Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 388 od 388

Tema: Zagrepčanci, kako vam grije toplana?

  1. #351
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Imam rolete, super izolaciju a i klimu koju proalo ljeto skoro nismo palili. Mislim da je puno do dobre izolacije.

  2. #352
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Zavisi kakve zavese. Ima zavesa koje blokiraju toplotu od sunca, na to sam mislila.

    Zivim u Kaliforniji pa mi je jasno koliko sunce moze zagrejati, a i arhitekta sam.
    Posljednje uređivanje od kli_kli : 22.02.2021. at 17:08

  3. #353
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A vidis ti to..mislila sam stavit panel zavjese, al nike mi zurba jer me nitko me gleda, nemam nikakvu zgradu ispred.

  4. #354
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Funkcionalno to su roletne.

  5. #355
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi smo u ovoj kuci stavili blackout zavjese, odbijaju sunce itekako, ukljucujuci i toplinu. To nam je u spavacim sobama, s obzirom na staklene stijene i stranu svijeta. U prostorijama u kojoj nema zavjesa se izuzetno osjeti porast temperature kad je suncano, zimi i ljeti.

  6. #356
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Krenulo grijanje kod mene
    A ja taman pomislila kak kreće hladnije vrijeme i hocemo li opet se smrzavati par dana dok ga ne puste, ovaj put su me vrlo ugodno iznenadili

  7. #357
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    I kod mene, Novi Zagreb, a bome smo se par večeri kad je bilo hladnije smrzavali.

  8. #358
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    I kod mene, Novi Zagreb, a bome smo se par večeri kad je bilo hladnije smrzavali.
    Meni je bilo par puta ujutro hladno, ali u kuhinji na pločicama iznad garaže, na sjevernoj strani (sve najgore). Ostalo je bilo ok. Blazena pvc stolarija.

  9. #359
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Mi još nismo počeli grijati,a usto imamo i otvorene prozore

  10. #360
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sillyme opet i ove godine revijalno pocetak jeseni i odmah toplana-grijanje tema

    Ja sam jos uvijek u stanu bosih nogu i u kratkom rukavu.

  11. #361
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mi još nismo počeli grijati,a usto imamo i otvorene prozore
    Pa trenutno nije hladno, ali je bilo pat baš hladnih dana i bap smo se navečer smrznuli. Bilo mi je 20 u stanu, meni je to hladno ako se ne krećem.

  12. #362
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Jeste vidjeli najavu da će grijanje navodno početi tek oko 15.10?
    Pa kako mogu već sad to najavljivati kad ne znaju temperature idućih dana???
    Meni je u zadnjih tjedan dana unutra temeperatura pala s 24 na 22, i počinjem se smrzavati svakodnevno, brrrr plus naravno prilično je zagušljivo je ne želim dodatno rashlađivati pošto je vani još niža temeperatura. Ajde jučer je malo sunce granulo pa ugrijalo kroz prozore ali debelo nedovoljno.
    Jučer sam sjedila doma u potkošulji, pamučnoj majci i onoj trenirkici s umjetnim krznom iznutra, koju inače nosim vani u studenom, ako ovako nastave do sezone grijanja ću u zimskoj jakni sjediti na kauču. Možda prvi put da sam baš ljuta na toplanu i razmišljam da bi bilo bolje da imam plin pa bi već upalila dogrijavanje

  13. #363
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Tri jutra zaredom je kod mene u pola pet ujutro bilo 4 stupnja C.
    Preko dana je super, ali navečer i ujutro bi trebalo malo zagrijati.
    Centralno od Hepa ne radi.
    Uređujem drugi stan i stavit ću podno grijanje na struju, te klime u svaku prostiriju pa se može eventualno dogrijavati s njima.
    Plin ću kompletno izbaciti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #364
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni trenutno pomaže moja perimenopauza i učestali valunzi , ali moji doma se ujutro i navečer smrzavaju.

  15. #365
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Toplana je počela grijati - lokacija Knežija

  16. #366
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nadam se da je stvarno tako, ali na stranicama hepa još nema obavijesti (a inace je uvijek stave) pa mi je malo neobično.

    Znam da predstavnik stanara može tražiti ranije ukapcanje zgrade ali na žalost ja trenutno nemam predstavnika stanara da mu skacem po glavi Jedino ako se dovoljno ljudi pozalilo pa su možda ipak odlučili početi.

  17. #367
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mozda je probno, al griju.

  18. #368
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Meni trenutno pomaže moja perimenopauza i učestali valunzi , ali moji doma se ujutro i navečer smrzavaju.
    Mitovski, eto benefita

  19. #369
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Meni doma uopće nije još hladno da bi upalila etažno, al zato na poslu u onoj starudiji od zgrade u centru fakat nam bude hladno ujutro. Čak upalimo klime nakratko jer radijatori su led ledeni.

  20. #370
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Treba goste zvati. Nešto se skuha, nešto se grije kad je više ljudi u sobi
    Evo ja jučer u kratkim rukavima cijeli dan, imali goste. U subotu mi bili u gostima, obukla sam se pošteno, skuhala sam se. Doduše i ja imam toplinsku pumpu kao mitovski, ne mogu reći da me muči hladnoća
    I nama sunce lijepo zagrije stan, ali ovaj tjedan neće biti sunca.

  21. #371
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Cure, sjetila sam se vas smrzavica u subotu. Otiđite u CC1 West,ajmeee nisu normalni, toliko su nafrljili grijanje da je meni došlo da se skinem u grudnjak, luđaciii....svi djelatnici rade u kratkim rukavima jer ne mogu izdržat. Ja sam imala samo jednu majicu dugi rukav, kuhala sam se i jedva čekala pobjeć otamo i što brže obavit to što trebam.

  22. #372
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, sjetila sam se vas smrzavica u subotu. Otiđite u CC1 West,ajmeee nisu normalni, toliko su nafrljili grijanje da je meni došlo da se skinem u grudnjak, luđaciii....svi djelatnici rade u kratkim rukavima jer ne mogu izdržat. Ja sam imala samo jednu majicu dugi rukav, kuhala sam se i jedva čekala pobjeć otamo i što brže obavit to što trebam.
    Hvala na informaciji... Da znam dane idem.. Sa svojim privatnim radijatorom dobila bih tamo slom živaca

  23. #373
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    doslovce slom s tvojim gratis radijatorom

  24. #374
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Hmmm meni u subotu dolazili gosti pa sam se bacila na ciscenje u pvoj modnoj kombinaciji: pamučne tajice, potkosulja, pamučna deblja majica, gornji dio trenirke, termo carape. Pred kraj sam se uspjela ugrijati da mogu bez trenirke

    Bila sam i u CC1 West slučajno baš u subotu, nije bilo ništa prevruce ali nisam se smrzavala... mislim da sam imala trenirku preko potkosulje i majica.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 26.09.2022. at 20:15

  25. #375
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ma daj me nemoj, nije ti bilo prevruće u CC1 West a baš se sjetila tebe kako bi se fino ugrijala i jesi očito taman tebi po mjeri. Meni pre, pretoplo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.09.2022. at 11:37

  26. #376
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Uh, preživjela sam ova dva tjedna, bilo mi je brrrrr
    Napkon toplije vrijeme. Toplana naravno nije počela grijati.
    Pitala sam ekipu s posla koji imaju plinsko etažno ili ITP, svi su bar malo dogrijavali ujutro i navečer, grrrr
    No dobro, sad će malo sunce pa će ugrijati kroz prozore. Nadam se da iduće godine nas neće ovako jesenski smrzavati. Doduše i ja sam bila škrta upalit klimu ali ako na idućem zahlađenju ne upale grijanje kupujem el. radijatore

    PS ovih dana sam kao neki wierdo kult, ujutro se budim i odmah doteturam do radijatora i polažem ruke na njega. Isto i pri povratku s posla.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 03.10.2022. at 09:41

  27. #377
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ja sam užasno zimogroziva i iako imam etažno plinsko, nisam ga palila. A sve od straha da se ne naviknem na toplinu, pa nestane plina. Paničarka.

  28. #378
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    NanoiBeba, isto je i kod nas. Suzdržavamo se od navikavanja na toplinu. Koliko dugo ćemo izdržati - nemam pojma. Moji roditelji (85+) već neko vrijeme griju stan.

  29. #379
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Kod mene (NZg) u petak krenulo grijanje

  30. #380
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kod nas isto N. Zagreb krenulo u subotu. Ja sam prokuhala i tek navečer kaže MM pa oni griju. Meni je to trenutno pretoplo. Radijatore smo pogasili, ali cijevu griju.

  31. #381
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Inače zvala sam HEP kažu da mora predstavnik stanara (kojeg nemamo) tražiti prijevremeno uključenje. Znaci još ništa redovnim putem ovaj tjedan, možda idući...

  32. #382
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Inače zvala sam HEP kažu da mora predstavnik stanara (kojeg nemamo) tražiti prijevremeno uključenje. Znaci još ništa redovnim putem ovaj tjedan, možda idući...
    Da tako je mojim roditeljima u Dubravi predstavnik stanara zatražio još prije 2 tj onda kad je bilo baš zahladilo.

  33. #383
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Kažu ZG od ponedeljka

  34. #384
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa evo 15.10. a niti jednom nisam pomislila da treba grijanje. Jesen za pozeljeti
    I ovaj put HEP će bit zadovoljavajuće brz.

  35. #385
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jedva cekam da zahladi, meni ovog babljeg ljeta na vrh glave. Pretoplo mi je za listopad, skroz neprirodno.
    Prosla ned je bila najvise izmjerena listopadska temp u Maksimiru otkad je mjerenja.

    Grijanje mi def jos ne treba
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.10.2023. at 18:13

  36. #386

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    I ja volim ovaj period kad ne moram paliti ni grijanje ni klimu. Škrtica

  37. #387
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kako pretoplo? Pa bilo je predivno, ovaj tjedan cijeli svako malo neko druženje s frendovima, sjedimo vani, toplo, sunčane, 26C - divota. Svi s tugom komentirali prognozu i najavu zahladnjenja i kiše….

  38. #388
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Divno nam je bilo trčat i trenkat na 26C, nama je to u trku kao 36C. Uzas, predugo traju takvi (ne)uvjeti. Jutros sam trcala u topu. Nikako navuc majicu.

    Nisu prirodne ni normalne takve temp za listopad, svako doba ima svoje zakonitosti. Ovo sad ajme, ujutro s jaknom, u povratku s posla kuhanje, skidaj sve sa sebe,navece opet komotno za dugi rukav.

    Al da u kaficu je i meni bilo ugodno sjedit vani.

    No jedva cekam sarenu jesen u puno boja
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.10.2023. at 21:18

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •