Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: vađenje umnjaka kirurškim putem...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno vađenje umnjaka kirurškim putem...

    ...gdje i kako?

    Jel znate možda gdje to obaviti u kratkom roku i što kvalitetnije? Bojim se zubara i toga da mi nešto ne zbrčkaju sa zubom na stomatološkom fakultetu...
    Pliz, dosta mi je hitno

  2. #2
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    KB Dubrava, tamo sam ja operirala umnjak i stvarno sve 5, isla kuci pjevajuci :D - nisu me imasakrirali a to mi je bila nocna mora, stvarno su ok.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    A jel se dugo čeka?

    Kako dugo ti je bilo sve umrtvljeno? Jesi li mogla drugi dan normalno pričati?

  4. #4
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    perkovceva, sve bilo ok. prvi dan jako puno slinis, ostani doma spavati, a drugi dan mozes pricati i sve je ok.

  5. #5
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Ja sam vadila komplicirani slučaj (umnjak je rasao horizontalno) na Stomatološkom. Sve je prošlo ok. Operacija je bila kratka i bezbolna, ali je boliloooo kad je pustila anestezija.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    išla bih 100 ginekologu, ali kada mi netko spomene zubara :shock:

    ne znam kak ću ja to ...baš se bojim

    Nikada me u životu nije bolio zub i onda su krenuli ti umnjaci koji nemaju kamo izrasti jer mi je vilica premala.Moram izvaditi 2 komada ...uh,

  7. #7
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno Re: vađenje umnjaka kirurškim putem...

    Citiraj spooky prvotno napisa
    ...gdje i kako?

    Jel znate možda gdje to obaviti u kratkom roku i što kvalitetnije? Bojim se zubara i toga da mi nešto ne zbrčkaju sa zubom na stomatološkom fakultetu...
    Pliz, dosta mi je hitno
    MM je vadio u Perkovcevoj.

    ja sam jos krajem srednje kod privatnika. takodjer komplicirani slucaj jer je umnjak bio ispod 7. pa je trebalo pilti kost da se dodje do njega.
    tako 3 komada.
    4. nije bilo, hvala bogu.

    sam zahvat meni nije bio bolan, vise traumatican zbog zvukova piljenja kosti.
    kasnije nisam prvi put stavila na vrijeme oblog pa sam izgledala ko iz gunniesa....

    drugi put nisam dobila antibiotik, kao prevenciju, pa mi se sve zagnojilo.

    savjet- sto prije staviti hladan oblog- led i spavat na povisenom, radi otekline.

    sretno

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    šla bih 100 ginekologu, ali kada mi netko spomene zubara
    I ja :/
    ja sam prošli tjedan vadila, ali peticu, odnosno samo korijen, malo zuba je gore virilo, prošlo je ok, ali ja sam teški paničar isto

    zato djecu vodim zubaru od druge godine da nemaju traume od zubara kao ja :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Moje curice su već bile 2 puta I to im je baš fora . Ne pokazujem im da se užasno bojim zubara ( skoro kao i pauka)... :/

    Po prirodi nisam cendrava, ali ove dvije stvari su mi :shock:

    No vratimo se mi na temu. Meni je zubarka rekla da je to dosta osjetljiv zahvat jer su blizu neki živci i ako se zahvat ne izvede kako spada, mogla bi imati izobličeno lice...mislim, i to ona ide meni pričati, a zna da se bojim :?

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja sam to privatno kod dr. Štambuka, nije bilo problema, ali nisam ni bila neki komplicirani slučaj, nije me nakon toga bolilo i sl., oni su bili relativno na dohvatljivom mjestu i nekomplicirani, a i inače, hvala Bogu, nemam neki specijalni osjet bola u ustima - 3 umnjaka sam vadila. Mislim da ćeš ih na googleu nać, Zvonimirova, to su tata, sin i žena od sina, mislim da se moj zubar kod kojeg sam to radila zove Dario Štambuk. Sretno!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Ja sam bila u Dubravi, dr. Knežević, stomatolog i oralni kirurg (krenula sam njemu privatno u Maksimirskoj pa me naručio tamo) i to sva četiri umnjaka odjednom (nije bilo mjesta za njih pa su rasli na stranu), pod općom anestezijom. Super napravljeno i sve je dobro prošlo. Doktora preporučujem, ako te frka odi možda privatno čisto radi ugođaja da te bude manje strah.
    Ne znam je li trebaš sve vaditi ili samo jedan, čujem da često naprave dva po dva ambulantno ako treba sve izvaditi.
    Mene su hospitalizirali, operirali u pravoj sali i isti dan pustili doma, ali sam povraćala od anestezije (obično te ostave bar preko noći).
    Bila sam plava po vratu i bradi bar tjedan dana i teško sam jela, tako da sam bila na bolovanju.

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja sam to radila tipa svakih 10 dana jedan - ambulantno. Kod mene stvarno nije bila nikakva frka, možda se radi i o poziciji kutnjaka i sl. Najneugodniji je osjećaj ono kad ti ga vadi (kao i svaki zub), jer imaš osjećaj ode pola vilice van zajedno s time, mene doslovno niti poslije nije ništa specijalno bolilo, a svašta su mi napričali - znači, i to ti je individualno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Najneugodniji je osjećaj ono kad ti ga vadi (kao i svaki zub), jer imaš osjećaj ode pola vilice van zajedno s time...
    He he, ovo je baš utješno
    Ali preživjele smo sve, nije tako strašno

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tulip prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Najneugodniji je osjećaj ono kad ti ga vadi (kao i svaki zub), jer imaš osjećaj ode pola vilice van zajedno s time...
    He he, ovo je baš utješno
    Ali preživjele smo sve, nije tako strašno
    Ajme, ma ja sam stvarno mislila ženu utješit u smislu osjećaj je normalan - miče se cijela glava, ali od boli nema niti b, barem je meni tako bilo.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    ma šalim se, ja se pak ne sjećam ničeg jer sam spavala, znam samo da mi je poslije bilo zlo, a pustili me isto popodne doma pa se ja lijepo ispovraćala čim sam izašla iz bolnice, u one njihove grmiće

  16. #16
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ja sam bila u Perkovčevoj prošli tjedan, ali mi ga kirurginja nije za sada željela vaditi, nego su mi palili zubno meso s umnjaka kao da mu "pomognu" da izraste, 2-3 dana su mi rekli da ću me boliti, međutim meni bol nije prestajala niti nakon tjedan dana, slabo sam spavala, baš onak neugodna bol, tako da sam jučer dobila antibiotik i evo tek danas osjećam da mi je malo lakše......no pitam se zakaj mi ga jednostavno nije dala izvaditi i bok :/ ? Ionako zubari kažu da ti umnjaci uopće nemaju nikakvu funkciju.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Meni navodno nemaju mjesta za izrasti jer imama malu vilicu pa mislim da će ipak ići van...

    A koliko se dugo čeka u Perkovčevoj?

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj spooky prvotno napisa
    Meni navodno nemaju mjesta za izrasti jer imama malu vilicu pa mislim da će ipak ići van...

    A koliko se dugo čeka u Perkovčevoj?
    isto i kod mene - mala vilica. da sam ih bar prije operirala (a godinama sam odgađala jer je to kao "operacija" buuu). nosila ko cura aparatić, sve se lijepo poravnalo, onda opet počeli umnjaci gurat sve druge, a mene kao strah - pa ću sad, pa ne još - i sad su mi obje prednje jedinice opet van i sad bi u svojoj 38.-moj zbog čistog straha od riječi "operacija" trebala - za imat ravne zube - povadit jedinice i opet se zezat s aparatićem itd. di mi je pamet bila, sad sam opet "zeko". nemoj se bojat operacije - ako je mala vilica, trebaju ić van i točka, nemoj se zeznut kao ja pa mic-po-mic odgodila na rok od 10 godina, bespotrebno.

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    i sad imam trajni zez sa zagrizom, a opet vađenje nisam izbjegla, tako da mi je odugovlačenje donijelo samo zezanciju dugotrajnu. da me bar neko potjerao u stilu ti to moraš, ovako je bilo ma stigne se to... a tako su mi se lijepo zubići bili poravnali u ravninu.. šmrc. uči na mojim greškama, više boli kad cijela vilica pulsira od aparatića za zube i tako 2 godine s time zezancije, nego to kratkotrajno vađenje.

  20. #20
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    ja sam vadila u perkovčevoj, čekala na zahvat oko 3 mjeseca, obavili to za 10 minuta!
    mene osobno, najviše je boljela inekcija!
    pila sam poslije voltarene, dosta sam natekla i poplavila ali nije mi ostalo kao grozno iskustvo!
    dosta sliniš i prvi dan mi je sve curilo van!
    ali šogorica mi kaže, a ona je zubni tehničar, da bi bilo dobro dva dana prije zahvata piti antibiotik i tak spriječiti upale i bolove!
    sretno!

  21. #21

    Početno

    Pozdrav,
    Zna li tko koliko se preko hzzo plaća kirurško vađenje umnjaka (znači raste skroz krivo prema zubu do), ako nemam dopunsko zdravstveno osiguranje .
    Nadam se da će netko znati odgovor xD

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •