Vidi rezultate ankete: Bojkotirate li N.e.s.t.l.e.?

Glasači
87. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • da, svakako

    38 43.68%
  • ne

    46 52.87%
  • ne i ne znam zašto se bojkotira

    3 3.45%
Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 115

Tema: Bojkotirate li? :)

  1. #51
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    potpis, meni je to skroz jadno

    inače u 90 posto slučajeva (osim kave - ne pijem, ali imam u kući, nekada nekom za poklon čokoladu, kekse - hrvatsko) uopće ne kupujemo robu koje bi mogao proizvesti N. ili bilo koji drugi proizvođač
    kupujemo hranu koju onda sami pripremamo
    oni su davno odmaknuli samo od proizvođača hrane
    Loreal, Garnier, Vichy... sve je to njihovo

  2. #52
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Da, ja nisam skuzila loreal i imam sampon. Vidjela sam sad na popisu.

    Proizvode i hranu za kucne ljubimce.

  3. #53
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ne kupujem ni njihovu kozmetiku
    tškom mukom odustala nekon što sam, prije par god, pročitala info o N
    doduše, što dobijem na poklon, ne bacim. imam jedu njihovu kremu....

    inače, mogu vam reć da me ova saznanja sve više uzbude.. ma njih treba zbuksat a ne sam bojkotirat.

    hvala na info.....

  4. #54
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    Bojkotiram
    čak sam i kavu promjenila i sad mi je Jacobs miljama bolji od N
    Potpisujem za Jacobs kavu, i meni je bolja i prešla sam na nju. Inače ne bojkotiram, tu i tam se zaletimo s majonezom, od ostalih N. proizvoda mi uopće ništa nije atraktivno i ne koristimo ih uopće. Btw, Lidl mi ima i jeftinije i bolje pahuljice za djecu nego N.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Vjerojatno bojkotiram, ali posve nenamjerno jer nessicu ne pijem, te pahuljice ne kupujem, nemam pojma što to oni još proizvode, a da bi meni bilo nužno...

  6. #56
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    do sad nisam bojkotirala, a od svih onih proizvoda na redovnoj bazi kupujem samo dva - kavu i ne.quic
    moram priznat da sam probala razne vrste kava, ali ova mi je ipak najfinija
    ipak, ovaj tjedan definitivno se mogu toga odreći, a inače mogu početi kupovati Kraš-expres
    još je samo jedan proizvod - ona fiiiiiiiiiiiina čokolada (after 8), koji sam povremeno kupovala

  7. #57
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    A kakva je to majoneza? Ja kupim Zvijezdu 2x godisnje. Nisam ni znala za n. majonezu.

  8. #58
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    A kakva je to majoneza? Ja kupim Zvijezdu 2x godisnje. Nisam ni znala za n. majonezu.
    Pa Thomy majoneza.

  9. #59
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Isti su ko i svi drugi, i već sam tisuću puta rekla da svak tko živi na nivou na kojem živi prosječni Hrvat itekako iskorištava činjenicu da neki ljudi rade za kilo fažola mjesečno i da djeca u Africi umiru od gladi i bivaju testni pogon za lijekove.
    I onaj tko kupuje N*stle, i onaj ko kupuje Iphone, i onaj ko kupuje patike bilo koje marke, i onaj tko kupuje u HMu, ma bilo šta i bilo di.

  10. #60
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mrvicu je drugačija stvar sa bojkotom (kršitelj koda)a jer ih se bojkotira prvenstveno radi postupaka u vezi sa reklamiranjem i raspačavanjem formule, a ne radi iskorištavanja jeftine radne snage, kršenja prava radnika itd itd.
    Što naravno ne znači da recimo Kraft foods ne bi jednako tako postupao da imaju neku poznatu formulu za bebe, a možda i imaju pa ja ne znam, GMO recimo definitivno koriste (zato je Jacobs tako fin valjda )

  11. #61
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Isti su ko i svi drugi, i već sam tisuću puta rekla da svak tko živi na nivou na kojem živi prosječni Hrvat itekako iskorištava činjenicu da neki ljudi rade za kilo fažola mjesečno i da djeca u Africi umiru od gladi i bivaju testni pogon za lijekove.
    I onaj tko kupuje N*stle, i onaj ko kupuje Iphone, i onaj ko kupuje patike bilo koje marke, i onaj tko kupuje u HMu, ma bilo šta i bilo di.
    veliki potpis

  12. #62
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Isti su ko i svi drugi, i već sam tisuću puta rekla da svak tko živi na nivou na kojem živi prosječni Hrvat itekako iskorištava činjenicu da neki ljudi rade za kilo fažola mjesečno i da djeca u Africi umiru od gladi i bivaju testni pogon za lijekove.
    I onaj tko kupuje N*stle, i onaj ko kupuje Iphone, i onaj ko kupuje patike bilo koje marke, i onaj tko kupuje u HMu, ma bilo šta i bilo di.
    neko veče sam gledala neku emisiju u kojoj Bare treba odlučiti: Sanader ili Jadranka...
    ma ne valja ni jedno, ali se on ipak odlučio za Sanadera
    jer mu je ova druga ljigavija

    e tako i meni taj N. i njemu slični
    bojkotiram one za koje pouzdano znam što rade, za druge mogu nagađati.

    i nisu svi otišli u Afriku, podijelili kutije i onda dopustili da od gladi umre stotine tisuća djece.
    nisu i gotovo!

  13. #63
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Znači želiš reći da je ne stle kriv da je u Africi umrlo stotine tisuća djece?! I nitko drugi nije kriv? I ništa drugo? Ni siromaštvo, ni potpuni nedostatak obrazovanja u velikom dijelu, ni suša, ni ratovi

    I molim te da se ne naljutiš na moje riječi, nisam do jučer znala ništa o ovome, ni o bojkotiranju. Naravno da sam išle pročitati, ali moj razum ne može prihvatiti samo jednog krivca,

  14. #64
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    aha.

  15. #65
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja sam se nagledala i načula dovoljno toga o Nes., ne treba mi edukacija.
    Meni je to totalna iluzija. gledam bojkote i prosvjede protiv korporacija, ne samo u ovom kontekstu nego općenito. A svi ljudi prosvjeduju i ajfonima slikaju prosvjede. Mali Kinezi ih spajaju za 20lipa tjedno.
    Ne postoji otvoreno tržište, liberalizam niti poštenje. Vi(mi) živimo dobro (o, da, mi SVI koji možemo kupit HM smo 10ak posto najbogatijeg dijela svijeta) zato jer netko tamo u Africi stvara biznis od 25 eura mikrokredita, pa posljedično ostane bez hrane i vode. I da, apsolutno ne vjerujem u razliku između N. i bilo koga drugog. MOžda sam u neko doba vjerovala da je netko dobro platio ANTINES. propagandu.
    Uvjerena sam da je to ipak malo viša sfera od čistog očitog.

  16. #66
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Thlaspi prvotno napisa Vidi poruku
    OT: meni je Jacobs cronat gold najbolji
    Potpis

  17. #67
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    btw, kraft je dobar dio biznisa prodao ovima

  18. #68
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se nagledala i načula dovoljno toga o Nes., ne treba mi edukacija.
    Meni je to totalna iluzija. gledam bojkote i prosvjede protiv korporacija, ne samo u ovom kontekstu nego općenito. A svi ljudi prosvjeduju i ajfonima slikaju prosvjede. Mali Kinezi ih spajaju za 20lipa tjedno.
    Ne postoji otvoreno tržište, liberalizam niti poštenje. Vi(mi) živimo dobro (o, da, mi SVI koji možemo kupit HM smo 10ak posto najbogatijeg dijela svijeta) zato jer netko tamo u Africi stvara biznis od 25 eura mikrokredita, pa posljedično ostane bez hrane i vode. I da, apsolutno ne vjerujem u razliku između N. i bilo koga drugog. MOžda sam u neko doba vjerovala da je netko dobro platio ANTINES. propagandu.
    Uvjerena sam da je to ipak malo viša sfera od čistog očitog.
    ako zanemarim zadnje dvije rečenice, onda te pitam: želiš li reći da smo svi mi koji imamo što za pojesti, popiti, odjenuti se... imamo bijelu tehniku, automobile... a "usudimo se" bojkotirati - zapravo licemjeri?
    uopće se ne osjećam krivom zbog svega toga, niti osjećam da bih se trebala većine toga odreći u korist onih koji nemaju ništa. ne vjerujem u takvu vrstu socijalne pravednosti.

    i nemam iphone.
    niti išta što pičinje sa i...
    ali i da imam, to bi bila stvar sreće
    jer sam rođena ogdje, a ne na Rogu, npr.

  19. #69
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ne, proučavanje licemjerja mi nije zanimljivo.
    ništa što mi imamo nije stvar sreće, to je stvar žrtvovanja onih koji nemaju.

  20. #70
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nego, ovo što pričam isključivo se svodi na to da sam vrlo sigurna da svi proizvođači na istoj razini profita rade slične i gore stvari.
    i nebi se čudila da im jako odgovara ovaj n.free week.
    Da se odreknemo nike-a, sigurno bi profitirao adidas, a onda bi se uvjerili da jednakih pola centa dobiju i djeca koja šiju adidas.

  21. #71
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znači želiš reći da je ne stle kriv da je u Africi umrlo stotine tisuća djece?!
    Naravno da nisu samo oni krivi.
    Ali oni su jedini proizvodjac mlijecne formule koji su imali placene "medicinske djelatnike" koji su prali mozgove jadnih zena da je bolje hraniti djecu formulom i dijelili sakom i kapom prvih x kutija i zeznuli dojenje tisuca i tisuca zena. Pootrovali sljedecih tisuca i tisuca djece jer su im majke radile adaptirano jedinom vodom (oneciscenom) koju su imale i glavni su krivac za tisuce i tisuce djece koja su umrla od malnutricije jer su majke na kraju morale kupovati mlijeko pa su ga, jer je preskupo, razrjedjivale i ime stetile djeci.

  22. #72
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    ništa što mi imamo nije stvar sreće, to je stvar žrtvovanja onih koji nemaju.
    pretjeruješ

  23. #73
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mdaj, okej.
    ja ne mislim da netko, tko je počeo od nule, ko npr. mi, toliko vrijedi da u radnom vijeku može zaraditi stan, auto, hranu, odjeću, režije, toplo, povremeno putovanje. Dakle, samo svojim radom.
    Osoba jednake inteligencije i na istoj ljestvici prosjeka u Africi ne može u radnom vijeku zaraditi niti dovoljno da preživi.


    Mi imamo npr. odjeću jer je jeftina. A jeftina je jer ju netko jeftino proizvodi, jer se ovi između sigurno nisu odrekli svojega profita-ama upravo suprotno
    Nama je npr. Galeb rublje skupo, a Galeb nema veliki profit, iako žene imaju minimalac. Jer je hrvatski minimalac nenormalna količina para za jedan Nike.
    Dakle, mi imamo HM gaće, upola jeftinije od Galebovih, samo zato jer se šiju za džaba. Jer netko nema ništa.
    A Nike, HM, netko treći-onda tek ima para, budući da nas jelte i jedne i druge


    da, mi živimo na račun onih koji nemaju, jer ne vrijedimo toliko da bi imali. Naša država nema resurse i nemamo dovoljno primarnih posjeda i sposobnosti da bi toliko ugodno živjeli.

  24. #74
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Da ne počnem priču o tehnici, lijekovima, itd.

  25. #75
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dakle, sretna sam što sam rođena ovdje, gdje u svome životnome vijeku mogu sve to zaraditi.

    kokoš ili jaje?

  26. #76
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja nisam dovoljno bogata da iz upotrebe izbacim sve proizvode koji su neeticni (po nekim mojim standardima i u okvirima onog sto mene zanima od proizvoda). Na zalost. Ali, prihvatila sam to i svojim (ne)trosenjem i (ne)kupovanjem i biranjem fair trade i lokalnih proizvoda gdje mogu, izrazavam svoj stav.

    Ima i jadnijih od nas (nesretnih po mjestu i okolnostima rodjenja), ali ima i debelo sretnijih.
    Da bi se nesto doista bitno i vidljivo pokrenulo, oni "sretniji" od nas bi trebali zavrtiti kolo. Do tada i bilo kada, jedino sto ja mogu napraviti jest zivjeti prema vlastitim moralnim nacelima, u skladu s vlastitim mogucnostima. Voljela bih da mogu napraviti vise (kupovati vise fair trade proizvoda, npr. ili bojkotirati sve sto je proizvedeno od djece), ali bas zato sto sam rodjena gdje jesam i sto imam dovoljno da mogu glumiti da zivim normalno (jer imam vlastiti krov nad glavom), dzaba mi je sto sam osvijestena jer mogu napraviti samo toliko koliko i radim (po nekima to je premalo pa zato uzaludno i glupa sam sto i to radim... tako ja to iscitavam). Ali mi saznanje da je to sto radim kapljicica u moru onoga sto treba promijeniti, nije razlog da ne radim ni toliko malo.

  27. #77
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to totalna iluzija. gledam bojkote i prosvjede protiv korporacija, ne samo u ovom kontekstu nego općenito. A svi ljudi prosvjeduju i ajfonima slikaju prosvjede. Mali Kinezi ih spajaju za 20lipa tjedno.
    Ne postoji otvoreno tržište, liberalizam niti poštenje. Vi(mi) živimo dobro (o, da, mi SVI koji možemo kupit HM smo 10ak posto najbogatijeg dijela svijeta) zato jer netko tamo u Africi stvara biznis od 25 eura mikrokredita, pa posljedično ostane bez hrane i vode. I da, apsolutno ne vjerujem u razliku između N. i bilo koga drugog. MOžda sam u neko doba vjerovala da je netko dobro platio ANTINES. propagandu.
    Uvjerena sam da je to ipak malo viša sfera od čistog očitog.
    X

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    96

    Početno

    to je ona priča o vrapcu koji je legao na ledja i dignuo noge u zrak jer je čuo da se velika kugla približava zemlji...tj. il nešto pokušavaš napraviti..kako znaš i koliko možeš...(uvijek možeš bolje)...ili sjediš i filozofiraš

  29. #79
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj tira prvotno napisa Vidi poruku
    to je ona priča o vrapcu koji je legao na ledja i dignuo noge u zrak jer je čuo da se velika kugla približava zemlji...tj. il nešto pokušavaš napraviti..kako znaš i koliko možeš...(uvijek možeš bolje)...ili sjediš i filozofiraš
    mda, napraviti znači odreći se, ne znači zamijeniti ness jacobsom, jelda?
    to me podsjeća situaciju kad na vjerske postove-pojedeš zubaca lešo, da ne jedeš meso

  30. #80
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    busybee, mislim da ti radiš dovoljno i puno unutar svojih mogućnosti, i da, vjerujem da "mala skupina ljudi mijenja svijet"-puno još tih prozvanih iluzija posjedujem.
    Samo se referiram na konkretnu priču o nessu. A valjda imam pravo na to mišljenje. Npr. ja mislim da su iz ove priče profitirali Hxxx i Jacobs, a ne smatram da se oni koriste blažim metodama.
    I uopće ne sumnjam da su Ness koristili ove odurne metode-jesu, samo ne mislim da se odabirom drugog masovnog proizvođača ikako mijenja svijet. Eto to.

  31. #81
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Zato ja pijem Sungu

  32. #82
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi ne kupujemo ni thomy ni zvijezdu...Mia kupujemo neku susjednu...

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    96

    Početno

    Ja ne pijem ni jednu.
    Ne želim da me samo principi razlikuju od gotovana-ignoranata, pa ja kupujem nes zato "što su oni svi isti", a drugi kupuju "jer im je ona fakat najfinija (a jelte, i brzo je gotova)"... jer se ne želim razlikovati po svojim misaonim procesima, već po onom što radim/ne radim

  34. #84
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    mi ne bojktorimao (kršitelj koda). Ali zato imamo mjesečni trajni nalog za pomoć djeci u Africi.

  35. #85
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Npr. ja mislim da su iz ove priče profitirali Hxxx i Jacobs, a ne smatram da se oni koriste blažim metodama.
    I uopće ne sumnjam da su Ness koristili ove odurne metode-jesu, samo ne mislim da se odabirom drugog masovnog proizvođača ikako mijenja svijet. Eto to.
    Možda to i jest tako, ali što je s onim kupujmo hrvatsko, na primjer? bar dok još sve nije propalo, ovo nam je možda i jedinstvena prilika
    postoji niz drugih proizvođača instant kave, žitarica (ne ulazim u prehrambenu vrijednost, samo komentiram u ovom kontekstu) ili kozmetike osim ovih navedenih, a čisto sumnjam da u francku ili podravci rade mali afrikanci
    ni na cijeni nisam baš primijetila tu nekakvu nisku cijenu rada, budući da su mahom skuplji od naših ?!
    a kvaliteta, ako nije ista, naša može biti jedino bolja budući da se ne radi o toliko masovnoj proizvodnji....ne govorim o ukusima o kojima se ne raspravlja, nekom će N uvijek biti najfiniji, nego o porijeklu sirovina itd....

    uostalom, neku se argumentiranu akciju može podržati ili jednostavno ne, svatko u tome vidi svoj smisao

  36. #86
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ali mi saznanje da je to sto radim kapljicica u moru onoga sto treba promijeniti, nije razlog da ne radim ni toliko malo.
    sviđa mi se

  37. #87
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Hxxx i Jacobs, a ne smatram da se oni koriste blažim metodama.
    u mom slučaju je profitirao Franck
    kak oni stoje s etikom??, zna li ko...

    evo, čak je i moja prijateljica nesvjesno bojkotirala N
    često, kad nam dolazi, donosi nes, a ovaj put po prvi puta, i to u tjednu bojkota, donijela Franck

  38. #88
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mrvicu je drugačija stvar sa bojkotom (kršitelj koda)a jer ih se bojkotira prvenstveno radi postupaka u vezi sa reklamiranjem i raspačavanjem formule, a ne radi iskorištavanja jeftine radne snage, kršenja prava radnika itd itd.
    Što naravno ne znači da recimo Kraft foods ne bi jednako tako postupao da imaju neku poznatu formulu za bebe, a možda i imaju pa ja ne znam, GMO recimo definitivno koriste (zato je Jacobs tako fin valjda )
    u svakom slučaju se i njih bojkotira

    https://www.facebook.com/pages/Boyco...s/299089030935

    a jedan od statusa kaže: "The shops are full of Christmas Milka - or should it be Mucka? Resist those sweet-tooth cravings and stay strong - No Kraft for Christmas."

    mislim ono... Milka, pobogu
    koga briga za instant kavu

    tako da, slažem se s krumpi, n.e.s.t.l.e nije ni bolji ni lošiji od drugih

    i ne kažem to zato što bez njih ne mogu živjeti, jer po ovom popisu proizvoda čini se da koristim samo vichy
    nego zato što zbog svake svjetske megakompanije neka djeca negdje pate
    zbog (kršitelj koda)a su to bila afrička, zbog krafta su južnoafrička, zbog najka su kineska
    i za razliku od vas koji bojkotirate, ja mislim da to ne donosi nikakve rezultate i ne pomaže nikome osim suparničkih kompanija
    Posljednje uređivanje od sladjanaf : 01.11.2011. at 22:51

  39. #89
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    :
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 02.11.2011. at 09:49

  40. #90
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    :
    sad me baš zanima što je to Cvijeta obrisala.
    mora da je bilo gadno!
    Posljednje uređivanje od apricot : 02.11.2011. at 09:53

  41. #91
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Bojkotiram. Obzirom na sve raskošniju mogućnost izbora uglavnom biram lokalne proizvođače.

  42. #92
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Zato ja pijem Sungu
    I ja kad ne pijem franckovu, ali nisam sigurna da to danas više ima bilo kakve veze (mislim time reći da zapravo ne znamo ni što se od hrvatskih marki zaista proizvodi ovdje).

  43. #93
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I ja kad ne pijem franckovu, ali nisam sigurna da to danas više ima bilo kakve veze (mislim time reći da zapravo ne znamo ni što se od hrvatskih marki zaista proizvodi ovdje).
    definitivno!
    i naši "proizvođači" furaju masline iz grčke i španjolske (jer ih kod nas valjda nema), a pakiraju kod nas, pa je to kao hrvatsko
    ...kupim bogaloove čizme (froddo ivančica), a u njima piše made in italy...
    i tak masa je primjera
    ....ali opet je to sve daleko od afrike i kine i sklapanja za 25 lipa...
    bar za to sklapanje i pakiranje je netko kod nas platio poreze i doprinose nekome, a ne samo carinu za uvoz - valjda, hm, nikad nećemo saznati

  44. #94
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam zadnji put, ali ne zbog bojkota, nego zbog cijene, kušial K plus instant kavu i moram rpiznati da meni i nije neka velika razlika...Hm.
    Ali eto, još jedan prozivod za koji sam zaboravila da ga koristim a njihov je je Fitness...Hm, za to još nisam našla zamjenu, baš mi je nekako specifičan.

  45. #95
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ali eto, još jedan prozivod za koji sam zaboravila da ga koristim a njihov je je Fitness...Hm, za to još nisam našla zamjenu, baš mi je nekako specifičan.
    eto, to je dokaz koliko nas reklame natjeraju na nešto.
    mi rijetko i palimo TV, ali znam za tu reklamu: sve nekako prozračno, lijepa i tanka cura koja nakon njihovih muesli s lakoćom zatvara nekad tijesne traperice...

    moš si mislit!
    i još im daju naziv takav da žene valjda misle kako je pojesti zdjelicu toga, isto kao i otrčati krug po Maksimiru.

    nisam uzela u ruke i pročitala sastav, ali se kladim da ima gomila šećera ili umjetnih zaslađivača i tko zna čega još ne.

    a doma se daju napraviti puno jeftinije i zdravije.

  46. #96
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Apri ma naravo da to ne mislim, ne padam na reklame i tako naivna nisam, ali sam ih jednom prilikom probala i jako su mi se svidjele. Naime, ne volim sve one silne mussle sa svim i svačim unutra, pa moram trijebiti one dijelove kaj mi se ne sviđaju. A ove toga nemaju i zato su mi dobre. Ima u lidlu nešto slično, još i finije ali ima manu a to je hrpa pretvrdih grožđica koje ja ond amoram vadii van, a to mi se neda.
    Btw, da je reklama istinita ja bih bila kao twiggy!

  47. #97
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nisi shvatila.
    znam ja da ti ne misliš kako ćeš od njihovih pahuljica biti mršavija, ali si ih kupila
    a ne neke druge

  48. #98
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    nisi shvatila.
    znam ja da ti ne misliš kako ćeš od njihovih pahuljica biti mršavija, ali si ih kupila
    a ne neke druge
    Da to je točno, ali nisam ih kupila zbog reklame neg zato kaj su mi fine. Ali si me zainteresirala...kakve su te domaće? Kaj se to može onda s jogurtom njupati?

  49. #99
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

  50. #100
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Da to je točno, ali nisam ih kupila zbog reklame neg zato kaj su mi fine.
    pa kako si znala da su fine?
    po kutiji u dućanu?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •