i ja Černobil napokon. Stvarno uznemirujuće i pretužno.

  28. #578
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    I što serija dalje odmiče, sve je užasavajuća, a propo pojedinih osobnih tragedija i radnji koje su uslijedile mjesecima nakon eksplozije.
    Fascinantna je scenografija, poradili su na svakom detalju tog vremena, kao da je dokumentarni film...

  29. #579
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nakon te serije pogledajte si dokumentarac o zivotinjama u Cernobilu da malo dodjete k sebi.

  30. #580
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Kako se zove dokumentarac?
    Čitala sam članak neki, koji plot twist!
    iz perspektive životinja: radijacija šmadijacija, ovdje nema LJUDI

  31. #581
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    I mene zanima dokumentarac

  32. #582
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja sam gledala pred par godina, valjda na HTV. Stvarno je impresivno. Ostavio me u upitnicima.

  33. #583
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jelda?
    Prije industrijalizacije to područje bilo močvarno. Onda su i sušili močvaru, i napravili žitnicu. Poslije katastrofe su pomalo puštali neke životinje na to područje. Te životinje (npr dabrovi) su svojim djelovanjem vratili močvaru.
    Na kraju su pustili čini mi se vukove i onda se vratila cijela flora i fauna.
    Kako te životinje kratko žive i dosta se razmnožavaju tako se od katastrofe do danas promijenila hrpa generacija. A onda ti problemi izazvani radijacijom više ne dolazi do izražaja toliko.
    I kao što je neko napisao nema ljudi, sve se vratilo u svoj prvobitno stanje.
    Ne mogu se sjetiti kako se film točno zove al mislim da nije problem izguglat.

  34. #584
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

  35. #585
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da je, ne mogu sad provjeravati.

  36. #586
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja mislim da sam gledala ovaj: https://www.youtube.com/watch?v=4sVrmGqrFyE
    Posljednje uređivanje od vertex : 04.06.2019. at 15:17

  37. #587
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    nitko ne komentira zadnju epizodu?
    mene je potpuno oborila s nogu
    više puta sam pokušavala iz opisa s wikipedije (moj spektakularni znanstveni domet) shvatiti što se zapravo dogodilo, kako je došlo do nesreće, ali avaj, besupješno
    u ovoj zadnjoj epizodi su dali odlično objašnjenje, baš za ovakve poput mene, ne potpune idiote, ali daleko od nuklearnog fizičara najbolje mi je bilo kad Šerbina u jednom trenu pita: ima li pitanja? kao da smo na predavanju

    onaj njihov razgovor na klupi i "For God's sake Boris, you were the one that mattered most" - aaaaaaaa
    ona mala gusjenica
    i hrabri sovjetski narod

  38. #588
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Nisam gledala, pa ne mogu ni komentirati, aliiiii Černobil definitivno nije jedini problem, kao što ni elektrane nisu jedini problem, a pogotovo ne najveći. O ovome ćete rijetko čuti:

    https://hr.wikipedia.org/wiki/Testir...og_oru%C5%BEja

    https://dnevnik.hr/vijesti/svijet/at...---440078.html

    https://www.radiosarajevo.ba/magazin...rnobila/326698

  39. #589

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam gledala, pa ne mogu ni komentirati, aliiiii Černobil definitivno nije jedini problem, kao što ni elektrane nisu jedini problem, a pogotovo ne najveći. O ovome ćete rijetko čuti:

    https://hr.wikipedia.org/wiki/Testir...og_oru%C5%BEja

    https://dnevnik.hr/vijesti/svijet/at...---440078.html

    https://www.radiosarajevo.ba/magazin...rnobila/326698
    Car-bomba ...100 megatona ... koliko ono jača od Hirošime i Nagasakija?!

    Dobro da je ova naša zemaljska kugla još uvijek u komadu ...

  40. #590
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Iz glave - 25 puta jača od bombe bačene na Hirošimu.

    Inače, najveća količina nuklearnih pokusa u visokoj atmosferi napravljena je u vrijeme kad se rodila moja generacija. Valjda smo zato takvi lumeni, hehehe....

    A sad ozbiljno - oružje je veći problem od elektrana. Stvarno jest. Pogotovo ako se nađe u rukama neodgovornih osoba.

    Što se tiče elektrana - visoka tehnologija zahtijeva i visoku razinu odgovornosti. Uvijek je to tako. I kad je Černobil u pitanju, stvari su debelo pogoršali političari. Da se pitalo struku, vjerojatno bi oni na vrijeme zatražili i dobili pomoć na svjetskoj razini, ali štaš... bilo je kako je bilo. Problem je u tome što mentalni sklopovi mnogih političara ni danas nisu puno odgovorniji. Ali nije problem većina, problem može biti jedan jedini neodgovorni pametnjaković koji ima moć odluke.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.06.2019. at 10:20

  41. #591
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Serija je naravno odlična... ali fali mi neka poveznica između četvrte i pete epizode.
    Peta je suđenje akterima i odvojena od prve četiri... nedostaje mi što je bilo nakon prokopavanja tunela, tj. gradnja kupole koja će štititi atmosferu sljedećih 100 godina i sve što se događalo oko toga...

  42. #592
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Odlična mi je peta, slažem se s tobom Betty da je super objašnjenje. Ja to isto ništa ne razumijem inače, ali oni su to tako dobro i jednostavno objasnili da se stvarno sve shvati.

    Razgovor na klupi je i meni bio U biti cijela serija.

    Super mi je serija, odlično je napravljeno, uopće mi ne smeta što pričaju engleski što je bila glavna kritika gledatelja. Ali jako mi je uznemirujuća, ja sam nakon svake epizode mislila na to iduća tri dana. Sad moram gledati neku glupavu da malo odmorim mozak i dušu.

  43. #593
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    I mi smo jučer prvu epizodu Černobila pogledali.

    Ja sam rekla mužu da mi je glupo što su te likove tako nekako jadno prikazali, tipično za Amerikance kad su Rusi u pitanju pa mi je rekao koliko su pazili na izbor. Ne zna jeste već linkale, al baš su se potrudili (možda su Dyatlova pretjerali):
    https://www.buzzfeed.com/crystalro/c...al-life-people
    Ni ja nisam za horore tip, nikako. Ovdje je najveći horor što znaš da se to stvarno nekom dogodilo. Malo sam slaba s pamćenjem imena likova, ona dvojica što su išli otvarati ventile ili onaj jadnik glavni inženjer što je došao poslije sastanka u skloništu i što su ga poslali da mora ići osobno provjeriti reaktor, iako zna što to znači. A i na samom početku onaj što snima vrpce, kad ih je išao staviti u onaj prozor, moglo se osjetiti što on pritom osjeća. Ne znam, možda mi koji smo bili svjesni života u to doba, još slojevitije možemo suosjećati.
    Isto mi je mrvu zasmetalo što govore engleski, ali ipak nije to baš neki veliki problem u cijelom kontekstu.
    Mi smo još poslije pogledali Poirota da možemo zaspati...
    Na HBO su sad 5 epizoda. Niti nema više, je l tako?

  44. #594
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da, 5 epizoda.

    Čitala sam nekidan da Rusi planiraju snimati svoju verziju u kojoj će Amerikanci biti krivi. Nadam se da se to neće ostvariti, prave cirkus od tragedije.

  45. #595
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I mi smo jučer prvu epizodu Černobila pogledali.

    Ja sam rekla mužu da mi je glupo što su te likove tako nekako jadno prikazali, tipično za Amerikance kad su Rusi u pitanju pa mi je rekao koliko su pazili na izbor.
    ovo ti je samo u prvoj epizodi tako i to uglavnom zbog Djatlova, koji je (pravedno ili ne, ne znam) prikazan kao pakšu

    ostali rusi/ukrajinci/bjelorusi/sovjeti su mi bili divni, mislim da je serija baš uhvatila tu socijalističku slogu i hrabrost
    sustav (dakle cijeli državni aparat, skupa sa komunizmom) je prikazan kao loš

    ono što se ja pitam je - bi li taj sovjetski narod bio tako hrabar i složan da nije bilo baš takvog državnog aparata?

  46. #596
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja sam u zadnja dva mjeseca odbingala cijeli Game of thrones pa nikako nisam raspoložena sad za taj Černobil, tražila sam nešto feel good za uz kavu poslije posla
    i našla dvije super, međusobno dosta različite serije
    Easy - o seksu, bliskim odnosima, međusobno vrlo loosely povezane epizode, onaj tip drama zoom in spora do nikakva radnja
    Good omens - po knjizi Neil Gaimana i Terry Pratchetta, glume David Tennant, Michael Sheen i još hrpa poznatih


    a čula sam da je još fantastična i Years and years, al pomalo

  47. #597
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Years and years je odlična.
    Sluškinjine priče su krenule i Big little lies s fantastičnom Mery Streep. samo još da je i vremena...

  48. #598
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Good omens - po knjizi Neil Gaimana i Terry Pratchetta, glume David Tennant, Michael Sheen i još hrpa poznatih

    Umirala sam od smijeha. "Armageddon is in a few days and we have lost the Antichrist!"

  49. #599
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ovo ti je samo u prvoj epizodi tako i to uglavnom zbog Djatlova, koji je (pravedno ili ne, ne znam) prikazan kao pakšu

    ostali rusi/ukrajinci/bjelorusi/sovjeti su mi bili divni, mislim da je serija baš uhvatila tu socijalističku slogu i hrabrost
    sustav (dakle cijeli državni aparat, skupa sa komunizmom) je prikazan kao loš

    ono što se ja pitam je - bi li taj sovjetski narod bio tako hrabar i složan da nije bilo baš takvog državnog aparata?
    Evo jučer i drugu Černobila pogledala. Dosta kasno pa nisam imala vremena za neku soft seriju poslije. Teeeško mi je.

    Još nešto iz prve epizode me uznemirilo, jer mi je živo. Na prvom sastanku u kad se onaj stari ustaje, negira činjenice i poziva se na floskule i ljudi odobravaju. Eto, to ja još uvijek doživljavam i to me zna izluditi. Onako gledam "siriously"?!?! I danas, bez obzira što smijem pogledom dat do znanja da ne držim do toga što taj obično stariji lik govori, u smislu neću biti kažnjena Sibirom zbog toga, na kraju prilično često floskulaši prolaze, rekla bih na mišiće, nepristojnost i nedostatak srama. Sve je to puno surovije i sirovije u SSSR-u, ali rekla bih da je još jako prisutno posvud.

    Ne znam kakav bi bio narod da nije bilo državnog aparata. Vjerojatno bi veći dio njih zbrisao glavom bez obzira. Vijest bi bila u medijima odmah, s puno netočnosti, bez imalo odgovornosti novinara za to što piše (čitam sad vezano uz tragediju u HEPU pa ne kužim jesu li vještaci ludi ili novinari-sumnjam na potonje, totalne besmislice stoje, i ne sjedam u auto za Dubrovnik da upozorim na neistine). Kako god okreneš ne valja. Iz Černobila su trebali odmah evakuirati ljude, politički se stopirala objava, a danas bi dobio krive informacije zbog nekoliko ignoranata i ljenčina.
    Nekako mi Trump na kraju ispadne kao taj stari floskulaš danas, nitko mu ne vjeruje i opet prolaze njegove idiotarije.

    U drugoj mi je epizodi zanimljivo kako znanstvenik (Legasov) i političar (Šerbina) uče jedan od drugog. Kako Legasov nema šanse nagovoriti junake da idu u smrt (slično kao što je teško doprla znanost do antivaksera ili argumentiranje protiv "teorija prehrane", ili negiranje klimatskih promjena...), dok Šerbina to s knedlom u grlu sjajno odradi. I taj portret hrabre žene Bjeloruskinje mi je super, koliko se razlikuje od muških.

    Maltene mi je žao što sam se navukla. MM nije htio gledati sinoć drugu, jer je noć prije imao noćne more od prve. Al mislim da je zaista slojevito napravljena i da se isplati pogledati.

  50. #600
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    I da, još dvije stvari, ako sam ja dobro shvatila, da se nije išlo puniti tankove vodom, da je odmah priznato što se dogodilo, ne bi ni trebalo u drugoj epizodi onu trojicu slati da otvore ventile da ispuste tu vodu koja tlači betonske stijenke.

    A drugo mi je zanimljivo marginaliziranje znanja, u smislu - objasni mi, OK sad znam, sad mi ti ne trebaš, ili Gorbačov kad kaže Legasovu - je l vi to na temelju jednog kamena zaključujete?!, al onda ipak posluša kad je došla voda do grla.
    Odnosno ti nuklearni fizičari su višekratno upitani kako to da je taj tip reaktora eksplodirao, kad ne može, a oni odgovaraju s "ne znam" i onda uslijedi nepovjerenje. Bolje je baljezgat, nego jasno reći da ne znaš. To sam skužila iz nekog razgovora da je kasnije postalo jasno zašto, samo eto u te prve dvije epizode svi "znaju" da taj tip ne može eksplodirati - pa onda "naravno" i nije.

    Ne podnosim namjerno izvrdavanje s odgovorima kad ih ne znaš. Dalje gotovo da mi i nije bitno što netko govori, nema nikakvu vjerodostojnost. Jedino normalno mi je reći ne znam, ako ne znam. Ali to i danas kod masa, na gotovo isti način, prolazi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •