Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Niski trombociti

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno Niski trombociti

    Pozdrav cure opet ja s nekim problemom
    Naime vadila sam jucer krv sve je uredu osim trobocita koji su 124 a ref vrijednost je 158-457
    je li netko imao slicnu situaciju citam na internetu i sve samo lose pisu o tom

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    i da prosli mjesec su bili 159 a danas 124

  3. #3
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja i inace imam niske trombocite, a u trudnoci mi dodatno padnu. Ginekolozi mi redom na to govore da je sve preko 90 ok, i da se zna desiti da se neka vrsta autoimunosti aktivira u trudnoci i malo smanji trombocite.
    U slucaju drasticnog pada, sve se komplikuje, i moze biti jako opasno, ali to je onda druga prica (HELLP i slicno).
    Ono sto mozes da ispratis jeste da li ti je urin ok (prisutnost proteina), da li otices, da li ti je pritisak ok i naravno, da li se beba uredno javlja, a za detalje oko specificno tvoje price s trombocitima, svakako je najbolje da pitas lekara.
    Kad ides na kontrolu?

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    u srijedu sam tek narucena valjda nebu do tada nista mada mi se stalno vrti i imam neke sumove u uhu

  5. #5
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Meris li pritisak (tlak)?

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Inace imam uvijek niski tlak i sad na kontroli u proslu srijedu bio je 110/70. Inace imam problema s bubrezima pa da nije od toga a l nemam proteina, normalno idem na wc i sl.

  7. #7
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Nadam se da je sve ok, i sreda nije daleko, ali ako osetis bilo sta neobicno, uvek mozes da odes na hitnu u porodiliste.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    evo me od doktora. kaze da nije zadovoljan nalazom i da se cuvam hellp sindroma, dao mi je da vadim jetrene probe. Kak me muci grlo isla sam kod doktora opce prakse i dao mi je tablete cefaleksin kojem u upustvu pise da snizava trombocite pa sam opet morala nazad da ga pitam jel smije pa je rekao a morate jer je jaka upala i to 4 tablete na dan kroz 4 dana. Jucer sam zamalo u hitnoj zavrsila kak me kicma i pluca bolila. Sad moram paziti na tlak( a nemam tlakomjer)

  9. #9
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Koliko sam videla na drugoj temi, beba je velika i pri kraju si trudnoce, sto je sve jako bitno cak i ako se desi neki problem, a velika je sansa i da nije nista.
    Ako imas kod kuce bilo kakav merac pritiska, izmeri tu i tamo...
    Moze i viroza da obori trombocite...

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Dosla s pregleda di su mi 2 puta trebali raditi ctg Prvi put nisu mogli tinu zbuditi,zenska si je spavala pa su rekli neka malo pojedem slatko i popijem i odmah je pocela divljati. Kontrola je za tjedan dana ak bude sve u redu kaze da pratim pokrete ak se umanje odmah u rađaonu. Hvala ti svima da dobrim vibracijama. tlak mi je bio 110/70 al naravno moram paziti jer u 5 minuta moze skociti

  11. #11
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Nemoj se brinuti. Meni su cijeli život trombociti oko 60-70 i živim najnormalnije, nikad nikakva krvarenja, nikad s tim problema, nemoj se ništa plašiti. Uopće nije problem u trudnoći ako imaš i manje (inače, kod nas je referalna vrijednost za trombocite 100 do 350), neugodno je ako su 20 i ispod, ostalo je sve ok ako je ok. Inače, za trombocitopeničarke ti imaju varijantu s ekstra davanjem trombocita, ukoliko dođe do (ozbiljnijeg) krvarenja na porodu. Meni to sa 70-ak nije bilo potrebno. Niti sam imala transfuziologa na porodu niti je to itko spomenuo za porod, uvjeravali su me da je sve ok i da ne brinem, odmahivali rukom... Samo treba redovno kontrolriati i da ti je ginekolog s tim upoznat. Ne bri-ni! Inače, znam da su nekim curama divljali trombociti u trudnoći, a da s tim nikad nisu imale problema.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kako ih povećati?

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja genetski imam niže trombocite, u trudnoći su mi bili još niži, nitko se nije zabrinjavao.

    U slučaju izrazito niskih trombocita znaju vaditi slezenu, no ni to nije jamstvo uspjeha. Sinu prijateljice su je izvadili, no nije im pomoglo.:/
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.11.2020. at 19:14

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •