Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: prhut

  1. #1
    Barbara1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    243

    Početno prhut

    Upomoć!
    Zbog problema s prhuti a i zbog praktičnosti evo ja se poslije poroda ošišala na kratko,a imala kosu dužu od pola leđa.
    Isprobala sam sve moguće šampone,tako da kad dođem u dm više niti ne gledam po policama jer je sve neučinkovito.Negdje pred kraj srednje sam bila kod dermatologa zbog toga pa mi je rekla da je to od živaca,mislim nisam imala komentara(baš sam se s 18 imala zbog čega živcirat) .
    Jel ima tko kakav dobar savijet?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    ja koristim head & shoulders od omraženog nam Procter&Gamble (ah, kaj ću kad mi taj jedino koristi :/ ).

    Inače sam nekad znala u apoteci kupiti Oronazol šampon (mislim da se tako zvao) i on je riješio perut u nekoliko pranja. Međutim, on nije za non-stop korištenje, nego baš za rješavanje gorućih situacija.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Ja isto svašta koristila, a sad sam uzela Fructis protiv prhuti i sve otišlo kroz 2 pranja! I nema je više!

  4. #4
    silmarien

    Početno

    čula sam da je vichy dobar..
    al to je isto vjerojatno individualno..
    ja sam prije probala head&shoulders, niveu i fructis..i ništa :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Annie prvotno napisa
    Ja isto svašta koristila, a sad sam uzela Fructis protiv prhuti i sve otišlo kroz 2 pranja! I nema je više!
    Eto, vidiš kako je to različito. Meni je Fructis protiv peruti bio definitivno najgori šampon. Kad sam prala s njim, peruti sam imala punu glavu, doslovno su se otkidali dijelovi suhe kože - nisam mogla niti iščešljati perut koliko ga je bilo.

    Najprije sam mislila da je to zapravo dobar znak i da mi se time sva suha koža "odljepljuje", ali nakon dva tjedna pranja bilo je sve gore pa sam odustala.

    Ponovo h&s riješio u par pranja.

    (Htjela sam proći jeftinije, jer mi h&s opako prazni novčanik )

  6. #6
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj silmarien prvotno napisa
    čula sam da je vichy dobar
    i ja sam čula za vichy, a u apotekama možeš bez problema dobiti tester, pa probaš, prije nego što kupiš, jer nije baš jeftin

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ima i lush šampon protiv prhuta + nekakvu pločicu za masažu skalpa.
    nisam probala jer nemam s tim problema, ali zato su mi ostali njihovi proizvodi uvijek pomogli u kriznim situacijama (kosa, lice, tijelo...) pa ih uvijek preporučam.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Meni Vichy nije pomogao niti malo. A raščešljati kosu nakon njega mi je bio mission impossible

  9. #9
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    za masažu skalpa.
    za SKALP :D

    je, i lush je dobar za svašta, možeš probati i s tim

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    34

    Početno

    Evo i ja sam imala isti problem. Na preporuku sam kupila sampon Mycoseb. To je medicinski sampon. Kod nas ga ima u svakoj apoteci. Prhut otisla poslije prvog pranja! Ali dosta je jak , pa ga mozes koristiti samo nekih mjesec dva ,pa onda mjesas sa nekim drugim samponom ( jedno pranje jedan , drugo drugi...) Medjutim , to nije trajno rjesenje. Jednom sam ga prestala koristiti i poslije mjesec dva sam imala isti problem. Ali , eto mozes probati dok ne nadjes nesto bolje.

    Nadam se da sam pomogla.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    A meni nakon godina i godina borbe s peruti konačno jedna dermatologica objasnila da imam dermatitis, koji se pojačava s razinom stresa, a od peruti ni p.
    Dakle možda ne bi bilo na odmet posavjetovati se s nekim stručnim

  12. #12
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Svakako! To uopće ne mora biti perut, može biti samo normalno ljuštenje odumrlih stanica. Možda bi ti sve promijenio samo blagi, blagi šampon za svakodnevnu upotrebu, što laganiji. Možda samo još više iritiraš vlasište sa jakim šamponima protiv peruti.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    56

    Početno

    Jedino sto meni pomaze jest Asebon protic prhuti. Super je.
    Svi ostali naprave cudo na tjemenu...

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Inače sam nekad znala u apoteci kupiti Oronazol šampon (mislim da se tako zvao) i on je riješio perut u nekoliko pranja. Međutim, on nije za non-stop korištenje, nego baš za rješavanje gorućih situacija.
    I mene je oronazol šampon spasio. Samo što mi je totalno isušio kosu tak da me je brat pitao s kojom se to farbom farbam. Sad nakon tretmana s oronazolom koristim nivea šampon protiv peruti i situacija je pod kontrolom. Kosu perem 2x tjedno.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    MM-u je Vichy stvarno jako pomogao, nakon 3 pranja više nije bilo peruti. Jedina mana mu je što kosa poslije njega nije baš ugodnog mirisa (blago rečeno).

  16. #16
    Chiarra

    Početno

    Ja sam imala groznih problema sa prhuti koja mi se cak pojavlivala sa crvenim flekama na licu i celu. Rijesila sam problem Oronazolom a kad mi se kosa zasitila pocela sam kombinirat Oronazol i Selsun (takoder med. sampon protiv prhuti) i sad nemam ni traga prhuti. Samponi tipa Panten, Head&shoulders, Fructis i sl. koje sam kupovala kao luda samo su mi pojacavali problem dok znam neke koji su se rijesili prhuta sa njima.

  17. #17
    Barbara1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    243

    Početno

    Uf,h&s isprobano,kao i vichy,fructis,asebon,recept,keune,loreal,nivea,sha uma,oronazol isto.Jedno vrijeme sam pokušala s nivea dječijim jer sam mislila da su možda ovi šamponi protiv prhuti preagresivni,ali ništa.
    Ako se dobro sjećam kad sam to davno bila kod dermatologa nešto mi je ona spominjala seboreični dermatitis i dala mi neke ampulice i mast sa salicilnom kiselinom.Možete si mislit koja je umjetnost bila tu mast utrljat u vlasište sa dugom kosom,ali ni to nije dalo rezultata osim što nisam mogla pošteno oprat kosu danima od te mašćobe .
    Evo sad se trenutno situacija malo smirila,jer mi je do neki dan bilo oko ruba kose načelu i oko ušiju sve crveno i ljuskalo se,čak mi se zaperutalo i u obrvama i oko nosa,ma za poluditi.A inače imama poprilično osjetljivu kožu.
    Cure puno hvala na savjetima,probat ću s ovima s kojima nisam,valjda će bit nekog efekta!
    Jel netko probao Ducray?

  18. #18
    loris

    Početno

    Definitivno Asebon protiv prhuti!!!! 8)

  19. #19
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Stvar je u tome da ne smiješ često i brzo promijeniti šampon. Njemu treba neko vrijeme da počne djelovati. A to što ti opisuješ meni se ne čini kao perut. Da možda potražiš savjet dermatologa?

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ni meni se to ne čini kao perut. Zato ti vjerojatno ni ne pomažu svi ti raznorazni šamponi. Jesi li čula za one male ribice koje liječe bolesnu kožu. Sad ih i kod nas ima i nude se kure za oboljele od psorijaze i sl. Možda bi ti to pomoglo.

  21. #21
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Uh, bas tema za mene ... ja imam problema sa prhut vec valjda deset godina, imam kovrcavu kosu, suhu, i suhu perut ... probala sam sve i svasta, H&S mi je bio najgori, najvise mi je pomagao Vichy ali samo dok bih ga koristila, probala sam i Lushovu plocicu ali je problem sto je ona namijenjena za masnu prhut pa mi je to samo isusilo kosu, pa sam isprobavala domace pakunge maslinovog ulja, pa operi kosu domcom vinskom kvasinom, ma svasta :/
    Jedino vrijeme kad se prhut povuce je vrijeme godisnjeg, kad smo na moru, kosa mi je divna ... samo je ispirem od soli cistom vodom. Ali ne mozes biti u moru cijele godine, tako da je kod mene stvar stresa definitivno.
    Uglavnom sam prije nekih tri tjedna kupila Selsun i nestala prhut vec kod prvog pranja (stvarno sam se poveselila jer najgore mi je kad prije sastanka provjeravam kako mi izgleda crni sako na ledima), ali mi se kosa pocela lagano mastiti, pa mi je sad pred kraj doslo da sam je navecer oprala a sutra navecer bi vec bila za ponovno pranje, i sto je najgore pocela mi je opadati ali bas jako (inace kako mi je kovrcava uvijek kad bih oprala bi se pocupala dok bih je rascesljala - ali ovo je bilo strasno) nisam u prvi cas ni skuzila da mi je to od sampona jer na njemu pise da je citiram: 'toliko blag da njime kosu možete prati svaki dan'. Sad za vikend sam se cesljala i skuzim da kad kod prodem kroz kosu mi stane 4-5 dlaka na ceslju, prepala sam se i vec se vidjela celavu, zvala sam i MM na posao da ga pitam hoce li me voljeti ako ocelavim ma totalno sam :pukla: uglavnom bacila sam taj sampon u smece u kupila SebaMed 5.5 da mi se vrati ravnoteza ... mislim radije cu imati prhut nego biti bez kose.

  22. #22
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno perut

    MM je isprobao sve i sašta , inače ima divan ten bez ijedne bubuljice i flekice , uglavnom ljudi koji imaju tako puno peruti imaju seboroični dermatitis koji je uglavnom posljedica stresa, javlja se i u trudnoći kad luduju hormoni , a manifestira se crvenim flekama perioralno( čitajko usta) ili jakim perutanjem vlasišta.Dermatolozi preporučavaju jedan od proizvoda iz DS linije ,imaš ih u ljekarnama ili vichy normaderm , ali SAMO jedan proizvod pa onda drugi....to je kao celulit :/ :/ MM je pomogao vichy sampon ( imaš za suhu i masnu kosu) i mycogel.

    Sretno! 8) 8)

  23. #23
    Barbara1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    243

    Početno

    Često mi se znalo dogoditi da kupim,npr.vichy i on djeluje dok ne dođem do malo više od pola bočice i onda kao da se vlasište navikne pa sve po starom.
    Morat ću nekako do dermatologa iako mi baš nije blizu a i nemam kome ostaviti bebača,a baš mi ga se ne vuče bez potrebe kod dr.
    Hvala svima

  24. #24
    LEA7 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    66

    Početno

    .........isprobala DUCRAY (Kelual DS) , rezultat se vidio nakon samo dva pranja. Ali to je terapija za seboroični dermatitis, koja traje 6 tjedana- kosu prati dva puta tjedno. Savjet dermatologa!
    Spasila sam se!
    Sad opet mogu nositi crno
    [/quote]

  25. #25
    Gabriela

    Početno

    [quote="Nina S."]Evo i ja sam imala isti problem. Na preporuku sam kupila sampon Mycoseb. To je medicinski sampon.

    Meni je takodje samo Mycoseb pomagao, al perut se uvak ponovo pojavi, pa moram tretman ponovo da bi prosla perut... no sad u trudnoci mi je apotekar rekao da nije preporucljivo da ga koristim jer ketokonazol koji mu je osnovni sastojak moze nepovoljno da utice na plod... tako da sam sad trudnica sa perutavom kosom .... probacu taj fructis sto ste spominjale.... poludecu ako mi ne pomogne

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno Re: prhut

    evo mene glede ove teme.jel tko zna što smijem koristiti protiv prhuti. :? dojim,pa nism sigurna što je pametno...od ovih proizvoda koji su svagdje na policama,ništa...puka reklama...inače mi je koža suha od kad dojim za poludit,katastrofalno suha.to nekako riješavam...imam dugu kosu do koje jako držim,zato me ovo izluđuje...jel tko ima iskustva ili prijedlog za neki proizvod iz ljekarne...pitam jer znam da su jači..ah da ne zaboravim reći suha prhut,suho vlasište....

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno Re: prhut

    Citiraj ruža prvotno napisa
    evo mene glede ove teme.jel tko zna što smijem koristiti protiv prhuti. :? dojim,pa nism sigurna što je pametno...od ovih proizvoda koji su svagdje na policama,ništa...puka reklama...inače mi je koža suha od kad dojim za poludit,katastrofalno suha.to nekako riješavam...imam dugu kosu do koje jako držim,zato me ovo izluđuje...jel tko ima iskustva ili prijedlog za neki proizvod iz ljekarne...pitam jer znam da su jači..ah da ne zaboravim reći suha prhut,suho vlasište....
    ja sa tim uvijek muku mucim. Kosa mi je uzasno suha. Cak sam se prestala i farbat i presla na Kanu u nadi da ce barem nesto biti bolje (iako i kana isusuje tjeme)
    Prije mjesec dana kupila sam Alpecin. To je vodica kojom se namoci kosa poslije pranja, prije feniranja. Znaci, onako mokra.
    Mnogima je pomoglo, ali meni NISTA
    Ja sam je kupila u Austriji u Bipi. Ne znam jel toga ima u Hrvatskoj :? Mozda da probas???

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Najbliže iskustvo mi je od srećice, al vidi se da su iskustva potpuno oprečna.
    Meni je svakako najgore kad se prhut preseli na druge dlakave djelove tijela uf

    Nakon stresa, čak i u malim količinama imam i problem sa crvenom ljuskavom kožom po licu, to IZVRSNO rješavam Vichy kremom za najsušu kožu. Zato sam pomislila da bi mi njihov šampon super pomogao. Bio mi je tako-tako. Isti rezultat mi daje Fructis i Oronazol. Ponekad mi neka verzija Selsun blu-a djeluje kao melem i čudom sve nestaju, ponekad ništa il samo masti kosu...
    Od trudnoće nadalje mi se kosa sama po sebi ne masti previše-valjda mi je vlasište postalo suho, pa mi najviše paše da ne perem kosu češće od 1x tjedno
    Što se tiče mirisa/smrada tih šampona, pomirila sam se s tim jer je moj problem odavno počeo-ima 10ak 12 godina

    Ljeti kad se puno kupam na moru sam najsretnija, jer se valjda vlasište namače u moru+blagotvoran utjecaj sunca
    Sve u svemu, nisam pronašla najsretnije rješenje...
    Zato pazim da općenito koristim što je više prirodne stvari, od odjeće do hrane...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno Re: prhut

    hvala cure.kosa mi je zdrava,ma tu prhut nitko ni ne vidi jer ne pada po dužini kose.više bi rekla da je tijeme suho pa ka zagrebem onda se to vidi .to ja vidim...ovako kad mi vide kosu kažu da je lijepa.. ,svejedno,hvala cure.

  30. #30
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    SELSUN BLUE, definitivno najbolji, oprez pri korištenju, pažljivo pročitati što piše na etiketi - prošlo sve. ne treba ga koristiti više od 1 mjesečno, ima ga u apotekama.
    NEUTROGENA T-GEL savršen, može se koristiti svako pranje, ali svakako prvo probaj selsun. ima ga u dm-u i apotekama

  31. #31
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Probala oronazol, nervirao me jer se nije pjenilo pa nisam dugo ustrajala u njemu. Head and Shoulders meni jako pomaže, ali čim 2-3 pranja ne perem s njim, evo opet tih nekakvih onako kao krastica na jednom dijelu vlastišta. Inače imam problema sa seboreom, pa jednom mjesečno natapkam belosalic losion po tim mjsetima (crvene grudvice na početku kose kraj sljepoočnica), a onda malo belosalic losionom i na taj problematični dio vlasišta. Belosalic je kortikosteroid, s njim ne treba pretjerivati, i to ide uz liječničku uputu. Doduše, neka samo jedan mjesec ne koristim sve to - evo problema nazad, ali ga barem držim zauzdanog. Ljeti kad se kupam nemam potrebu to trošiti, more valjda djeluje kao antiseptik.

  32. #32
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Sve je individualno, pa i tretman ovog problema, i uglavnom je stvar pokusaja i promasaja dok se na andje pravi preparat. Ja sam shvatila da meni najbolje pomaze Asebon koji izmjenjujem sa nekim blagim djecijim samponom.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    nisam sve iščitala, ali leteći preko topica vidim na nitko nije spomenuo SebaMed...

    i ja sam isprobala sve i svašta, ali sebamed protiv prhuti je prvi upalio :D !

  34. #34
    skviki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Bregi,Matulji
    Postovi
    505

    Početno

    Meni je od raznih navedenih šampona
    broj 1: neutrogena t-gel total.

    A kad vidim head &shoulders sjetim se
    onog filma di su s njim ubili čudovište

  35. #35
    skviki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Bregi,Matulji
    Postovi
    505

    Početno

    E da, nisam probala ali je ducray
    navodno odličan za razne probleme
    sa kosom, tipa opadanja, peruti..

  36. #36
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ja sam od head&sholuders dobila prhut. Pomogla mi je RougjHair active, čisteća pjena za vlasište. Sadrži lavandu, limun i kajeput i stvarno je super. Ima za kupit u ljekarnama, ali ne u svakoj.

  37. #37
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Probala oronazol, nervirao me jer se nije pjenilo pa nisam dugo ustrajala u njemu. Head and Shoulders meni jako pomaže, ali čim 2-3 pranja ne perem s njim, evo opet tih nekakvih onako kao krastica na jednom dijelu vlastišta. Inače imam problema sa seboreom, pa jednom mjesečno natapkam belosalic losion po tim mjsetima (crvene grudvice na početku kose kraj sljepoočnica), a onda malo belosalic losionom i na taj problematični dio vlasišta. Belosalic je kortikosteroid, s njim ne treba pretjerivati, i to ide uz liječničku uputu. Doduše, neka samo jedan mjesec ne koristim sve to - evo problema nazad, ali ga barem držim zauzdanog. Ljeti kad se kupam nemam potrebu to trošiti, more valjda djeluje kao antiseptik.
    MM ima isti problem, ali za krizne situacije sa tim crvenim flekama na čelu koristi Fluacet gel što mu je još davnih dana preporučio dermatolog. Obično mi čim ga počne svrbit kaže da pogledam stanje pa ga namažem gelom, mislim da je blaži od belosalic-a pa možda da probaš. Njemu je dobar H&S i ne smije ga mijenjati jer se za čas sve vrati na staro,ali sam skužila da i stres tu igra veliku ulogu i treba reagirati odma čim se koja crvena točkica pojavi.

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    nisam sve iščitala, ali leteći preko topica vidim na nitko nije spomenuo SebaMed...

    i ja sam isprobala sve i svašta, ali sebamed protiv prhuti je prvi upalio :D !
    Meni ne :/

    Ekspert sam u isprobavanju...T-gel mi je na listi čekanja...ne znam bi li se našao još 1 koji nisam probala. Ostali mi nisu bili dobri

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    cure hvala,zapisala sam neka imena ti preparata,pa se javim da kažem što je upalilo.. :D

  40. #40
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Ja sam isprobala cijelu paletu proizvoda i u principu H&S je kratko djelovao, te se nakon pola boce stvar drasticno pogorsala. ista situacija i sa drugim šamponima. Pomogao je Vichy, no nakon nekog vremena (doduse duze od ostalih šampona) i on gubi djelotvornost.
    kod mene situacija, zavisno od stresa ide os peruti do otvorenih rana nakon pranja kose...sto svrbi ko sam vrag, a ukoliko poceses, e onda si tek nadrapao i onda peeceeeeeeeee.
    Malo se bavim ljekovitim biljkama, i naisla sam na podatak da PAZI SAD sok od ribanog crvenog luka utrljanog u tjeme rjesava problem peruti. Naravno prva reakcija je bila ko lud ce stavljati srdljivi luk na glavu!! :?
    NO nakon jedne fakat grozne epizod esa peruti u ocaju sam utrljala sok od luka i RUKOM OSNESENO. malo srdino nekoliko mjeseci ste na miru!

  41. #41
    ilja

    Početno

    imam isti problem. užasno puno peruti, potpuno prekrivena koža glave naslagama peruti, crvene perutave mrlje sve do čela, iza uha, na korjenu nosa.
    koristila sam dosta toga.
    zastala sam na vichyu za suhu kosu protiv peruti. pomogao mi je, no nakon duljeg korištenja uništio mi je kosu- isušio, a u zadnje vrijeme mi se čini da je i njegov učinak glede nestanka peruti smanjen.
    za kožu : najbolje od ducraya aderma exomega krema za atopični dermitis.
    moja frizerka mi je nedavno otkrila u čemu je stvar: vrlo često radi se o problemu sa štitnjačom, a ne o problemu perutave kože : dakle treba prekontrolirati štitnjaču.
    ako je sa štitnjačom sve u redu, onda, ukoliko perut ne ide dolje ni sa jednim preparatom, treba raditi pilinge vlasišta i rješavati se gljivice koja uzrokuje perut. dakle: piling, šampon od koprive i uvijek dobro osušiti kosu jer gljivice vole vlagu.
    i rekla mi je da head and should...ništ ne vrijedi, jer je to samo prekrivanje sloja perutave kože nekom emulzijom koja naprosto drži perut na okupu, pa nam se zato čini da se neperuta koža, a ne da riješi problem vlasišta.
    problem peruti su uglavnom gljivice, ako nije štitnjača.

    eto, trenutno pokušavam tom metodom.

  42. #42
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    najblazi djecji sampon i u njega ukapati 5 kapi ulja od cajevca (ima ga npr. u dm-u - teebaum ulja) - nema vise peruti uopce, a kosa se ne masti, isprobani recept kojeg se stalno drzim, a prije tog nista nije pomagalo

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno Re: prhut

    Citiraj Barbara1 prvotno napisa
    Jel ima tko kakav dobar savijet?
    Meni dosada pomaže samo Asebon. Redovito perem s njim kosu i onda mi je ok. Kad ga prestanem koristiti, prhut se vraća.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno Re: prhut

    evo mene sa prirodnim receptom protiv prhuti,ali djeluje iscjedite limun i jednu ili dvije žličice maslinova ulja(ovisi o gustoći kose)ja sam stavljala dvije.da vatom namočiti i premazati preko glave,staviti plastičnu vrećicu i držati pola sata.kosa je divna,a prhuti nema,nakon prvog puta velika je razlika i vidi se poboljšanje!

  45. #45
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ono što je jako bitno kod izbora adekvatnog šampona jest,kakava je perut u pitanju?Suha ili masna.Ako je suha,onda treba koristiti hidratantne šampone,jer takvo tjeme je suho,iziritirano i svrbi,takva suha perut je sitna,točkasta,a kosa je jako suha.Naprotiv,masna perut je nešto sasvim drugo,karakteristična je za masno vlasište,a ljudi koji imaju takav problem imaju i izrazito masnu kosu i kožu,osobito na licu,koža i tjeme jako svrbe,pojavljuju se crvena,upaljena područja koja se ljuskaju,najčešće uz rub vlasišta,u obrvama,pa uz korjen nosa i sl.Taj poremećaj se zove seboroički dermatitis.To je kronična bolest,tu pomaže Oronazol,kod suhe peruti NE!Također Fluacet gel jako dobro pomaže,gotovo trenutno,ali oprez svi ti preparati sadrže kortikosteroide i nisu za dugotrajnu upotrebu,te imaju nuspojave.Jedini šampon koji nije na bazi kortikosteroida je Vichyjev šampon za masnu perut na bazi selena i izvrstan je.Kod masne peruti,odnosno kod seboroičkog dermatitisa NE koriste šamponi iz samoposluživanja ili DM-a,jer ni jedan ne može izliječiti ili ublažiti upalu,a tu je pojednostavljeno rečeno upravo o upali riječ.Još nešto jako bitno ,svi šamponi protiv peruti izbljeđuju obojanu kosu,a crvene nijanse čak mogu i pozelenit,Oronazol također mijenja boju kose,jedino Vichy ne.Borbi protiv masne peruti također pomaže uzimanje vitamina B6.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    14

    Početno suha perut

    je li netko probao kakvo prirodno rješenje? neke šampone sam probala, samo su pogoršavali situaciju. šampon od lusha mi je pomogao sasvim kratkoročno, onda me svrbila glava ko da će se svake sekunde raspast.. to je bilo davno. pakung za kosu od maslinovog ulja s pačulijem je znao djelovati.. ponekad. al kad nije djelovao, nije me svrbila glava, pa je to pomak. probala sam bebi šampone, da mi šampon ne iritira vlasište.. nije pomoglo. onda sam zaključila fućkaš šampone, idem probat prat kosu vodom
    (nakon pranja i ponekad na suhu kosu stavim tonik od pačulija i cedra). deset dana je bilo super, sad opet!!!

    huh ne sjećam se kakva je situacija bila dok sam imala kanu :misli:


    dal svu suhu perut uzrokuje ona neka gljiva? Pityrosporum ovale (hvala gugl )

    kako se, osim šamponima (izgubila sam svo povjerenje u šampone ), može boriti s njom? promjena prehrane? piše da je uzrokuju klimatske promjene. nemam novaca da se selim u neki drugi klimatski pojas, tako da to otpada. što se hormonskih promjena tiče.. možda bi pomoglo da prestanem pit pilule. onda bih vjerojatno završila s bebom, onda bih se živcirala do neba jer sam na prvoj godini faksa i nemam rentu zahvaljujući bogatom praujaku koji je emigrirao u australiju, uopće nemam praujaka , i onda bih od stresa OPET dobila perut!

  47. #47
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Unazad 10 dana pocelo me svrbiti vlasište i pojavila se perut, tjeme mi se brzo zamasti što prije nije bilo tako. Da li je netko mozda probao kakav pakung s maslinovim uljem, da li bi imalo efekta ako umasiram u vlasište? Inače imam kosu do pola leđa i suha je.

    Tinkturini možda neki šamponi?
    Posljednje uređivanje od mašnica : 08.10.2018. at 10:19

  48. #48
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    probaj kokosovo umjesto maslinovog ulja, kokosovo ima protugljivična svojstva i čula sam da je super protiv peruti
    tinkturini proizvodi su jako dobri, uzmi neki njihov šampon (u kombinaciji s kokosovim uljem)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •