Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: prodaja pokvarenog mesa

  1. #1
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno prodaja pokvarenog mesa

    nemam inspiracije za pameniji naslov,al situacija je sljedeča...gdje vi kupujete meso da li u mesnici,uvjek i samo u mesnici ili u trgovini.
    kupila sam opet pokvareno meso ,ne u mesnici nego u Pl..znam da je moja greska sto meso nekupujem isključivo u mesnici,nego po trg.lancima,ali zivim dosta daleko i prva "bliza" trgovina mi je ta u kojoj mogu nači sve.do mesnice se moram voziti jakoo dugo i to je jedan od večih razloga. nije mi to prvi puta i naravno odmah kad primjetim(najčesče sutradan) vratim ili kao danas nakon pečenja na rostilju im odnesem i oni mi vrate novce.sto se toga tiče sve 5.po ljeti kada smo na moru dogodilo nam se da kupimo pokvarenu piletinu,znam da je njihov sistem dovozenja u trgovine tako da dio puta isključe hlađenje u toku dovoza.ali to nije moj problem!
    jučer kupim 1.5kg rostiljki i vrata,a ono uzas, tko je odgovoran po tom pitanju?tko to kontrolira?da li ja mogu sto učiniti po tom pitanju i koga obavjestiti da povede malo bolju brigu o tome??!
    strašno sam ljuta jer znam da nisam jedina ,zadnji puta mi je jedan gosp. rekao da je on bacio meso,pa nepada mi na pamet.....a i njih nije briga tko plača moje gorivo za vračanje mesa u trgovinu. zaista mislim da sam s razlogom ljuta .
    ili sam danas posebno takvog nadr... raspolozenja. i da li sam digla frku bez razloga??????
    Posljednje uređivanje od genius : 08.10.2011. at 13:46

  2. #2
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    ne kupujem u mesnicama jer mi je uglavnom preskupo meso.....
    kupujem u trgovačkim lancima kad je što na akciji
    izbjegavam billu posebice mljeveno meso jer im je očajno...
    jednom sam u konzumu kupila piletinu koja je bila pokvarena kad sam ju doma otvorila
    istog se trena vratila u dućan i tražila lovu nazad...dobila i lovu i ispriku bez problema....
    u lidlu sam isto naletila na neko bezvezno mljeveno i neke grozne odreske tako da tamo meso uopće ne kupujem (ali zato imaju prefine rolane lopatice)
    desi se u svakom dućanu, ne samo sa mesom,ali ja uvijek takve gadosti vraćam i zahtjevam povrat love

  3. #3
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Ja sam nedavno otvorila topic o pokvarenim pljeskavicama iz Konzuma...užasne, zelene, smrdljive pljeskavice...Od tada meso kupujemo isključivo kod mesara na Trešnjevačkom placu i nije skuplje od tgovačkih lanaca, a puno je ljepše,svježije i kvalitetnije...

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Redovito kupujem meso u mesnici na tržnici, perad također. Ako kupujem meso u trgovačkom lancu dućana tada kupujem ono koje vidim i mesar mi odvaže. Ako kupujem pakirano meso (jednom u nekoliko mjeseci ) kupujem ono sa najmlađim rokom trajanja, tj. ono koje bi po datumu moglo stajati najduže, te odmah potrošim. Mljeveno, pakirano meso ne kupujem nikad.
    Radije kupim veće zalihe mesa i smrznem, nego da kupujem u trgovini.
    Posljednje uređivanje od sirius : 08.10.2011. at 14:05

  5. #5
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Redovito kupujem meso u mesnici na tržnici, perad također. Ako kupujem meso u trgovačkom lancu dućana tada kupujem ono koje vidim i mesar mi odvaže. Ako kupujem pakirano meso (jednom u nekoliko mjeseci ) kupujem ono sa najmlađim rokom trajanja, tj. ono koje bi po datumu moglo stajati najduže, te odmah potrošim. Mljeveno, pakirano meso ne kupujem nikad.
    Radije kupim veće zalihe mesa i smrznem, nego da kupujem u trgovini.
    potpisujem...
    tako i ja sada radim
    jedino sam prije znala isto kod mesara u Intersparu kupovati i oni tamo imaju stvarno supermeso, nikada nisam imala problema, a 5 godina sam kupovala kod njih, sada sam na porodiljnom pa mi je izvan ruke...

  6. #6
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    ja uglavnom imam svoje ,zimi kupimo gicu za u kistru,prolječe ili jesen veča tura piliča,junetina od susjeda.......ali kad nestane naravno da sam prisiljena dalje kupovati. nije mi problem sto dobijem novac nazad več da li mogu sto učiniti da ipak netko to meso prekontrolira,jer očito ima puno ljudi koji kupe takvo/pokvareno meso.znam da se moze desiti,ali ovo je sad več često....
    piliče dovoze orginal zapakovane i onda samo stave njihovu cijenu,ali svinjetina,junetina,janjetina je iz te mesnice u trgovini.....znači oni znaju koliko to stoji i pod takvim to prodaju....
    ja strogo pazim na datum ovo meso je rok do 11.10. a kupljeno 7.kad je i pakirano i pokvareno. znači problem je u skladistenju tog mesa ili u laziranju datuma????? sto tada napraviti?? osim ne kupovati tamo,naravno!!!

  7. #7
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Lucas prvotno napisa Vidi poruku
    izbjegavam billu posebice mljeveno meso jer im je očajno...
    A mi recimo svinjetinu i junetinu kupujemo skoro isključivo u Billi, jer uvijek imaju super meso. Mljeveno nikad ne kupujem, pa za to ne znam.

  8. #8
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Mljeveno meso obvezno kupujemo kod svog provjerenog mesara. Odaberem komade mesa i on preda mnom to sfašira. Ponekad kupimo od seljaka pajceka, teletinu i piliće te stavimo u škrinju. A kad nestane, kupujemo u trgovačkim lancima, ali nikad pakirano već u rinfuzi. Jednom mi se dogodilo da sam u malom Konzumu kupila zapakiranu raskomadanu piletinu koja je bila pokvarena.
    Svakako bi trebale biti veće kontrole oko mesa i veće kazne za trgovine u slučaju propusta.
    Posljednje uređivanje od laura29 : 08.10.2011. at 16:38

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    ali ljudi moji , to pakirano meso ima rok trajanja skoro 7 dana.
    7 dana u foliji . Računajte prekid rasladnog lanca kad izlazi iz hladnjaće u trgovinu, računajte slaganje na police, računajte da fižideri ne hlade na idealnu temperaturu obzirom da su otvoreni...
    Da danas zakoljete vlastitu kokoš u stražnjem dvorištu, da li bi njezino meso držali u vlastitom frižideru 5 dana , pa ga tek onda konzumirali? Meni je potpuno jasno da se meso kvari u takvim uvjetima. Kao što mi je jasno da se npr. meso velikih mesnih proizvođaća tretira sa nečim da bi duže održalo svježinu (obratite pažnju na mljeveno meso koje ima rok trajanja ponekad duži od 7 dana).

  10. #10
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ja znam koje meso više neću kupiti: ništa od Puretnine Ptuj, neki dan je bilo u vijestima kako nisu htjeli povući s tržišta meso za koje su znali da je zaraženo salmonelom, tek kad je procurila vijest, povukli su meso

    za nas kupim u trg. centru, a za dijete kupimo posebno domaće i svježe i zamrznemo na manje komadiće
    ako i mi jedemo domaće meso, jede i L. s nama, inače njoj spremam posebno ovo domaće

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    mislim da je ovo za Servisni kutak, ne treba biti baš Platon za priču o pokvarenom mesu i trgovačkim lancima

  12. #12
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je ovo za Servisni kutak, ne treba biti baš Platon za priču o pokvarenom mesu i trgovačkim lancima

    slažem se

  13. #13
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je ovo za Servisni kutak, ne treba biti baš Platon za priču o pokvarenom mesu i trgovačkim lancima
    xxx

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •