Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Domovi za starije osobe - vaša iskustva

  1. #51
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Dižem temu jer tražim hitno privatni dom (po mogućnosti u Zg ili čim bliže), a da nije cijena kao dvije ili više realnih prosječnih plaća u Zg, pa ako ima itko ikakvih novijih iskustava, željno ih iščekujem!

  2. #52
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja ću još jednom preporučiti Dom Pintar u Donjoj Stubici u kojem je moja mama kao teški bolesnik provela 6.5g.
    Mi smo bili prezadovoljni. Cijena je bila 4.600,00, ne znam jesu li povećavali cijenu. Mama je umrla prošle godine u 11.mj. Za takvog bolesnika kakav je bila mama u Zagrebu su tražili od 7.000,00 na dalje.
    Imala je vrhunsku njegu i brigu. Zadnje 2 godine nepokretna, nije dobila dekubitus. Mislim da to puno govori.
    Eto, ako ne nađete ništa bliže, tople preporuke.
    Trebalo nam je 40 minuta do tamo iz Zagreba.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 20.09.2021. at 15:50

  3. #53
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću još jednom preporučiti Dom Pintar u Donjoj Stubici u kojem je moja mama kao teški bolesnik provela 6.5g.
    Mi smo bili prezadovoljni. Cijena je bila 4.600,00, ne znam jesu li povećavali cijenu. Mama je umrla prošle godine u 11.mj. Za takvog bolesnika kakav je bila mama u Zagrebu su tražili od 7.000,00 na dalje.
    Imala je vrhunsku njegu i brigu. Zadnje 2 godine nepokretna, nije dobila dekubitus. Mislim da to puno govori.
    Eto, ako ne nađete ništa bliže, tople preporuke.
    Trebalo nam je 40 minuta do tamo iz Zagreba.
    Hvala ti!

  4. #54
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ima neki u Karlovcu, ali ne znam na žalost kako se zove. A ne mogu više pitati.
    Nisam baš pomogla.

  5. #55
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ima neki u Karlovcu, ali ne znam na žalost kako se zove. A ne mogu više pitati.
    Nisam baš pomogla.
    Jel u gradu negdje mislim u centru?
    Ili okolica?

  6. #56
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Sad u međuvremenu je teta umrla,kćer je privremeno udomljena. Može li biti kćer udomljena ,i da ima skrbnika?

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sad u međuvremenu je teta umrla,kćer je privremeno udomljena. Može li biti kćer udomljena ,i da ima skrbnika?
    Imaš to u Obiteljskom zakonu. Nisam se bavila detaljima, pa ne znam, ali regulirano je zakonom. Možeš se za detalje obratiti pripadajućem CZSS.

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sad u međuvremenu je teta umrla,kćer je privremeno udomljena. Može li biti kćer udomljena ,i da ima skrbnika?


    Evo na brzinu:

    Udomiteljstvo https://www.czss-zagreb.hr/djelatnosti/udomiteljstvo
    Skrbništvo - članak jednog odvjetnika koji se bavi tim pitanima: https://www.odvjetnik-strniscak.hr/s...e-sposobnosti/

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ne mogu naći da li je propisana mjera zabrane posjeta korisnicima domova za starije ili to svaki dom odlučuje za sebe,zna netko?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu naći da li je propisana mjera zabrane posjeta korisnicima domova za starije ili to svaki dom odlučuje za sebe,zna netko?
    Cappy, moji su bili u posjeti prije par tjedana, ali se trebalo najaviti i doći u točno propisano vrijeme. Ne znam trebaju li svi imati Covid ili ne, moji su imali pa su pokazali. Možda najbolje da nazoveš dom i pitaš.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Covid potvrdu

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Pitala sam i rekli su da posjeta nema, ali ne znam je li to pripisano negdje ili su oni samo tako odlučili.
    Prosli mjesec se moglo s potvrdama, al sada ne može nikako.

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu naći da li je propisana mjera zabrane posjeta korisnicima domova za starije ili to svaki dom odlučuje za sebe,zna netko?
    Teško mi je naći link na mobitelu, ali potraži dokument HZJZ koji se zove Upute za pružatelje usluga u sustavu socijalne skrbi. I da, prilikom posjete domu umirovljenika oni te smiju tražiti covid potvrdu.Odluku o posjetama donose sami, na temelju situacije koju imaju.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.11.2021. at 20:42

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Sve gdje sam čitala piše da se može s potvrdama, zato mi i nije jasno zašto se negdje ne može.
    Da, izgleda da svatko ipak može odlučiti samostalno.
    Posljednje uređivanje od cappy : 27.11.2021. at 20:44

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Pitala sam i rekli su da posjeta nema, ali ne znam je li to pripisano negdje ili su oni samo tako odlučili.
    Prosli mjesec se moglo s potvrdama, al sada ne može nikako.
    Vjerovatno isto ko u bolnicama

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    1

    Početno Petrina oaza

    Pozdrav ,ima netko iskustva s ovim domom? Na vrhovecu se nalazi

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Feniks2020 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav ,ima netko iskustva s ovim domom? Na vrhovecu se nalazi
    Na žalost imam iskustva, nikako ne preporučam.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Ljudi ako netko ima ideju kaj da napravimo, molim pomoć. Naime doma imam svekrvu koja ima 82 godine, Dementna je a prije Božića je zbog osteoporoze slomila dva kralješka (L1 i L3). Slabije je pokretna. Obzirom da ima malu mirovnu (1700kn), nismo u mogućnosti doplaćivati joj privatni dom. Od kako je slomila kralješke stalno viče da će se ubiti pa smo ju vodili u Jankomir. Naravno, tamo su joj dali tablete od kojih je kao zombi i oprali ruke. Muž i ja oboje radimo i to u tri smjene i moramo ju ostavljati samu. Do sada smo izmišljali svakakve kombinacije ali smo iscrpili sve mogućnosti i ako nešto ne smislimo, morati ćemo ju ostavljati samu. Na žalost. Postoji li u ZG mogućnost da se takvi ljudi negdje smjeste u sklopu zdravstvenog osiguranja, neka palijativa ili slično ili da se smjesti u gradski dom koji je ipak subvencioniran pa bismo to nekako nadoplatili? Gdje god pitam, lista čekanja je duga i nema šanse da ju prime. Na rubu sam živaca i ne znam kaj da delamo. [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24][emoji24] Ako netko ima neku ideju, please....[emoji120][emoji120][emoji120][emoji120][emoji120]

    Poslano sa mog M2012K11AG koristeći Tapatalk

  19. #69
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj zrinka42 prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi ako netko ima ideju kaj da napravimo, molim pomoć. Naime doma imam svekrvu koja ima 82 godine, Dementna je a prije Božića je zbog osteoporoze slomila dva kralješka (L1 i L3). Slabije je pokretna. Obzirom da ima malu mirovnu (1700kn), nismo u mogućnosti doplaćivati joj privatni dom. Od kako je slomila kralješke stalno viče da će se ubiti pa smo ju vodili u Jankomir. Naravno, tamo su joj dali tablete od kojih je kao zombi i oprali ruke. Muž i ja oboje radimo i to u tri smjene i moramo ju ostavljati samu. Do sada smo izmišljali svakakve kombinacije ali smo iscrpili sve mogućnosti i ako nešto ne smislimo, morati ćemo ju ostavljati samu. Na žalost. Postoji li u ZG mogućnost da se takvi ljudi negdje smjeste u sklopu zdravstvenog osiguranja, neka palijativa ili slično ili da se smjesti u gradski dom koji je ipak subvencioniran pa bismo to nekako nadoplatili? Gdje god pitam, lista čekanja je duga i nema šanse da ju prime. Na rubu sam živaca i ne znam kaj da delamo. [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24][emoji24] Ako netko ima neku ideju, please....[emoji120][emoji120][emoji120][emoji120][emoji120]

    Poslano sa mog M2012K11AG koristeći Tapatalk
    Obzirom da se radi o muzevoj mami on bi trebao razmisljati koje su opcije.
    Da li muz ima brace i sestara? Ima li mama kakvu nekretninu u vlasnistvu?

  20. #70
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zrinka42 prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi ako netko ima ideju kaj da napravimo, molim pomoć. Naime doma imam svekrvu koja ima 82 godine, Dementna je a prije Božića je zbog osteoporoze slomila dva kralješka (L1 i L3). Slabije je pokretna. Obzirom da ima malu mirovnu (1700kn), nismo u mogućnosti doplaćivati joj privatni dom. Od kako je slomila kralješke stalno viče da će se ubiti pa smo ju vodili u Jankomir. Naravno, tamo su joj dali tablete od kojih je kao zombi i oprali ruke. Muž i ja oboje radimo i to u tri smjene i moramo ju ostavljati samu. Do sada smo izmišljali svakakve kombinacije ali smo iscrpili sve mogućnosti i ako nešto ne smislimo, morati ćemo ju ostavljati samu. Na žalost. Postoji li u ZG mogućnost da se takvi ljudi negdje smjeste u sklopu zdravstvenog osiguranja, neka palijativa ili slično ili da se smjesti u gradski dom koji je ipak subvencioniran pa bismo to nekako nadoplatili? Gdje god pitam, lista čekanja je duga i nema šanse da ju prime. Na rubu sam živaca i ne znam kaj da delamo. [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24][emoji24] Ako netko ima neku ideju, please....[emoji120][emoji120][emoji120][emoji120][emoji120]

    Poslano sa mog M2012K11AG koristeći Tapatalk
    Hospicij ne postoji kod nas, a palijativna skrb je loša ili nikakva.
    U bilo kojoj ustanovi tipa dom za starije i nemoćne, će biti sama, nadrogirana i vezana za krevet da ne radi probleme i ne ustaje.
    Za državni dom se treba prijaviti barem 20 godina ranije, inače nema šanse baš nikakve za upasti, a nisu ni oni jeftini.
    I upravo iz tog razloga je moj muž s nama doma.
    Ne dam ga nikuda.
    Teško je. Neispavana sam. Raditi moram, a kći studira i pomaže koliko može, a on me moli da mu "pomognem da ode".
    U razvijenim i naprednim državama je i to moguće, ali kod nas ništa, osim patnje, nije moguće.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 20.02.2022. at 10:54

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Ako ima stan, iznajmite ga tako da s tim novcem pokrijere razliku cijene doma (dio mirovina, dio najam, dio vi+ako tvoj muž ima brata/sestru).
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 20.02.2022. at 16:57

  22. #72
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    na smjestaj u domu sv.ana ceka se 10 godina, na dom u klaicevoj cak 13 godina...evo upravo su moji predali zahtjeve
    po meni uzasno puno, nekada se cekalo po 5 godina(govorim o drzavnom domu)
    cijene...od 3300-4000kn za pokretne...tako da je i to visoka cijena i rijetko tko moze u dom( naravno, ako su tu djeca koja ce uskociti...onda da)
    moja baka je zadnje mjesece zivota provela u privatnom domu u Brezovici, bila je totalno nepokretna i mogu reci da smo bili zadovoljni(nije dobila dekubituse, pa smo zbog toga bili najvise zadovoljni)...ali cijena privatnog...onda je bila 7000kn( za nepokretni osobu), danas- ne znam koliko je

  23. #73
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Naš poznanik je smjestio nepokretnog oca u privatni dom u Karlovcu, super zadovoljan, a cijena manja nego u Zagrebu.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Tanči, .

    Na temu. Zaista je sramotno koliko se slabo vodi briga o starijima, nemoćnima i bolesnima na zalasku života. Trebala bi nam neka sveobuhvatna reforma, ali iskreno, ne vidim tko bi se time pozabavio kad ima lakših tema na kojima se može dobiti više bodova
    Žalosti me što u našem društvu samo rijetki imaju privilegiju dostojanstveno ostariti i umrijeti.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •