Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 146

Tema: Otovent balon za upale srednjeg uha, zadrzavanje tekucine u srednjem uhu

  1. #51
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    i mi imamo ovih problema, nitko nam nije spominjao fluimukan, što je to točno, tj. što je sirup, tablete i od koje dobi se smije koristiti?
    a otovent baloni kako vam se ponašaju klinici od 2-2,5 godine, pušu li oni to, tj. znaju li uopće puhati?
    nama je naš otorinac rekao da misli da je još mala za to da joj probamo objasniti da začepi nos i usta i puše jako na nos, da to sve radimo kroz igru
    hmmm puno mi je to za iskordinirati, iako se ova moja tu i tamo potrudi.
    a žvake? moja ima 2,3 godine, još mi je mala za žvaku progutat će je sto posto
    Fluimukan su granule koje se rastope u vodi. Nama ih je dr prepisala za kasalj u slucaju kad su pluca i usi ciste, ali se slijeva iz nosa, uz preporuku kapanje fizioloskom i inhaliranje. Nisam dala fluimukan jer sam se smrzla od nuspojava i kontraindikacija koje su navedene. Dala sam domaci sirup od maslacka i kapala i inhalirala i masirala s baznim bademovim uljem i mjesavinom etericnih ulja. i proslo je, ali dijete nije imalo temp, samo je kasljalo.

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    sad i nama je otorinac reko ili žvakače ( što nikak ne dolazi u obzir s obzirom da je malo veći od blekonjinovog deteta i alergičar) ili balon, sad on je napuho koji put balon do veličini limuna,


    fluimukan i bisolex u ovoj stvari djeluju na isto

  3. #53
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Hvala Jelena, evo ja sam pedijatra upitala pa da li nam možda treba dati nešto da nam pomogne
    u razrjeđivanju sekreta u uhu, i onda nam je rekao da kupimo fluimukan. A da nisam pitala ne bi dobili.

    koliko puta vi koji ga pijete samo zbog srednjeg uha, koliko ga dnevno pijete.?
    Malome je rekao samo jednom dnevno i to ujutro, ja se pitam ako je već jednom dnevno
    ne bi li možda trebalo navečer.?

  4. #54
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    oka, Mara je u tri navrata pila Fluimukan sirup, po tri tjedna. Preporuku nam je dao dr. Baudoin iz Vinogradske. Zbog lošeg timpanograma. Nije nimalo pomoglo. Tako da ti ja ne bih savjetovala da zbog tako specifičnog problema sa sekretom "slušaš" preporuku pedijatra. Kod kojeg specijaliste se kontrolirate, u ZG ili VŽ?

    E i da, preporučili su ti piti ujutro jer on navodno pojačava kašalj pa da ga ne muči preko noći. Mari to nije igralo baš nikakvu ulogu, kašalj se nije pojačao niti ujutro, niti po noći.

    Inače, Mara je naručena na ponovnu operaciju - cjevčice, i istovremeno mandule (do sada je samo treću micao). Gluha je skoro ko top. Krenuli smo s homeopatijom, izbacili gluten, nadam se da ćemo uspjeti izbjeći op.

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    hoćeš reč da ni ništa ne pšriča, moj baš počel pričati, njemu je jedno uho sasvim ok, a drugo loše.


    jelka, kaj ste dobili od homeopatske terapije, siliceu ili ipak neku konstituciju?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.03.2013. at 10:08

  6. #56
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ma više ja to iz zeke kažem. Ona normalno priča, samo glasnije, ali problem je u sluhu. Primjer - u autu sjedi iza mene, nitko ništa ne priča, ali zato što mi ne vidi lice/usta dok govorim, moram jako glasno pričati. I najmanja buka u kominkacijskom kanalu predstavlja veliki problem.

    Neki dan joj je nakon viroze lupilo na uho (nije ju skoro uopće bolilo, samo temp.), probilo bubnjić i iscurio sekret. Nakon toga je 4-5 super čula. Kao da sam imala drugo dijete pored sebe, preporod. Onda se opet jedno popodne na trenutak požalila na uho i opet jovo nanovo. :/

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    moj se u četvrtak ( ujutro bili na timpanogramu) žalil uho i u noći je dobil temperaturu samo jedan mah, malo je i curilo, ali smo ošli kod pedijatra i on izvadil krv i brisevi, brisevi ništ, a krv kao bakterijski i dal mu opet antibiotik


    do popodne je bio sasvim uredu, ali sam ipak dala antibiotik. za 5 tjedana idemo opet na sveti duh na timpanogram

  8. #58
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Nama Baudoin nikada nije prepisao atb. A dolazili smo i u mirnim i u akutnim fazama. Uvijek je preporučio paracetamol/ibuprofen za simptomatsko liječenje boli i temperature.

    Što je u krvi bilo da je zaključak bio bakterijska upala? Brisevi su vrlo nepouzdani, ne moraju ništa pokazivati, a da u uhu ipak nečeg ima.

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    crp je bio malo povišeni

  10. #60
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Jelka, a puhanje otoventa Vam ne pomaže?

  11. #61
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Zapravo nismo nikada probali. :/

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj jelka prvotno napisa Vidi poruku
    nama baudoin nikada nije prepisao atb. A dolazili smo i u mirnim i u akutnim fazama. Uvijek je preporučio paracetamol/ibuprofen za simptomatsko liječenje boli i temperature.
    kad smo zadnji put pred 5 tjedana bili na hitnoj u noći, teta je rekla ak dobi temperaturu ili procuri da odmnah daju antibiotik, naravno do jutra je dobio temperaturu i procurilo uho, dobili uputnicu i išli kod njih na pregled i ispiranje, i svi su rekli da antibiotiku.

    A jel si dobila kaj od lijekova kod homeopatice
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.03.2013. at 14:20

  13. #63
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Koliko ja znam, kad uho procuri, to znači kraj upale, dakle atb nema smisla.

    Od homeopatice smo dobili dvije remedije (silicea) i probiotik vsl3.

  14. #64
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Nema šanse da više ikada idem na hitnu orl. Oni rade potpuno suprotno od većine specijalista kod kojih sam išla s obje curke (dakle ukupno cca 6g. "staža").

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Od homeopatice smo dobili dvije remedije (silicea) i probiotik vsl3.
    kaj je to ? moj je na Vipu
    kad smo zadnji put bili bili smo u normalnoj službi, alismo prethodnu noć bili na hitnoj
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.03.2013. at 15:59

  16. #66
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Prah koji se ujutro pije natašte, i navečer prije spavanja.

  17. #67
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ne znam, mi smo sad krenuli ponovno sa operilom, ali ovaj puta i fluimukan, uz to kombiniram i otovent pa se toplo nadam rezultatu.
    Stvarno ne znam za Vaš slućaj Jelka, ali ja bih prvo pomislila na bakterije i uzimanje briseva.
    ibrupofen ili lupocet nikad iti ne dajem već odmah jurim k doktoru i onda on vidi da li je upala ili nije.
    Sad stvarno ne znam što piše u uputama otoventa kad se ne smije koristiti, a s obzirom da ste imali malo jače komplikacije treba vidjeti da li se smije.
    A da Bouden nije dao ništa kod upala uha to mi je nezamislivo ili pedijatar bar, pa baš se izbjegavaju sa ljekovima
    takvi scenariji, ne znam, ja sam nakon godina plaćanja Boduena odustala kad mi nije dao nikad niti približnu dijagnozu
    za curu.
    Otišla sam po drugo mišljenje k Sabolu mislim da je dr Marn? tako nekako, i on bi je barem dao nekakvu dijagnozu,
    tako da sam se u Boduena razočarala, a i smeta me da uvjek više ja pričam nego on.

  18. #68
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mi smo imali gadnih problema sa curenjem sekreta iz lijevog uha. Stavljali smo cevcice 3 puta jer bi svaki put ispale nakon tjedan, dva, dok mu nisu stavili trajne ali mu je cak i to ispalo nakon par mjeseci,operirali trecu mandulu, radili mastoidektomiju, svasta je prosao malac u 3g zivota....i onda smo se spasili sa cijepljenjem protiv pneumokoka, od kada je dobilo cijepivo imamo mir.

    NIje puhao balon, bio je jos premaleni, nije skuzioprincip djelovanja.

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Otišla sam po drugo mišljenje k Sabolu mislim da je dr Marn? tako nekako, i on bi je barem dao nekakvu dijagnozu,
    tako da sam se u Boduena razočarala, a i smeta me da uvjek više ja pričam nego on.
    je marn je kod sabola, on mi je za sad rezerva, jer je slučajno uletil Jug radi dijagnoze.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.03.2013. at 19:52

  20. #70
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    NI mi nismo pili antibiotike, jesmo ali samo prvih par putankada se je desilo curenje. Onda smo skuzili da ne pomazu pa mu jih nisu vise davali. Ali mu svaki put uzeli bris uha - uvijek negativan. Njemu bi curenje proslo nakon tjedan dana, samood sebe. Za vrijeme curenaj smo uho cistili doma sa acidi borici i kapali kapi, a svaka dva dana smo isli na orl kliniku da mu i tamo to pociste pod mikroskopom...

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam, kad uho procuri, to znači kraj upale, dakle atb nema smisla.

    Od homeopatice smo dobili dvije remedije (silicea) i probiotik vsl3.
    Poslušaj In love - u ovakvoj situaciji najbolje je napraviti bris. Drenaža ne znači da su se bakterije počistile. AKo ih nema, onda ne trebaš antibiotik, ali ako ima - razmisli još jednom. Svaka čast homeopatiji (ja i sama to koristim povremeno) ali mom sinu pomogla je samo i jedino operacija sve tri mandule u osmoj godini. Danas se pitam zašto sam tako dugo čekala...

  22. #72
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    . Ali mu svaki put uzeli bris uha - uvijek negativan.
    kad su prošli put uzimali bris uha bil je ok, bris nosa je bio mjeavina nekih bakterija, kad sam u petak bila kod pedijatra pokazalasam mu sve papire ( čovjek bio na zamjeni) i veli on da bi se pravi bris trebao uzimat da se fizički friško probuši uho pa tek onda uzme bris, onda bibio točan, njemu je uho procurilo u 9 , već u 11 smo bili u bolnici na redu i uzeli bris.

  23. #73
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj tratincica prvotno napisa Vidi poruku
    moze se kupiti ovdje - www.otovent.co.uk/buy.html
    izravno od proizvodaca. Cijena je s postarinom nesto malo manja od 100 kn
    Upravo naručujem pa samo da provjerim. U tom jednom pakiranju dolazi 5 balona i pipac? 1 balon je za jednokratnu upotrebu?

    Jučer smo bili na kontroli, timpanogram i dalje B. Kaže dr nije alarmantno, jer upala uha skoro i da nema (pretpostavljam da zato nikada nije radio bris). Spomenuo je operaciju tek u 9. mjesecu, iako je prije dva mjeseca rekao u 5. mjesecu. Onda je zaključio da će u 5. vidjeti stanje pa će donijeti konačnu odluku. Ja pretpostavljam, ako je sada bio "spreman" odgoditi op. za rujan, da u svibnju nalaz neće biti ništa gori (jer ovakav je već skoro godinu dana) i da će ostati rujan. Ako homeopatija pomogne, odlično, još bolje.

    Pitala sam ga za Otovent, kaže dapače, samo ako će Mara to moći. Jel to znači da ako Mara dobro/jako puše nos inače kad treba ispuhati šmrklje, da će puhanje balona biti učinkovito?

  24. #74
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Jelka dolazi valjda 5 balona, mislim da ima i 10 što je po meni bolje i jedan nastavak.
    Nakontoga imaš opciju kupiti samo balone. Balon se koristi nekoliko puta, piše koliko, ne sjećam se točno.
    Mi ga par puta koristimo i onda bacimo.
    Mara bude sigurno mogla puhati jer stvarno nije nikakav problem.

    Jelka, da li Vi koristite nešto za razrjeđivanje sluzi ili ste koristili u prošlosti i koliko dugo?
    Pitam jer mi sad koristimo taj fluimukan, a željela bih prijeći na bisolex jer ako ima istu funkciju, bolji mi je.

  25. #75
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Fluimukan sirup koristili u 3 navrata, svaki put po 3 tjedna (to sve skupa unazad pola godine). NIKADA nije pomogao. To je i dr. jučer zaključio. Prije godinu dana je dobila i bisolex kapi, niti to nije pomoglo.

    Hvala za info o balonima. Jedino što na onom linku za kupovinu se uopće ne nudi takva opcija paketa s 10 balona, ili sami baloni. Kako/gdje si ti to kupila?

  26. #76
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    U Austriji mi tata kupuje, zadnji puta kad je trebao kupiti otovent samo balone zabunom
    je kupio otobar balone, za koje nemam nastavak. Sad ide opet u Austriju pa će kupiti nastavak za otobar da iskoristimo.
    Ako hoćeš može za tebe donjeti ili otovent ili otobar pa ti ja proslijedim poštom.

    Sad gledam na kutiji i ja sam imala 5+1 paket, ali uglavnom onda se kupi dodatam paket samo balona.
    Posljednje uređivanje od oka : 12.03.2013. at 10:00

  27. #77
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Uglavnom, mi svi to koristimo u slućaju problema pa mi zato trebaju.
    Trenutno ja i mali trebamo dugu kuru.

  28. #78
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_nos...ywords=otovent
    Ovdje sam ja vidjela da postoje različita pakiranja amo je pitanje kad dođeš u ljekarnu
    što u stvari ima.

  29. #79
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    oka, ako je znatno jeftinije od ovih 100kn na UK stranici, onda može, inače te ne bih htjela gnjaviti. Hvala u svakom slučaju na volji!

  30. #80
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    imaš pp

  31. #81
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Koja je razlika između http://www.invotec.net/otovent.html i http://www.otovent.co.uk/index.html? Jer se na prvom linku spominju dva seta, i zasebni baloni.

  32. #82
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    oka može i meni pp, kolko dođe to čudo u austriji, te ako je voljan kupiti još jedan set za nas.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.03.2013. at 11:19

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    mislim da nema razlike jer se radi o istom doktoru u oba spota, ali sam nekaj ja zamislila

  34. #84
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Jelena imaš pp

    Gore piše Otovent Treatment Set
    Each Kit Contains: One nose piece made of PVC, One instruction leaflet, and
    10 pressure tested latex balloons.
    Znači da svaki sadrži 10 kom balona, a dolje opet piše posebno po artiklima drugačije, ne znam sad o čemu se tu radi.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vukovarsko-srijemska županija
    Postovi
    46

    Početno

    molim za savjet, nakon op krajnika u desetom mjesecu u mjesec dana 2 upale ušiju i primjetila sam da joj se često čepe uši. Sluh je bio ok prije operacije, vidim da vi svi imate puno iskustva pa molim neki savjet za početak na što da pripazim. Higijena nosa obvezno...
    Puno hvala

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    apropo otoventa, ja doma složila nešto priručno uzela onu cjevčicu od ariane koja ide na nos i na nju stavila obični balon, za sad funkcionira, mada on to može napuhati tek toliko ( rang malo veće šljive)

  37. #87
    Renatha avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    27

    Početno

    ako možete, preporučam da nabavite otovent balone. Nama je isto jako pomoglo, već smo bili naručeni za ugradnju cjevčica,
    koristili smo balone 2 tjedna prije op. i nalazi su bili puno bolji.
    Na kraju smo vadili samo mandule, sve ostalo se jako popravilo. Sada imamo skroz normalne nalaze timpanograma.
    S b/c smo došli na a/a.
    Sve to samo uz balone i flixonase, fluimukan 1-2 puta tjedno.

  38. #88
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Renatha, gdje si ih nabavila?

  39. #89
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    jelka jel kaj bolje?

  40. #90
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Jok. :/ Evo jedna relativno jača upala uha iza nas.

  41. #91
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    nije onda bajno? kak s klopom?

  42. #92
    ivez051 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    205

    Početno

    Tko je bio s djetetom na pregledu uha mikroskopom, molim da napiše kako izgleda pregled. Nama je TA dosta loš (desno uho je u pitanju), treći krajnik velik i trebao bi van, a naručeni smo sutra na pregled (mikroskop) da se vidi ima li tekućine odnosno sekreta u srednjem uhu. Rekao nam je dr. ORL da se odmah nakon tog nalaza idemo naručiti na operaciju, te da će vidjeti da li treba samo vaditi 3. krajnik ili treba i cjevčice. Malo mi je čudno što je otorinac odmah nakon prvog nalaza audiograma rekao da će možda trebati cjevčice, vidim da ovdje spominjete Fluimukan i otovent balone, sad sam zbunjena zašto odmah na prvu pa cjevčice? Inače dijete je imalo ove zime jednu upalu uha, ali smo primjetili prije nekog vremena da slabije čuje.

  43. #93
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Zaboravih reći da sam naručila/platila otovent preko http://www.otovent.co.uk/index.html. Poslali su mi automatski mail da je zaprimljeno i poslije toga ništa. Jel tko preko njih naručivao?

  44. #94
    Renatha avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    27

    Početno

    Naručila sam na amazon.de, kolegica mi živi u Njemačkoj, pa mi je donesla. Nama je isto, prilikom prve posjete otorincu spomenuta opcija cjevčice. Vukli smo se s tim skoro godinu dana.
    Tekućina u ušima, ako se predugo zadržava u ušima postaje sve gušća i nakon nekoliko mjeseci ljepljiva, što dovodi do omekšavanja i erozije kostiju, ponekad i do njihovog sljepljivanja
    što može kao krajnju posljedicu imati trajno oštećenje sluha. Kod male djece, slabiji sluh može dovesti do poremećaja govora.
    Prenosim laički, ono što je meni rečeno i ispričavam se ako sam nešto krivo napisala, bila sam u šoku nakon tog razgovora.
    Fluimukan je dio, kao što je već spomenuto na forumu standarnde terapije, služi za razrjeđivanje sluzi. U kombinaciji s puhanjem, žvakanjem, olakšava izbacivanje tekućine iz ušiju.
    Cjevčice bi trebale rješiti taj problem, navodno....Mi smo za sad odgodili našu ugradnju, što nas još čeka ne znam. Nadam se najboljem. Na pregledu ušiju mikroskopom nismo bili nikad.
    Samo testiranje sluha, pregled malom kamericom-pa se unutrašnjost uha vidi na ekranu monitora, timpanogram i to je to od pretraga.

  45. #95
    Renatha avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    27

    Početno

    Oprosti Jelka, nije me dugo bilo na forumu. Nadam se da će ti baloni brzo stići.

  46. #96
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ima nešto što me oduvijek buni. Kad bi sve te žvake, otovent baloni, fluimukan... pomogli da sluz izađe iz srednjeg uha, to bi se onda vidjelo, jel da? Jel se kome to dogodilo? Mari se samo jednom dogodilo puknuće bubnjića što se očitovalo curenjem krvave/smećkaste sluzi (prije par mjeseci). Ali da bi samo od sebe nešto izlazilo iz uha, nikada.

    Inače, prekjučer se opet požalila na uho. Onda smo joj usisavali nos, ali na način da u jednu nosnicu špricamo fiziološku dok drugu usisavamo. Iduće jutro smo ponovili, više se nije žalila. Večeras ćemo (po prvi put) isprobati one tuljce od voska.

  47. #97
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Renatha, hvala ti!

  48. #98
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mikroskopski pregled se vidi na onom filmiću o otoventu na you tube, a Jelka pa to izlazi kroz nos i ja vjerujem polako, isto se vidi na onoj animiaciji na filmiću.
    Posljednje uređivanje od oka : 13.06.2013. at 16:35

  49. #99
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mikroskopski pregled nije ništa strašno. Dijete mora ležati i onda otorinac pogleda u uho s malenom cijevčicom. Nije bolno, mi smo bili najmanje milijon puta, na svakom pregledu.

  50. #100
    ivez051 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    205

    Početno

    Sad vidim da sam odgovorila umjesto ovdje na drugoj temi, pa evo ponavljam: jučer obavili otomikroskopiju. Doktor je rekao da ne treba ugrađivati cjevčice, već samo izvaditi 3. krajnik. Ja presretna, nisam ništa više ni pitala,a nalaz nisam ni čitala dok nismo došli doma, a na nalazu dijagnoza: kronična sekretorna upala uha, što me skroz zbunilo. Doktor na pregledu nije to ni spomenuo. Nisam znala da možeš imati upalu uha, pa još k tome i kroničnu i to srednjeg - bez bolova. Nismo dobili nikakvu terapiju, naručeni smo za vađenje 3. krajnika 8.8. Ne znam da li se dijete smije kupati u moru s takvom dijagnozom, ništa nam nije rekao. Ne znam što da napravim, pitati na ORL gdje smo obavili pregled, ili otići s nalazom kod njezine pedijatrice pa ću pitati, ali na žalost ona mi baš i nije mjerodavan izvor informacija, to sam se više puta uvjerila.Da li da tražim da nam prepiše Fluimukan ili nešto drugo za taj sekret u srednjem uhu?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •