Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 102

Tema: Do kada dijete može biti kod pedijatra?

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno Do kada dijete može biti kod pedijatra?

    Postoji li negdje u zakonu do kada djecu lijeće pedijatri, a kada se mora podići karton i dijete ide liječniku opće prakse. Kod nas nema školskog dispanzera, nego samo pedijatrija i opća praksa. Hvala na odgovorima !

  2. #2
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Kod nas nema školskog dispanzera, nego samo pedijatrija i opća praksa.
    U mom gradiću je isto tako, rekli su nam da djeca mogu biti kod pedijatra do 15 g. (neslužbena info, ne znam što piše u zakonu)

  3. #3
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Kod nas do navršenih 7 godina, potom k dok. opče prakse!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Da, tako je i kod nas, pedijatri vrše pritisak da se uzme karton, ali mene zanima na temelju kojeg propisa. Pretraživanjem sam naišla na neke standarde HZZO-a da dijete do 14 godine može biti kod pedijatra, ali budući da je pedijatara malo, a dijece puno, pedijatri se "rješavaju" djece starije od sedam godina.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj VGmama prvotno napisa Vidi poruku
    Da, tako je i kod nas, pedijatri vrše pritisak da se uzme karton, ali mene zanima na temelju kojeg propisa. Pretraživanjem sam naišla na neke standarde HZZO-a da dijete do 14 godine može biti kod pedijatra, ali budući da je pedijatara malo, a dijece puno, pedijatri se "rješavaju" djece starije od sedam godina.
    Ovo nas čeka slijedeće godine ( i mi smo u DZVG), a ja sam već sad na muci. Ne znam po kojoj osnovi oni traže uzimanje kartona ( ja sam to slučajno čula u čekaonici) , zar ti nisu rekli ništa konkretno.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo nas čeka slijedeće godine ( i mi smo u DZVG), a ja sam već sad na muci. Ne znam po kojoj osnovi oni traže uzimanje kartona ( ja sam to slučajno čula u čekaonici) , zar ti nisu rekli ništa konkretno.
    Nasa pedijatrica, a i njena sestra su stvarno super i nisam imala nikakvih neugodnosti, nego nam je onako više uz put rečeno da potražimo liječnika opće prakse jer dijete neće još dugo moći biti kod njih. U razgovoru s prijateljima (svi iz VG) neki su odmah na prvo upozorenje digli karton i potražili opću praksu, a neki se prave gluhi (kao i mi trenutno) i idu i dalje kod pedijatra. Upravo me to i ponukalo da otvorim temu i da vidim što kažu propisi. Čini mi se da je i ovo s pedijatrima kao i većina drugih stvari kod nas za neke ovako, za druge onako, a sve po propisu .

  7. #7
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas do navršenih 7 godina, potom k dok. opče prakse!
    i kod nas, isto zbog puno novih beba

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    kod nas je jedini propis novi broj upisanih klinaca

  9. #9
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    meni su objasnili da to ne ovisi o volji pedijatra nego o broju djece kod njega i hzzo-u
    da cim pedijatar dodje do maksimuma djece, hzzo salje ispisnicu za najstarije dijete koje je prijavljeno kod njega

    nisam provjerila jel istina, ali je nas slucaj bio takav, mi smo dobili dopis od hzzo-a o tome da u najskorijem roku moramo potraziti novog liejcnika jer pedijatar mora moci primiti novorodjencad

  10. #10
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    meni su objasnili da to ne ovisi o volji pedijatra nego o broju djece kod njega i hzzo-u
    da cim pedijatar dodje do maksimuma djece, hzzo salje ispisnicu za najstarije dijete koje je prijavljeno kod njega
    istina je.
    što se volje pedijatra tiče, ovako mi je rekla naša najdraža marinka: taman kad mi sami mogu reći šta ih boli, "uzmu" mi njih i daju bebe.

  11. #11
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    istina je.
    što se volje pedijatra tiče, ovako mi je rekla naša najdraža marinka: taman kad mi sami mogu reći šta ih boli, "uzmu" mi njih i daju bebe.
    istina

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    potpis na ms. ivy
    zato što ti liječnici mahom imaju (ni)malo iskustva s djecom.

    a to baš nije nebitno kad dijete ima 7 godina.

    zato što su im čekaonice uglavnom zatrpane od 7 ujutro.

    a to što pedijatara ima premalo nije problem mojeg djeteta.

  13. #13
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    da cim pedijatar dodje do maksimuma djece, hzzo salje ispisnicu za najstarije dijete koje je prijavljeno kod njega
    naša pedica ovo malo drugačije hendla, tako da nastoji svu djecu iz jedne obitelji imati na istom mjestu, da roditelji s djecom koja su često bolesna u paketu ne idu na 2 ili više mjesta.pa onda moli i one od npr 7. god da se prebace kod opće prakse, ako nemaju mlađe braće i sestara, a upisani ostaju i npr. 10-godišnjaci koji imaju brata/sestru bebu.

  14. #14
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    nas su šutnuli sa 6,5 čim je išao na upise u školu, a imamo malađu seku kod njega..doduše riejč je o Jovančeviću koji je fkt prebukiran

  15. #15
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mi smo lani mijenjali doktora, znaci s nekih 10-11
    i bila sam u panici tada jer smo bili stvarno zadovoljni, ali sad mi je ok
    kod iste smo obiteljske lijecnice i to isto ima svojih prednosti, poznaje obitelj, ako primijeti nesto kod tebe ili djeteta a sto bi moglo biti povezano, sigurno ce na to obratiti vise paznje nego dva odvojena lijecnika (tipa kolesterol, naocale)
    nakon sto othendla 20 umirovljenika, dijete joj dodje ko praznik, ono bas se razveseli kad udjes
    a o manjoj guzvi da ne pricam

    ali svakako mislim da bi svako dijete trebalo imati pravo na lijecnika pedijatra i da je to velik problem naseg zdravstva (pogotovo u slavoniji, u zg jos nekako)

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    nakon sto othendla 20 umirovljenika, dijete joj dodje ko praznik, ono bas se razveseli kad udjes
    a o manjoj guzvi da ne pricam
    e to se zove sreća,
    kod naše porodične doktorice sva sreća da je sestra jaaako sposobna i večinu stvari sama odradi,a gužve su abnoormalne
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.10.2011. at 16:56

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Jučer smo dobili dopis Hrvtskog zavoda za zdravstveno osiguranje kojim nas ljubazno mole da u što kraćem vremenu karton dijeteta preselimo u jednu od ordinacija liječnika opće prakse jer pedijatrica kod koje je dijete ima prekobrojan broj djece, kako je naše djete preko sedam godina uputili su nas na obiteljskog liječnika... pozvali su se na neku odluku koja je objavljena u sto brojeva narodnih novina i sada nam je jedino preseliti karton. Hvala svima!

  18. #18
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Sjetila sam se eipzode 'Prijatelja' kad je Ross išao poskrivećki kod istog pedijatra kod kojega je i Rachel počela voditi njihovu kćer.

    Možda ipak nije zgoreg imat ovakve zakone

  19. #19
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ajoooj, sad ste me strefile!
    Nisam o ovome ni razmišljala...
    Znači, trebalo bi početi razmišljati kojem liječniku OP prebaciti dijete ...

  20. #20
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Cure, zašto bi prebacivanje od pedijatra bilo nužno nešto loše.

    Bolje na vrijeme odabrati dobru OP i sam otići, nego da vas HZZO zaskoči.
    Osim toga, odgađanje odlaska starije djece otežava roditeljima novorođenčadi da pronađu slobodnog pedijatra.
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 11.11.2011. at 13:22

  21. #21
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, zašto bi prebacivanje od pedijatra bilo nužno nešto loše.
    dogadja se (nije ovo moje zapazanje, razgovarala sam s lijecnicima specijalistima o tome) da im lijecnici opce ili obiteljske medicine salju nepotrebno dosta djece na preglede

  22. #22
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, zašto bi prebacivanje od pedijatra bilo nužno nešto loše.
    ja nisam rekla da je to loše. moj tužnić ima druge konotacije...

    inače, slažem se s ms. ivy.

  23. #23
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa Vidi poruku
    Osim toga, odgađanje odlaska starije djece otežava roditeljima novorođenčadi da pronađu slobodnog pedijatra.
    zar ne vrijedi ono da bi pedijatri trebali primiti svako novorodjeno dijete, zato nasa velika djeca automatski idu van?

  24. #24
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Meni bi bilo bitno da mog npr. 10 godišnjaka pregleda (zlunetrebalo) dječji ortoped, ali mi je svejedno tko će ga poslati na vađenje krvi ili dijagnosticirati upalu grla.
    Bitno da je dr dobar...

  25. #25
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zato što ti liječnici mahom imaju (ni)malo iskustva s djecom.

    a to baš nije nebitno kad dijete ima 7 godina.

    zato što su im čekaonice uglavnom zatrpane od 7 ujutro.

    a to što pedijatara ima premalo nije problem mojeg djeteta.

  26. #26
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    A ništa, vidim da sam među rijetkima koja s nestrpljenjem čeka na skorašnji prelazak djece u OP;
    manje gužve u čekaonici, pozitivna diskriminaciju djece, sagledavanje obiteljske anamneze, manje administracije oko dj. bolovanja...

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa fakat jesi jedna od rijetkih jer ja ne znam doktora opće prakse/obiteljskog kod kojeg nema gužve; i kod mojeg, i kod MM-ovog i kod doktorice moje mame su gužve prestrašne. Istina je da kod mojeg doktora bolesna djeca (dakle, sa temperaturom) imaju prednost.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Iskreno sam ljubomorna na sve one koji kod op ne čekaju beskonačno. Kod naše op je uvijek gužva još valjda od 6 ujutro, a sa radom nikada ne počinje prije 8!! Iskreno se nadam da nećemo često trebati doktora i da ćemo biti zdravi!!!

  29. #29
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kod iste smo obiteljske lijecnice i to isto ima svojih prednosti, poznaje obitelj, ako primijeti nesto kod tebe ili djeteta a sto bi moglo biti povezano, sigurno ce na to obratiti vise paznje nego dva odvojena lijecnika (tipa kolesterol, naocale)
    nakon sto othendla 20 umirovljenika, dijete joj dodje ko praznik, ono bas se razveseli kad udjes
    a o manjoj guzvi da ne pricam
    identično ovako je i kod nas
    gužva puuuuno manja nego kod pedijatrice, sestra efikasna i brza i rješava sto problema u sekundi, mogu nazvati kad god trebam i JAVE se (kod pedijatra je takva gužva da se rijetko javljaju na telefon)
    super mi je da je z. kod iste liječnice kao i ja i MM i moja sestra i moja mama i moj tata LOL i dokica zna cijelu obiteljsku anamnezu
    i stvarno joj je praznik kad joj dođe dijete umjesto penzića

    najradije bih i m. odmah kod nje prebacila, al si mislim ajde nek još bude kod pedijatra godinu-dvije

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo još na početku prvog razreda morali otići od pedijatra. Prebacila sam ju kod svoje doktorice opće prakse kod koje se naručuje tako da nema gužve. Za dojmove u radu s djecom me nemojte pitati jer se još nisu upoznale.

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod nas je kod pedijatra eto situacija baš takva da rijetko ima gužve, na telefon se javljaju i može se dobiti savjete na telefon, vrlo su efikasni itd. itd.

    No, ono što je puno važnije od ove organizacijske problematike jest to da kroz tu ordinaciju dnevno prolazi gomila djece i da doktorica ima gomilu iskustva sa djecom. Moje dijete je imalo svakojake ne baš uobičajene zdravstvene problemčiće, a naša doktorica ih je uvijek iz prve točno dijagnosticirala jer je sve to ipak već vidjela. Npr. sjećam se jednog čudnovatog osipa po imenu strophulus - jest da smo radi toga išli i k dermatologu, ali mogli smo i ne ići jer je naša doktorica odmah rekla da je to već viđala i da misli da je to strophulus. Dakle, osim što je specijalizirala dječje bolesti ona ima i ogromno iskustvo i praksu sa specifično dječjim problemima.

  32. #32
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Ja sam isto bila sretna zbog prelaska kod moje doktorice, jer mi je bilo bliže doma (u međuvremenu preselila, no ajde blizu je škole&bake&dide), a i stvarno ako znaš u koje doba treba doć - nema gužve. Čak i ako ne ubodeš to vrijeme, čekaš maksimalno 30 min i dr. se veseli djeci. Kod pedijatrice pak čekaš minimalno 30 min i obično te brzinski obradi (dobro mi dolazimo samo na kontrole) da se ni ne snađeš.

    No moj stariji je i tak bio kod dokt/ped. toliko puta (izuzevši kontrole kod ped kad je bio beba) da mogu nabrojat na prste jedne ruke, tako da bi mi trebalo bit svejedno gdje je.

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kad smo obavljali pregled za školu uzeli smo karton od pedice, i isti je još kod nas...
    Tad su nam rekli da mora preći u obiteljsku medicinu, ja sam računala da to vrijedi od trenutka kad se ispiše iz vrtića, pa nisam pokrenula postupak prebacivanja kartona.

    Sinoć je počela jako kašljati i danas bi ju odvela liječniku... a ne znam kome... jer me pere paranoja da ju je pedica ispisala... a obiteljska ju još nije primila.

    Nemoguće je da ju pedica ispiše? Ja moram pokrenuti taj postupak? To što je karton fizički kod mene ništa ne znači?

    Umirite me molim... mogu ju odvesti do pedice? (ne mogu ih dobiti na telefon... zato tu ludujem.)
    Posljednje uređivanje od Mojca : 08.05.2018. at 09:58

  34. #34
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Odi na pregled kod pediatrice. Moji su jos svi kod pediatra ( 13,10 i 9g) jer imamo tu srecu da ima mjesta.

  35. #35
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mozes do pedice.

  36. #36
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kod pedijatra je dok ne odeš na HZZO i potpišeš promjenu.

  37. #37
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala vam

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    nadam se da si otišla i bar počela sređivati stvari

    sretno

  39. #39
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Moji su oboje kod pedijatra i dalje će ostat.

    Mojca ako si uzela karton, što prije kreni tražit dr.obit.medicine. iako ne znam zašto ti je davala djetetov karton dok dijete nije ni krenulo još u školu. A dosta pedijatara i zadrži djecu kasnije.

    Sretnooo!!!

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    zadrži samo ako ima mjesta, ali i kad ti veli da oraš otići prvo nađi doktora koji hoće/želi djete pa tek onda uzmeš karton, tak ja uvijek, ne mogu si dozvoliti da dete nema doktora, tjedan dva pa i tri svaki će doktor pričekati dok nađeš zamjenu

  41. #41
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    pa promjena se riješi u 5 minuta. mora samo prvo otići općoj praksi da joj potvrdi da će je primiti.

  42. #42
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    pa promjena se riješi u 5 minuta. mora samo prvo otići općoj praksi da joj potvrdi da će je primiti.
    U tome baš i jest problem.
    Ja i mm smo kod različitih (oboje bi rado mijenjali), a djeca su JOŠ kod pedijatra. On ima 13god.
    Zašto? Jer ni u kvartu ni okolnim kvartovima nitko neće uzeti svo četvero, a ja ne vidim poantu obiteljske medicine, ako neće uzeti obitelj.
    Neće uzeti ni djecu samu, kao, uzimaju samo djecu postojećih pacijenata. Iako nisu puni po tablici HZZO.
    Plus kod moje ne želim staviti djecu jer, em nisam zadovoljna, em je daleko.

    I sad mi moljakamo nekog normalnog da nas uzme. Toliko o zdrav. zaštiti

    Ukidanje školske kao primarne mi je jedna od top gluposti hrvatskog zdravstva, a ima ih.

  43. #43
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    U tome baš i jest problem.

    Neće uzeti ni djecu samu, kao, uzimaju samo djecu postojećih pacijenata. Iako nisu puni po tablici HZZO.
    .
    prvo se ti sama prebacis (valjda se te uzeti samu ako nije puna), onda za par mjeseci dovedes i djecu.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku



    Ukidanje školske kao primarne mi je jedna od top gluposti hrvatskog zdravstva, a ima ih.
    ukidanje nije od jučer to je već decenijama

  45. #45
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ukidanje nije od jučer to je već decenijama
    Znam.

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    U tome baš i jest problem.
    Ja i mm smo kod različitih (oboje bi rado mijenjali), a djeca su JOŠ kod pedijatra. On ima 13god.
    Zašto? Jer ni u kvartu ni okolnim kvartovima nitko neće uzeti svo četvero, a ja ne vidim poantu obiteljske medicine, ako neće uzeti obitelj.
    Neće uzeti ni djecu samu, kao, uzimaju samo djecu postojećih pacijenata. Iako nisu puni po tablici HZZO.
    Plus kod moje ne želim staviti djecu jer, em nisam zadovoljna, em je daleko.

    I sad mi moljakamo nekog normalnog da nas uzme. Toliko o zdrav. zaštiti

    Ukidanje školske kao primarne mi je jedna od top gluposti hrvatskog zdravstva, a ima ih.
    Ja sam to prije nekoliko godina riješila u 2 koraka, zapravo slučajno... Prvo sam sebi našla drugu liječnicu (bila sam prije na drugoj strani grada, a onda mi je dokuferilo) i prebacila se u kvart - isto su me jedva primili, ali sam se ugurala. Godinu-dvije kasnije, kad su djeca dorasla do obiteljske, prebacila sam njih i to samo zato jer su već imali mene u bazi. Rekla je dr da nisu moja djeca, ne bi ih mogla primiti.

    Ne znam, vidi da li možeš tako...

    MM je još uvijek na staroj adresi u kvartu gdje je živio prije braka, jer ima istu liječnicu godinama, a i mama mu je kod nje - pa kad treba lijekove i slično, može on to za nju obaviti.

    * * *
    Druga ideja - jesi li probala pitati na HZZO tko za vas četvoro ima mjesta od liječnika koji su vam u odgovarajućem kvartu? Kad dobiješ informaciju (po mogućnosti napisanu na papiru) odeš u tu ambulantu i kažeš da si mislila da je baš to ispravna procedura.

    Eto, sretno...

  47. #47
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    btw. i moja je mlađa dobila šup-kartu kad smo išli na upis za školu, nije bilo rasprave.

  48. #48
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma ja ne želim da ide općoj praksi, pa zato nisam pokrenula ispis od pedice. Samo me ulovila panika. Pokušati ću još razgovarati s pedicom, da ju malo zadrži... ali sumnjam da će htjeti.

    Moja dr je "grlo ti je crveno, evo ti antibiotik" tip... nemam pojma kakva je MD-ova, ali znam da se čeka satima, jer je svekar kod nje.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    ok a jeste išli kod pedijatrice onda uopće danas?

  50. #50
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ok a jeste išli kod pedijatrice onda uopće danas?
    Nismo. Nema temperaturu, sirup protiv kašlja djeluje.
    Ići će popodne.

    Zašto ti je to uopće bitno?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •