Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Hemeroidi - krv u (na) stolici?

  1. #1
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno Hemeroidi - krv u (na) stolici?

    Prije oko mjesec dana M. je imala strašnih problema s opstipacijom, čak smo završili i na hitnoj. Ne bi kakala po nekoliko dana i taj posljednji put je govance bilo užasno, užasno tvrdo. Nikada si neću oprostiti jer se osjećam krivom što nisam prije reagirala, više ju tankala tekućinom i sl. (iako splet različitih okolnosti je valjda dove do toga).
    Popila je jednom nakon toga Portalak, a poslije smo stvar rješavali sokom od jabuke s kuzuom i nakon toga se stolica izregulirala. Naravno, jadnica je imala dugo traume od toga, svaki puta pitanje hoće li biti tvrdo ili mekano, morala sam ju držati dok kaki...
    Prvo je bilo kakenje svaki dan, a onda opet zna proći po dva dana da ne kaki. I sve bi to bilo ok da se već u prvom navratu nakon tvrde stolice nije pojavila krv na dijelu govanceta koje je izašlo posljednje. Na početku nas je to mučilo, ali je s vremenom prošlo. MIslili smo da je guza iziritirana zatvorom i da je sve prošlo. No, danas se ponovilo. Nakon što nije kakila dva i pol dana, večeras ju uhvati i lijepo se pokaki. I sama je rekla da je bilo mekano i sve ok. POgledam stolicu, a kad ono, opet malo (jedva zamjetno) krvi na njoj. Komadić govanceta koji je izlazio prvi je bio tvrd, ali ona se nije bunila.
    Je li moguće da ima hemeroide pa da čak kad je malo tvrđe iritira sluznicu? Inače je i MM sklon hemeroidima i upravo sada muči veliku muku s tim, a ona je inače "sva na njega".
    Na samoj guzi (čmaru) se ništa ne vidi. Kome se obratiti?
    Glupo mi je svako jutro joj praviti taj sok s kuzuom (iako je sve prirodno) pa joj na taj način poticati stolicu, a onda opet, bolje i to nego da se opet dogodi tvrda stolica.

  2. #2
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Malo je vjerojatno da tako malo dijete ima hemeroide, ali se moze desiti da joj stolica "ogrebe" sluznicu i otuda se moze pojaviti malo svijetle krvi na onom dijelu koji je zadnji izasao, ili na papiru kad se brise. Ja ne bi stvarala paniku, to je dosta cesta i bezazlena pojava, ali mozete otici provjeriti kod pedijatra.

  3. #3
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    I moje dijete je imalo problema zbog zadržavanja stolice, imali smo faze da su joj doslovce kapljice krvi znale kaputi prije ili nakon kakice. Ona nije urlala, znala je prokomentirati da joj je drekec veliki a mi smo smatrali da bi bilo kakav rektalni pregled bio vjerojatno traumatičniji od zadržavanja kakice. Mazali smo nevenovom masti i prošlo je. Dakako, pazimo da je prehrana raznovrsna, da pije puno, dosta voća i žitarica.

  4. #4
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Večeras je opet bilo traga krvi iako samo govance nije bilo jako tvrdo. Ma, moram ju stalno podsjećati na vodu. Prehrana nam je stvarno raznovrsna, jede i svježe voće i povrće, žitarice...
    E sad, je li moguće da joj čokolada tako stisne stolicu? Jela ju je u subotu (deda jedva dočekao da ja kažem kako smije malo čokolade pa je pojela četiri kockice) i nakon toga nije tri dana kakila.

    Sutra ću nazvati pedijatricu pa ju pitati.
    Imam nevenovu mast pa ću joj namazati iako ne vidim ništa na sluznici.
    I da, slažem se da bi joj pregled sigurno bio jako traumatičan. Pregrozno mi je kad se sjetim one odvratne klizme na hitnoj i čačkanja prstom po guzi. Užas!

  5. #5
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Bitno je napisati kakva je krv svježa svjetlo crvena ili tamnija. Obavezno kod pedijatra,a eventualno i kod dječijeg kirurga. Sretno.

  6. #6
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    sikapika, krv (svježa, na površini kakice) vjerojatno se desi uslijed povrede sluznice završetka crijeva i ponekad se javi kod male djece koja još nisu ovladala refleksima pa ne kažu odmah kad im je vrijeme za kakicu ili jednostavno imaju tvrđu stolicu (znam za sličan slučaj tvome, to je bilo objašnjeno, mama se isto brinula), bitno je djetetu objasnit kako mora odmah reci kad joj/mu se kaki i ne susprezati se. često se krv ponovi nekoliko puta za redom jer treba vremena da se sluznica obnovi. sjecam se da je mama davala malo više voća (šljive i kruške) i žitarice, izbjegavati hranu koja "zatvara" i probaj biti sa malenom više u kući dok ne uhvati ritam (bilo bi idealno da kaki svaki dan u slično vrijeme). nakon kakanja dobro joj namaži guzu, običnom bademovom. posavjetuj se s pedijatricom mozeš li joj koji put staviti glicerinski čepić da joj omekša i potakne stolicu ako ne kaki nekoliko dana. pile malo

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

  8. #8
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    I ja sam jučer nakon kakanja primijetila malo svježe krvi na papiru dok smo brisale guzu. Bilo je tvrdo i malo ju je mučilo jučer tijekom dana, primijetila sam i da je guza malo iziritirana, ali smo odmah namazale i dana s je kakala normalno. Isto sam je prilično uplašila, ali evo danas je sve OK.
    Nama je to bilo prvi puta.

  9. #9
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    zvala sam pedijatricu pa mi je sestra rekla da to nije ništa neuobičajeno i preporučila mast hemopropin, na bazi propolisa
    danas je opet tvrđe kakila i opet malo krvi na papiru
    ne znam, valjda joj moram visiti s tekućinom nad vratom, morat ću joj davati više čaja od kamilice, čak možda i soka jer joj je prehrana stvarno raznovrsna (za doručak nekada jede paradajz juhu s prosom, variva sa žitaricama, svaki dan povrće, voće...)
    Lutka, ona već dugo kaki na lonkicu, to vrijeme kada je baš bilo problematično, susprezala se pa je valjda do svega toga i došlo
    sad više ne bedira, odmah kaže da mora kakiti (iako ja skužim i prije no što bilo što kaže) i nije joj problem, samo eto, čim je malo tvrđe, odmah iziritira guzu
    ardnas, krv je svježa crvena..., ako se bude ponavljalo i kada kakica omekša, svakako ćemo do pedijatra i dalje
    tnx cure

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Nisam našla drugu temu pa ću se tu prispojiti.
    Radi se o sinu,ima 8 godina,i nema krvi u stolici.
    Ali mi se sada požalio kako ga svrbi oko anusa.malo je crveno i to je to,nema nikakvih drugih znakova.
    Zvat ću sutra doktoricu,nisam i sama sigurna da li su to onda hemeroidi.
    Na koji način to smijem tretirati da mu to malo ublažim.Da ne provedi sutrašnji dan u školi u neugodi.

  11. #11
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    imamo isti problem. sin, 10 god, isto se žalio da ga svrbi i boli dok kaka, isto mu je bilo crveno. dr je rekla da ne jedemo mandarine jer da joj se mnogi žale na isto a to je poveznica- svi jedu mandarine, mi čak imamo svoje. stolicu smo dali na analizu ali tek nakon 5-6 dana jer je imao trbušnu virozu, pa nije mogao ići, i tako, oteglo se. dala nam je i stakalce za analni tisak za gliste. javim kad nešto saznam.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Nisu mi jasne mandarine,al dobro,moguće.
    S tim da mi evo tjedan dana nismo jeli mandarine pa neznam.
    Uglavnom,hvala na odgovoru.
    Ja čekam da dobije stolicu pa da provjerim.
    Al on sada kaže da ga manje svrbi.
    Jedino ako nisu gliste jer one izlaze navečer

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •