Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 326

Tema: Manjak plodne vode :(

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno Manjak plodne vode :(

    Danas mi je punih 37 tj i na uzv mi je gospodja rekla da ju brine sto imam manjak plodne vode AFI=10 i da je to granica manjka. recite mi od cega to moze biti i kakave su posljedice fakat me strah

  2. #2
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Isto su meni rekli u 39 tj, a dva dana kasnije na porodu ne da je mene oblilo, nego i pola rađaone je bilo mokro...
    karikiram, ali radi manjka plodne vode su me zadržali u bolnici i inducirali dripom, a ono .... kaže dr. da se pregledom može prevariti, kao i u procjeni težine djeteta...

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Da rekao je i da mi je curica oko 3400g i da mu se to cini puno. moram ici vaditi krv i za tjedan dana kontrola pa ce viditi sta ce biti.

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Zašto bi 3400 bilo puno u 37.tjednu, pa ti si u terminu? Malo janje, ma ne brini se, da je bilo što opasno ostavili bi te roditi.

    kako tvoja placenta previa, imaš zakazan carski ili se nešto povuklo?

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi 3400 bilo puno u 37.tjednu, pa ti si u terminu? Malo janje, ma ne brini se, da je bilo što opasno ostavili bi te roditi.

    kako tvoja placenta previa, imaš zakazan carski ili se nešto povuklo?
    danas na uzv je rekla da je 12 mm od usca i za sad i dalje bi trebala na carski kojeg ja ne zelim pa je rekla da moze se jos za ova 3 tjedna malo pogurati gore pa moze bude ok al nista ne garantira

  6. #6
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Malo Janje, polako i smireno. Držim fige da sve bude okej, ali se prventsveno ti moraš smiriti i prestati vjerovati baš svakome. Ja bih na tvome mjestu: a) uživala u posljednjim tjednima trudnoće, b) ako baš nikako nisi ziher, zatražila drugo mišljenje.

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa Vidi poruku
    Malo Janje, polako i smireno. Držim fige da sve bude okej, ali se prventsveno ti moraš smiriti i prestati vjerovati baš svakome. Ja bih na tvome mjestu: a) uživala u posljednjim tjednima trudnoće, b) ako baš nikako nisi ziher, zatražila drugo mišljenje.
    I ja se s ovim slažem, ali pod baš svakome, ne bih navela odabranog ginekologa.
    trebaš vjerovati svojem dr., a ako mu ne vjeruješ, pronađi onog kome vjeruješ.
    Manjak plodne vode, može značiti ništa, a može biti naznaka velikog problema, kao i svako odstupanje u trudnoći.
    Nađi dr. kojem vjeruješ i slijdi njegove upute.

  8. #8
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Manjak plodne vode u terminu nebi trebao biti problem...
    Veći problem bi bio da je trudnoća manja od 36tj...
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 05.10.2011. at 14:26

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Manjak plodne vode u terminu nebi trebao biti problem...
    Veći problem bi bio da je trudnoća manja od 36tj...
    Ali na žalost i može biti.
    Najvjerojatnije nije ništa, ali neka to dr. provjeri.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Ako je trudnoća prije protekla u redu i nije evidentiran manjak pl vode, ne moraš se brinuti. Pred kraj trudnoće to je normalna pojava.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Danas sam morala ici vaditi krv da nije neka bakterija koja to radi mada sam prije 2 tj isla raditi urinokulturu i bila je sterilna. Nadam se da ce uskoro van jer ovaj strah me jos vise muci a i mislim da joj nebi se nista dogodilo da se sad rodi i da znam da je sve ok jer znam da manjak vode moze biti svasta a nemora biti nista

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    37

    Početno

    Ja sam trudna skoro 36 tjedana i meni je AFi 11 i doktor mi ništa nije komentira osim da je za sada sve u redu ali čitajući postove sada sam i ja zabrinuta malo........

  13. #13
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mene su s identicnim nalazom (37. tjedan, beba 3600g, AFI=10) samo narucili za 2 tjedna na novi uzv i kontrolu bez ikakvih dodatnih pretraga...

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Mene su s identicnim nalazom (37. tjedan, beba 3600g, AFI=10) samo narucili za 2 tjedna na novi uzv i kontrolu bez ikakvih dodatnih pretraga...
    Fakat svaki doktor drugo misljenje

  15. #15
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A ocito neki vise brinu oko tih granicnih nalaza, a drugi manje. Moj dr. je definitivno vidio taj AFI jer je zatrazio da se ponovi mjerenje ali ocito smatra da to nije nesto sto bi izazivalo vecu zabrinutost ako je ostalo ok. Mozda kod tebe ima dodatnih faktora zbog kojeg su te narucili na te dodatne pretrage. U principu, rekla bih ti da vjerujes doktoru i paralelno pazis da je beba zivahna svaki dan (evo moja je jutros toliko zivahna da me sve boli od njenog rastezanja) nema razloga za preveliku brigu...

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Osjetim ju ja onak jako dobro i vjerujem da ce biti sve u redu i da su doktori na oprezu bolje i tak nego da se nesto dogodi pa bi se tukli u glavu.

  17. #17
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Evo ja ponovila uzv u 39. tjednu, sad je AFI=13 tj. sve ok. Mozda se onaj put beba se tako namjestila da nisu mogli izmjeriti dobro, mozda je utjecalo to sto tih dana nisam pila puno tekucine iako je bilo jako vruce (jer imam mucnine), tko zna...
    Uglavnom, nadam se primjer za utjehu/ohrabrenje

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Ja danas s uzv kolicina plodne vode ista i kontrola za tjedan dana. Drago mi je da se nije spustilo jos

  19. #19
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    malo janje, kakva je situacija?

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Pozdrav cure ja rodila u cetvrtak sve proslo za 5 javim se s detaljima drugi dan

  21. #21
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Jeee, čestitam ti!!

  22. #22
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Divno, cestitam i ja <3

  23. #23
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Citiraj malo janje prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure ja rodila u cetvrtak sve proslo za 5 javim se s detaljima drugi dan
    Čestitam od srca!

  24. #24
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Čestitke od
    Jedva čekam da nam javiš detalje!

  25. #25
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Čestitam od srca!

  26. #26
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Pomagajte vibrama, ako ništa drugo! Upravo sam došla s pregleda, 31+2, i imam manjak plodne vode. Kaže da je na nekim mjestima skroz priljubljen i nema mjesta da se miče i vježba. Osjetim ja njega da lupka i migolji se, baš sam o tome bila pisala na pokretima. Pročitala sam sad neku temu o manjku plodne vode ranije u trudnoći i problemima bebe s disanjem kasnije i očajna sam. Doktorica je rekla da pijem puno i dođem za 10 dana, al ja vidim da vi tu pišete da to pijenje baš nema veze. ??? Ja stvarno pijem malo, ali tako sam oduvijek i u prvoj trudnoći. Kaže da je s bebačem sve ok, mjere su mu okvirno tu, malo manje možda, ali da eto nema mjesta. Okrenut je na zadak i sad se nema mjesta okrenuti. Al nek to bude najmanji problem. Šta da radim?!

  27. #27
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Ne znam puno o tome da ti nesto napisem i dam savjet, al ti zato ~~~~~~~~~~~ do neba i natrag da sve bude OK!

  28. #28
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    manal, otiđi svakako po drugo mišljenje.

  29. #29
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    sad sam čitala neke njemačke stranice, jedan liječnik kaže da unos vode nema veze s tim... vidim da je to općenito samo teorija, ali hajde, mogu pokušati piti više.
    idem se raspitati kod frendica kod kojeg ginekologa da odem.
    najviše me ubija što ne mogu znati od kada je to stanje tako, kad me od 19. tj. nije gledala na UZV.
    hvala na vibrama!

  30. #30
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam čitala neke njemačke stranice, jedan liječnik kaže da unos vode nema veze s tim... vidim da je to općenito samo teorija, ali hajde, mogu pokušati piti više.
    idem se raspitati kod frendica kod kojeg ginekologa da odem.
    najviše me ubija što ne mogu znati od kada je to stanje tako, kad me od 19. tj. nije gledala na UZV.
    hvala na vibrama!
    hajde nazovi dr.Kosa u ZG (poliklinika GINEKOS) , pa ga pitaj koaga da ti preporuči u OS, ako ne želiš putovati u Zagreb.

  31. #31
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    hajde nazovi dr.Kosa u ZG (poliklinika GINEKOS) , pa ga pitaj koaga da ti preporuči u OS, ako ne želiš putovati u Zagreb.
    Slažem se.

  32. #32
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    hej, manal!
    kao da citam svoj post u prosloj trudnoci - znam tocno kako se osjecas!

    Kao prvo, ne vrijedi ti piti vise vode da bi napunila bazencic za bebu, ali svakako probaj piti vise vode zbog same sebe i svoga organizma! kakav ti je tlak? sakupljas li vode u rukama, nogama, zglobovima? uzimas li dovoljno soli? znam, u HR se preporucuje smanjivati unos soli tokom trudnoce, ali ima i drugih misljenja! negdje sam bila stavila i link, ovdje na pdf-u o trudnoci....

    mogu ti preporuciti Dr. Todorica u Vinkovcima! neka ti da svoje misljenje, zaista je dobar ginekolog!

    posto sam imala identican problem, i ja sam za dva tjedna bila ponovo narucena, da bi mi doktorica na tom pregledu rekla, da se sutra ujutro odmah uputim za Osijek, jer beba tako "na suhom" ne moze ostati. tamo su me pratili tjedan dana i na kraju, malenu izvadili carskim rezom. ok, to je stresno za mamu i bebu i nikome to ne zelim, ali - i to je ono najvaznije! - moja cura je bila i ostala potpuno zdrava i odlicno se razvija, ne vide se nikakve razlike izmedu nje i njenih vrsnjaka! tako da se nemoj previse brinuti u vezi toga! i ne muci se s pitanjem koliko dugo ti je bebac vec "na suhom", jer da je zaista (pre)dugo ne bi bio tako lijepo razvijem i sa svojim mjerama u granicama normale!

    eto, to mi sada palo na pamet, ovako brzinski.
    Sretno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  33. #33
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Pa mogu ja doputovati u ZG, nije da je super zgodno, ali ja bih nekako savjet da to popravim, a to se izgleda ne može, ili?
    Ivana, tvoje iskustvo je stvarno ohrabrujuće! Kada ti je to ustanovljeno i s koliko su te porodili?
    tlak mi je inače nizak, sada kao dobar, sestra uvijek izmjeri 110/70, na što se ja čudim. Dobila sam relativno malo kila, mislim, 7kg možda. Nemam vode u tijelu, samo je celulit malo gori, al to je masnoća, ili? solim malo, mislim, meni tako prija, netko bi rekao da je malo.
    Vidjet ću da nazovem Kosa, i/ili Todorića. Idem naći brojeve.
    Užasno sam zabrinuta cure, a moja dr. uopće nije djelovala kao da je to tako strašno, no što na netu čitam...

  34. #34
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Pijenje vode definitivno pomaže! Pij vodu na koji god način, dodaj limuna, radi čajeve...Plodna voda se cijelo vrijeme trudnoće stvara, nije to nešto što se potroši pa više nema. Evo malo pozitive: Johns Hopkins researchers who studied the health of more than 250 babies born at 37 weeks of gestation say they found that babies whose mothers had low levels of amniotic fluid were of normal size. And the babies had no greater risk for health problems than babies whose mothers had normal levels of amniotic fluid. Pijuckaj vodicu i misli pozitivno

  35. #35
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Mogu samo da ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    nadam se da ce sve biti dobro, drzi se .

  36. #36
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Ja sam bila u donekle sličnoj situaciji. Bebica je takođe bila okrenuta na zadak. Kada su mi u 38. nedelji radili dopler da provere protoke, dr je izmerila AFI 8 što je donja granica normale. Prvi predlog je bio da me ostave taj dan u bolnici da primam infuziju i da sutradan opet prekontrolišu. Dogovorila sam se da, ipak, odem kući i popijem 2l tečnosti, pa da sutra dođem na kontrolu. Kod kuće sam za svaki slučaj taj dan ispila 4l vode, i sutra dan je AFI skočio na 9. Narednih dana sam samo pazila da svaki dan popijem po 2l. Beba se, doduše, nije okrenula, mada sam radila vežbe, pretpostavljam da ipak nije imao dovoljno mesta. Porođaj je bio super brz i lak, iako je bio zatkom. Beba rođena sa 3600. Najsmešnije mi je sad što su ga u 37. ned na UZ procenili na 2600 što je i bio povod za proveru protoka. I tako dok sam ja dve i po nedelje brinula ko blesava da li je sve ok i da nema neke patnje ploda gospodin je nabacio 1000g.
    Nadam se da će i kod tebe sve proći ok. Sigurna sam da ti nije lako, ali ponekada se zaista bezveze brinemo.

  37. #37
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    aha, da vidis, zaboravila sam napisati: taj Doppler bi svakako trebali pogledati (meni su to radili u OS u bolnici), jer te mjere najbolje pokazuju dali je bebac dovoljno opsrkbljen! i u ovoj trudnoci sam ga vec radila - za svaki slucaj - i zasad je sve 5!
    meni su manjak plodne vode isto ustanoviti nekako u 31/32 tjednu, pa sam isla na kontrolu, pa u bolnicu i na kraju su izvadili malenu u 36. tjednu sa 2100gr! kao i ti, i ja sam u toj trudnoci jako malo dobila; na kraju sam bila na +4 kg, tlak uvijek oko 100/70, jako malo sam uvijek solila, ali doduse uvijek puno pila - sada se trudim dosta vise soliti i vise bjelancevina unositi. zasad je sve ok. mada nisam sretna sada s ovim kilama, ali bitno da bebica dobro napreduje!
    evo linka, koji sam maloprije spominjala: http://www.gestose-frauen.de/salt-supplementation.html
    i da, zaista sam ovdje vec nekoliko puta cula i citala (i na sebi vidjela), da malo dobivanje kilograma u trudnoci kod odredenih zena moze dovesti do neefikasnosti posteljice i s time do nedovoljno plodne vode i nedovoljnog rasta bebe. sigurna sam da se tome moze pomoci dovoljnim unosom jela i pica na pocetku trudnoce (!), ali ipak nisu ni sve zene tome sklone....ja sam od gore u linku navedene udruge cak dobila i plan prehrane i pokusala se toga drzati. naravno ne mogu reci da mi je bas to pomoglo, ali kao sto sam vec rekla, zasad takvih problema nemam. vidjet cemo kako ce ici dalje - priznajem da se malo bojim sljedeceg UZV-a.

  38. #38
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    rutvica, baš sam sada to čitala! hvala! idem leći na lijevi bok i meditirati, vodom sam se već nalila i nastavit ću, pa ćemo vidjeti. sutra ujutro idem kod dr. Todorića.
    Hvala vam na vašim iskustvima i dobrim vibrama!

  39. #39
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~ da te sutra liječnik umiri dobrim vijestima!

  40. #40
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Držim ti fige da sve bude ok a i ja sam mišljenja da se bebica nebi tako dobro razvijala da nešto ne štima.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~

  42. #42
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za tebe i mrvicu

  43. #43
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    manal...mislimo na vas

  44. #44
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    baš vam hvala na moralnoj potpori drage cure, to me podiže!
    bila sam kod dr. todorića, nisam ja odmah htjela reći što mi je ustanovljeno, nego da on bez prvog mišljenja da svoje. učinio mi se jako fin i detaljan, sve je pregledao malca i rekao da je sve u redu, mjere odgovaraju otprilike toj gestacijskoj dobi, iako je manji nego je za očekivati od drugog muškog djeteta, ali da to nije zabrinjavajuće. vodu sam na kraju tek ja spomenula, on je imao neku drugu mjeru, nije rekao AFI, rekao je da je granična, ali da je ima dovoljno, nekakvi stupci 3,5mm (ili cm... whatever). da to može odstupati obzirom na to je li dijete upravo piškilo. protok posteljice je dobar. da sad to samo treba pratiti, ali ništa drugo. obzirom da mi ionako nema druge, zadovoljit ću se ovim nalazom - na kraju krajeva, ni moja ginekologinja nije digla paniku, ja sam je digla sama, nakon što sam čitala po netu. pit ću bar 2l vode, pokušati se opuštati i meditirati na dobro, i za 10 dana idem opet kod svoje doktorice. uh, malo sam odahnula.

  45. #45
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Lijepe vijesti,hvala Bogu!

  46. #46
    Nives avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    584

    Početno

    manal, hvala na lijepim vijestima! bice to sve ok!!!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    super

  48. #48
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Bas mi je drago da je sve OK!

  49. #49
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    manal drago mi je,nadam se da si se i ti sada smirila!

  50. #50
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Odlično, ma sve će to na kraju biti ok.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •