Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: Bolovanje nakon porodiljnog

  1. #51
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ima sto posto, ali maksimalno 4257.28, dakle ako mu je plaća preko toga, ne bude dobio punu plaću. Gore je baš lijepo objašnjeno kako se to računa. Dakle, ako je bio na bolovanju 7 dana, za tih 7 dana mu se satnica računa 24,19kn.
    da, to je satnica ako se radi o mjesecu koji ima 176 radnih sati. može biti satnica i 26,61 ako se radi o 160 sati kao što je bilo u veljači.

  2. #52
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ali je prednost u tome da za tu decu se ne plaća ni porez
    ovo ne kužim
    to je naknada koja je u netu i od nje se ne plaćaju ni dop., porezi i prirezi ali to ne znači nikakav dobitak.

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    da ali na ostatak plaće se plaća porez i prirez,a na ovo ne

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    kak se obračunava bolovanje ako mama ide za sebe na bolovanje u trajanju od 1 dana ( operacija s mirovanjem) ako je recimo radila više od 2 dana u prethodnom mjesecu ( znači nakon cca 10 dana rada posle porodiljnog)

  5. #55
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kak se obračunava bolovanje ako mama ide za sebe na bolovanje u trajanju od 1 dana ( operacija s mirovanjem) ako je recimo radila više od 2 dana u prethodnom mjesecu ( znači nakon cca 10 dana rada posle porodiljnog)
    prema minimalcu

  6. #56
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Radije uzmi jedan dan GO ako možeš!

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    mislim da nije minimalac ako uzmeš za sebe

  8. #58
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da nije minimalac ako uzmeš za sebe
    inace se, ako se ne varam, gleda prosjek zadnjih 6 mjeseci, a ti neces imati niti jednu isplatu.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    1

    Početno Bolovanje nakon porodiljnog

    Poštovani imam jedno pitanje i molim vas za bilo kakvu pomoc. Znaci, porodiljni mi zavrsava 13.10... Mali mi 17.10 puni godinu, vrtic nam je pod velikim upitnikom jer su nam rekli da ce ga primiti ako bude mjesta sto cisto sumnjam. Privatni mi je malo preskup. E sad, ja sam namjeravala odmah po isteku porodiljnog otvoriti bolovanje jer ga stvarno nema tko cuvati, moji rade, muz vecinon radi nocnu i jutarnju, a svekrva je pak bolesna, prije je ona uskakala za starijeg sina. A moje pitanje je, ako ja odem na bolovanje odmah nakon porodiljnog, isti dan znaci, da li cu ja dobivati od firme bilo kakvu placu? Kakva je procedura u tom slucaju? Da li je tko imao takva iskustva? Inace radim u konzumu i placa mi je 3100...sta da ja jadna radim u tom slucaju? Hvala na bilo kakvom odgovoru

  10. #60
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Pozz.Na rodiljnom sam od 2012 i u 7 mj.bi se trebala vratiti na posao.Imam 4 djece i suprug je na Bo.vec 2 god.zbog bolesne kceri.Dali bi ja mogla otvorit bo za nju a da se tata vrati raditi i koliko bih dobivala za vrijeme bo ako odmah sa por.odem na bo?Dali netko zna?

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Mislim da je 1660 kn ali ako imaš isplaćene dvije plače prije mjeseca u kojem otvaraš bolovanje onda na. 4250kn.imap pravo i na godišnji od 2017 i 2018 godine ako ti kaj znsči

  12. #62
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Problem je sto neznam dali me ceka otkaz kad se vratim.Ovako bi jos mogla gurat sa bolovanjem.

  13. #63
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Pa sto taj od 2017 go.ne bi trebala iskoristiti do 30.6 a ja se vracam u 7?Ma pitanje je dali bi mi dala taj go za 2017

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ne imaš pravo ga koristiti do kraja 2018jer si bila na porodiljnom

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Onda neće biti bas sretni s bolovanjem, ali zato ne pokušati

  16. #66
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Negdje sam procitala ako se ide odma na bo da gledaju neku osnovicu za isplatu od 2700 bruto.

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima, molila bih za pomoć/savjet.

    Naime, nakon rodiljnog dopusta i 3 mjeseca roditeljskog dopusta, vratila sam se na posao u obliku rada na pola radnog vremena u sklopu roditeljskog dopusta. Nakon 6 mjeseci koliko sam radila na pola radnog vremena (do isteka cijelog roditeljskog dopusta) počela sam ponovno raditi puno radno vrijeme. E sad, u međuremenu sam opet ostala trudna i s obzirom na datum termina neću do samog poroda uspjeti skupiti 6 punih plaća koliko je kao potrebno za 100%naknade plaće nakon rođenja djeteta.
    Ono što me zanima je dali je zaista potrebno imati 6 punih plaća ili možda ipak manje s obzirom da se radi o tome da sam prije toga bila na roditeljskom dopustu u obliku rada na pola radnog vremena. Također, strah me da ukoliko završim na komplikacijama (kao što je bio slučaj u prvoj trudnoći) koliko će mi onda biti naknada za bolovanje i za roditeljski dopust?

    Unaprijed hvala svima na pomoći.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •