Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 102

Tema: Do kada dijete može biti kod pedijatra?

  1. #51
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, i mi smo prošle godine trebali donijeti karton kad je bio pregled i cijepljenje u školskom dispanzeru. Donijeli ga i vratili pedijatrici.

    Moj, 8 god. je još kod pedijatrice. On ima svakakvih dijagnoza i stalno smo na specijalističkim pretragama, i ona je rekla “ti ostaješ kod mene dokle god je takva situacija”. Baš sam ju neki dan pitala, prošla je već godina dana, je l ga moram prebaciti. Rekla mi je da ja o tome ne trebam sad voditi brigu . Pitam ju, može li ona imati problema ako ima kod sebe starije dijete... da se ja ne zamaram time. Dakle, želi ga imati još kod sebe, onda se valjda to može. Trenutno mi je i tako draže nego da idem kod nove dr kojoj bi puno morala objašnjavati, s obzirom da smo “učestali korisnici”.

    moji su bili do 5. razreda kod pedijatrice
    mogli su i do osmog (rekla je ped da ako zelimo, mozemo ostati), ali mi je bilo zgodnije da su blize doma (da mogu sami otici ako treba), pa sam ih u 5. prebacila k opcoj praksi

  2. #52
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti.
    Ako za to ima razloga, naravno. Tj. molba se uvijek može napisati, ali pitanje je hoće li biti odobrena.

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Mima prvotno napisa
    Inače, i HZZO-u se može napisati molba da produži djetetu boravak kod pedijatra.


    a što ako pedijatar kaže da ne želi više?

  4. #54
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Zanimljivo mi to da toliko školaraca ostaje, a koliko čitam dosta pedijatara po Zg teško prima novu djecu. Moja frendica je jedva našla prošlo ljeto pedijatra da joj primi malenu, a da je u DZ blizu njih
    Ne znam detalje, možda je samo bila izbirljiva :D

  5. #55
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mima prvotno napisa
    Inače, i HZZO-u se može napisati molba da produži djetetu boravak kod pedijatra.


    a što ako pedijatar kaže da ne želi više?
    Ne znam, ali ako HZZO odobri zašto bi to rekao ?!

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, i mi smo prošle godine trebali donijeti karton kad je bio pregled i cijepljenje u školskom dispanzeru. Donijeli ga i vratili pedijatrici.
    Tako smo i mi dobili karton za skolskog lijecnika, njemu na uvid. Karton sam nakon pregleda vratila pedijatru.

    Mi mozemo ostati kod naseg pedijatra do 14 godina starosti djeteta.

    U Rijeci.
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 08.05.2018. at 15:38

  7. #57
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, ali ako HZZO odobri zašto bi to rekao ?!
    Zato što umjesto školskog djeteta može primiti novu bebu, ako već ima maksimalan dopušten broj pacijenata, a za bebu dobije skoro 3 puta veću glavarinu: https://www.slobodnadalmacija.hr/dal...ine-za-odrasle
    Posljednje uređivanje od Jurana : 08.05.2018. at 15:45

  8. #58
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo mi to da toliko školaraca ostaje, a koliko čitam dosta pedijatara po Zg teško prima novu djecu. Moja frendica je jedva našla prošlo ljeto pedijatra da joj primi malenu, a da je u DZ blizu njih
    Ne znam detalje, možda je samo bila izbirljiva :D
    zašto bi morala biti, svako malo osvane natpis da se djeca starija od x godina prebace k općem doktoru

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Zato što umjesto školskog djeteta može primiti novu bebu, ako već ima maksimalan dopušten broj pacijenata, a za bebu dobije više od 3 puta veću glavarinu: https://www.slobodnadalmacija.hr/dal...ine-za-odrasle
    U Zagrebu je problem to što u pedijatrijskim ordinacijama nema mjesta za bebe tj.novorođenu djecu. Mene sa starijim sinom nisu tjerali, nego sam prebacila kartone svojoj liječnici opće prakse kada je mlađi sin krenuo u školu. Tada me zamolila pedijatrica da ispišem obojicu jer ima previše pacijenata. Preselili smo se u drugu ordinaciju u istoj zgradi. Budući da su moja djeca imala deeebele kartone (smetnje vida, sluha, alergije, astma...teškoće učenja) nekako sam imala osjećaj da je to ok, jer za slučaj da je nešto zatrebalo, obiteljska liječnica mogla je nazvati kolegicu u pedijatrijsku ordinaciju. Ali išlo je bez ikakve drame. Sad su obje liječnice u mirovini (i pedijatrica i obiteljska liječnica koja je primila moju djecu). Imamo novu mladu obiteljsku liječnicu, ali na sreću, ne trebamo ju često. Baš sam danas nosila k njoj nalaze sa Srebrnjaka i bila gotova za 3 minute jer su nalazi ok.

    Evo, koga zanimaju zakonske granice - djeca kod pedijatra mogu biti do 7.godine, a iznimno do 14.godine: https://www.radiodalmacija.hr/hzzo-d...-sedme-godine/

    Problem je manjak liječnika, kako pedijatara tako i obiteljskih. Ne samo u Zagrebu nego i u drugim dijelovima Hrvatske.

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Tako smo i mi dobili karton za skolskog lijecnika, njemu na uvid. Karton sam nakon pregleda vratila pedijatru.
    kad je moja mala prelazila k općem naša pedijatrisjka sestra je dobila skoro slom živaca, jer se nije moglo prebaciti podatci preko sustava, nek je morala to sve printati, a tog je bila masa. malo glupo je to sve složeno, zvale su i jedne i druge svoje servis, ali nije se moglo prebaciti


    a kakvi slom će dobiti kad će klinac ići ća, onda im je bolje da ostane do punoljetnosti

  11. #61
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Stvarno ne želim razmišljati o doktoru tako da bi radi 50 kuna mjesečno izbacio dijete kojem je HZZO odobrio ostanak kod pedijatra.

  12. #62
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pa to je ok,ali ako onda nema mjesta za bebu?

    Kod nas su djeca kod pedijatra dok ne zamole za prebacivanje zbog kvote pacijenata. Frendicin sin bio do 2.razreda. A nedavno je u cekaonici bila mama s klincem 3.razred.

  13. #63
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo mi to da toliko školaraca ostaje, a koliko čitam dosta pedijatara po Zg teško prima novu djecu. Moja frendica je jedva našla prošlo ljeto pedijatra da joj primi malenu, a da je u DZ blizu njih
    Ne znam detalje, možda je samo bila izbirljiva :D
    ovisi u kojem je kvartu pedijatar
    ako je u "starackom" kvartu, onda nema navalu djece u ambulanti, pa nema potrebe da "izbacuje" svoje pacijente k opcoj praksi.
    jer ima mjesta za sve, i za bebe i za skolarce

  14. #64
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je ok,ali ako onda nema mjesta za bebu?

    Kod nas su djeca kod pedijatra dok ne zamole za prebacivanje zbog kvote pacijenata. Frendicin sin bio do 2.razreda. A nedavno je u cekaonici bila mama s klincem 3.razred.
    Misliš da je upitan jedan ili deset pacijenata više ili manje?

  15. #65
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš da je upitan jedan ili deset pacijenata više ili manje?
    Ovisi o kvartu.

  16. #66
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne bih rekla da ovisi o ičemu; odnosno mislim da svaki pedijatar ima prostora za +- desetak pacijenata.

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mojca ne treba ti dijete nužno biti kod vaših liječ.opće prakse.

    Nama nit je pedijatar govorio da idemo dalje, niti smo pitali. Odličan je liječnik. Mi skoro da nikad ni ne idemo pedijatru, možda 1x u 2-3 god (cijepljenja i sl) tako da s nama nema nešto posla.

  18. #68
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih rekla da ovisi o ičemu; odnosno mislim da svaki pedijatar ima prostora za +- desetak pacijenata.
    Oprosti a po kojim kriterijima da izabere tih 10?

  19. #69
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Po kriteriju podobnosti (kom je tata u HDZ-u)

  20. #70
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Po kriteriju podobnosti (kom je tata u HDZ-u)

    :mamauhdzu:

  21. #71
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Joj onda će moj brzo sperjat,mi smo apolitičari

  22. #72
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ja mislim da vam je to sve relativno ...

    Evo, npr, moja M je bila kod pedijatrice do svoje 16. godine, već je, dakle, išla u gimnaziju .

    E, sad, il' smo u jako starom kvartu, il' smo u onih +-10 (u adezeu sigurno nismo ).

  23. #73
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Sluzbeno , po pravilniku , dijete moze biti kod pedijatra do 18 godina.
    Druga je stvar sto je manjak pedijatara , a sistem skolske medicine vise ne postoji.

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti a po kojim kriterijima da izabere tih 10?
    Ako je u pitanju upis djece u ordinaciju obiteljske medicine, ti kriteriji zaista postoje. OBITELJSKA medicina znači da su tamo obitelji. Ja sam bez problema ubacila svoje sinove k svojoj obiteljskoj liječnici. U protivnom ih ona ne bi primila, jer ima granični broj ljudi, ali budući da sam ja već upisana tamo, uzela je djecu.

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sluzbeno , po pravilniku , dijete moze biti kod pedijatra do 18 godina.
    Druga je stvar sto je manjak pedijatara , a sistem skolske medicine vise ne postoji.
    Nažalost, ovo je točno. Školska medicina se sad bavi samo preventivom - upisima u škole, cijepljenima i sličnim stvarima. Mislim, ne možeš kod njih imati karton.

  26. #76
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost, ovo je točno. Školska medicina se sad bavi samo preventivom - upisima u škole, cijepljenima i sličnim stvarima. Mislim, ne možeš kod njih imati karton.
    Istina...

    S druge strane, mi nemamo ni svog obiteljskog liječnika.
    Svatko od nas troje ima drugog liječnika opće prakse .

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Istina...

    S druge strane, mi nemamo ni svog obiteljskog liječnika.
    Svatko od nas troje ima drugog liječnika opće prakse .
    Hehehe... bravo! To nije loš način da imaš mogućnost preseliti kartone, ako ikad zatreba.

    MM ima svoj karton kod liječnice kod koje je i njegova mama, u kvartu gdje ona živi, zato jer mu je tako praktično (ostalo je to iz nekih drugih vremena), a djeca i ja smo doslovce u najbližoj ambulanti. Imala sam i ja prije svoju liječnicu na drugom kraju grada, ali sam preselila karton u najbližu ordinaciju kad su se rodila djeca - nije mi se dalo klipsati 17 km na drugi kraj grada za svaku doznaku za bolovanje. Te stvari često određuje slučaj i praktičnost.

  28. #78
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je u pitanju upis djece u ordinaciju obiteljske medicine, ti kriteriji zaista postoje. OBITELJSKA medicina znači da su tamo obitelji. Ja sam bez problema ubacila svoje sinove k svojoj obiteljskoj liječnici. U protivnom ih ona ne bi primila, jer ima granični broj ljudi, ali budući da sam ja već upisana tamo, uzela je djecu.
    Ne, pitanje je bilo po kojem kriteriju da pedijatar ostavi djecu kod sebe.
    Kad je moje dijete izbaćeno kao predškolarac, iako je dobio odgodu, znam za klinca koji je ostavljen, ali njegova mama je bila "korisna" pedijatru, za razliku od mene.

  29. #79
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Cathy, ja sam ovdje odgovarala forumašici kojoj je dijete ostavljeno kod pedijatra jer ima nekih kroničnih zdravstvenih problema.

    Znači, to je kriterij po kojem dijete može biti ostavljeno kod pedijatra - da ima zdravstvene poteškoće. U takvim situacijama se i HZZO-u može napisati molba da produži djetetu ostanak kod pedijatra, ako HZZO prigovara.

  30. #80
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy, ja sam ovdje odgovarala forumašici kojoj je dijete ostavljeno kod pedijatra jer ima nekih kroničnih zdravstvenih problema.

    Znači, to je kriterij po kojem dijete može biti ostavljeno kod pedijatra - da ima zdravstvene poteškoće. U takvim situacijama se i HZZO-u može napisati molba da produži djetetu ostanak kod pedijatra, ako HZZO prigovara.
    Da je ovo točno za svaku kroničnu bolest, moji bi ostali kod pedijatra do 18.godine. Ali vjerojatno se odnosi na neke teže bolesti i stanja, ne na štajaznam alergije i astmu.

  31. #81
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Što to znači, da je točno? To nije točno niti netočno, niti je propis, pravilo, ili nešto što se događa po defaultu.

    Pedijatar može reći da dijete ostane kod njega, kao što je rekao forumašici koja je to napisala par postova ranije. Ili roditelj može reći doktoru: molim vas ostavite dijete kod sebe iz ovog ili onog razloga, a doktor može reći da ili može reći ne. Ili se može napisati HZZO-u molba da dijete iz tog i tog razloga ostane kod pedijatra, i opet oni to mogu odobriti ili ne odobriti. Znači radi se o totalno pojedinačnim slučajevima i odlukama na koje utječe puno faktora, a nema nikakvog propisa ili pravila. Forumašica kojoj sam odgovorila se brinula hoće li pedijatrica njenog djeteta imati problema jer je ostavila dijete kod sebe nakon sedme godina, a ja joj odgovaram: ne, sigurno neće imati problema, to je nešto što doktor može napraviti.

  32. #82
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moja je još uvijek kod pedijatra i nije nam spominjala za sada da se moramo maknuti, a nadam se da neće tako skoro jer smo prezadovoljni.
    Pokušavam sebi i MM-u naći drugog liječnika ali svi su puni i nitko nas neće primiti a moja liječnica kad dođem mene pita: 'Jel bi vi da ja vama dam antibiotik?', 'Hoćete da vam pregledam grlo?' ili npr. dođem na kontrolu pa mi kaže 'Dati ću vam ipak antibiotik, a ja joj kažem pa dali ste mi ga već...ahaaaa a da'. Tako da ako znate nekog liječnika obiteljske medicine koji prima pacijente molila bih preporuke, može na pp, jer ako nas pedijatrica zamoli da idemo ne znam kud ću s njom.

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ti ipak imaš jako posebnog pedijatra,meni sve dođe zato što je otišla iz bolnice

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Kcer su prije koju godinu ispisali sami od sebe u HZZO - doslo pismeno kuci da trazimo drugog doktora jer vise ne moze biti kod pedijatrice. A sin sad ima punih osam i nikakvog pisam jos nema. Mi sutimo zasad.

  35. #85
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo bas na jednom drugom forumu citam,mame nedavno rodenih beba ne mogu naci pedijatra. Redom ih odbijaju da nemaju mjesta...

  36. #86
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    To nije nista novo. To je kronican problem sustava. Godinama se zanemaruje cinjenica da se raspisuje premalo specijalizacija za pedijatre, a prirodni odljev zbog odlaska u mirovinu je svake godine sve veci.

  37. #87
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nasa pedijatrica je trebala prije dvije godine u mirovinu (onu sa 65 godina), a jos radi, i nema naznaka da ce je neko zamijenit. U Splitu i Kastelima su jos dvije ili tri takve koje rade makar su vec morale u mirovinu.

  38. #88
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo ja dobila pismo od HZZO-a da ispišem dijete od pedijatra. U svibnju je napunio 8 godina.

    Idem sad smisliti što ću, u sred velikog (višemjesečnog) liječenja smo, ne želim ga sad seliti nekome tko nema pojma o njemu. Jednostavno ću žicati da ga ostave, pa što bude...

  39. #89
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja dobila pismo od HZZO-a da ispišem dijete od pedijatra. U svibnju je napunio 8 godina.

    Idem sad smisliti što ću, u sred velikog (višemjesečnog) liječenja smo, ne želim ga sad seliti nekome tko nema pojma o njemu. Jednostavno ću žicati da ga ostave, pa što bude...
    U ovakvim slučajevima djecu obično ostavljaju kod pedijatra radi kontinuiteta informacija u vezi liječenja. Mislim da samo trebaš napisati zahtjev i obrazloženje HZZO-u da dijete ostane kod pedijatra. Pedijatar će ti dati upute što se može napraviti.

  40. #90
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bubilo poslala sam ti PP

  41. #91
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    žene, je li koja pisala molbu HZZO-u da produži djetetu ostanak kod pedijatrice?

  42. #92
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    pa promjena se riješi u 5 minuta. mora samo prvo otići općoj praksi da joj potvrdi da će je primiti.
    U tome baš i jest problem.
    Ja i mm smo kod različitih (oboje bi rado mijenjali), a djeca su JOŠ kod pedijatra. On ima 13god.
    Zašto? Jer ni u kvartu ni okolnim kvartovima nitko neće uzeti svo četvero, a ja ne vidim poantu obiteljske medicine, ako neće uzeti obitelj.
    Neće uzeti ni djecu samu, kao, uzimaju samo djecu postojećih pacijenata. Iako nisu puni po tablici HZZO.
    Plus kod moje ne želim staviti djecu jer, em nisam zadovoljna, em je daleko.

    I sad mi moljakamo nekog normalnog da nas uzme. Toliko o zdrav. zaštiti

    Ukidanje školske kao primarne mi je jedna od top gluposti hrvatskog zdravstva, a ima ih.

  43. #93
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    U tome baš i jest problem.

    Neće uzeti ni djecu samu, kao, uzimaju samo djecu postojećih pacijenata. Iako nisu puni po tablici HZZO.
    .
    prvo se ti sama prebacis (valjda se te uzeti samu ako nije puna), onda za par mjeseci dovedes i djecu.

  44. #94
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku



    Ukidanje školske kao primarne mi je jedna od top gluposti hrvatskog zdravstva, a ima ih.
    ukidanje nije od jučer to je već decenijama

  45. #95
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ukidanje nije od jučer to je već decenijama
    Znam.

  46. #96
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    krumpirić, nekako mi zvoni da živiš u nekom novijem naselju. Oni su obično svi puni. Ambulanta gdje mi je mama prijavljena je moja noćna mora- jako su velike gužve. Vjerojatno vam je nezgodno ići u neku ambulantu bliže centru grada al mislim da su one manje pune

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a tvoja mama živi u starom kvartu s gro penzića

    i mi nismo mogli naći mjesto u kvartu do našeg, jer naš polu kvart nema doktore, pa smo otišli u nedom zdravlja, i opet su i tu gužve, ali sestra je jako dobra i veći dio tereta zaprav nosi ona

  48. #98
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ne bih rekla jako starom, ali jako napučenom. Napučenom svim generacijama.

  49. #99
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    takvi su kvartovi svugdje

  50. #100
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    U tome baš i jest problem.
    Ja i mm smo kod različitih (oboje bi rado mijenjali), a djeca su JOŠ kod pedijatra. On ima 13god.
    Zašto? Jer ni u kvartu ni okolnim kvartovima nitko neće uzeti svo četvero, a ja ne vidim poantu obiteljske medicine, ako neće uzeti obitelj.
    Neće uzeti ni djecu samu, kao, uzimaju samo djecu postojećih pacijenata. Iako nisu puni po tablici HZZO.
    Plus kod moje ne želim staviti djecu jer, em nisam zadovoljna, em je daleko.

    I sad mi moljakamo nekog normalnog da nas uzme. Toliko o zdrav. zaštiti

    Ukidanje školske kao primarne mi je jedna od top gluposti hrvatskog zdravstva, a ima ih.
    Ja sam to prije nekoliko godina riješila u 2 koraka, zapravo slučajno... Prvo sam sebi našla drugu liječnicu (bila sam prije na drugoj strani grada, a onda mi je dokuferilo) i prebacila se u kvart - isto su me jedva primili, ali sam se ugurala. Godinu-dvije kasnije, kad su djeca dorasla do obiteljske, prebacila sam njih i to samo zato jer su već imali mene u bazi. Rekla je dr da nisu moja djeca, ne bi ih mogla primiti.

    Ne znam, vidi da li možeš tako...

    MM je još uvijek na staroj adresi u kvartu gdje je živio prije braka, jer ima istu liječnicu godinama, a i mama mu je kod nje - pa kad treba lijekove i slično, može on to za nju obaviti.

    * * *
    Druga ideja - jesi li probala pitati na HZZO tko za vas četvoro ima mjesta od liječnika koji su vam u odgovarajućem kvartu? Kad dobiješ informaciju (po mogućnosti napisanu na papiru) odeš u tu ambulantu i kažeš da si mislila da je baš to ispravna procedura.

    Eto, sretno...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •