Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Kako se riješiti tamnocrvenih zidova?

  1. #1
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno Kako se riješiti tamnocrvenih zidova?

    Takva su mi dva zida (kuhinja+dnevni boravak).
    Ne sviđaju mi se više, naravno
    Hoće li to bojanjem sa nekom svjetlijom bojom probijati ili će par ruku riješiti problem?
    Ima li netko iskustva sa promjenom boje, a bez struganja prvotne nijanse dolje?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    ofarbaj u crno, to sigurno prekriva.

  3. #3
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne mogu, namještaj mi je crni, ništ se ne bude vidjelo

  4. #4
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    teško darling, teško
    probaj prvo premazati sa nekim od impregnacijskih premaza, možda pomogne

  5. #5
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Mislim da bi se moglo npr. nekom fasadnom ili latex bojom. Jedino ako bi baš u bijelo, možda onda bolje ostrugat ili čak pregletat. Možeš preko nalijepiti foto tapetu-to je sad in.

  6. #6
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ja sam puding smeđu kuhinju prefarbala u neku neutralnu blijedu nijansu - prema bijelom, uglavnom.
    krajnji rezultat je prilično zadovoljavajuć!
    eh, da!
    i tamno zelenu sobu sam bez problema prekrila svijeeeetlom lila. ali fakat svijetlom! pokrilo bez problema.
    radi se o onim bojama iz bauhausa, mogu točno pogledati kojim, ako te zanima. uglavnom, onim jeftinijim, 2l - 70tak kuna.
    eh, u ostatku kuće imam dulux boje. kako ću njih prekrečiti drugom (jer ne namjeravam više uzimati dulux) - pojma nemam.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    probaj sa bijelom (nemoj ju razrijediti jako), pa više slojeva. mi smo imali intenzivno narančastu pa smo ju prekrili. mrvicu izbija, ali se ne vidi onako na prvu loptu.

  8. #8
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam puding smeđu kuhinju prefarbala u neku neutralnu blijedu nijansu - prema bijelom, uglavnom.
    krajnji rezultat je prilično zadovoljavajuć!
    eh, da!
    i tamno zelenu sobu sam bez problema prekrila svijeeeetlom lila. ali fakat svijetlom! pokrilo bez problema.
    radi se o onim bojama iz bauhausa, mogu točno pogledati kojim, ako te zanima. uglavnom, onim jeftinijim, 2l - 70tak kuna.
    eh, u ostatku kuće imam dulux boje. kako ću njih prekrečiti drugom (jer ne namjeravam više uzimati dulux) - pojma nemam.
    E tu i ja imam. Bauhaus crvenu
    Dakle može se.
    Sviđa mi se ta puding smeđa.

  9. #9
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    nedavno smo mijenjali boje u dnevnom boravku.
    na jednom zidu imala sam maslinasto zelenu i nju smo prebojali u boju vanilije sa JUPOL GOLDOM (tri puta), ali barem nismo morali strugati staru boju.

  10. #10
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    mrvicu izbija, ali se ne vidi onako na prvu loptu.
    ovako nekako.
    samo, ne izbija cijelo vrijeme sve jače i jače, nego izbije u par dana koliko misli i zauvijek stane.
    ne moraš se bojati da ćeš nakon mjesec dana opet gledati crvene zidove!
    to mi se dogodilo sa smeđom koju sam pokrivala tom yasmin bojom, ali sasvim, sasvim malo. i ravnomjerno. kao da sam izabrala malo tamniji yasmin.
    a zelena soba je iz dvije ruke bila prekrivena, niti mrvičicu se naknadno lila nijansa nije promijenila.

  11. #11
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    uzmi gustu boju i nanosi je spužvom, utrljavaj kružnim pokretima. Idi na dvije tri nijanse svijetliju u istom djelu spektra. Tako ćeš dobiti dosta svijetlije zidove druge boje (narančasta, maerlica, krem...) a zbog "uzroka" eventualna lagana izbijanja tamnije nijanse neće biti fleke nego presijavanja. Ja sam tako sredila jarko narančasti hodniku u neku toplu tamno bež (nešto ovako- vidi ovdje gore desno kut: http://moda.covermagazin.com/?p=622 ) i u sljedećem maljanju ciljam još dvije nijanse svijetlije istom tehnikom.
    Uzorak nije vidljiv sam po sebi, samo je efekt kao sa su zidovi mekši, a ne onako glat.
    ne vidi se narančasta ko narančasta uopće, samo ako se udubiš skužiš da mrvu varaira nijansa, ali oodokativno neprmjetljivo
    Posljednje uređivanje od pikula : 20.10.2011. at 14:52

  12. #12
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    moj zid je bio isto tamn.crvena -boja visnje...farbala sam ga prvo u bijelu gušče(nesmijes puno vode),ali naravno što tanji sloj, pa nakon toga u 2 sloja svjetlo žute i ispalo je odlično...nista ne probija .savjet iskusnog molera!!!!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1

    Početno

    impregnacija lako i jednostavno

  14. #14
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Farbamo J. - inu sobu. Jedan zid je bio bijeli sa onako tamno ljubičastim debelim crtama. Mm je mislio staviti impregnaciju, ali je odustao jer au nas svi uvjeravali da će pokriti. Bojamo u bijelo. Dali smo 3 ruke i katastrofa je. Ljubičasta jednostavno ne prima na sebe, čudna je, jako sporo se suši i to sad izgleda katastrofa.
    Sad razmišljamo kad se potpuno osuši staviti impregnaciju na to sve pa onda opet s bijelom. Jel se može na tako friško farbani zid staviti impregnacija?Ne znamo što da radimo.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 18.07.2021. at 19:34

  15. #15
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa ako su boje bile na vodenoj bazi ja bi prvo probala jako mokrom spužvom oprati sa zida koliko ide, onda impregnacija i tek onda farbanje.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 19.07.2021. at 07:14

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Operi zid kalijevim sapunom, pa onda impregniraj pa farbaj.
    Inace, uopce nema nikakve sanse pokriti obicnom bijelom zidnom bojom intenzivne nijanse bez pripreme.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Da krećem od prvobitnog stanja (prije pokušaja prefarbavanja ljubičaste u bijelo) ja bih najprije na maloj površini probala da li probija. Ako tamna boja probija, obrusila bih dijelove koji su tamni, da se fizički skine pigment, očistila prašinu, a na čiste i suhe zidove ide impregnacija, pa boja, ali sad je vjerojatno već kasno za to. Profesionalac bi rekao da sad tri sloja boje treba ostrugati i pogletati, pa sve iznova.

    Osim toga, treba uzeti kvalitetnu farbu koja prekriva, ne neku jeftinjaru iz obične trgovine. Moj izbor bio bi Dulux - imaju odlična sredstva za impregnaciju i zidne boje.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.07.2021. at 09:43

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Bijeli dulux ne porkiva nista bolje od bijelog jupola. Odnosno ako cu cjepidlacit, pokriva 5% bolje. Nije vrijedno tih para.
    Kad sam krecila novopostavljani knauf trebala sam tri ruke jupola da pokrije. Pa sam nadovudno kupila kantu Duluxa jer to je “kvalitetna boja, nije to Jupol, to dobro pokriva”.
    Pogadajte, trebalo je tri sloja da pokrije knauf.
    Dulux ima svoje prednosti. Al kad je bijela zidna boja u pitanju, sve je to manje vise isto, ne hvatajte se u tu zamku.

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Takodjer, usprali ste motku, al nema nikakve sanse da bih je to isl strugat pa ponovo gletat, pa ovo ono.

    Ostavite da se dobro osusi i onda popravite.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ja sam prefarbavala tamne zidove
    i crni zid

    ali sam sve prvo prešla s impregnacijom

    ni crni ni plavi ni zeleni nigdje ne izbija (dva sloja bijele; zlatni jupol; a tamne boje su bile duluxove)

  21. #21
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Sve to što smo trebali prije MM zna, ali eto nekad sam sebe ne slušaš i povjeruješ nekom drugom. No, izgleda da smo sami zas*ali. Zapravo čini se da bi pokrilo da i manje slojeva da smo čekali dovoljno dugo između bojanja. Do jutra kako se osušilo je sasvim druga priča. Ništa, pofarbao je još jedan sloj i još će jedan koji će do kraja pokriti.
    Ma, sami smo krivi. Preuređujemo joj sobu, izbacili stari namještaj, novi paketi čekaju po cijelom stanu (malom), kqo i sve stvari iz sobe. Preskačemo preko svega i htjeli smo brže pa nam se odbilo od glavu.
    Zapravo me ne čudi me da ja preskačem korake, ali da je MM to napravio e to sam u šoku .
    Sad bi on rekao: Zato jer sam ti vidio pogled da mora bit u jednom danu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •