Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Noževi Tramontina

  1. #1
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno Noževi Tramontina

    Ima li neko iskustvo iz prve ruke?
    Reklamirali su ih na Master Chefu, a ja od te marke imam kuhinjsku hvataljku i zaista je kvalitetna. U vječitoj sam potrazi za dobrim kvalitetnim kuhinjskim noževima, ali trenutno nisam naišla na neke "po mom ukusu". Moj ukus je da se mogu lijepo naoštriti kod kuće i da su robusne izrade. Ne perem ih u mašini i vodim računa, ali većina kad se jednom istupi ostaje tupa.

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    ja imam njihov set noževa "pilica" i već dugo su lijepo oštri, s tim da ja svoje perem u mašini već godinama i drvena ručka je kao nova. Pa ako ti valjaju valjda su im dobri i "pravi" noževi

  3. #3
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja ne perem zbog oštrice. Nije mi jako bitno da su dugo oštri bez oštrenja, takvi su mi bili Zepter noževi, već da se, kad se istupe, mogu naoštriti onim štapnim oštrilom. Zepterovi kad su jednom otupili ničim ih nismo mogli naoštriti.

  4. #4
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    Ja imam neki Fisslerov koji sam dugo prije prala u perilici (nisam kužila tu uzročnoposljedičnu vezu s tupljenjem), ali se savršeno oštri onim običnom oblim brusačem (to je valjda ovo tvoje štapno oštrilo. ne znam kako se to zove, izgleda kao mač)
    Sad ga više ne perem u perilici, ali prije bih ga redovito uspjela vratiti u život

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    ja sam na faksu radila u kuhinji (restoranu) neko vrijeme. od tramontine smo imali te male nožiće (pilice). veliki noževi su bili dick (valjda se tak piše), s plavom plastičnom drškom. ima ih u metrou.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    MM i ja smo ljubitelji Tramontine - imamo sav beštek za jelo njihov i jako smo zadovoljni. Nisam još naišla na njihove setove noževa, ali kad bih to našla kupila bih sigurno. Jednostavno neuništiv brand (btw mi imamo noževe one male, kao za pizzu) i nakon 6 godina pranja u perilici i dalje su super oštri kao prvog dana)

  7. #7
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Hvala, znači mogla bih rizikovati i kupiti jedan za početak

  8. #8
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    pa da, a onda nama javiš rezlutate

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    96

    Početno

    Ja ću samo pohvaliti tramontina noževe, sve što imam od njih valja i uvijek je jednako oštro

  10. #10
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    a zna li netko gdje ima Tramontina noževa (pilica) u Zagrebu?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    moje je iskustvo da se sporije tupe nego global nozevi, ja ih u nl kupujem u sligru, ducan ko makro samo vise specijaliziran za ugostiteljstvo

    moji se peru u sudjerici

  12. #12
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    SS, gdje imaš za kupiti ove noževe u Bosni? Stalno tragam za par dobrih, oštrih i dugotrajnih noževa, ali nikako da nađem odgovarajuće.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    96

    Početno

    Ima u velikom konzumu njihovih noževa, ali su uglavnom sa drvenom drškom, ja kupila jedan i nakon prvog pranja drška je počela puštat boju...a plastične sam našla u Merkatoru

  14. #14
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj eris prvotno napisa Vidi poruku
    SS, gdje imaš za kupiti ove noževe u Bosni? Stalno tragam za par dobrih, oštrih i dugotrajnih noževa, ali nikako da nađem odgovarajuće.
    Vidjela sam u Merkatoru u Sarajevu.

    No sad sam se pomamila za Delimano keramičkim noževima.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Ja ih imam već sigurno 10 godina i dalje su nezamjenjivi

  16. #16
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ima li netko preporuku za kvalitetne noževe? Imamo Zepter noževe stare 13 godina i ne mogu se više naoštriti.

  17. #17
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Ako tražiš manje noževe, moja preporuka za Ikeine Lindrig
    izvrsni

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja sam si ljetos za vikendicu kupila jedan Mehrzer nož u Konzumu i jako sam zadovoljna; stvarno je oštar i odlično reže. Sad sam kupila dva za doma. Oko sto kuna košta komad.

  19. #19
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Dick su odlični imamo ih u familiji...meni malo preprofi za što mi trebaju. Kupila Tupperware godinama već koristim i jako sam zadovoljna. Uzela i onaj aparatic za brusenje, potegnem par puta i rezem dalje.

  20. #20
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Hvala cure! Trebam zapravo set noževa pa ćemo pogledati. Nije mi žao platiti nešto više za dobar nož, ali opet da je u nekim razumnim granicama.

  21. #21
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mi imamo WMF nozeve desetak godina i na preporuku jednog mesara sam prije vise od 15 godina uzeli jedan Dick noz. Vrlo solidni za svakodnevnu upotrebu, ali je bitan i dobar brus.
    Mi smo uzeli kameni i noz nakon ostrenja reze i prste kao da su putar

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •